Zadbaj o siebie
Informacje o zabiegu kriolipolizy
Kriolipoliza to metoda usuwania tkanki tłuszczowej z wybranych miejsc na ciele. Polega na kontrolowanym chłodzeniu, które prowadzi do wywołania tak zwanej lipolizy (czyli rozkładu komórek tłuszczowych budujących tkankę tłuszczową). Sposób ten jest znany od niedawna, zaledwie od 2008 roku. Jego twórcami są dr med. Dieter Manstein i dr med. R. Rox Anderson – lekarze ze szpitala w Massachusetts. Udowodnili oni, że podskórne komórki tłuszczowe, składające się z nasyconych kwasów tłuszczowych, reagują intensywniej na niskie temperatury niż inne tkanki, takie jak nerwy, skóra czy mięśnie. Obumarła w ten sposób tkanka jest wydalana z organizmu w wyniku procesu metabolicznego. Jeden zabieg może zmniejszyć obwód brzucha nawet do 1,5 cm!
Informacje o zabiegu kriolipolizy w Gdańsku
Czas trwania | Od 20 do 45 minut |
Znieczulenie | Brak |
Rekonwalescencja | Niewymagana |
Sugerowana ilość serii | Od 1 do 4 |
Cena (zobacz nasz cennik) | Od 300 zł |
Komu jest polecana kriolipoliza
Kriolipoliza polecana jest szczególnie osobom, które chcą się pozbyć nadmiaru tłuszczu z niewielkich obszarów ciała. Najlepsze efekty uzyskuje się po zabiegu przeprowadzonym na brzuchu, plecach (tzw. boczkach), pośladkach, ramionach oraz dolnej i górnej partii ud. Kriolipoliza jest skuteczną alternatywą dla zabiegów inwazyjnych, takich jak liposukcja (odsysanie tłuszczu). Przynosi zadowalające efekty oparte na naturalnych procesach przebiegających w organizmie..
Serdecznie zapraszamy do wykonania zabiegu kriolipolizy w Gdańsku
Przebieg zabiegu kriolipolizy
Celem kriolipolizy jest redukcja tkanki tłuszczowej. Przed podjęciem decyzji o kuracji przeprowadzany jest wywiad, który pozwala ustalić czy dana osoba kwalifikuje się do zabiegu oraz czy nie istnieją jakiekolwiek przeciwwskazania mogące negatywnie wpłynąć na zdrowie Klienta.
Pojedynczy zabieg trwa zazwyczaj 40-45 minut. W pierwszej kolejności skóra Klienta jest przygotowywana do zabiegu. W rejonach, które mają być poddane działaniu urządzenia chłodzącego, nakładane są chusty z membraną. Zapobiegają one wystąpieniu ryzyka odmrożeń. Każda część ciała jest osobno poddawana działaniu specjalnego, próżniowego aplikatora. Zasysa on fałdę skóry do komory zawierającej płytki chłodzące, a następnie pobiera z tłuszczu ciepło, zgodnie z wybranym profilem zabiegowym. W wyniku oddziaływania zimnem, komórki obumierają a następnie rozpuszczają się.
Po zabiegu skóra jest zaczerwieniona, odrętwiała. Mogą pojawić się zasinienia, krwiaki, które znikają do kilku dni po zabiegu. W miejscu zabiegowym może pojawić się ból związany z wywołaniem stanu zapalnego tkanki tłuszczowej ból i/lub obrzęk, który znika po około 2 tygodniach lub szybciej.
W obszarze, na którym wykonywano zabieg może występować czasowy brak czucia, które może się utrzymywać nawet do 8-12 tygodni. W ciągu 24-48h po zabiegu mogą wystąpić objawy grypopodobne, np. gorączka.
Bardzo rzadkie skutki uboczne: odmrożenie skóry z pęcherzami, poparzenie zimnem.
Przeciwwskazania do zabiegu kriolipolizy
- kobiety w ciąży, w trakcie miesiączki i karmiące piersią
- osoby z chorobą Raynauda, krioglolulinemią, hipoproteinemią i hemofilią
- osoby starsze cierpiące na cukrzycę
- niskociśnieniowcy
- osoby źle reagujące na zimno
- osoby z aktywną alergią skórną objawiającą się stanem zapalnym
- osoby z wszczepionymi medycznie urządzeniami, takimi jak np. rozrusznik serca
- osoby z infekcjami wirusowymi i grzybiczymi
- osoby posiadające tatuaż, uraz lub otwartą ranę w miejscu, w którym ma być wykonany zabieg
- osoby chorujące na nowotwory
- osoby z chorobami nerek i wątroby
- cukrzyca
- osoby z niedoczynnością i nadczynnością tarczycy[
Przygotowanie do zabiegu
Zabieg Kriolipolizy nie wymaga bardzo restrykcyjnych przygotowań. Warto jednak zadbać o kilka istotnych kwestii, które pomogą utrzymać długotrwały efekt i zminimalizują ewentualne skutki uboczne. Zaleca się by 1-2 tygodnie przed zabiegiem zaprzestać stosowania peelingów chemicznych (kwasów AHA, BHA), natomiast 2-3 dni przed, zrezygnować z opalania się, korzystania z solarium i kąpieli w chlorowanej wodzie. Aby pobudzić układ limfatyczny, należy zwiększyć ilość wypijanej wody do ok. 2-3 litrów dziennie. Wskazane jest również zachowanie szczególnej dbałości o wątrobę, która po zabiegu będzie dodatkowo obciążona. W tym celu powinno się zmniejszyć ilość spożywanej kawy, alkoholu oraz tłustych, ciężkostrawnych potraw.
Ze względu na fakt, że zabieg trwa godzinę lub dłużej, można przygotować sobie jakieś zajęcie, dzięki któremu nie będziemy czuli się znużeni i czas spędzony w gabinecie nie będzie się dłużył. Można zabrać ze sobą np. książkę lub czasopisma do czytania, urządzenie do słuchania muzyki czy nawet tablet lub laptop. Biorąc pod uwagę, że po zabiegu mogą pozostać widoczne ślady w postaci zaczerwienienia i siniaków, warto również wybrać odzież, która zamaskuje te niedoskonałości.
Postępowanie po zabiegu
Nie wolno masować obszaru poddanego zabiegowi.
Zrezygnować z innych zabiegów kosmetologicznych/medycyny estetycznej z przerywaniem naskóra (może zintensyfikować to stan zapalny w organizmie).
Nie wolno narażać obszaru na działanie ciepła (kąpiel w wannie, solarium, sauna).
Nie wolno uprawiać sportu, gdyż można podrażnić skórę i zwiększyć ryzyko infekcji. Unikać aktywności fizycznej przez 24h.
Nie pić alkoholu co najmniej 24h po zabiegu.
Na widoczne rezultaty zabiegu trzeba czekać do kilku miesięcy, dając czas organizmowi na pozbycie się uszkodzonych komórek tłuszczowych. Podobnie jak tłuszcze pochodzące z pożywienia, są one eliminowane z ciała w trakcie procesu metabolicznego. Zazwyczaj po ok. 4 miesiącach można spodziewać się finalnego efektu. Jak wynika z opinii specjalistów, ilość tkanki tłuszczowej można zmniejszyć nawet o 25 do 40% co przekłada się na zmniejszenie obwodu o około 1,5 cm. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, zabieg można powtórzyć po upływie 6-8 tygodni.