Liposukcja kawitacyjna w Gdańsku

Zadbaj o siebie

Informacje o zabiegu

Liposukcja kawitacyjna to zabieg, którego celem jest zmniejszenie grubości zlokalizowanej tkanki tłuszczowej za pomocą ultradźwięków o niskiej częstotliwości. Stanowi ważną, nieinwazyjną alternatywę dla liposukcji. Do tej pory liposukcja była jedynym możliwym rozwiązaniem pozwalającym na ostateczną eliminację zlokalizowanej tkanki tłuszczowej, gdyż pozwalała na odsysanie nadmiaru tłuszczu z punktów krytycznych za pomocą kaniuli podłączonej do specjalnego odsysacza. Jednak w każdym przypadku była to interwencja chirurgiczna, do której czasami pacjent mógł podchodzić niechętnie. Dzięki kawitacji medycznej możliwa jest obecnie niechirurgiczna przebudowa ciała w oparciu o system ultradźwiękowy przeznaczony do „implodowania”, w celu wyeliminowania komórek tłuszczowych. Ilość usuniętego tłuszczu zależy od wyglądu obszaru i objętości komórek tłuszczowych. Zabieg można zastosować na obszarach:

• Ud
• Pośladków
• Lędźwi
• Klatki piersiowej
• Pleców
• Brzucha
• Ramion

Ponieważ po liposukcji skóra musi dostosować się do nowych konturów ciała, ludzie, którzy mają stonowaną i elastyczną skórę są najlepszymi kandydatami do tego typu interwencji. Wprowadzone zmiany są długotrwałe, o ile waga pozostaje stabilna.

Podstawowe informacje o zabiegu liposukcji kawitacyjnej w Gdańsku

Czas trwania 20-45 min.
Cena (zobacz nasz cennik) od 100 zł
Znieczulenie Brak
Rekonwalescencja Niewymagana
Sugerowana ilość serii od 5

Na czym polega zabieg?

Poprzez opatentowaną maszynę, wyposażoną w specjalną rękojeść, do podskórnej masy tłuszczowej wprowadzane są ultradźwięki o niskiej częstotliwości, posiadające szczególne i odpowiednie do zabiegu właściwości, które wywołują zjawisko termiczne, mechaniczne i „kawitacyjne”:

• Efekt termiczny zwiększa mikrokrążenie i objętość komórek tłuszczowych.
• Efekt mechaniczny odbywa się poprzez mikro-oscylacje w kierunku obszarów o niższym ciśnieniu i wahaniach przepuszczalności błony komórek tłuszczowych.
• Efekt kawitacji powoduje powstawanie mikropęcherzyków wewnątrz adipocytów, które poprzez implozję niszczą błonę komórkową i sprzyjają uwolnieniu kwasów tłuszczowych (trójglicerydów), które poprzez szlaki limfatyczne docierają do wątroby mogącej je metabolizować, tak jak każdy inny rodzaj tłuszczu.

Oprócz głównego efektu lipolizy, zabieg kawitacji powoduje natychmiastowe rozluźnienie skóry i tkanek, dzięki nagrzewaniu wytwarzanemu przez ultradźwięki, które docierając do skóry właściwej i tkanki podskórnej sprzyjają obkurczaniu i zagęszczaniu kolagenu oraz tworzeniu nowych włókien (rewitalizacja skóry). Utracie centymetrów będzie więc towarzyszyć widoczna poprawa wyglądu skóry, która po każdym zabiegu będzie bardziej ujędrniona i elastyczna. Jak już wspomniano, komórki tłuszczowe zniszczone przez kawitację uwalniają odpady tłuszczowe, które organizm będzie musiał wyeliminować. Aby ułatwić ten proces i zmniejszyć obciążający wpływ na metabolizm, medyczne urządzenie kawitacyjne zostało wyposażone w specjalną rękojeść, która ma funkcję wspomagania otwarcia zastoin limfatycznych i wykonania masażu drenażu limfatycznego. Ultradźwięki mają działanie lipolityczne, ale także znacząco poprawiają krążenie krwi i limfy, a także napięcie i elastyczność tkanki skórnej, redukując zjawisko „skórki pomarańczowej”. Wiązki ultradźwiękowe są bardzo selektywne i nie uszkadzają innych tkanek, takich jak tkanka łączna, nerwy i naczynia krwionośne. Przetwornik (okrągła rękojeść, która przekształca energię elektryczną w energię ultradźwiękową) jest kilkakrotnie przesuwana po dotkniętym obszarze, w bezpośrednim kontakcie ze skórą. Czas każdej sesji, łącznie z przygotowaniem, waha się od półtorej godziny do 4 godzin w zależności od wielkości, charakterystyki i liczby leczonych obszarów. W trakcie leczenia pacjent może zgłaszać lekkie uczucie ciepła. Na koniec można zaobserwować rumień i obrzęk leczonego obszaru, ale od razu widoczne będzie zmniejszenie konsystencji tkanki tłuszczowej. Najczęściej leczone są obszary z miejscowym otłuszczeniem: brzuch, pośladki, uda i biodra. Tłuszcz na brzuchu generalnie lepiej reaguje na leczenie niż tłuszcz na udach, gdzie obecność cellulitu może utrudniać leczenie tego obszaru.

Przeciwwskazania do zabiegu

Liposukcja kawitacyjna  to zabieg bezpieczny, nieinwazyjny i wolny od skutków ubocznych tylko wtedy, gdy jest prawidłowo zastosowany i poprzedzony konsultacją.

Zadowalające efekty nie zostaną osiągnięte u pacjentów z głębokimi bliznami w okolicy poddawanej zabiegowi, osób z tkanką tłuszczową poniżej 1,5 cm lub z dużą nadwagą. Przeciwwskazaniem do zabiegu jest również ciąża i posiadanie rozrusznika serca.

Z zabiegu nie powinny korzystać osoby cierpiące  na przewlekłą dyslipidemię, ciężkie zaburzenia krzepnięcia krwi, choroby układu odpornościowego, tkanki łącznej i wątroby . Także pacjenci stosujący na stałe   leki rozpuszczalne w tłuszczach, przeciwzapalne i przeciwnowotworowe. Oprócz tego przeciwwskazaniami są:

  • Choroba wieńcowa,
  • Miażdżyca,
  • Cukrzyca,
  • Wysokie ciśnienie krwi,
  • Alergia na niektóre leki,
  • Choroby płuc,
  • Palenie tytoniu, picie alkoholu i stosowanie substancji psychoaktywnych.

Postępowanie po zabiegu

W trakcie cyklu zabiegowego zaleca się wypijać co najmniej 1,5 litra wody mineralnej dziennie, stosować odpowiednią dietę oraz wykonywać nie obciążającą, ale regularną aktywność fizyczną. Po zabiegu jest absolutnie normalne, że pojawia się niewielki ból i obrzęk. Ogólnie zaleca się odczekać kilka dni przed wznowieniem aktywności sportowej, zwłaszcza jeśli jest  intensywna Siniaki i obrzęk zwykle znikają w ciągu tygodnia. Po tym jak obrzęk ustąpił, obszar, w którym tłuszcz został usunięty, może wydawać  się mniejszy. Po serii zabiegów ciało będzie wyglądać na  znacznie szczuplejsze a skóra bardziej jędrna. Jeśli pacjent utrzyma  stabilną wagę, wyniki mogą być trwałe, jeśli zamiast tego po liposukcji przybędzie kilka kilogramów, rozkład tłuszczu może się zmienić. Na przykład, jeśli brzuch i biodra zostały poddane zabiegowi , to z kolei uda lub pośladki mogą stać się obszarami problemowymi.

Okres po leczeniu:

Po sesji pojawia się niewielki obrzęk leczonego obszaru. Lipidy krążące podczas zabiegu są najpierw metabolizowane przez wątrobę, a następnie eliminowane z nerek.

Efekty po zabiegu

Natychmiast po zabiegu można sprawdzić zmniejszenie fałdu tkanki tłuszczowej za pomocą odpowiednich pomiarów. Zakres wyniku zależy od niektórych zmiennych, takich jak grubość tkanki tłuszczowej, jej stan nawilżenia ,itp. Zniszczenie komórek tłuszczowych może mieć także wpływ na profil ciała, w zależności od elastyczności skóry i leczonej lokalizacji ciała.

Opinie klientek

Kawitacja jest ważną niechirurgiczną alternatywą dla przebudowy ciała, opiera się na systemie ultradźwiękowym zaprojektowanym do „implodowania”, a następnie eliminacji komórek tłuszczowych, bez konieczności zabiegu chirurgicznego. Kawitacja medyczna, podobnie jak liposukcja, może dać trwałe rezultaty, pod warunkiem przestrzegania wskazań lekarskich oraz zdrowego stylu życia i prawidłowego odżywiania. Jej skuteczność zależy od zdolności urządzenia do tworzenia  i późniejszej implozji mikropęcherzyków w komórkach adipocytowych. Ten przywilej należy wyłącznie do najlepszych wyrobów medycznych, podczas gdy estetyczny i / lub tani sprzęt wprowadzany na rynek w celu zaspokojenia potrzeb boomu ma częstotliwości i moce emisji, które nie są odpowiednie do wywoływania kawitacji. Aby osiągnąć optymalne efekty, konieczne jest ścisłe przestrzeganie wskazań lekarskich podczas całego cyklu zabiegów (zwykle od 10 do 15 sesji wykonywanych raz w miesiącu, trwających od 30 do 90 minut). Nieodpowiednia dieta, brak aktywności fizycznej i niektóre choroby mogą  z czasem zagrozić najwspanialszym rezultatom. W przypadku kawitacji zawsze można zaplanować sesje przypominające, aby uniknąć takiego ryzyka. Efekty estetyczne osiągalne przy estetycznej kawitacji są skromniejsze niż w przypadku klasycznej liposukcji. Jednak to ograniczenie jest równoważone wieloma zaletami, takimi jak brak znieczulenia, terapii przed i po leczeniu oraz rekonwalescencji. Liposukcja nie jest alternatywą dla poprawy stylu życia, ale raczej sposobem leczenia obszarów ciała, które są odporne na dietę i ćwiczenia, w których komórki tłuszczowe są gromadzone w nadmiernych ilościach.

Kawitację ultradźwiękową można zatem uznać za nieinwazyjną, innowacyjną i niezwykle skuteczną metodę osiągnięcia stopniowej przebudowy profilu ciała i zmniejszenia konsystencji tkanki tłuszczowej połączoną z poprawą niedoskonałości związanych z cellulitem. Wyniki estetyczne, które można osiągnąć, są skromniejsze niż te, które można uzyskać za pomocą klasycznej liposukcji. To jednak jest równoważony następującymi zaletami:

  • procedura jest bezkrwawa
  • brak ryzyka
  • brak terapii przed i po leczeniu
  • brak rekonwalescencji
Zadbaj o siebie

Nie czekaj, zarezerwuj wizytę!

Zarezerwuj
Bądź na bieżąco

Możesz też nas śledzić
na instagramie!

Instagram