Kriolipoliza Gdańsk

Zadbaj o siebie

Informacje o zabiegu kriolipolizy

PROMOCJA! do 18.09.2023 zabieg w cenie 199 zł (brzuch) zamiast 300 zł!

Kriolipoliza to nieinwazyjna metoda usuwania tkanki tłuszczowej z wybranych miejsc na ciele. Polega na kontrolowanym chłodzeniu, które prowadzi do wywołania tak zwanej lipolizy (czyli rozkładu komórek tłuszczowych budujących tkankę tłuszczową). Sposób ten jest znany od niedawna, zaledwie od 2008 roku. Jego twórcami są dr med. Dieter Manstein i dr med. R. Rox Anderson – lekarze ze szpitala w Massachusetts. Udowodnili oni, że podskórne komórki tłuszczowe, składające się z nasyconych kwasów tłuszczowych, reagują intensywniej na niskie temperatury niż inne tkanki, takie jak nerwy, skóra czy mięśnie. Ulegają one zniszczeniu już przy temperaturze +5 st. C. Obumarła w ten sposób tkanka jest wydalana z organizmu w wyniku procesu metabolicznego.

 

Informacje o zabiegu kriolipolizy w Gdańsku

Czas trwania Od 45 do 60 minut
Znieczulenie Brak
Rekonwalescencja Niewymagana
Sugerowana ilość serii Od 1 do 4
Cena (zobacz nasz cennik) Od 250 zł

Komu jest polecana kriolipoliza

Kriolipoliza polecana jest szczególnie osobom, które chcą się pozbyć nadmiaru tłuszczu z niewielkich obszarów ciała. Najlepsze efekty uzyskuje się po zabiegu przeprowadzonym na brzuchu, plecach (tzw. boczkach), pośladkach, ramionach oraz dolnej i górnej partii ud. Kriolipoliza jest skuteczną alternatywą dla zabiegów inwazyjnych, takich jak liposukcja (odsysanie tłuszczu). Przynosi zadowalające efekty oparte na naturalnych procesach przebiegających w organizmie..

Serdecznie zapraszamy do wykonania zabiegu kriolipolizy w Gdańsku

Przebieg zabiegu kriolipolizy

Celem kriolipolizy jest redukcja tkanki tłuszczowej. Przed podjęciem decyzji o kuracji przeprowadzany jest wywiad, który pozwala ustalić czy dana osoba kwalifikuje się do zabiegu oraz czy nie istnieją jakiekolwiek przeciwwskazania mogące negatywnie wpłynąć na zdrowie pacjenta. Dodatkowo specjaliści udzielają szczegółowych informacji dotyczących przebiegu Kriolipolizy oraz jakich efektów można się po niej spodziewać. Po podjęciu pozytywnej decyzji o wykonaniu zabiegu, lekarze doradzają pacjentowi, którą partią ciała należy się zająć w pierwszej kolejności. Jedno tzw. „przyłożenie” obejmuje obszar wielkości mniej więcej męskiej dłoni. Maksymalnie można jednorazowo oddziaływać na 4 obszarów, co jednak znacznie wydłuża czas spędzony w gabinecie.

Pojedynczy zabieg trwa zazwyczaj 40-45 minut. W pierwszej kolejności skóra pacjenta jest przygotowywana do zabiegu. W rejonach, które mają być poddane działaniu urządzenia chłodzącego, nakładane są chusty z membraną. Zapobiegają one wystąpieniu ryzyka odmrożeń. Każda część ciała jest osobno poddawana działaniu specjalnego, próżniowego aplikatora. Zasysa on fałdę skóry do komory zawierającej płytki chłodzące, a następnie pobiera z tłuszczu ciepło, zgodnie z wybranym profilem zabiegowym. W wyniku oddziaływania zimnem, komórki obumierają a następnie rozpuszczają się.

Zabieg jest bezbolesny, jedyny dyskomfort odczuwany przez pacjentów to wrażenie zasysania skóry i zimna. Po wykonanej kriolipolizie mogą pozostać na ciele ślady zaczerwienienia i siniaki. W skrajnych przypadkach na skórze pojawić się może widoczny krwiak. Po niedługim czasie, od kilku godzin do kilku dni, wszystkie te symptomy samoistnie znikają. U niektórych osób może wystąpić krótkotrwałe osłabienie czucia w miejscach poddanych zabiegowi, które zwykle dość szybko ustępuje.

Na podstawie badań klinicznych, przeprowadzonych na osobach, które poddały się zabiegowi, określone zostały optymalne temperatury stosowane w Kriolipolizie (czyli wymrażaniu tkanki tłuszczowej ), zależne są one od stopnia otyłości:

 • osoby z lekką nadwagą, u których zabieg jest kwestią kosmetyczną: od +5 do 0 stopni C;
 • osoby z widoczną nadwagą, w postaci niewielkich fałd tłuszczu: od 0 do -5 stopni C;
 • osoby otyłe, z dużymi fałdami tłuszczu: od -5 do -10 stopni C.

Trzeba tu jednak nadmienić, że są to ogólne wskazania, stanowiące punkt wyjścia, do którego mogą odnieść się lekarze. W praktyce temperatura i parametry zasysania są dobierane zgodnie z indywidualnymi potrzebami. Przykładowo pierwszy zabieg może być przeprowadzony w sposób bardzo łagodny, a dopiero kolejne stopniowo intensyfikowane.

Przeciwwskazania do zabiegu kriolipolizy

 • kobiety w ciąży, w trakcie miesiączki i karmiące piersią
 • osoby z chorobą Raynauda, krioglolulinemią, hipoproteinemią i hemofilią
 • osoby starsze cierpiące na cukrzycę
 • niskociśnieniowcy
 • osoby źle reagujące na zimno
 • osoby z aktywną alergią skórną objawiającą się stanem zapalnym
 • osoby z wszczepionymi medycznie urządzeniami, takimi jak np. rozrusznik serca
 • osoby z infekcjami wirusowymi i grzybiczymi
 • osoby posiadające tatuaż, uraz lub otwartą ranę w miejscu, w którym ma być wykonany zabieg
 • osoby chorujące na nowotwory
 • osoby z chorobami nerek i wątroby
 • cukrzyca
 • osoby z niedoczynnością i nadczynnością tarczycy[

Przygotowanie do zabiegu

Zabieg Kriolipolizy nie wymaga bardzo restrykcyjnych przygotowań. Warto jednak zadbać o kilka istotnych kwestii, które pomogą utrzymać długotrwały efekt i zminimalizują ewentualne skutki uboczne. Zaleca się by 1-2 tygodnie przed zabiegiem zaprzestać stosowania peelingów chemicznych (kwasów AHA, BHA), natomiast 2-3 dni przed, zrezygnować z opalania się, korzystania z solarium i kąpieli w chlorowanej wodzie. Aby pobudzić układ limfatyczny, należy zwiększyć ilość wypijanej wody do ok. 2-3 litrów dziennie. Wskazane jest również zachowanie szczególnej dbałości o wątrobę, która po zabiegu będzie dodatkowo obciążona. W tym celu powinno się zmniejszyć ilość spożywanej kawy, alkoholu oraz tłustych, ciężkostrawnych potraw.

Ze względu na fakt, że zabieg trwa godzinę lub dłużej, można przygotować sobie jakieś zajęcie, dzięki któremu nie będziemy czuli się znużeni i czas spędzony w gabinecie nie będzie się dłużył. Można zabrać ze sobą np. książkę lub czasopisma do czytania, urządzenie do słuchania muzyki czy nawet tablet lub laptop. Biorąc pod uwagę, że po zabiegu mogą pozostać widoczne ślady w postaci zaczerwienienia i siniaków, warto również wybrać odzież, która zamaskuje te niedoskonałości.

Postępowanie po zabiegu

Zdecydowaną zaletą Kriolipolizy jest fakt, że bezpośrednio po zabiegu możemy spokojnie wrócić do naszych codziennych aktywności. Należy jednak nadal dbać o właściwe nawodnienie i wypijać zwiększone ilości wody. Ponadto powinno się unikać kofeiny i innych toksyn mogących obciążyć wątrobę. Utrzymywanie zdrowego stylu życia pozwoli na dłużej utrzymać uzyskany efekt, zapobiegając regeneracji komórek tłuszczowych. Zaleca się by na jakiś czas zrezygnować z gorących kąpieli, sauny i solarium. Miejsce poddane zabiegowi warto regularnie nawilżać co wpływa pozytywnie na regenerację skóry.

Na widoczne rezultaty zabiegu trzeba czekać do kilku miesięcy, dając czas organizmowi na pozbycie się uszkodzonych komórek tłuszczowych. Podobnie jak tłuszcze pochodzące z pożywienia, są one eliminowane z ciała w trakcie procesu metabolicznego. Zazwyczaj po ok. 4 miesiącach można spodziewać się finalnego efektu. Jak wynika z opinii specjalistów, ilość tkanki tłuszczowej można zmniejszyć nawet o 25 do 40% co przekłada się na zmniejszenie obwodu o około 1,5 cm. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, zabieg można powtórzyć po upływie 6-8 tygodni.

Opinie o kriolipolizie

Patrycja

Na zabieg kriolipolizy zdecydowałam się w lutym tego roku. Przyznam, że na samym początku nie byłam do końca przekonana. Mimo wątpliwości postanowiłam jednak zaryzykować. Od lat walczę z nadwagę, którą mam od dzieciństwa. Oczywiście próbowałam już rożnych diet, ale z uwagi na chorą tarczycę wiele z nich było nieskutecznych,natomiast z niektórych nie mogłam skorzystać z uwagi na alergie pokarmowe na niektóre produkty. Zabieg wykonałam w salonie w Gdańsku i nie żałuję. Pierwsze efekty zauważyłam po około miesiącu. Zabieg był wykonany brzuchu, tam mam najwięcej tkanki tłuszczowej. Dużym plusem było to, że w trakcie zabiegu nic mnie nie bolało a tego bałam się najbardziej. Rzeczywiście, zabieg jest nieinwazyjny a jedyny efekt uboczny jaki zauważyłam to lekkie zaczerwienienie na brzuchu. W moim przypadku tłuszczu było dość sporo, więc obawiałam się czy to faktycznie mi pomoże, ale naprawdę pomogło. Do tej pory, czyli około 9 tygodni po wykonaniu zabiegu straciłam już 8 kilogramów i jestem zachwycona. Nigdy jeszcze nie udało mi się zrzucić tyle w tak krótkim czasie. Nie będę oszukiwać, że ciężko jest mi się zmobilizować do ćwiczeń bo przez ciężką pracę często nie mam na to po prostu siły, a niestety też łatwo się poddaję. Zatem nie bez znaczenia jest fakt, że właściwie obyło się to bez żadnego wysiłku.

Marzena

Z nadwagą walczę już od pięciu lat, przytyłam drastycznie po urodzeniu córki, potem zaszłam w kolejną ciążę i przytyłam jeszcze bardziej. Byłam zrozpaczona bo zawsze miałam szczupłą sylwetkę. Nie byłam nigdy bardzo chuda, ale ogólnie było ok na tyle żebym mogła czuć się atrakcyjna. Z tą nagłą otyłością ciężko było mi się pogodzić. Zawsze byłam aktywna i uprawiłam jakiś sport głównie bieganie i jazda na rowerze, ale przy dwójce dzieci okazało się to znacznie utrudnione. Oczywiście nadal usiłowałam uprawiać sport, ale nie mogłam pozwolić sobie na to każdego dnia, więc efekty były mizerne. Przy dzieciach ciężko zachować mi było dietę bo sama często przygotowuję im przekąski, a że jedzenie które gotuję bardzo smakuje mi samej co w połączeniu z moim łakomstwem nie było pomocne w walce z dodatkowymi kilogramami. Usłyszałam o kriolipolizie i że mogę wykonać taki zabieg w Gdańsku, gdzie mieszkam. Słuchajcie, to naprawdę działa! Wprawdzie trzeba trochę poczekać na pierwsze efekty bo mogą być widoczne dopiero po kilku tygodniach, ale uważam że naprawdę warto. Ja w każdym razie jestem bardzo zadowolona. Zabiegu się nie bałam bo po urodzeniu dwójki dzieci drogą naturalną jestem zaprawiona w bojach. O ile nogi i ręce udało mi się zachować w miarę szczupłe to brzuch i boczki były dla mnie koszmarem i naprawdę miałam już dość ukrywania tego pod szerokimi bluzkami i sukienkami, których nigdy nie lubiłam. Nie miałam odwagi nosić takich ubrań, które lubię bo zwyczajnie się wstydziłam. To co przed zabiegiem dodatkowo mnie uspokoiło i zachęciło, to przemiła obsługa. Wszystkie etapy zabiegu i na czym będzie polegał przedstawili mi w sposób zrozumiały. Zostałam poinformowana, że na skórze po zabiegu mogę mieć siniaki lub krwiaka. Tak jak obiecywano nie odczuwałam silnego dyskomfortu podczas zabiegu. Może faktycznie trochę nieprzyjemnie było przez chwilę kiedy czułam się jakby skórę na boczkach zasysał odkurzacz, ale nie było to na tyle nieprzyjemne żeby nie dało się tego wytrzymać. Na wykonanie zabiegu zdecydowałam się pod koniec zeszłego roku. Bardzo jestem zadowolona, moje największe utrapienie czyli te nieszczęsne boczki wreszcie zniknęły. Zachęcam wszystkich, którzy chcieliby zrobić coś ze swoją nadwagą a z różnych powodów nie mogą pozwolić sobie na inne metody.

Ewelina

Moją największą zgryzotą jest efekt jojo. Bez względu na to czy zastosuję dietę, kurację odchudzającą czy intensywnie ćwiczę to waga szybko wraca do poprzedniego stanu. Zawsze zaczynam chudnąć dość szybko, tylko co z tego. Najgorzej mam z udami, z tej części ciała właściwie nigdy nie udało mi się pozbyć nadmiaru tłuszczu. Znalazłam miejsce w Gdańsku, w którym wykonuje się zabieg o nazwie kriolipoliza. Czytałam kiedyś o tej metodzie, ale miałam spore wątpliwości czy to rzeczywiście mogłoby zadziałać. Chciałam spróbować tego już jako ostatniej deski ratunku bo na serio byłam już zrezygnowana. Sam zabieg określiłabym jako mało bolesny, nie należy może to jakoś specjalnie przyjemnych, ale na pewno do wytrzymania, z resztą bo tych katuszach z dietami i morderczymi ćwiczeniami to bez względu na doznania warto się zdecydować. W moim przypadku zabieg trwał godzinę. Powtarzałam go dwukrotnie bo uda był naprawdę bardzo grube i nie żałuję ani złotówki, którą zainwestowałam. Czekam jeszcze na efekt końcowy bo ostatni zabieg wykonałam dwa tygodnie temu, ale po pierwszym zabiegu już wiedziałam, że przynosi to szybko zauważalne efekty. Jestem dobrej myśli, szczególnie że już prawie udało mi się wejść w spodnie, które kiedyś kupiłam specjalnie za ciasne żeby dążyć to zadowalającego mnie efektu.

Zadbaj o siebie

Nie czekaj, zarezerwuj wizytę!

Zarezerwuj
Bądź na bieżąco

Możesz też nas śledzić
na instagramie!

Instagram