fbpx

W ostatnim czasie depilacja laserowa stała się bardzo popularnym zabiegiem wśród kobiet. Laserowa metoda usuwania włosów pozwala na stałe pozbycie się niechcianego owłosienia z różnych obszarów ciała. Mnóstwo niezdecydowanych pań zadaje sobie pytanie czy ten zabieg jest bezpieczny dla skóry. W jaki sposób można efektywnie zredukować podrażnienia, a także zaczerwienienie skóry po depilacji?

Skóra po depilacji – jak laser oddziałuje na skórę?

Nie wszyscy zdają sobie jeszcze sprawę, że depilacja laserowa należy współcześnie do najskuteczniejszych metod w pozbywaniu się niechcianego owłosienia. Depilacja laserowa szczególnie rekomendowana jest osobom, które w tradycyjnych metodach pozbywania się włosów np. maszynką do golenia albo depilatorem elektrycznym, mają do czynienia z wrastaniem włosków, podrażnieniem skóry czy nawet zapaleniem mieszków włosowych. Oczywiście należy mieć świadomość, że skóra po depilacji laserowej nie będzie pozbawiona jest takich problemów jak zaczerwienienie czy podrażnienie. Warto mieć na uwadze, że bezpośrednio po zabiegu depilacji laserowej na skórze pojawia się rumień, który ustąpi dopiero po około 2-3 godzinach od depilacji. W miejscach ujść włosów do skóry może mu również towarzyszyć drobny obrzęk okołomieszkowy. Oczywiście jest to zupełnie naturalna reakcja skóry, która świadczy o tym, że zabieg został wykonany we właściwy sposób. Bardzo ważny jest również fakt, że depilacja laserowa spowoduje tylko trwałe uszkodzenia mieszków włosowych, a nie samej skóry. Z kolei podrażnienia i rumień, które pojawią się po zabiegu, ustąpią samoistnie po kilku dniach.
Pielęgnacja skóry bezpośrednio po depilacji laserowej

Warto pamiętać, że po wykonaniu depilacji laserowej, skóra może pozostawać obrzęknięta, podrażniona albo zaczerwieniona, nie powinno się zatem narażać jej na kolejne podrażnienia przez stosowanie niewłaściwych kosmetyków. Pierwszego dnia po zabiegu zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będą kremy, maści, albo inne preparaty, które mają łagodzące, chłodzące oraz kojące właściwości. Najbezpieczniejsze będzie skorzystanie z łagodnych w swoim działaniu aptecznych produktów pozbawionych drażniących skórę składników. Rozwiązanie to najlepiej sprawdzi się, gdy skóra po depilacji będzie swędziała oraz piekła. W przypadku, gdy depilacja laserowa wykonywana była w okolicy twarzy, w tym samym dniu koniecznie należy odpuścić sobie zrobienie makijażu. Najlepiej zaczekać z wykonaniem makijażu do kolejnego dnia, gdy zaczerwienienie już całkowicie ustąpi.

Pielęgnacja skóry po depilacji w następnych dniach

W następnych dniach po depilacji laserowe można spokojnie wrócić do używania tradycyjnych kosmetyków do pielęgnacji. Należy jednak regularnie obserwować swoją skórę, gdy dalej na skórze będą utrzymywały się obrzęki i zaczerwienienia, należy kontynuować stosowanie preparatów aptecznych np. balsamu do ciała z regenerującą, kojącą, a także eliminującą uczucie swędzenia wodą termalną. Nie wszyscy są jeszcze świadomi, że bezpośrednio albo kilka dni po zabiegu laserowym, należy koniecznie unikać czynników, które mogłyby się przyczynić do pogłębienia problemu podrażnienia, a także zaczerwienienia skóry np. przebywania w saunie, gorących kąpieli, opalania w solarium i na słońcu, złuszczenia naskórka w gabinecie kosmetycznym, czy przemywania skóry preparatami na bazie alkoholu.

Należy pilnować zdrowej diety

Nie wszyscy jeszcze zdają sobie sprawę, że ciało człowieka jest bardzo skomplikowaną maszynerią, w której na każdy element oddziaływał będą wszystkie pozostałe. Należy pamiętać, że wygląd skóry będzie dawał prawdziwą satysfakcję klientowi po serii zabiegów dopiero wtedy, gdy ten będzie dbał o siebie całościowo. Każda osoba po depilacji laserowej powinna koniecznie stosować odpowiednio zbilansowaną dietę, a także zadbać o swoją kondycję. Oczywiście dotyczy to także skóry, która będzie gładka po usunięciu włosków oraz ujędrniona. Warto pamiętać, że zdrowa dieta nie musi przebudować całego dotychczasowego życia, a także wiązać się z wyrzeczeniami. Należy pamiętać, aby każdego dnia pić przynajmniej 1,5 litra wody oraz jeść od 4 do 5 posiłków, które będą bogate w różne składniki odżywcze. W codziennej diecie koniecznie muszą znajdować się warzywa i owoce. Nie wszyscy mają świadomość, że po wprowadzenie tych zasad może w bardzo krótkim czasie przynieść imponujące efekty. Jeżeli do tego wszystkiego zostanie dołączony ruch, a także wyeliminuje się niezdrowe przekąski, rezultaty będą jeszcze bardziej okazałe.

Należy zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry

Rekomenduje się po zakończonym zabiegu depilacji laserowej szczególnie zadbać nie tylko o nawilżenie, ale również bardzo dobrą kondycję skóry. W tym celu poleca się smarować kremami, albo balsamami zawierającymi składniki pielęgnujące oraz łagodzące. Wśród zdecydowanie najczęściej rekomendowanych substancji, które redukują podrażnienia znajduje się alantoina działająca ściągająco oraz przeciwzapalnie. Wspomaga także regenerację naskórka. Drugą polecaną substancją jest D-panthenol, który reguluje gospodarkę wodną skóry, co umożliwia jej zachować nie tylko elastyczność, ale również jędrność. Z kolei w przypadku depilacji obszarów skóry, które mogą zostać wystawione na słońce (szczególnie chodzi o depilację laserową włosków na twarzy) należy użyć także balsamu z filtrem SPF 50. Balsam ten ochroni skórę przed bardzo negatywnym działaniem promieniowania UV.

Odpoczynek skóry

Należy koniecznie mieć na uwadze, że między zabiegami w serii, która pozwala na pozbycie się wszystkich niepotrzebnych włosków przy wykorzystaniu światła lasera standardowo ustalana jest przerwa trwająca od 4 do 6 tygodni. Warto wiedzieć, że przerwa nie tylko umożliwia na pojawianie się w mieszkach włosowych, nieobecnych podczas poprzedniego zabiegu nowych włosków, ale także na to, by skóra mogła odpocząć. W przerwach między kolejnymi zabiegami nie można zatem podejmować działać, które mogłyby doprowadzić do jakichkolwiek podrażnień. Należy się wstrzymać przede wszystkim z wystawianiem depilowanego obszaru na słońce.

slot server taiwan slot server singapore slot depo 10k slot luar negeri slot server thailand slot server taiwan slot server rusia slot via dana slot server thailand slot server thailand slot server luar slot server vietnam slot server mexico slot server kamboja idn live slot online slot thailand slot dana live draw hk