fbpx

Depilacja laserowa zbędnego owłosienia ma tyle samo zwolenników co przeciwników. Niektórzy nie wierzą w jej skuteczność i uważają za stratę pieniędzy, inni zaś nie wyobrażają sobie życia bez tych zabiegów. Depilacja przy pomocy lasera polecana jest przede wszystkim osobom, którym zależy na długim uczuciu gładkiej skóry oraz osobom, u których inne metody depilacji przynosiły podrażnienia. Wystarczy kilka zabiegów, aby przez długi czas cieszyć się efektami.

Czy można więc uznać, że depilacja laserowa to jedyna skuteczna metoda na uwolnienie się od problemu niechcianego owłosienia.

Na czym polega depilacja laserowa.

Depilacja laserowa jest zabiegiem rekomendowanym osobom mającym tendencję do wrastania włosków lub do tworzenia stanów zapalnych w postaci grudek i krostek. Największą i niekwestionowaną zaletą zabiegów jest całkowite lub niemal całkowite wyeliminowanie owłosienia z wybranych partii ciała. Pomimo tego, że zabieg należy powtarzać jego skuteczność jest naprawdę wysoka.

Już po kilku sesjach depilacji laserowej zauważalne są zadowalające rezultaty i można cieszyć się gładką skórą nawet przez kilka lat.

Przebieg zabiegu depilacji laserowej.

Przed zabiegiem depilacji laserowej. Do zabiegu należy odpowiednio się przygotować. Przygotowanie przed zabiegiem w niektórych przypadkach mogą okazać się czasochłonne, dlatego przed podjęciem decyzji o zabiegu, warto to skonsultować znacznie wcześniej. Lista zalecań, do których każdy musi się zastosować to:

– pół roku przed depilacją należy zrezygnować z doustnej kuracji leczenia retinoidami,

– na miesiąc przed depilacją należy zaprzestać usuwania owłosienia (depilacja, wosk),

– na trzy tygodnie przed depilacją należy zrezygnować z stosowania retinoidów w maściach,

– dwa tygodnie przed depilacją należy odstawić wszelkie substancje uwrażliwiające na działanie światłą (fototoksyczne i fotouczulające) takie jak: dziurawiec i nagietek,

– kilka tygodni przed depilacją należy unikać z opalania i solarium,

– w przypadku stosowania samoopalacza i bronzerów, zabieg depilacji laserowej będzie możliwy dopiero po jej ustąpieniu.

W trakcie zabiegu depilacji laserowej. Laser, który jest wykorzystywany do zabiegu emituje wiązkę światła, które pochłaniane jest następnie przez cząsteczki melaniny w mieszku włosowym. Melanina odbiera porcję energii z wiązki światła laserowego, po czym ulega zniszczeniu a wraz z nią cały mieszek. Zazwyczaj dzień przed depilacją zaleca się zgolenie włosów z obszaru zabiegowego.

Po zabiegu depilacji laserowej. Możliwe jest wystąpienie delikatnego podrażnienia skóry, lekkie zaczerwienienie i obrzęk okołomieszkowy, które zazwyczaj mijają w ciągu kilku dni po zabiegu. Dlatego też zazwyczaj po skończeniu zabiegu nakłada się na obszar zabiegu preparaty zawierające środki łagodzące. Po zabiegu należy unikać:

  • gorących kąpieli,
  • użytkowania sauny i basenu,
  • stosowania kosmetyków zawierających alkohol lub spirytus,
  • przez okres około dwóch tygodni nie należy skóry poddawać działaniu peelingu,
  • przez okres około trzech tygodni należy całkowicie zrezygnować z opalania i stosowania preparatów samoopalających.

Niestety zabieg depilacji laserowej nie jest zabiegiem jednorazowym. Jest to spowodowane tym, że poszczególne włoski znajdują się w różnych fazach swojego istnienia. Wyłącznie włoski znajdujące się w fazie wzrostu reagują na działanie wiązki światła lasera, inne zaś pozostają w fazie uśpienia, co powoduje, że ich mieszki włosowe nie zawierają wystarczającej ilości melaniny. Zabieg zazwyczaj powtarza się co miesiąc przez okres sześciu miesięcy, później raz na rok.

Przeciwwskazania do zabiegu depilacji laserowej.

Zabiegi kosmetologiczne czy medycyny estetycznej wymagają spełnienia pewnych warunków. Innymi słowy, są sytuacje, które nie pozwalają na przeprowadzenie tego zabiegu. Przeciwwskazania to między innymi:

– świeżo opalona skóra,

– stosowanie preparatów fotouczulających, które mogą być przyczyną nieprawidłowej reakcji skóry na światło słoneczne oraz wiązkę światła laserowego (antybiotyki stosowane w leczeniu trądziku i leki antydepresyjne),

– okres ciąży.

– aktywne nowotwory (przebyte – po konsultacji medycznej),

– aktywne infekcje wirusowe, bakteryjne i grzybicze obejmujące obszar zabiegu,

– stosowanie środków samoopalających, bronzujących,

– doustne przyjmowanie betakarotenu,

– kolor włosów: rudy, siwy, blond na obszarze zabiegu (wiąże się to ze znacznym zmniejszeniem skuteczności zabiegu).

Co wpływa na skuteczność depilacji laserowej?

Skuteczność zabiegów depilacji laserowej zależy od sumy pewnych czynników, które są bardzo personalne w zależności od konkretnej osoby. Przez to u każdej z nich efekt może się różnić. Co faktycznie wpływa na skuteczność depilacji laserowej?

– budowa owłosienia

– faza cyklu wzrostu włosa

Budowa pojedynczego włosa.

Pojedynczy włos zbudowany jest dwóch najbardziej istotnych elementów: łodygi i korzenia, który jest ukryty w głębokich warstwach skóry i otoczony z każdej strony mieszkiem włosowym. W budowie włosa można wyodrębnić również cebulkę, która jest źródłem macierzy odpowiedzialnej za proces wzrostu włosa. Cebulka znajduje się na dnie mieszka włosowego i jest żywym fragmentem włosa.

Melanina, czyli barwnik odgrywa jedną z kluczowych ról w czasie zabiegu depilacji laserowej. Wytwarzana jest przez wyspecjalizowane komórki, zwane melanocytami, które są jednym ze składników macierzy zawartej w cebulce.

Faza cyklu wzrostu włosa.

Jeden cykl wzrostu włosa dzielony jest na trzy główne fazy:

– faza wzrostu (anagen),

– faza przejścia (katagen),

– faza spoczynku (telogen).

Zabieg depilacji laserowej działa wyłącznie na włoski, które znajdują się w aktywnej fazie wzrostu. Emitowana przez laser wiązka światła o specyficznej długości ma za zadanie zniszczenie całego mieszka włosowego, wraz z cebulką i zawartą w niej macierzą. Czas aktywnej fazy wzrostu włosa trwa średnio od sześciu do dwunastu tygodni i to właśnie on w głównej mierze odpowiada za poziom skuteczności depilacji laserowej.

Im więcej włosów znajduje się w aktywnej fazie wzrostu tym zabieg depilacji laserowej będzie skuteczniejszy.

W czasie pojedynczej wizyty w gabinecie kosmetologicznym niszczonych jest średnio 20 do 30% włosów z danego obszaru. Jest to uzależnione od takich czynników jak ilość włosów w aktywnej fazie wzrostu. Z każdym następnym zabiegiem ilość włosów ulega znacznemu zmniejszeniu, a najbardziej zadowalające rezultaty widoczne są po zakończeniu serii zabiegów.

Czy warto inwestować w depilację laserową?

Depilacja laserowa stanowi doskonałą alternatywę dla osób, u których inne metody pozbycia się zbędnego owłosienia nie dają zadowalających efektów. Pomimo tego, że zabieg może być nieco kosztowny (oczywiście zależy od do konkretnego obszaru) warto zainwestować od razu w cały pakiet zabiegów, który wychodzi najkorzystniej pod względem cenowym. Rezultaty, które można uzyskać dzięki depilacji laserowej są spektakularne i mogą w znaczący sposób polepszyć jakość życia.

Aby całkowicie pozbyć się problemu zbędnego owłosienia należy przeprowadzić całą serię zabiegów laserowych.

Obecnie zabieg depilacji laserowej jest najbezpieczniejszym a zarazem najbardziej skutecznym sposobem na wyeliminowywanie problemu związanego z owło sieniem. To niezwykle skuteczna i co więcej trwałą metoda na pozbycie się zbędnego owłosienia. Nie tylko klientki i klienci ale również wykwalifikowani specjaliści potwierdzają możliwość uzyskania niezwykłych efektów przy pomocy działania lasera. Dla osób, które decydują się na zabieg depilacji laserowej oferowane są specjalne pakiety typu Premium, które pozwalają zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt procent kwoty pierwotnej za zsumowaną serię zabiegów.

Czy zabieg depilacji laserowej boli?

Osoby, które zastanawiają się nad laserową metodą usuwania zbędnego owłosienia często obawiają się odczuć bólowych i uczucia dyskomfortu w trakcie zabiegu. Odczucia w trakcie zabiegu depilacji laserowej są różne dla każdego człowieka. Jest to uzależnione przede wszystkim od kombinacji melaniny zawartej we włoskach. Osoby o ciemniejszej karnacji, które mają większą ilość melaniny. Im ciemniejsze i gęstsze włoski i ciemniejszy odcień skóry tym odczucia bólowe będą większe.

Każdy człowiek ma również inny prób odczucia bólu. To co dla jednych jest lekkim i delikatnym ukłuciem dla innych może być niezwykle bolesne. W czasie depilacji laserowej głowica przykładana jest punkt po punkcie, a narzędzie wystrzeliwuje wiązkę światła laserowego. W tym czasie pacjent może odczuwać lekki dyskomfort. Niektóre z kobiet opisują to uczucie jako delikatne pieczenie czy szczypanie, a inne do doznań depilatora elektrycznego. Jest to więc bardzo indywidualna sprawa, jednak należy pamiętać, że obecnie stosowane lasery są najnowocześniejsze i wiele z nich posiada wbudowane systemy chłodzące, które łagodzą lub całkowicie eliminują problem bólu i dyskomfortu.

Na całym świecie klienci doceniają niezwykłe efekty, które można uzyskać za pomocą zabiegów depilacji laserowej a także praktycznie całkowitą bezinwazyjność i bezbolesność.

Leave a Reply

slot server taiwan slot server singapore slot depo 10k slot luar negeri slot server thailand slot server taiwan slot server rusia slot via dana slot server thailand slot server thailand slot server luar slot server vietnam slot server mexico slot server kamboja idn live slot online slot thailand slot dana live draw hk