Dermapen – mezoterapia mikroigłowa Gdańsk

Zadbaj o siebie

Informacje o zabiegu mezoterapi mikroigłowej Gdańsk

Jedną z większych zalet obecnych czasów jest fakt, iż możemy praktycznie dowolnie manipulować swoim wyglądem. Dawno temu, gdy ludzie mieli poważne problemy skórne, nie było możliwości ich poprawienia. Przez to wiele osób żyło wśród ogromnych kompleksów przez całe życie.

Teraz takie problemy odchodzą w niepamięć. Medycyna estetyczna stale się rozwija i pojawiają się coraz to nowsze urządzenia typu Dermapen, które mają na celu pobudzić skórę do odbudowy i znacznie poprawić jej wygląd.

Informacje o zabiegu Dermapen w Gdańsku

Czas trwania od 10 do 30 min.
Cena (zobacz nasz cennik) od 300 zł
Znieczulenie Brak
Rekonwalescencja Niewymagana
Sugerowana ilość serii Od 1 do 4

Jak wygląda zabieg Dermapen w Gdańsku?

Dermapen jest urządzeniem wykorzystywanym do mezoterapii mikroigłowej, które ma za zadanie poprawić wygląd skóry niemal w każdym miejscu na ciele. Wygląd urządzenia jest dosyć przyjemny i przypomina większy długopis albo korektor. Pacjent podczas zabiegu jest traktowany Dermapenem w celu wykonania mikro nakłuć, które pobudzają skórę do regeneracji. Niewątpliwą zaletą Dermapenu jest bardzo duża precyzja. Jest to urządzenie w pełni zautomatyzowane, które znacznie wyróżnia się na tle innych metod, mających na celu poprawić wygląd skóry. Dermapen ze względu na swoją delikatność i precyzję, sprawdzi się również w przypadku pacjentów o skórze wrażliwej i cienkiej.

Dermapen wykorzystuje cienkie mikro igieł, które nakłuwają skórę. Igły wykorzystywane przez Dermapen zostały wykonane z najwyższej klasy molibdenu. Molibden to materiał, z którego powstaje wiele sprzętów chirurgicznych, które muszą cechować się niemal perfekcyjną precyzją. Głowica z igłami może wykonać nawet do 20 nakłuć w ciągu sekundy. Igły wnikają w skórę na głębokości od 0,25 mm do 2,5 mm.

Zabiegi z wykorzystaniem medycznego urządzenia Dermapen są skuteczne, ponieważ zmuszają skórę do odbudowy. Odbudowa skóry może zostać podzielona na trzy etapy. Na początku podczas mikrouszkodzenia skóry, wzrasta tempo powstawania włókien kolagenowych. Kolejny etap wiąże się z powstaniem elastyny, proteoglikany i innych rodzajów kolagenu. W fazie końcowej skóra ujędrnia się i jej gęstość ulega znacznej poprawie.

Kiedy warto wykonać zabieg z wykorzystaniem urządzenia Dermapen? Najczęściej wykonuje się go podczas występowania problemów skórnych typu cellulit, rozstępy, rozszerzone pory, zwiotczała i wysuszona skóra, zmarszczek lub blizny. Wykonanie zabiegu może znacznie poprawić wygląd skóry, ale również samopoczucie pacjenta. Pewne zmiany skórne są powodem wielu kompleksów, a z Dermapenem znikną one bezpowrotnie.

Wiele pacjentów zadaje pytania odnośnie do odczuwanego bólu podczas zabiegu, co jest zrozumiałe. Terapia Dermapenem nie należy do bardzo bolesnych. Pacjent może odczuwać niewielki dyskomfort podczas nakłuwania. Według opinii osób, które korzystały z zabiegu, więcej bólu sprawiają okolice twarzy, niż w innych miejscach ciała. Nie powinno to nikogo dziwić, albowiem najbardziej wrażliwymi miejscami jest właśnie nos, żuchwa, okolice szyi czy też czoło. Zabiegi tego typu są świetną alternatywą głębokich peelingów, ponieważ są dużo mniej inwazyjne. Przy stosowaniu się do zaleceń lekarza oraz wykorzystaniu zleconych kosmetyków, już kilka dni po zabiegu zapominamy, że w ogóle go przechodziliśmy.

Przeciwwskazania do zabiegu mezoterapi mikroigłowej Dermapen

Dermapen podobnie jak każdy inny zabieg posiada szereg przeciwwskazań do wykonania. Kto powinien wstrzymać się od wykonania zabiegu? Przede wszystkim powinny to być osoby:

 • chorujące na nowotwór
 • przejawiające stany zapalne skóry
 • chorujące na trądzik pospolity i różowaty, posiadające skórę bardzo naczyniową
 • chorujące na cukrzycę w stanie zaawansowanym
 • kobiety będące w ciąży lub w okresie karmienia piersią
 • przyjmujące regularnie leki, które obniżają krzepliwość krwi
 • stosujące leki bezpośrednio na skórę
 • skarżące się na przerwaną ciągłość skóry, otwarte rany
 • dotknięte zakażeniami bakteryjnymi, wirusowymi i grzybiczymi skóry
 • chorujące na zaburzenia czucia
 • chorujące na autoimmunologiczne choroby skóry
 • dotknięte poparzeniami
 • z osłabioną zdolnością regeneracji skóry

Do obowiązków pacjenta należy powiadomienie specjalisty przed wykonaniem zabiegu, o wszystkich chorobach i dolegliwościach, aby uniknąć wystąpienia efektów niepożądanych. Zaleca się również wykonanie podstawowych badań lekarskich, dzięki którym będziemy mieć pewność, że możemy przystąpić do zabiegu. Ze względu na wszechstronność urządzenia, zabiegowi mogą być poddawane okolice twarzy, szyi, brzucha, dekoltu czy pośladków. Dzięki budowie przypominającej długopis, Dermapen dociera nawet do najbardziej trudno dostępnych miejsc w okolicach oczu i ust. W zależności od przeprowadzanych zmian zabieg może potrwać od 20 do 45 minut.

Przygotowanie do zabiegu Dermapen

Przed wykonaniem zabiegu konieczne jest wykonanie dokładnego wywiadu, który da odpowiedź dotyczącą bezpieczeństwa zastosowania Dermapenu. Wywiad nie trwa długo. Jak już zostało wspomniane w przypadku występowania opryszczki, otwartych ran czy poparzeń nie można przeprowadzać zabiegu. Mikro nakłucia mogą być wykonywane tylko na odpowiednio przystosowanej do tego skórze. Jeśli występują stany zapalne, uprzednio trzeba je zlikwidować i dopiero potem można wykonać zabieg bez przeszkód. Oczywiście zaleca się, aby przed zabiegiem zrelaksować się i wyspać. Dobre samopoczucie i energia sprawiają, że terapia będzie całkiem dobrze wspominanym doświadczeniem.

Poza tym do zabiegu nie trzeba się specjalnie przygotowywać. W przypadku pań konieczne jest jedynie zmycie makijażu.

Skóra zostanie odpowiednio przygotowana przez osobę przeprowadzającą zabieg. Do zadań osoby obsługującej Dermapen należy również zapewnienie pacjentowi komfortu i dobrej atmosfery podczas zabiegu.

Postępowanie po zabiegu Dermapen

Świeżo po wykonaniu zabiegu Dermapen każdy pacjent powinien unikać promieni słonecznych przez okres co najmniej sześciu tygodni. Stąd często nie zaleca się wykonywania tego zabiegu w okresie wakacyjnym. Natomiast bezpośrednio po wykonanym zabiegu można powrócić do codziennego życia i obowiązków domowych. Jedną z zalecanych opcji jest przyspieszanie regeneracji skóry po zabiegu przy użyciu specjalnych kosmetyków, przepisanych przez lekarza. Kosmetyki zapewniają ulgę, przyspieszają gojenie i łagodzą obrzęki skóry. Pacjenci, którzy przeszli zabieg Dermapen mogą odczuwać delikatne pieczenie skóry, a w niektórych miejscach może wystąpić lekkie zaczerwienienie. Nie ma się jednak czym przejmować, gdyż to naturalne zjawiska występujące po przeprowadzeniu takiego zabiegu. Tutaj kolejny raz pomagają kosmetyki, które nawilżają łuszczącą się skórę. Pieczenie i obrzęk skóry z każdym dniem powinny się zmniejszać.

Pierwsze efekty powinny pojawić się na skórze kilka dni po zabiegu. Skóra się ujędrnia, zmarszczki ulegają spłyceniu, a blizny wyrównaniu. Dodatkowo redukują się przebarwienia skóry i rozstępy. Poprawie kondycji ulegają także włosy.

W celu uzyskania lepszych efektów zaleca się wykonanie kilku zabiegów Dermapen. Zazwyczaj najlepsze efekty daje wykonanie od 4 do 8 zabiegów, oczywiście przy zachowaniu odstępów w postaci kilku tygodni. Ostateczne wyniki terapii będą widoczne po miesiącu od jej zakończenia.

Opinie o Dermapenie - mikroigłówka

1. Moim problemem były pierwsze oznaki starzenia się skóry, w postaci pierwszych zmarszczek. Udałam się do poleconego mi salonu kosmetycznego w Gdańsku, gdzie bardzo miłe Panie przeprowadziły ze mną najpierw krótką rozmowę, w celu zapoznania się z jakim dokładnie problemem przyszłam. Polecono mi zabieg dermapen, czyli alternatywę dla tradycyjnej mezoterapii mikroigłowej. Na słowo igły przeszedł mi dreszcz po plecach, ale Pani wytłumaczyła mi, że zabieg jest całkowicie bezpieczny. Chociaż byłam trochę wystraszona, zdecydowałam się. Prawdą jest, że pomimo zastosowania delikatnego kremu znieczulającego, zabieg nie należał do tych najprzyjemniejszych i relaksujących, tym bardziej że zabieg najbardziej był skupiony na okolicach oczu, a jak wiadomo skóra tam jest cienka i delikatna. Po zabiegu nie wyglądałam najlepiej, dlatego zaszyłam się w swoich czterech ścianach na kilka dni. Gdy zaczerwienienie i lekka opuchlizna minęła, praktycznie nie było widać, że miałam cokolwiek robione. Recenzję piszę po kilkunastu tygodniach od zabiegu. I powiem szczerze, że efekty są całkiem zadowalające. Moje zmarszczki mimiczne nie są już taki widoczne, dodatkowo skóra wygląda na wypoczętą i odzyskała swój wewnętrzny blask. Żeby uzyskać jeszcze lepsze rezultaty postanowiłam zdecydować się na pakiet zabiegów, dzięki którym walka z nieubłaganie upływającym czasem ma okazać się dużo skuteczniejsza. Warto zacząc dbać o swoją skórę jak najwcześniej i myślę, że zabieg dermapen jest do tego idealnym rozwiązaniem.

2. Od wielu lat zmagam się ze zmianami trądzikowymi. Moja skóra to ten typ, gdzie jak ma coś wyskoczyć to oczywiście mnie nie ominie. Wiem wiem, że się nie powinno, ale moje paluszki jak coś wyskoczy od razu wędrują do tego miejsca, żeby jak najszybciej się tego pozbyć. I takim oto sposobem dorobiłam się małych blizn i przebarwień, które nie będę oszukiwać, ale estetycznie na pewno nie wyglądają. Poczytałam tu i ówdzie, i zdecydowałam się zadzwonić do salonu kosmetycznego w Gdańsku, który oferuje nowoczesną mezoterapię mikroigłową w postaci zabiegu dermapen. Jestem panikarą i strasznie bałam się bólu, jednak nałożony przed zabiegiem krem znieczulający, zdecydowanie złagodził moje odczucia. Specjalnie pod moje potrzeby został dobrany koktajl, który przy pomocy specjalistycznego urządzenia dermapen, które wyposażone jest w szereg mikroigiełek, został wprowadzony w moją skórę. Od razu po zabiegu twarz była zaczerwieniona i miałam uczucie ściągnięcia, jednak na drugi dzień było znacznie lepiej. Jestem już po kilku zabiegach i muszę powiedzieć, że to działa. Moja twarz wygląda znacznie lepiej, jest wygładzona, blizny są znacznie spłycone a przebarwienia praktycznie zniknęły. Oprócz zabiegów, w salonie dobrano mi specjalistyczną pielęgnację, która również każdego dnia przyczynia się do poprawy stanu mojej cery. Najlepszą rekomendacją nie będzie to, że wychodząc do sklepu zrezygnowałam z nakładania makijażu. Już nie wstydzę się wyjść do ludzi w naturalnej odsłonie.

3. Moja cera można powiedzieć, że jest całkiem całkiem. Jedynym moim problemem są widoczne, rozszerzone pory i delikatnie świecąca się cera. Postanowiłam coś z tym zrobić. Znalazłam salon w Gdańsku, który miał najlepsze rekomendacje i umówiłam się na wizytę. Na pierwszym spotkaniu i szczegółowej rozmowie, po zapoznani się ze stanem mojej skóry i z czym przyszłam, zaproponowano mi zabieg dermapen, czyli mezoterapię mikroigłową. Tak wiem, brzmi strasznie i złowrogo, jednak moim skromnym zdaniem na prawdę warto zdecydować się na ten zabieg. Zabieg sam w sobie nie jest bolesny, jednak nie należy do tych najprzyjemniejszych. Mój problem okazał się nieco bardziej złożony, dlatego zdecydowałam się na cały pakiet zabiegów, które były wykonywane w równych odstępach czasu. Dodatkowo dobrano specjalny koktajl, który w czasie zabiegu dermapen, dzięki małym igiełkom został wprowadzony w moją twarz. Teraz po upływie kilku tygodni spoglądając w lustro widzę, że efekty są naprawdę widoczne. Przede wszystkim moja skóra się uspokoiła i już tak się nie świeci. Po drugie pory zostały rzeczywiście obkurczone i chociaż nadal są nieco widoczne to osiągnięte rezultaty są dla mnie zachwycające. Wiadomo, że nie uzyskamy skóry gładkiej jak papier w jakości HD, ale twarz wygląda na wygładzoną (i rzeczywiście taka jest, muszę się kontrolować, by nie dotykać jej przez cały czas) i bardziej promienną. Żałuję tylko, że tak późno wzięłam się za siebie, bo mogłam już dawno zdecydować się na dermapen i cieszyć się nową skórą.

Zadbaj o siebie

Nie czekaj, zarezerwuj wizytę!

Zarezerwuj
Bądź na bieżąco

Możesz też nas śledzić
na instagramie!

Instagram