fbpx

Gładkie ciało jest coraz częściej synonimem dbania o wygląd. Choć do tej pory depilacją laserową interesowały się głównie kobiety, od dłuższego czasu można zauważyć rosnące zainteresowanie tego rodzaju zabiegiem wśród mężczyzn. Depilacji laserowej poddają się nie tylko sportowcy, kulturyści czy osoby ze świata show-biznesu, ale także mężczyźni, którzy chcą dobrze wyglądać i podążają za obecnie panującą modą na ciało pozbawione włosów.

Kiedy zdecydować się na depilację laserową?

Depilacja laserowa dla mężczyzn jest tematem tabu jeszcze dla wielu panów. Jednak nie ulega wątpliwości fakt, że ciało pozbawione włosów gwarantuje zwiększoną higienę, ponieważ na włosach, szczególnie pod pachami i w okolicy krocza, gromadzi się pot, który wywołuje uczucie dyskomfortu i nieprzyjemny zapach. Depilacja laserowa będzie więc dobrym wyborem dla każdego mężczyzny, który chce jeszcze bardziej zadbać o swoją higienę. Ten zabieg świetnie sprawdzi się u mężczyzn z nadmierną potliwością, czyli hiperhydrozą. Gruczoły apokrynowe, łojowe i potowe odpowiedzialne za pocenie się, są większe i bardziej aktywne u mężczyzn niż u kobiet. Szczególnie problematyczna jest okolica pach i narządów płciowych. Znajdujące się tam włosy w połączeniu z potem, tworzą nieprzyjemną woń, a ponadto są siedliskiem bakterii. Przyczynia się to do częstszych infekcji intymnych,a może być również szkodliwe dla partnerki seksualnej. Poza tym spocona strefa intymna skutecznie odstrasza od zbliżeń i bywa też powodem do wstydu. Depilacja laserowa rozwiąże ten problem i pozwoli zachować właściwą higienę tych strategicznych miejsc. Kolejnym wskazaniem do wykonania zabiegu są wrastające włoski i zapalenie mieszków włosowych. Wielu panów próbuje depilować się na własną rękę maszynkami, kremami, depilatorem lub woskiem. Zapominanie o wykonywaniu regularnych peelingów powoduje, że osłabione włoski nie są w stanie przebić się przez skórę i tworzą się stany zapalne. Często z tym problemem zmagają się panowie, którzy depilują plecy, a czerwone krostki szpecą nawet najlepiej wyrzeźbione ciało. Laser prowadzi do zniszczenia cebulki włosa, więc skutecznie poradzi sobie z wrastającymi włoskami.

Dlaczego trzeba wykonać kilka zabiegów?

Aby pozbyć się niechcianego owłosienia, należy zastosować od 4 do 6 zabiegów. Jest to związane z nierównomiernym wzrostem włosów. Włosy rosną cyklicznie i proces ten składa się z trzech faz – anagenowej, katagenowej i telogenowej. Anagen  to aktywna faza wzrostu. W trakcie tej fazy komórki macierzy ulegają intensywnym podziałom w mieszku włosowym, aby wyprodukować nowy włos. Podczas fazy anagenowej depilacja laserowa jest najbardziej skuteczna, ponieważ cebulka włosa jest otwarta. Katagen to tak zwana faza przejściowa. Zatrzymaniu ulega wzrost i procesy rozrodcze włosa. Dolna cześć włosa odbarwia się, ponieważ przestaje być produkowana melanina. W tym czasie cebulka włosa oddziela się od brodawki i przesuwa ku górze. Depilacja w tej fazie nie daje oczekiwanych efektów. Wiązka lasera nie może dostatecznie dotrzeć do brodawki włosa, a spaleniu lub wykruszeniu ulega sam włos. Telogen jest to faza spoczynku włosa. Włos w tej fazie jest zrogowaciały i pozbawiony melaniny. W tej fazie włos może wypadać samoistnie lub pod wpływem mechanicznego działania, takiego jak czesanie, pocieranie. W fazie telogenu depilacja laserowa nie jest skuteczna, ponieważ w tej fazie nie jest możliwy przepływ energii. Włosy rosną w sposób niezsynchronizowany, dlatego należy wykonywać zabieg depilacji laserowej w seriach, które pozwolą uzyskać oczekiwane rezultaty.

Depilacja laserowa dla mężczyzn – jak wygląda zabieg?

Zabieg depilacji jest zawsze poprzedzony konsultacją, podczas której przeprowadzany jest szczegółowy wywiad. Podczas wywiadu oceniany jest typ włosów, ich stan, stan skóry oraz dobierane są parametry pracy lasera. Aby stwierdzić brak reakcji alergicznej, wykonuje się próbę laserową. W przypadku braku przeciwwskazań można przystąpić do zabiegu. Z pomocą lasera diodowego jest naświetlana wybrana partia ciała. Dzięki odpowiednio dobranym parametrom zabieg nie jest zbyt bolesny, jednak u wrażliwych osób może pojawić się uczucie ukłucia, ciepła czy mrowienie. W szczególnych przypadkach istnieje możliwość zastosowania żelu chłodzącego, który ma na celu zminimalizowanie dyskomfortu związanego z wykonywanym zabiegiem. Dlaczego depilacja laserowa dla mężczyzn jest skuteczna? Wiązka lasera oddziałuje na melaninę (barwnik włosa) zawartą w mieszkach włosowych. Energia lasera jest gromadzona w mieszku włosowym, co doprowadza do zniszczenia cebulki włosa. W zależności od partii ciała, zabieg trwa od kilku do kilkudziesięciu minut. Najważniejsza jest systematyczność, depilację laserową należy powtarzać co 4-6 tygodni, a najlepsze efekty daje seria 4-6 zabiegów.

Depilacja laserowa dla mężczyzn – efekty

Zabieg depilacji laserowej pozwala na usunięcie owłosienia aż w 95%. Na depilację laserową nie są podatne włosy w fazie uśpienia i mogą one odrosnąć w ciągu roku, jednak wystarczy jeden zabieg depilacji laserowej, aby skutecznie pozbyć się również tych włosów i móc cieszyć się gładką skórą. Szczególnie podatne na działanie lasera są włosy ciemne i w ich przypadku efekty są zauważalne najszybciej.

Depilacja laserowa dla mężczyzn – przygotowanie do zabiegu

Do zabiegu depilacji laserowej należy przygotować się już odpowiednio wcześnie i zapoznać się z przeciwwskazaniami do zabiegu. Na około miesiąc przed należy zaprzestać opalania. W przypadku stosowania samoopalaczy, należy przerwać ich stosowanie na około 2 tygodnie przed planowanym zabiegiem. Kilka tygodni przed zabiegiem trzeba odstawić leki fotoalergiczne, leki i kremy z witaminą C, A, retinolem  oraz zioła o działaniu światłouczulającym, takie jak dziurawiec czy nagietek. Warto przejrzeć pod tym względem skład h erbat odchudzających czy suplementów diety i zaprzestać ich zażywanie. Kilkanaście dni wcześniej należy zrezygnować z innych metod depilacji owłosienia, dozwolona jest wyłącznie maszynka do golenia.  Jeśli występują infekcje grzybicze, wirusowe czy bakteryjne, należy je uprzednio wyleczyć. Ciało tuż przed zabiegiem depilacji laserowej powinno być ogolone, tak aby laser mógł dotrzeć do mieszków włosowych. Skóra powinna być czysta i pozbawiona resztek antyperspirantu, kremów czy perfum. Warto już odpowiednio wcześnie zadbać o nawilżenie skóry oraz nawodnienie ciała, ponieważ skóra nie powinna być sucha przed przystąpieniem do zabiegu.

Depilacja laserowa dla mężczyzn – po zabiegu

Podobnie jak przed zabiegiem, tak samo po wykonaniu depilacji laserowej należy zatroszczyć się szczególnie o skórę. Skóra każdej osoby reaguje inaczej na laser, u niektórych osób może wystąpić pieczenie, zaczerwienienie, obrzęk lub mogą pojawić się strupki. Jest to normalna reakcja i może utrzymywać się kilka dni, dlatego nie powinno się dodatkowo drażnić skóry w tym czasie. Aby przyspieszyć jej regenerację, warto sięgnąć po kremy i maści z apteki, takie jak Alantan lub Bepanthen. Warto zadbać o przewiewną, nieuciskającą bieliznę i garderobę, tak aby podrażniona skóra mogła oddychać i nie była narażona na otarcia. Należy odstawić kosmetyki na bazie alkoholu oraz mydło i stosować wyłącznie produkty bezalkoholowe lub samą wodę. Aby skóra mogła uspokoić się po zabiegu, należy unikać jej pocierania, zaprzestać używanie antyperspirantów na około 14 dni (w przypadku depilacji laserowej w obszarze pach) oraz nie wykonywać zabiegów złuszczających. Niewskazane jest sauna, basen oraz wizyty w solarium, z ekspozycji na słońce należy zrezygnować na minimum dwa tygodnie. W okresie letnim, wychodząc na zewnątrz, należy nakładać na skórę kremy z wysokim filtrem UVA i UVB, aby zapobiec przebarwieniom. Powinno unikać się kremów z witaminą A, C i retinolem oraz kosmetyków, suplementów i leków, które w swoim składzie zawierają nagietek, dziurawiec, pokrzywę oraz skrzyp polny.

Depilacja laserowa dla mężczyzn – przeciwwskazania

Pomimo, że depilacja laserowa nie jest inwazyjnym zabiegiem, istnieją przeciwwskazania, które uniemożliwiają jej wykonanie. Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu jest cukrzyca, choroby nowotworowe, padaczka, infekcje skóry, choroby grzybicze, wirusowe i bakteryjne, bielactwo, otwarte rany, świeża opalenizna, padaczka i łuszczyca. Nie należy wykonywać zabiegu u osób, które stosują kurację kremami z retinolem, leki ze sterydami, witaminą A oraz C. Przeciwwskazaniem jest skóra tuż po depilacji woskiem, pęsetą czy depilatorem. Depilacja laserowa nie sprawdzi się również u osób z jasnym owłosieniem – jasny kolor włosów nie reaguje na światło lasera.

Depilacja laserowa dla mężczyzn jest dobrym rozwiązaniem dla tych panów, którzy dbają o swój wygląd i higienę. Współczesny mężczyzna nie musi martwić się nadmiernym owłosieniem, ponieważ to nie ono definiuje jego męskość. Dzięki depilacji laserowej znikną problemy z poceniem się czy wrastającymi włosami. W szybki i bezpieczny sposób można pozbyć się niechcianych włosów i cieszyć się gładkim ciałem, jakiego nie zapewnią żadne tradycyjne metody depilacji.

 

Leave a Reply

slot server taiwan slot server singapore slot depo 10k slot luar negeri slot server thailand slot server taiwan slot server rusia slot via dana slot server thailand slot server thailand slot server luar slot server vietnam slot server mexico slot server kamboja idn live slot online slot thailand slot dana live draw hk