Fale Radiowe RF

Zadbaj o siebie

Informacje o zabiegu

Zabieg kosmetyczny z wykorzystaniem fal radiowych RF (radiofrekwencja) to mało inwazyjna procedura pozwalająca na wymodelowanie dowolnej okolicy skóry. Zabieg wykorzystuje fale elektromagnetyczne o częstotliwości radiowej. Fale te wywołują w skórze zjawisko diatermii. W wyniku tego procesu dochodzi do kontrolowanego podgrzania włókien kolagenowych i ich obkurczenia, co pozwala uzyskać efekt napiętej, wygładzonej skóry. Dodatkowo fale pobudzają także fibroblasty, czyli komórki skóry odpowiedzialne za produkcję kolagenu do zwiększonego wysiłku i wytwarzania nowych włókien. Zabieg wykorzystuje się do zredukowania zmarszczek, ogólnego ujędrnienia i poprawienia gęstości skóry, modelowania sylwetki i zmniejszenia widoczności cellulitu.

Czas trwania zabiegu:

  • twarz – ok. 20 min,
  • twarz, szyja, dekolt – ok. 30 min,
  • ciało – w zależności od powierzchni, od 20 do 60 min.

Jak często?

  • Twarz – co 15 – 25 dni,
  • Ciało – co 7 – 10 dni.

Podstawowe informacje o zabiegu fali RF w Gdańsku

Czas trwania od 20 do 60 min.
Cena (zobacz nasz cennik) od 150 zł
Znieczulenie Brak
Rekonwalescencja Niewymagana
Sugerowana ilość serii Od 4 lub więcej (w zależności od oczekiwanego efektu)

Na czym polega zabieg?

Fale radiowe wytwarzane przez prąd zmienny, wnikają do głębokich tkanek skóry, nie naruszając przy tym warstw zewnętrznych. Dochodzi do miejscowego podwyższenia temperatury w tkankach (do ok. 40-45 stopni)  i pobudzenia ich do odnowy. Poza zmienianiem struktury kolagenu oraz pobudzaniem skóry do jego wytężonej produkcji, dochodzi także do rozszerzenia naczyń krwionośnych, co pomaga w usuwaniu toksyn oraz produktów ubocznych przemiany materii z organizmu. Skóra staje się także lepiej odżywiona i dotleniona dzięki poprawieniu funkcjonowania mikrokrążenia. Tkanki zaczynają w większym stopniu absorbować substancje aktywne zawarte w stosowanych na skórę kosmetykach. Oprócz działania na białka skóry, zabieg RF wpływa także korzystnie na tkanki ze zwiększoną zawartością tłuszczu. Podwyższenie temperatury tkanek powoduje wzrost przemiany materii i dzięki temu dochodzi do redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej. Jest to zjawisko szczególnie pożądane w obszarach ciała dotkniętych cellulitem lub wymagających wymodelowania. Co ciekawe, w fizjoterapii pod wpływem zjawiska diatermii, które zachodzi podczas zabiegów z falami radiowymi, uzyskuje się efekt przeciwzapalny, przeciwbólowy i przeciwobrzękowy.

Radiofrekwencja wykorzystywana jest do wymodelowania lub poprawienia gęstości skóry w wielu obszarach ciała: na twarzy, dekolcie, szyi, na brzuchu, ramionach, udach i pośladkach. Często zabieg z wykorzystaniem fal radiowych nazywa się „liftingiem bez skalpela” ze względu na jego właściwości oraz na znikomą inwazyjność procedury. Zabieg poleca się osobom, które borykają się ze zwiotczałą skórą w dowolnej okolicy ciała. Często są to osoby, które szybko tracą dużo na wadze, a skóra „nie nadąża” za tym procesem. Radiofrekwencja świetnie sprawdza się także u kobiet, które były niedawno w ciąży i zmagają się ze zmianami w wyglądzie skóry np. na brzuchu. Kolejna grupa osób, która powinna zainteresować się zabiegiem RF to wszyscy ci, którzy zauważają u siebie pierwsze zmarszczki na twarzy, szyi lub dekolcie oraz obrzęki i cienie pod oczami, z którymi nie mogą sobie poradzić innymi sposobami. Poza tym, jak już wspomniano, radiofrekwencja nadaje się doskonale do redukowania cellulitu w dowolnej okolicy ciała oraz modelowania sylwetki.

Przebieg zabiegu

Podczas spotkania Klient dowiaduje się wszystkich niezbędnych informacji na temat zabiegu oraz tego jak przebiega cała procedura. Klient przedstawia swoje preferencje co do efektów zabiegu. Kosmetolog ogląda okolicę, która zostanie poddana radiofrekfencji i szacuje ile zabiegów będzie trzeba wykonać w serii. Przed zabiegiem niezbędne jest przeprowadzenie wywiadu z Klientem, podczas którego wykluczone zostaną ewentualne przeciwwskazania. Poza tym Klient dowiaduje się o tym jak przygotować się do procedury oraz jak będzie trzeba postępować z modelowaną okolicą po zabiegu.

Sama procedura wygląda następująco – pierwszym etapem jest dokładne oczyszczenie skóry, która będzie poddawana zabiegowi. Na zabieg nie poleca się więc przyjeżdżać w makijażu na twarzy, jeśli radiofrekwencja będzie dotyczyła właśnie tej części ciała. W dalszej kolejności na oczyszczoną skórę nakłada się specjalny żel do USG, który sprawi, że głowica będzie gładko sunąć po skórze, zaś fale będą łatwiej i bardziej równomiernie docierać do tkanek. Za pomocą głowicy aparatu wykonuje się masaż wybranej okolicy ciała, podczas którego skóra poddawana jest działaniu fal elektromagnetycznych o częstotliwości radiowej – jest to właściwa część zabiegu. Po zakończeniu masażu skóra jest oczyszczana z pozostałości żelu do USG. Następnie nanosi się na dany obszar krem, którego składniki aktywne z łatwością przenikają do tkanek.

Radiofrekwencja to zabieg określany jako bezbolesny i nieinwazyjny. Przebieg procedury jest przeważnie przez Klientów odbierany jako przyjemny, relaksujący masaż. Należy jednak pamiętać, że osoby z wrażliwą skórą mogą skarżyć się na obrzęk, podrażnienie lub zaczerwienienie skóry.

Cały zabieg radiofrekwencji zajmuje 30-60 minut, w zależności od okolicy ciała, która jest poddawana procedurze. Zaleca się wykonanie serii zabiegów (4-10) w odstępach 7-12 dni. W zależności od indywidualnych predyspozycji organizmu, okolicy ciała poddawanej zabiegowi oraz danego problemu, efekty utrzymują się nawet przez kilkanaście miesięcy. Terapię można powtarzać dla utrwalenia efektów np. raz do roku.

Przeciwwskazania do zabiegu

Tak jak większość zabiegów, nawet tych mało inwazyjnych, również w przypadku radiofrekwencji istnieje szereg przeciwwskazań do wykonania tej kuracji. Są to:

  • ciąża,
  • okres karmienia piersią (do konsultacji),
  • przerwana ciągłość skóry w miejscu poddawanym zabiegowi,
  • stany zapalne, ropnie, oparzenia skóry w miejscu zabiegowym,
  • infekcje bakteryjne, wirusowe lub grzybicze w okolicy zabiegowej,
  • nowotwór lub stan ponowotworowy (do 5 lat),
  • obecność guzków lub obrzęków niewiadomego pochodzenia,
  • wszelkiego rodzaju implanty metalowe w ciele: rozrusznik serca, sztuczne zastawki, inne implanty,
  • wszczepione urządzenie do neurostymulacji,
  • zaburzenia czucia bólu,
  • zaburzenia krzepliwości krwi, skłonność do intensywnych krwawień,
  • zapalenia żył,
  • nadciśnienie,
  • epilepsja,
  • choroby psychiczne,
  • stwardnienie rozsiane,
  • nieuregulowana, nieleczona farmakologicznie cukrzyca,
  • nadczynność tarczycy niepoddawana leczeniu farmakologicznemu,
  • choroby stawów i kości: ropnie, ostre zapalenia, osteoporoza itp.,
  • ostre stany zapalne zatok,
  • okres poniżej 48 godzin po przebytej dowolnej operacji,
  • okres poniżej 2 tygodni po wykonaniu peelingu chemicznego,
  • zabieg z użyciem toksyny botulinowej (botox) w ciągu ostatnich 9 miesięcy,
  • przebyty zabieg liftingu z wykorzystaniem złotych nici,
  • obecność implantów wchłanialnych lub wypełnienia w miejscu zabiegowym (np. kwas hialuronowy).

O wszystkich przeciwwskazaniach Klient zostaje poinformowany na konsultacjach przed zabiegiem. Wszelkie wątpliwości co do stanu zdrowia Klienta powinny być omówione właśnie podczas tego spotkania z kosmetologiem.

Przygotowanie do zabiegu

Zabieg kosmetyczny z wykorzystaniem fal radiowych nie wymaga specjalistycznego przygotowania. Najważniejsze jest zapoznanie się z ewentualnymi przeciwwskazaniami i zadbanie o jak najlepszy stan zdrowia przed zabiegiem. Przed zabiegiem warto unikać wszelkich czynników, które mogą wpływać na skórę podrażniająco. Nie poleca się również wprowadzania zmian do codziennej pielęgnacji skóry bezpośrednio przed planowaną kuracją falami radiowymi. Warto zadbać o ochronę przeciwsłoneczną: stosowanie kremów z filtrem oraz noszenie nakrycia głowy, by uniknąć bezpośredniego narażenia na promienie słoneczne. Zdecydowanie warto na kilka tygodni przed planowanym zabiegiem zaprzestać wizyt na solarium.

Postępowanie po zabiegu

Dużą zaletą zabiegu radiofrekwencji jest fakt, że odbywa się on bez znieczulenia (nie jest ono potrzebne – zabieg jest bezbolesny). Po kuracji nie jest wymagana rekonwalescencja, osoby korzystające z RF niemal od razu po zabiegu mogą wrócić do swoich codziennych aktywności i obowiązków. Jedyne, czego należy mieć świadomość, to fakt, że bezpośrednio po zabiegu skóra w obszarze poddawanym działaniu fal elektromagnetycznych może być zaczerwieniona i rozgrzana. Taki stan może się utrzymywać nawet do 48 godzin po zabiegu, jednak później ustępuje. Miejsce zabiegowe należy chronić przed wpływem nagłych zmian temperatur, zarówno przed przegrzaniem, jak i nadmiernym wyziębieniem. Przez co najmniej dobę po zabiegu RF nie wolno stosować gorących kąpieli lub prysznica. Należy w tym okresie unikać nadmiernego wysiłku fizycznego, wizyt w saunie oraz na basenie. Warto przez 24 godziny po kuracji RF powstrzymać się od spożywania alkoholu. Skóra bezpośrednio po zabiegu nie powinna być opalana, należy bezwzględnie stosować się do nakazu stosowania dobrego kremu z filtrem przeciwsłonecznym. Również przez okres 2 tygodni po zabiegu warto zwiększyć ilość spożywanej wody.

Opinie klientek

Zabieg kosmetyczny z wykorzystaniem fal radiowych RF zyskuje coraz więcej zwolenników. Doceniany jest za bezinwazyjność oraz za szybkie i znaczące efekty.

„Zdecydowałam się na zabieg RF, by pozbyć się zmarszczek wokół ust i oczu. Bałam się trochę, że po zabiegu opuchnę lub będę zmagać się z zaczerwienieniami. Mam skórę dość wrażliwą, mimo to cała procedura nie była niekomfortowa, a bezpośrednio po radiofrekwencji nikt nie był w stanie zauważyć u mnie zaczerwienień. Moja skóra została ładnie zagęszczona, odmłodzona. Odzyskała promienny, zdrowy wygląd. Na pewno będę wracać na zabiegi tego typu, by podtrzymać te efekty” – mówi pani Milena z Gdańska.

Dla wielu osób zabieg radiofrekwencji stał się również impulsem do wprowadzenia zdrowych zmian do trybu życia.

„Przeszłam serię zabiegów RF na cellulit, najpierw na pośladkach, później też na udach i ramionach. Kiedy zaczęłam zauważać, że moja skóra jest bardziej wygładzona, wyszczuplona i wymodelowana, zaczęłam myśleć o tym, co mogę zrobić, by jeszcze bardziej podkreślić efekty zabiegu. Rzuciłam alkohol, wprowadziłam zmiany do diety, zaczęłam się trochę ruszać. To wszystko w połączeniu z zabiegami sprawiło, że wyglądam lepiej niż większość moich rówieśniczek”

Zadbaj o siebie

Nie czekaj, zarezerwuj wizytę!

Zarezerwuj
Bądź na bieżąco

Możesz też nas śledzić
na instagramie!

Instagram