Depilacja laserowa Gdańsk

Zadbaj o siebie

Informacje o zabiegu depilacji laserowej

LASER do depilacji wyposażony jest w lampę diodową, która emituje fale o 3 długościach: 755nm, 808nm, 1064nm. Dodatkowo, głowica posiada funkcję chłodzącą (szkło szafirowe) dla zwiększenia komfortu podczas zabiegu.

Warto pamiętać, że nie wszystkie włosy rosną równocześnie. Światło lasera działa tylko na te, które znajdują się w fazie wzrostu (ok. 30%). Reszta znajduje się w fazie uśpienia, po której zaczyna się aktywny wzrost nowego włosa. Aby depilacja przyniosła zadowalające efekty, warto powtórzyć zabieg ok. 6 razy. Rezultaty depilacji zależą od wielu czynników, np. grubości i koloru włosa, jego rodzaju, fototypu skóry, wieku czy gospodarki hormonalnej.

Barwnik włosa zwany melaniną, absorbuje energię wytwarzaną przez laser, co doprowadza do zniszczenia cebulki włosa nie uszkadzając przy tym skóry. Zabieg jest przy tym całkowicie spersonalizowany – uwzględnione są indywidualne parametry klienta i osiągane są wymierne efekty poprzez odpowiednie ustawienia stosowanego narzędzia.

 

Informacje o zabiegu depilacji laserowej

Czas trwania Od 10 do 60 minut
Znieczulenie Brak
Rekonwalescencja Niewymagana
Sugerowana ilość serii Od 4 do 8
Cena (zobacz nasz cennik) Od 150 zł

Pełny opis zabiegu depilacji laserowej w Gdańsku

Początki depilacji laserowej sięgają już lat sześćdziesiątych poprzedniego wieku i choć pierwsze podejścia do tej techniki nie były uważane za udane z powodu braku odpowiedniej technologii, to stanowiły istotny przełom w badaniach. Na przestrzeni lat i rozwoju technologicznego oraz badawczego wypracowano jednak sposób długotrwałego i co najważniejsze całkowicie bezpiecznego usuwania owłosienia z wykorzystaniem lasera. Barwnik włosa, zwany melaniną, absorbuje energię wytwarzaną przez laser, co doprowadza do zniszczenia cebulki włosa, nie uszkadzając przy tym skóry. Zabieg jest przy tym całkowicie spersonalizowany, dzięki czemu uwzględnione są indywidualne parametry klienta i osiągane są wymierne efekty, poprzez odpowiednie ustawienia stosowanego narzędzia. Sam zabieg może także poprzedzić próba na wybranym fragmencie skóry. Depilacja laserem wykorzystuje właściwości melaniny które sprawiają, że najlepsze efekty uzyskiwane są w przypadku włosów ciemnych i czarnych. Depilacja laserowa pozwala na trwałe rozwiązanie problemu owłosienia, w przeciwieństwie do tymczasowych efektów, jakie dadzą bardziej tradycyjne rozwiązania, takie jak golenie maszynką czy też stosowanie plastrów z woskiem. Są także zdecydowanie przyjemniejsze i z tego względu ten sposób depilacji coraz bardziej zyskuje na popularności.

Trwały i maksymalny efekt daje seria 4-6 zabiegów, powtarzanych co 4-6 tygodni. Zabiegi zależnie od wyznaczonego obszaru ciała trwają od kilku do kilkudziesięciu minut. Są przy tym całkowicie bezpieczne i komfortowe, więc nie wymagają nawet stosowania znieczulenia. Jest to także zabieg nieinwazyjny.

Chcielibyśmy Was szczerze zaprosić na zabieg depilacji laserowej w Gdańsku.

Przebieg zabiegu depilacji laserowej

Zabieg depilacji laserowej  zaczyna się od  jest konsultacji z kosmetolożką. Na podstawie wywiadu oceniamy typ i stan skóry oraz włosów, a następnie bazując na fototypie skóry dobierane są parametry pracy lasera. U klientów wykonywana jest próba laserowa. W przypadku braku reakcji alergicznej przechodzimy do właściwego zabiegu.

Laser diodowy naświetla wybraną przez pacjenta partię skóry. W zależności od akceptowanego progu bólu dla niektórych pacjentów może stanowić to lekki dyskomfort opisywany jako jako kłucie, mrowienie albo swędzenie. Energia dociera do mieszka włosowego i doprowadza do jego zniszczenia. Czasami w przypadku bardzo delikatnej skóry stosujemy żel chłodzący, który pozwała zniwelować powyższe uczucie. Depilacja laserowa nóg to zabieg który jest wybierany najczęściej. W serii zabiegów pozbywamy się niechcianego owłosienia.

Przeciwwskazania do zabiegu depilacji laserowej (Gdańsk)

Depilacja laserowa – jakie są przeciwwskazania do niej?

Jak w przypadku niemal wszystkich zabiegów medycznych czy kosmetycznych, istnieje szereg przeciwwskazań, które powinna uwzględnić osoba poddająca się zabiegowi, a także lekarz lub osoba wykonująca zabieg. Depilacja laserowa jest zabiegiem bezpiecznym pod warunkiem zachowania pewnych warunków. Z tego względu każdy zabieg powinna poprzedzić także konsultacja. Należy uważnie prześledzić listę obostrzeń, które zawierają zarówno choroby, jak i same kwestie dbania o skórę w okresie poprzedzającym zabieg, czy nawet niektórych elementów naszej diety w tym czasie. Depilacja laserowa jest całkowicie wykluczona w okresie ciąży lub karmienia piersią. Dalsze przeciwwskazania:

Depilacja laserowa – przeciwwskazania część 1

 • Infekcje czy też stany zapalne skóry
 • Uszkodzenia naskórka (np. spowodowane peelingiem)
 • Choroby skóry (np. łuszczyca, grzybice)
 • Cukrzyca
 • Padaczka
 • Bliznowiec
 • Bielactwo (zaburzenia pigmentacji w skórze)
 • Świeża opalenizna (w tym także stosowanie solarium w okresie do miesiąca przez zabiegiem)

Depilacja laserowa – przeciwskazania część 2:

 • Stosowanie kremów lub maści z retinolem
 • Przyjmowanie leków fotouczulających (w tym retinoidy, witamina A, sterydy, niektóre zioła, leki antydepresyjne)
 • Zaburzenia krzepliwości krwi
 • Nowotwory
 • Zabiegi chirurgiczne w niedawnej przeszłości
 • Niedawna depilacja woskiem lub wyrywanie pęsetą
 • Przyjmowanie antybiotyków

W przypadku depilacji laserowej mogą się pojawić skutki uboczne w postaci zmiany zabarwienia skóry w niektórych miejscach obszaru objętego zabiegiem (powstawanie jaśniejszych lub ciemniejszych plam). Ewentualnymi powikłaniami u osób o ciemnej karnacji mogą być pojawiające się po zabiegu pęcherze czy też oparzenia.

Depilacja laserem przygotowanie do zabiegu

Jak przygotować się do zabiegu depilacja laserowa Gdańsk

Tydzień przed zabiegiem :

Przede wszystkim przygotowania należy rozpocząć od uważnego zapoznania się i zweryfikowania listy przeciwwskazań. W przypadku wątpliwości warto zaczerpnąć konsultacji i co ważne być w takich konsultacjach absolutnie szczerym, bowiem chodzi w końcu nie tylko o komfort, ale i własne zdrowie. Dobrze jest omówić przygotowania z lekarzem czy kosmetyczką, by wszystko odbywało się pod jak największą kontrolą i w pełni bezpiecznie. Depilacja laserowa jest zabiegiem z mała ilością powikłań

W dniu zabiegu :

Ważnym elementem przygotowań do zabiegu jest zaprzestanie opalania się i korzystania z solarium w okresie miesiąca przed zabiegiem. Opalona skóra zawiera dużo melaniny i w praktyce to skóra pochłonie dużą część energii przeznaczonej dla melaniny z włosów, co uczyni zabieg znacznie mniej efektywnym. Oprócz samego opalania się nie należy także stosować samoopalacza minimum w odstępie dwóch tygodni wstecz. Sama skóra nie może być przesuszona czy też podrażniona. W okresie mniej więcej tygodnia przed zabiegiem nie powinno się stosować leków czy preparatów złuszczających. W czasie kilkunastu dni przed zabiegiem nie należy używać depilatora, wosku czy preparatów depilacyjnych. W dniu samego zabiegu trzeba też zadbać o to by skóra była czysta (bez kremów, makijażu czy różnego rodzaju kosmetyków, w tym perfum i dezodorantów).

Przed depilacja laserem – w odstępie kilku tygodni od zabiegu należy odstawić leki fotouczulające, kremy i maści zawierające witaminy A i C czy retinole. Oprócz tego powinno się unikać dziurawca i nagietka, w tym między innymi tak zwanych herbat odchudzających/wyszczuplających, które mogą je zawierać. W przypadku osób z problemami kardiologicznymi i rozrusznikiem serca, należy skonsultować się z lekarzem prowadzącym w celu zapewnienia o braku przeciwwskazań do zabiegu. Depilacja laserowa nóg – to zabieg który Panie wybierają najczęściej.

Postępowanie po zabiegu

Laserowe usuwanie owłosienia jest dostosowane indywidualnie do każdej z klientek. Oczywiście, skóra każdego człowieka może zareagować na zabieg indywidualnie. Częstym i naturalnym objawem może być pieczenie, obrzęk czy zaczerwienienie na depilowanym obszarze skóry, co ustępuje jednak po okresie od kilku godzin do maksymalnie paru dni. W pierwszych dniach po zabiegu ze skórą powinno się obchodzić bardzo delikatnie. Nie należy stosować mydła i kosmetyków na bazie spirytusu – wskazane są mleczko i tonik bezalkoholowe lub po prostu czysta woda. Po umyciu należy też uważać na samo osuszanie, robiąc to delikatnie, bez pocierania, które mogłoby dodatkowo podrażnić skórę. Przez dwa tygodnie nie stosuje się także środków złuszczających. W przypadku depilacji pach do momentu zniknięcia podrażnienia nie należy stosować antyperspirantów.

W ciągu kilku dni po zabiegu trzeba unikać basenu i sauny, a nawet gorących kąpieli. Lepiej zrezygnować także z suplementów diety na skórę, włosy i paznokcie, wciąż unikając też kosmetyków czy leków z dziurawcem lub domieszką nagietka. Niewskazane są też herbatki ziołowe na bazie pokrzyw czy skrzypu polnego. Możliwe, a nawet wskazane jest stosowanie kremów typu Bepanthen, które pomogą w szybszej regeneracji skóry.

Podobnie jak przed zabiegiem, tak i po nim zabronione jest opalanie. Skórę należy chronić (w szczególności przez pierwsze dwa tygodnie) i w razie ekspozycji na słońce stosować kremy z wysokimi filtrami. Bezwzględnie wykluczone jest też stosowanie w tym okresie solarium. Przez okres całej kuracji depilacji laserowej trzeba też unikać kremów z witaminami A, C i kwasami, a także leków z izotretynoiną czy retinolem. Zabiegi powtarza się co 4-10 tygodni i w tym czasie trzeba powstrzymać się od usuwania włosów woskiem czy wyrywania ich pęsetą.

Zadbaj o siebie

Nie czekaj, zarezerwuj wizytę!

Zarezerwuj
Bądź na bieżąco

Możesz też nas śledzić
na instagramie!

Instagram