fbpx

Laminowanie brwi – skuteczna metoda na niesforne brwi

Laminowanie brwi jest ostatnimi czasy jednym spośród najbardziej popularnych zabiegów w zakresie dbania o urodę. Czym właściwie ono jest? Na czym polega? Jakie są koszty jego wykonania i czy możliwe jest wykonanie laminowania łuków brwiowych w warunkach domowych? Warto przeczytać poniższy artykuł, w którym odpowiemy na wszystkie wyżej postawione pytania.

Dla kogo przeznaczone jest laminowanie brwi?

Laminowanie brwi będzie dla ciebie idealnym zabiegiem, jeżeli:

  • twoje brwi są wąskie/cienkie (wówczas można je pogrubić nawet i o 100 procent),
  • włoski brwi są niesforne i źle się układają,
  • brwi szybko wypłukują kolor,
  • włoski brwi rosną w dół i są sztywne, a przy tym mają niewłaściwy kierunek.

Na czym polega zabieg laminowania brwi?

Laminowanie brwi jest jednym spośród tych zabiegów, o których ostatnimi czasy najczęściej rozmawia się w kręgu miłośniczek nowinek w zakresie dbania o urodę. Czym tak właściwie jest laminowanie brwi? Jest to przede wszystkim metoda, która ma pomóc w ujarzmieniu niesfornych włosków rosnących w różnorodnych kierunkach, nie trzymając przy tym kształtu.

Nie bez powodu tak dużo uwagi poświęcamy swoim brwiom – w końcu nie istnieje chyba piękniejsza rama dla spojrzenia, aniżeli zadbane i pełne łuki. Niemniej jednak, niestety często włoski rosną nie tak jakbyśmy tego chcieli, nieodpowiednio się układają, zupełnie nie trzymają kształtu i żyją własnym życiem. Ponadto są nazbyt sztywne lub wręcz przeciwnie – wiotkie i za cienkie. Może to być oczywiste ich naturalnym urokiem, albo też stanowić efekt odrastania brwi po niezbyt udanych eksperymentach, chociażby po agresywnym ich wyrywaniu. Na szczęście właśnie w tego rodzaju sytuacjach pomocne może być laminowanie brwi. Zabieg ten realizowany jest w trzech etapach. Pierwszy etap to właściwe przygotowanie brwi. Dokładnie się je oczyszcza, a później nakłada na włoski aktywator z dodatkiem kwasy tioglikolowego, który jest przyczyną rozchylania się łusek. Ma on zbawienny wpływ na główny budulec włosków, czyli na mostki dwusiarczkowe – kwas najpierw je dokładnie rozrywa, zaś później wytwarza nowe. Drugi etap to powlekanie brwi warstwą keratyny, czyli substancją w pełni naturalną, która wykazuje silne działanie pielęgnacyjne. Odbudowuje strukturę brwi, przy tym wyraźnie je pogrubiając, wzmacniając, jak również nadając im wspaniały połysk. Kolejny krok to nałożenie na łuki brwiowe następnych substancji pielęgnacyjnych, takich jak chociażby nawilżający olej makadamia albo olej jojoba.

Ale czy na pewno moje brwi będą się nadawać do laminowania?

Oczywiście, że tak. Zabieg może być wykonany praktycznie na każdym rodzaju brwi – zarówno na ciemnych, jak i na jasnych. Efekty będą widoczne nawet, jeśli jesteśmy posiadaczkami krótkich, niezbyt gęstych brwi. W tym wypadku, warto będzie połączyć laminowanie brwi z ich odpowiednią stylizacją.

Zabieg laminowania brwi można wykonać zupełnie samodzielnie, jeśli nasze naturalne brwi są dosyć ciemne. Niemniej jednak najczęściej brwi będą potrzebować stylizacji, aby miały odpowiedni kształt i kolor. Jeżeli twoje brwi są dosyć problematyczne, rosną w nieodpowiednim kierunku, są zbyt sztywne, nie możesz ich ujarzmić na co dzień – laminowanie jest zdecydowanie zabiegiem dla ciebie.

Jeżeli marzysz skrycie o gęstych, szerokich brwiach – tym bardziej powinnaś skorzystać z takiego zabiegu.

Jak przebiega laminowanie brwi krok po kroku?

Zabieg laminowania brwi trwa około godziny. Na brwi nakłada się farbę i czeka na zadziałanie preparatów.

Krok 1.

Laminowanie brwi rozpoczyna się od właściwego przygotowania włosków do zabiegu. Ich powierzchnia jest odtłuszczana. Osoba poddająca się zabiegowi musi zamknąć oczy, tak aby można było położyć specjalny wacik na okolice pod brwiami, który ochroni skórę i oczy przed ewentualnym kontaktem z preparatami.

Krok 2.

Po dokładnym odtłuszczeniu, na brwi nakładany jest odżywczy preparat, który przygotowuje je do późniejszego farbowania,

Krok 3.

Po tym, jak wyschnie odżywczy preparat rozpoczyna się farbowanie brązową, albo czarną farbą, w zależności od wcześniej wybranego koloru. Farba musi schnąć kilkanaście minut.

Krok 4.

Ostatnim krokiem laminowania będzie utrwalenie za pomocą keratyny wszystkich wcześniej nałożonych na brwi preparatów. Kiedy keratyna dokładnie wyschnie, zabieg jest już zakończony.

Zalecenia po wykonanym zabiegu laminowania brwi

Brwi są elastyczne, mocne i przepełnione głębokim kolorem jeszcze przez okres dwóch miesięcy od wykonanego ich laminowania, niemniej jednak zabiegu nie można wykonywać częściej. Zaletą będzie także niska ilość podrażnień, chyba iż posiadamy bardzo wrażliwą skórę w okolicach oczu. Brwi można malować na przykład kredką, czy używać różnego rodzaju kosmetyków do demakijażu. Chodzenie na siłownię, basen, jak i opalanie się także są dozwolone i nie popsują efektów zabiegu. Przez dwadzieścia cztery godziny od wykonania zabiegu preparaty odżywcze ulegają wchłonięciu, dlatego nie powinniśmy moczyć brwi albo narażać ich na wilgoć. Trzeba w tym czasie unikać sauny czy siłowni. Początkowo brwi mogą wyglądać niezbyt atrakcyjnie, będą nawet posklejane. Następnego dnia możemy spokojnie spojrzeć w lustro i realnie ocenić efekty końcowe.

Jakich efektów możemy się spodziewać?

Laminowanie jest sposobem na wzmocnienie brwi, naturalnie piękną oprawę oczu na co dzień bez konieczności poświęcenia dodatkowego czasu, niemniej niekoniecznie na jakieś specjalne okazje. Sporą zaletą laminowania będzie możliwość dodatkowego wzmocnienia za pomocą kosmetyków do makijażu w dowolnej chwili od wykonanego zabiegu, a także uczucie lekkości, brak odczuwania ,, czegoś” przyklejonego do brwi. Jeżeli jednak spodziewamy się spektakularnych efektów gęstych brwi, możemy poczuć się nieco rozczarowani. Laminowanie jest bowiem w dużej mierze zależne od naszych naturalnych zasobów, dlatego efekt końcowy nie będzie przypominał sztucznych brwi. Tak samo jak jest z wizytą w salonie fryzjerskim – jeżeli klientka nie będzie chciała doczepianych włosów, po wizycie będzie mieć dokładnie tyle samo włosów, co przed nią, niemniej jednak będą one miały większą jedwabistość i dużo ciekawszy kolor.

Zalety i wady laminowania brwi

Bardzo modny ostatnimi czasy zabieg laminowania brwi wpływa przede wszystkim pozytywnie na kondycję włosków, pogrubiając je i wzmacniając. W efekcie czego dodaje naszemu spojrzeniu wyrazistości, a przy tym pomaga w zapanowaniu nad kształtem łuków. Dodatkowa zaleta? Laminowanie brwi pozwoli nam na osiągnięcie obowiązującego następny sezon tak zwanego efektu jeżozwierza, nazywanego również fluffy brows. Jest to nic innego, jak dokładne rozczesywanie i skierowanie ku górze włosków, co dodaje twarzy świeżości młodzieńczej. Dokładnie tak samo stylizują własne brwi najbardziej popularne influencerki z Instagrama.

Wady laminowania będą związane głównie z nieodpowiednio wykonanym zabiegiem, który może zakończyć się nie tylko uszkodzeniem czy też większą łamliwością włosków, ale również podrażnieniem skóry albo oczu. Stylista powinien brać pod uwagę strukturę naszych włosków, ich długość i stan.

Osoby, które boją się zabiegu laminowania brwi przy użyciu produktów na bazie kwasu tioglikolowego, mogą postawić na samo pokrywanie włosków odżywką wraz z keratyną albo z olejkami pielęgnacyjnymi. W takim wypadku jednakże nie można liczyć na ujarzmienie włosków, które rosną w różnorodne strony, a tylko na ich wzmocnienie i regenerację.

Czy zabieg laminowania brwi możemy wykonać samodzielnie w domu?

Zabieg laminowania brwi powinien zostać wykonany przez doświadczonego specjalistę. Z jakiego powodu? Jak już wspomniano powyżej, niewłaściwe zaaplikowanie kwasu tioglikolowego może zakończyć się w efekcie uszkodzeniem najcieńszych włosków. Jest to składnik, z którym trzeba uważać – pojawia się chociażby w kremach służących do depilacji ciała. Szczególną ostrożność winny zachować również osoby mające wrażliwą skórę, jak i te, które posiadają skłonności do alergii pod wpływem aktywnych substancji w kosmetykach. Dlatego też nie zalecane jest wykonywanie tego zabiegu w domu – zdecydowanie lepszym pomysłem będzie poddanie się pod opiekę profesjonalnej kosmetyczce.

Laminowanie brwi – jaki jest koszt zabiegu?

Ile będzie kosztował zabieg laminowania brwi? Cena uzależniona jest od wybranego przez nas salonu kosmetycznego. Zwykle kwota, na jaką musimy się przygotować to ok. 100-200 złotych. Jak już wspomniano powyżej zabieg trwa około godziny, zaś efekty utrzymują się do 1,5 miesiąca. Czy laminowanie łuków brwiowych będzie warte naszych pieniędzy? Tak, jeżeli samodzielnie nie możemy sobie poradzić z wyznaczeniem ich właściwego kształtu, zaś włoski nie są nazbyt posłuszne nawet wówczas, gdy stosujemy kosmetyki profesjonalne do makijażu czy stylizacji brwi.

Henna a zabieg laminowania brwi

Laminowanie brwi przyciemnia delikatnie włoski, dodając charakteru i głębi spojrzeniu. Jeżeli chcemy wzmocnić ten efekt, możemy tego rodzaju zabieg połączyć z tak zwanym hennowaniem brwi. Barwienie brwi, czy stylizacja to osobny zabieg – jeśli chcemy go sobie zafundować, należy wcześniej poinformować o takim fakcie kosmetyczkę.

 

 

 

 

 

Leave a Reply

slot server taiwan slot server singapore slot depo 10k slot luar negeri slot server thailand slot server taiwan slot server rusia slot via dana slot server thailand slot server thailand slot server luar slot server vietnam slot server mexico slot server kamboja idn live slot online slot thailand slot dana live draw hk