fbpx

           

Kriolipoliza 
skuteczna redukcja nadmiaru tkanki tłuszczowej

Każdemu marzy się idealny, nieskazitelny wygląd oraz piękne ciało. Smukła sylwetka wymaga jednak wielu wyrzeczeń, dieta, ćwiczenia, ciągłe ograniczenia. Tradycyjne metody wykorzystywane do pozbycia się nadmiaru tkanki tłuszczowej mogą okazać się zbyt trudne do zrealizowania dla niektórych osób. Dlatego też wiele z nich decyduje się na zabiegi, które proponuje medycyna estetyczna. Jednym z takich zabiegów jest kriolipoliza – bezbolesna i nieinwazyjna metoda usuwania tkanki tłuszczowej bez użycia skalpela.
Jeżeli zmagasz się z nadwagą, źle się czujesz w swoim ciele, a dieta i ćwiczenia nie są wystarczająco motywujące do zmiany Twojej sylwetki, to zabieg kriolipolizy jest właśnie dla Ciebie!

Czym jest kriolipoliza?

Nazwa zabiegu wywodzi się z połączenia dwóch wyrazów „krio” – lodowaty oraz „lipoliza” – chemiczny rozkład tłuszczu. Kriolipoliza polega na kontrolowanym schłodzeniu zbędnych tkanek tłuszczowych, doprowadzając do ich rozpadu. Na skutek obniżonej temperatury wnętrze komórki tłuszczowej krystalizuje się, dzięki czemu powstają mikropęknięcia w błonie komórkowej. Naturalny proces wyrównania ciśnień powoduje, że do tkanki dostaje się duża ilość wody, zawierającej jony potasu i sodu, co sprawia, że komórka ulega rozerwaniu i w efekcie zostaje zniszczona. Uśmiercone komórki tłuszczowe uwalniane są i transportowane oraz wydalane przez układ limfatyczny (trwa to od około 4 do 6 tygodni). Zabieg jest bezbolesny, nieinwazyjny oraz wykonywany miejscowo, co oznacza, że skóra, mięśnie i nerwy znajdujące się w pobliżu pozostają nienaruszone.

Na czym polega i jak wygląda zabieg?

Zabieg kriolipolizy jest nieinwazyjny i nie wymaga od pacjenta szczególnych przygotowań. Czas jego trwania to zazwyczaj godzina. Polega na kontrolowanym, miejscowym schładzaniu nadmiaru zbędnej tkanki tłuszczowej, przy pomocy specjalnie do tego przeznaczonego próżniowego aplikatora. Urządzenie to zasysa tkankę z odpowiedniego miejsca i doprowadza do zniszczenia (uśmiercenia) niepożądanych komórek (adipocytów), które zostaną wydalone przez organizm. Zabiegi najlepiej jest wykonywać etapami (wówczas tkanka tłuszczowa z każdą sesją jest mniejsza), pozwoli to wzmocnić efekty, które będą bardziej zauważalne i długotrwałe.
Kriolipoliza to zabieg polegający na wyszczupleniu sylwetki. Redukcji zbędnej tkanki tłuszczowej może być poddana każda partia ciała. Liczba zabiegów w znacznym stopniu uzależniona jest od wybranej powierzchni skóry.
Przykładowo: aby skutecznie usunąć komórki tłuszczowe z brzucha niezbędne będą przynajmniej dwa zabiegi. Każdy wałeczek tłuszczu znajdujący w talii pacjenta wymaga po jednym zabiegu. Natomiast dolna część pleców to przynajmniej dwa zabiegi.
O ilości zabiegów decyduje oczywiście specjalista który już na pierwszej wizycie kwalifikacyjnej potrafi w sposób dość precyzyjny określić ilość potrzebnych zabiegów.

Postępowanie pozabiegowe

Po zabiegu pacjent może wrócić do swoich codziennych obowiązków i niemal od razu poddać się kolejnym, dodatkowym zabiegom, które znacznie podniosą efektywność kriolipolizy (polecane są zabiegi z użyciem fali uderzeniowej oraz endermologii). Dodatkowo zaleca się zwiększenie aktywności fizycznej aby wykorzystać lipidy uwolnione z komórek i zamienić je na energię.

Czy kriolipoliza jest bolesna?

Zabieg jest nieinwazyjny i bezbolesny, pacjent może poczuć jedynie zimno i odczucie zasysania skóry, co dla niektórych może okazać się nieprzyjemne. Pamiętać należy jednak, że w kilka chwil od rozpoczęcia zabiegu zbędna tkanka tłuszczowa zostaje wyraźnie schłodzona i krew do zassanych komórek przestaje dopływać, dzięki temu dyskomfort znika. Zdarza się, że po wykonanym zabiegu na skórze pojawiają się niewielkie siniaki oraz zaczerwienienia.

Dla kogo dedykowany jest zabieg kriolipolizy?

Kriolipoliza jest zabiegiem, który przeznaczony jest praktycznie dla każdej osoby zmagającej się z nadmiarem tkanki tłuszczowej i chcącej się jej pozbyć. Jest idealnym rozwiązaniem w przypadku niezadowalających efektów stosowania diety i różnych ćwiczeń fizycznych. Kriolipoliza jest dla osób, które chcą poczuć się lepiej we własnym ciele i osiągnąć wymarzony wygląd bez inwazyjnych metod i radykalnej zmiany swojego trybu życia.
Komu nie zaleca się wykonania zabiegu?

Komu nie zaleca się wykonania zabiegu?

Pomimo tego, że zabieg kriolipolizy jest nieinwazyjny i całkowicie bezpieczny, nie odbywa się on w trudnych warunkach i przy użyciu skalpela oraz znieczulenia ogólnego, to istnieją pewne przeciwwskazania do jego wykonania.
Na pewno z tego zabiegu będą musiały zrezygnować osoby, które:
– mają wszczepiony sprzęt medyczny (stymulator serca, urządzenia sztucznie podtrzymujące życie, urządzenia przenośne służące do pomiaru EKG),
– są w ciąży lub w okresie laktacji,
– cierpią na choroby wątrobowe,
– narażone są na wystąpienie ostrej pokrzywki, powstałej w wyniku zimna,
– cierpią na nadwrażliwość na zimno,
– posiadają stany zapalne w miejscach, w których ma być dokonany zabieg,
– zmagające się z różnymi infekcjami zarówno grzybiczymi jak i wirusowymi,
– narażone są na napady epilepsji,
– są ciężko chore (nowotwory),
– mają łuszczycę,
– cierpią na cukrzycę i choroby serca.
Wyżej wymienione czynniki są głównymi i kategorycznymi przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu u pacjenta. Należy pamiętać jednak, że  kobiety w trakcie miesiączki i osoby z chwilowymi urazami skórnymi również nie mogą w danej chwili poddać się zabiegowi.

Gwarancja i bezpieczeństwo – czy zabieg kriolipolizy jest bezpieczny?

Każdy z nas decydując się na jakikolwiek zabieg zadaje sobie pytanie, czy aby na pewno jest on bezpieczny? Nie jest w tym nic dziwnego, ponieważ każde działania, mające na celu naprawę lub poprawę naszego wyglądu mogą mieć nieprzyjemne i niepożądane skutki. Zabieg kriolipolizy wykonuje się miejscowo, na poszczególnych partiach ciała niwelując jedynie nadmiar zgromadzonego tłuszczu. Pozwala to na zachowanie w nienaruszonej formie pozostałe komórki ciała znajdujące się w okolicy. Niska temperatura wydobywająca się z urządzenia nie ma negatywnego wpływu na organy wewnętrzne, nerwy czy mięśnie. Za jej pomocą niwelowana jest jedynie tkanka tłuszczowa. Co więcej, zabieg ten nie wymaga ingerencji w ciało i nie zostaje naruszona jego struktura. Poza tym, przed przystąpieniem do zabiegu pacjent obowiązkowo musi przejść wizytę kwalifikacyjną, na której specjalista wykluczy możliwe przeciwwskazania oraz dokładnie wytłumaczy proces zabiegu, a także odpowie na wszelkie pytania i rozwieje wątpliwości. Kriolipoliza zatem jest zabiegiem, który można zaliczyć do bezpiecznych i nieinwazyjnych, w dodatku wysoce skutecznych

.
Efekty i satysfakcja – czy warto?

Efekty kriolipolizy nie są zauważalne zaraz po zabiegu. Ciało i sylwetka nie zmienią się diametralnie w ciągu godziny. Zazwyczaj organizm potrzebuje od jednego do trzech miesięcy by mógł w naturalny sposób wydalić obumarłe komórki tłuszczowe. Zabieg kriolipolizy najczęściej wymaga powtórzenia (dla uzyskania lepszego i trwalszego efektu), zazwyczaj wykonuje się od dwóch do trzech zabiegów na danej partii ciała. Poddanie się odpowiedniej liczbie zabiegów w odpowiednich odstępach czasowych pozwoli na uzyskanie satysfakcjonujących efektów, dodatkowo prawidłowo wykonana kriolipoliza może skutkować utratą nawet 5 – 7 cm w obwodzie oraz utrzymaniem uzyskanego efektu odchudzenia na stałe.

Koszty zabiegu – czy każdy może sobie pozwolić na zabieg?

Koszt zabiegu waha się między 1000 zł a 1500 zł. Nie ma jednak stałego i jednakowego cennika dla wszystkich miejsc, gdzie jest on wykonywany. Zazwyczaj ceny te nie różnią się między sobą zbyt mocno. Wyższe ceny w cennikach niektórych gabinetów mogą wynikać z tego, iż zawierają one całe pakiety zbiegów potrzebnych przy kriolipolizie. Natomiast do niższych cen, najczęściej trzeba później doliczyć różnego rodzaju koszty (między innymi koszt wizyty kwalifikacyjnej).

Kriolipoliza – innowacyjna metoda usuwania tkanki tłuszczowej

Kriolipoliza to zabieg polegający na wyszczupleniu określonych partii ciała, w celu poprawy swojego wyglądu i samopoczucia. Decydując się na zabieg, pacjent powinien mieć świadomość jakim sprzętem zostanie on wykonany. Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy, jak istotna jest to kwestia. Niektóre urządzenia przeznaczone do tego typu zabiegów nie pozwolą na osiągnięcie zadowalających efektów, zatem warto wybrać klinikę lub gabinet oferującą najwyższej klasy sprzęt.
Najnowsze urządzenia przeznaczone do wykonywania zabiegów kriolipolizy posiadają kilka aplikatorów o właściwościach mrożąco – zasysających, które doskonale można dopasować do odpowiednich rozmiarów miejsca zabiegowego. Dzięki takiej technologii usunięcie tkanki tłuszczowej z brzucha oraz z miejsc takich jak ramiona (ciężko jest je wyszczuplić stosując dietę oraz ćwicząc) nie jest problemem. Sprzęt, który spełnia wszelkie wymogi i najwyższe standardy oraz jest godny polecenia to Aparat do kriolipolizy ZLipo marki Zimmer. Urządzenie to posiada trzy rodzaje aplikatorów, które stosują metodę pulsującego ssania, dzięki temu dyskomfort związany z zabiegiem jest znacznie mniejszy a efekty bardziej widoczne. Ogromną zaletą Aparatu do kriolipolizy ZLipo jest jego prostota i nieskomplikowana obsługa. Ponadto pozwala on w sposób precyzyjny dostosować wszelkie parametry działania zgodnie z potrzebami pacjenta. Urządzenie to wykorzystuje najnowszą technologię kriolipolizy II generacji, czyli polegającej na trójfazowym działaniu w zakresie kriolipolizy. Tkanka tłuszczowa zostaje zredukowana nie do 20%, ale aż do 40%, a pierwsze efekty widoczne są już po miesiącu od zabiegu. 10 – stopniowa skala zaproponowana przez producenta umożliwia dostosowanie mocy urządzenia do cech skóry oraz wrażliwości pacjentów.Ponadto specjalnie zaprojektowane aplikatory idealnie dopasowują się kształtem do skóry, co pozwala na precyzyjne usunięcie zbędnej tkanki tłuszczowej. Końcowy etap zabiegu (drenaż limfatyczny) zdecydowanie zmniejsza ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. Dodatkową zaletą Aparatu ZLipo jest jego wielozadaniowość, posiada on bowiem dwa niezależne systemy do wykonania kriolipolizy. Możliwe zatem staje się korzystanie z dwóch aplikatorów w jednym czasie, co pozwala na zamrażanie komórek tłuszczowych w dwóch miejscach jednocześnie. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie w przypadku redukcji tłuszczu w takich obszarach jak nogi, boczki, pośladki czy ramiona.

Kriolipoliza – ogólne refleksje

Kriolipoliza jest zabiegiem dosyć bezpiecznym i nieinwazyjnym. Nie zagraża ona zdrowiu i życiu pacjenta. Jest to nowoczesna, bezbolesna metoda dzięki której można uzyskać wymarzony wygląd. Zabieg jest dosyć kosztowny, ale jego efekty są długotrwałe, a komórki tłuszczowe poddane kriolipolizie zostają usunięte na stałe. Należy jednak pamiętać, że odpowiednia dieta oraz ruch są niezbędne do utrzymania ciała w świetnej formie.

Zabieg cieszy się ogromną popularnością i ma na swoim koncie setki zadowolonych pacjentów.

   

 

Leave a Reply

slot server taiwan slot server singapore slot depo 10k slot luar negeri slot server thailand slot server taiwan slot server rusia slot via dana slot server thailand slot server thailand slot server luar slot server vietnam slot server mexico slot server kamboja idn live slot online slot thailand slot dana live draw hk