Depilacja laserowa Gdańsk

Zadbaj o siebie

Informacje o zabiegu depilacji laserowej

Początki depilacji laserowej sięgają już lat sześćdziesiątych poprzedniego wieku i choć pierwsze podejścia do tej techniki nie były uważane za udane z powodu braku odpowiedniej technologii, to stanowiły istotny przełom w badaniach. Na przestrzeni lat i rozwoju technologicznego depilacja laserowa  rozwijała się.Wypracowano jednak sposób długotrwałego i co najważniejsze całkowicie bezpiecznego usuwania owłosienia z wykorzystaniem lasera.Depilacja laserem to zabieg który coraz częściej wybierają także mężczyźni.

Barwnik włosa, zwany melaniną, absorbuje energię wytwarzaną przez laser(depilacja laserowa ) , co doprowadza do zniszczenia cebulki włosa, nie uszkadzając przy tym skóry. Zabieg jest przy tym całkowicie spersonalizowany, dzięki czemu uwzględnione są indywidualne parametry klienta i osiągane są wymierne efekty, poprzez odpowiednie ustawienia stosowanego narzędzia (ustawienie mocy depilacji laserowej.Laserowe usuwanie owłosienia to najlepsza metoda pozbycia się włosów.

Informacje o zabiegu depilacji laserowej

Czas trwania Od 10 do 45 minut
Znieczulenie Brak
Rekonwalescencja Niewymagana
Sugerowana ilość serii Od 4 do 8
Cena (zobacz nasz cennik) Od 125 zł

Pełny opis zabiegu depilacji laserowej w Gdańsku

Depilacja laserowa Gdańsk u nas najlepsza oferta. Laserowe usuwanie owłosienia to zabieg praktycznie dla każdej kobiety.Usuwanie owłosienia tradycyjnymi metodami jest już po postu niemodne.

 

Początki depilacji laserowej sięgają już lat sześćdziesiątych poprzedniego wieku i choć pierwsze podejścia do tej techniki nie były uważane za udane z powodu braku odpowiedniej technologii, to stanowiły istotny przełom w badaniach. Na przestrzeni lat i rozwoju technologicznego oraz badawczego wypracowano jednak sposób długotrwałego i co najważniejsze całkowicie bezpiecznego usuwania owłosienia z wykorzystaniem lasera. Barwnik włosa, zwany melaniną, absorbuje energię wytwarzaną przez laser, co doprowadza do zniszczenia cebulki włosa, nie uszkadzając przy tym skóry. Zabieg jest przy tym całkowicie spersonalizowany, dzięki czemu uwzględnione są indywidualne parametry klienta i osiągane są wymierne efekty, poprzez odpowiednie ustawienia stosowanego narzędzia. Sam zabieg może także poprzedzić próba na wybranym fragmencie skóry. Depilacja laserem wykorzystuje właściwości melaniny które sprawiają, że najlepsze efekty uzyskiwane są w przypadku włosów ciemnych i czarnych. Depilacja laserowa pozwala na trwałe rozwiązanie problemu owłosienia, w przeciwieństwie do tymczasowych efektów, jakie dadzą bardziej tradycyjne rozwiązania, takie jak golenie maszynką czy też stosowanie plastrów z woskiem. Są także zdecydowanie przyjemniejsze i z tego względu ten sposób depilacji coraz bardziej zyskuje na popularności.

Przeprowadzony zabieg usuwa 95% owłosienia z obszaru depilacji – wyjątkiem jest 5% włosów poza fazą wzrostu, które z uwagi na swoje „uśpienie” nie reagują na wiązki lasera i mogą jeszcze urosnąć w przeciągu roku (do ich usunięcia wystarczy jednak zaledwie jeden zabieg). Trwały i maksymalny efekt daje seria 4-6 zabiegów, powtarzanych co 4-6 tygodni. Zabiegi zależnie od wyznaczonego obszaru ciała trwają od kilku do kilkudziesięciu minut. Są przy tym całkowicie bezpieczne i komfortowe, więc nie wymagają nawet stosowania znieczulenia. Jest to także zabieg nieinwazyjny.

Chcielibyśmy Was szczerze zaprosić na zabieg depilacji laserowej w Gdańsku.

Przebieg zabiegu depilacji laserowej

Często pytacie nas jak wygląda depilacja laserowa.

 

Zabieg depilacji laserowej  zaczyna się od  jest konsultacji. Na podstawie wywiadu oceniamy typ i stan skóry oraz włosów, a następnie  bazując na fototypie skóry dobierane są parametry pracy lasera. U pacjentów wykonana  jest próba laserowa. W przypadku braku reakcji alergiczny przechodzimy do właściwego zabiegu.

Laser diodowy  naświetla wybrana przez pacjenta partię skóry zależności od akceptowanego progu bólu dla niektórych pacjentów może stanowić to lekki dyskomfort opisywany jako jako kłucie, mrowienie, albo swędzenie . Energia dociera do mieszka włosowego i doprowadza do jego zniszczenia. Czasami w przypadku bardzo delikatnej skóry stosujemy żel chłodzący pozwała on zniwelować powyższe uczucie. Depilacja laserowa nóg to zabieg który jest wybierany najczęściej. W serii zabiegów pozbywamy się niechcianego owłosienia.

Przeciwwskazania do zabiegu depilacji laserowej ( Gdańsk)

Depilacja laserowa – jakie są przeciwwskazania do niej ?

Jak w przypadku niemal wszystkich zabiegów medycznych czy kosmetycznych, istnieje szereg przeciwwskazań, które powinna uwzględnić osoba poddająca się zabiegowi, a także lekarz lub osoba wykonująca zabieg. Depilacja laserowa jest zabiegiem bezpiecznym pod warunkiem zachowania pewnych warunków.Z tego względu każdy zabieg powinna poprzedzić także konsultacja. Należy uważnie prześledzić listę obostrzeń, które zawierają zarówno choroby, jak i same kwestie dbania o skórę w okresie poprzedzającym zabieg, czy nawet niektórych elementów naszej diety w tym czasie. Depilacja laserowa jest całkowicie wykluczona w okresie ciąży lub karmienia piersią. Dalsze przeciwwskazania:

 • Depilacja laserowa przeciwwskazania część 1
 • Infekcje czy też stany zapalne skóry
 • Uszkodzenia naskórka (np. spowodowane peelingiem),
 • Choroby skóry (np. łuszczyca, grzybice)
 • Cukrzyca
 • Padaczka
 • Bliznowiec
 • Bielactwo (zaburzenia pigmentacji w skórze)
 • Świeża opalenizna (w tym także stosowanie solarium w okresie do miesiąca przez zabiegiem)
 • Depilacja laserowa reszta przeciwskazań
 • Stosowanie kremów lub maści z retinolem
 • Przyjmowanie leków fotouczulających (w tym retinoidy, witamina A, sterydy, niektóre zioła, leki antydepresyjne)
 • Zaburzenia krzepliwości krwi
 • Nowotwory
 • Zabiegi chirurgiczne w niedawnej przeszłości
 • Niedawna depilacja woskiem lub wyrywanie pęsetą
 • Jasny kolor włosów (brak reakcji na światło lasera)

W przypadku depilacji laserowej mogą się pojawić skutki uboczne w postaci zmiany zabarwienia skóry w niektórych miejscach obszaru objętego zabiegiem (powstawanie jaśniejszych lub ciemniejszych plam). Ewentualnymi powikłaniami u osób o ciemnej karnacji mogą być pojawiające się po zabiegu pęcherze czy też oparzenia.

Depilacja laserem przygotowanie do zabiegu

Jak przygotować się do zabiegu depilacja laserowa Gdańsk

Tydzień przed zabiegiem :

Przede wszystkim przygotowania należy rozpocząć od uważnego zapoznania się i zweryfikowania listy przeciwwskazań. W przypadku wątpliwości warto zaczerpnąć konsultacji i co ważne być w takich konsultacjach absolutnie szczerym, bowiem chodzi w końcu nie tylko o komfort, ale i własne zdrowie. Dobrze jest omówić przygotowania z lekarzem czy kosmetyczką, by wszystko odbywało się pod jak największą kontrolą i w pełni bezpiecznie. Depilacja laserowa jest zabiegiem z mała ilością powikłań

W dniu zabiegu :

Ważnym elementem przygotowań do zabiegu jest zaprzestanie opalania się i korzystania z solarium w okresie miesiąca przed zabiegiem. Opalona skóra zawiera dużo melaniny i w praktyce to skóra pochłonie dużą część energii przeznaczonej dla melaniny z włosów, co uczyni zabieg znacznie mniej efektywnym. Oprócz samego opalania się nie należy także stosować samoopalacza minimum w odstępie dwóch tygodni wstecz. Sama skóra nie może być przesuszona czy też podrażniona. W okresie mniej więcej tygodnia przed zabiegiem nie powinno się stosować leków czy preparatów złuszczających. W czasie kilkunastu dni przed zabiegiem nie należy używać depilatora, wosku czy preparatów depilacyjnych. W dniu samego zabiegu trzeba też zadbać o to by skóra była czysta (bez kremów, makijażu czy różnego rodzaju kosmetyków, w tym perfum i dezodorantów).

Przed depilacja laserem – w odstępie kilku tygodni od zabiegu należy odstawić leki fotouczulające, kremy i maści zawierające witaminy A i C czy retinole. Oprócz tego powinno się unikać dziurawca i nagietka, w tym między innymi tak zwanych herbat odchudzających/wyszczuplających, które mogą je zawierać. W przypadku osób z problemami kardiologicznymi i rozrusznikiem serca, należy skonsultować się z lekarzem prowadzącym w celu zapewnienia o braku przeciwwskazań do zabiegu. Depilacja laserowa nóg – to zabieg który Panie wybierają najczęściej.

Postępowanie po zabiegu

Depilacja laserem to nic strasznego. Laserowe usuwanie owłosienia jest dostosowane indywidualnie do każdej z klientek.Oczywiście skóra każdego człowieka może zareagować na zabieg indywidualnie. Częstym i naturalnym objawem może być pieczenie, obrzęk czy zaczerwienienie na depilowanym obszarze skóry, co ustępuje jednak po okresie od kilku godzin do maksymalnie paru dni. W pierwszych dniach po zabiegu ze skórą powinno się obchodzić bardzo delikatnie. Nie należy stosować mydła i kosmetyków na bazie spirytusu – wskazane są mleczko i tonik bezalkoholowe lub po prostu czysta woda. Po umyciu należy też uważać na samo osuszanie, robiąc to delikatnie, bez pocierania, które mogłoby dodatkowo podrażnić skórę. Przez dwa tygodnie nie stosuje się także środków złuszczających. W przypadku depilacji pach do momentu zniknięcia podrażnienia nie należy stosować antyperspirantów.

W ciągu kilku dni po zabiegu trzeba unikać basenu i sauny, a nawet gorących kąpieli. Lepiej zrezygnować także z suplementów diety na skórę, włosy i paznokcie, wciąż unikając też kosmetyków czy leków z dziurawcem lub domieszką nagietka. Niewskazane są też herbatki ziołowe na bazie pokrzyw czy skrzypu polnego. Możliwe, a nawet wskazane jest stosowanie kremów typu Bepanthen, które pomogą w szybszej regeneracji skóry.

Podobnie jak przed zabiegiem, tak i po nim zabronione jest opalanie. Skórę należy chronić (w szczególności przez pierwsze dwa tygodnie) i w razie ekspozycji na słońce stosować kremy z wysokimi filtrami. Bezwzględnie wykluczone jest też stosowanie w tym okresie solarium. Przez okres całej kuracji depilacji laserowej trzeba też unikać kremów z witaminami A, C i kwasami, a także leków z izotretynoiną czy retinolem. Zabiegi powtarza się co 4-10 tygodni i w tym czasie trzeba powstrzymać się od usuwania włosów woskiem czy wyrywania ich pęsetą.

Opinie o depilacji laserowej

1. Ostatnio miałam okazję poddać się zabiegowi powiększania ust. Gdzieś głęboko w mojej głowie zawsze to było moim marzeniem, ale nigdy nie było do tego okazji. Generalnie nigdy nie byłam zwolenniczką takich zabiegów, więc pewnie dlatego tej okazji znaleźć podświadomie nie mogłam. Aczkolwiek moje usta od kiedy sięgam pamięcią były bardzo niesymetryczne przez co nie czułam się szczęśliwa. Moja górna warga była o wiele mniejsza od dolnej. Jedne osoby za pewne stwierdzą, że to nic takiego. Aczkolwiek dla mnie to był duży problem, ponieważ czułam, że moja twarz wygląda po prostu brzydko. W związku z tym czułam się nie pewna siebie. Postanowiłam, że chyba już najwyższa pora zmienić coś w swoim wyglądzie i dlatego zdecydowałam, że wybiorę się na powiększanie ust. Jeżeli chodzi o sam zabieg to wszystko przebiegało w bardzo miłej atmosferze. W ogóle się nie stresowałam. Było to dla mnie na tyle istotne, ponieważ od zawsze bałam się igieł i rzeczy tym podobnych.

Wiem , że za jakiś czas na pewno poddam się zabiegu depilacji laserowej.

Na szczęście wyszłam z zabiegu zadowolona i pełna nowej energii. Zapewne za jakiś czas wrócę ponownie w to miejsce, aczkolwiek następnym razem na inny zabieg. Tak więc z całą stanowczością mogę polecić to miejsce wszystkim, którzy borykają się z jakimiś swoimi kompleksami, tak jak ja. Ja zdecydowanie będę polecać tą placówkę moim znajomym. Gdyż na prawdę warto. W szczególności, że ma się tutaj styczność z dobrymi specjalistami w swojej dziedzinie. Moje usta są teraz piękne, a ja w końcu czuję się świeżo, dobrze i atrakcyjnie, jak również chętniej eksponuje swoje usta wybierając dość ekstrawaganckie szminki, o których wcześniej nawet bym nie pomyślała!

2. Laserowa depilacja zawsze chciałam to zrobić.Niedawno przeprowadziłam się do Gdańska. W związku z tym nie znałam za bardzo tego miasta, ale potrzebowałam usunąć tatuaż, który był pozostałością po moim ostatnim związku {głupota lat młodzieńczych). Oczywiście chcę zaznaczyć, że teraz mam innego partnera, który stał się moim mężem. Tatuaż ten przypominał mi nieciekawe lata mojej przeszłości i bardzo go żałowałam. Długo szukałam miejsca, w którym ktoś rzetelny mógłby go usunąć. W związku z tym koniec końców znalazłam! I szczerze mówiąc, nie spodziewałam się aż takich efektów, ponieważ mój tatuaż był dość spory i w takim miejscu, że wstydziłam się wyjść na plażę albo na basen. Również sama kwestia techniczna przeprowadzanego zabiegu bardzo mnie zaskoczyła. Oczywiście pozytywnie! Z reguły nie mam dużej wytrzymałości na ból i myślałam, że to będzie na prawdę bardzo bolało i że jednak nie warto. Aczkolwiek byłam w dużym błędzie. Oczywiście czułam delikatne ukłucia (chyba wszystko zależy indywidualnie od każdego człowieka), ale w moim przypadku nie było źle, ponieważ aż sama byłam zdziwiona. Generalnie podejście specjalisty, do którego najpierw poszłam na konsultację, a potem na zabieg oceniam powyżej 5! Nie mam żadnych zastrzeżeń. Wszystko odbyło się profesjonalnie. Atmosfera w tym miejscu jest również wspaniała. Myślę, że w niedługim czasie wybiorę się również na zabieg powiększania ust. Od zawsze było to moim marzeń i chyba pora to zrobić!

3.Laserowa depilacja to było zawsze moje marzenie. Jestem kobietą w średnim wieku, nigdy nie miałam problemów z moją skórą, aczkolwiek od pewnego czasu zaczęłam zauważać pewne niedoskonałości, zaczęły się również pojawiać na mojej skórze zmarszczki. Stosowałam wiele kremów, ale szczerze mówiąc nie przynosiły one dużych rezultatów. Kiedyś moja koleżanka wspomniałam mi, że była na zabiegu mezoterapii igłowej. Ja nigdy nie słyszałam o takim zabiegu, ponieważ nie byłam stałą bywalczynią salonów piękności. Aczkolwiek zdecydowałam, że w końcu nadszedł ten czas, aby odświeżyć swoją skórę, ponieważ niedługo może być o wiele gorzej. W związku z tym stwierdziłam, że czemu by nie spróbować. Problem był jedynie tylko w tym, że w Gdańsku jest wiele salonów oferujących taką usługę i nie wiedziałam na który się zdecydować. A zależało mi, aby poddać się pod ręce osoby wykwalifikowanej i doświadczonej w tym zakresie. Postanowiłam więc poszukać odpowiedniego miejsca w Gdańsku, który oferuje tego typu zabieg i trafiłam na ten salon! Nie będę zaprzeczać, że miałam lekkie obawy, bo nie wiedziałam do końca jak taki zabieg przebiega. Natomiast moje obawy były całkowicie nieuzasadnione, ponieważ wszystko odbyło się jak najbardziej w porządku. Bardzo miło to wspominam (jednak strach ma tylko wielkie oczy). To co mogę powiedzieć o tym miejscu to z pewnością to, że jest profesjonalna załoga, indywidualne podejście do pacjenta, jak również bardzo miła atmosfera i przystępne ceny. Także z całego serduszka mogę wszystkim to miejsce polecić. Pozdrawiam!

Zadbaj o siebie

Nie czekaj, zarezerwuj wizytę!

Zarezerwuj
Bądź na bieżąco

Możesz też nas śledzić
na instagramie!

Instagram