fbpx

Dotychczas jedynym sposobem na odstające fałdki była długotrwała dieta – często głodowa, droga, wymagająca wiele godzin planowania i gotowania. Nie gwarantowała ona jednak oczekiwanych rezultatów i nie zawsze dawała długofalowy efekt. Do tego trzeba było dołączyć żmudne i regularne ćwiczenia siłowe i aerobowe. Osoby wyjątkowo zdeterminowane zdecydowały się na bolesny, nie zawsze bezpieczny, bo niosący za sobą ryzyko powikłań, zabieg liposukcji, który wysmuklał głównie portfel. Dzisiaj, dzięki ciężkiej pracy amerykańskich naukowców, dostępna jest innowacyjna metoda usuwania zbędnego tłuszczyku. Można powiedzieć, że kriolipoliza działa poprzez wymrażanie tłuszczu, dzięki czemu jego usunięcie nie wymaga użycia skalpela. Na czym polega, kto może z niej skorzystać i jakie efekty przynosi? Niżej prezentujemy odpowiedź na te i inne pytania.

Na czym polega zabieg kriolipolizy?

Zabieg kriolipolizy polega na silnym schładzaniu wybranych przez klienta partii ciała, które prowadzi do rozkładu komórek tłuszczowych, zwanego lipolizą. Zabieg został opracowany w 2008 roku przez lekarzy ze szpitala w Massachusetts w Stanach Zjednoczonych – dr med. Dieter Manstein i dr med. R. Rox Anderson. Naukowcy ci wykazali, że w porównaniu z tkanką nerwową, skórną i mięśniową, podskórna tkanka tłuszczowa jest zdecydowanie bardziej wrażliwa na niskie temperatury. Już przy temperaturze 5 st. C komórki tłuszczowe obumierają, natomiast pozostałe, otaczające je komórki, pozostają nienaruszone. Zjawisko to nosi nazwę apoptozy. Następnie martwe komórki wydalane są z organizmu drogą naturalnych procesów metabolicznych, w których najważniejszą rolę odgrywa układ limfatyczny. To odkrycie umożliwiło opracowanie nieinwazyjnej, nowoczesnej metody usuwania zalegającego tłuszczu z wybranych partii ciała. Kriolipoliza to efektywna alternatywa dla inwazyjnego odsysania tłuszczu – liposukcji, którą wypiera z rynku usług kosmetycznych. Zabieg kriolipolizy przynosi najlepsze efekty w okolicach ramion, na powierzchni brzucha, bioder, pośladków i ud. Przy pomocy kriolipolizy można zredukować także tkankę tłuszczową na plecach (tzw. boczki). Kriolipoliza polecana jest dla osób, które chcą usunąć tłuszcz z małych partii ciała. Cieszy się dużym zainteresowaniem wśród kobiet, które przybrały na wadze po ciąży. Korzystają z niej również mężczyźni, pragnący zadbać o swoją aparycję. To epokowe odkrycie medycyny estetycznej, które z każdym miesiącem zyskuje na popularności.

Jak przebiega zabieg kriolipolizy?

Przed przystąpieniem do zabiegu kriolipolizy przeprowadzany jest szczegółowy wywiad, dzięki któremu możemy mieć pewność, że nie ma żadnych przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia kuracji. Pacjent uzyskuje szczegółowe informacje na temat przebiegu wizyty oraz spodziewanych rezultatów. Klient podejmuje decyzję o wykonaniu kriolipolizy, a specjaliści pomagają ustalić, w jakiej kolejności warto zajmować się poszczególnymi partiami ciała. Na jednej wizycie można poddać zabiegowi maksymalnie 6 miejsc, jednak w takim przypadku zabieg zajmuje bardzo dużo czasu. Urządzenie służące do wykonywania zabiegu obejmuje mniej więcej obszar dużej dłoni i pasuje do różnego kształtu i miejsc na ciele. Można używać kilku urządzeń jednocześnie.

Typowy czas trwania zabiegu to około 1 godzina, jednakże ulega on przedłużeniu proporcjonalnie do wielkości obszaru, który wybrał pacjent oraz grubości tkanki tłuszczowej. Zabieg rozpoczyna się przygotowaniem skóry do przyłożenia głowicy. W miejscach, które będą poddane chłodzeniu, nakłada się chusty z membraną, które mają za zadanie zapobiec odmrożeniom. Następnie ciało miejscowo poddawane jest działaniu aplikatora próżniowego, zasysającego fałdę skóry. Aplikator wyposażony jest w komorę wyłożoną płytkami chłodzącymi, które odbierają ciepło z komórek tłuszczowych w sposób określony profilem zabiegu, wybranym wspólnie przez klienta i fachowca. Pod wpływem zimna niechciane komórki tłuszczowe obumierają, co pozwala organizmowi na ich skuteczną utylizację. W ten sposób można raz na zawsze pozbyć się miejscowo zakumulowanej tkanki tłuszczowej. Warto spróbować kriolipolizy i przekonać się o jej działaniu na własnej… tkance tłuszczowej!

Kriolipoliza jest zabiegiem bezbolesnym i (w przeciwieństwie do liposukcji) nie wymaga zastosowania znieczulenia. Wiąże się jedynie z lekkim dyskomfortem wywołanym zasysaniem skóry i uczuciem chłodu. Na skórze mogą się wystąpić zaczerwienienia, siniaki i lekka opuchlizna. Czasami może się pojawić uczucie przypominające zakwasy. Rzadko tworzą się krwiaki. Są to normalne następstwa zabiegu, które ustępują w ciągu kilku godzin lub maksymalnie kilku dni. Niektórzy pacjenci w miejscach, które miały kontakt z urządzeniem, obserwują czasowe osłabienie czucia, które zazwyczaj samoistnie powraca do normy.

Na podstawie danych zgromadzonych podczas przeprowadzonych zabiegów sporządzone zostały zalecenia dotyczące temperatury kriolipolizy. Zależy ona od poziomu obtłuszczenia organizmu i wynosi:

 •     od 0 do 5 st. C – dla osób z lekką nadwagą, których głównym celem jest wymodelowanie sylwetki,
 •     od -5 do 0 st. C – dla osób z widoczną nadwagą i z niewielkimi fałdami tłuszczu,
 •     od -10 do -5 st. C – dla osób otyłych i z dużymi fałdami tłuszczu.

Co istotne, zakresy temperatur, które wskazano wyżej, stanowią jedyne orientacyjny punkt wyjścia ustaleń, których dokonuje lekarz wraz z pacjentem, mając na uwadze indywidualne potrzeby, oczekiwania i ogólny stan zdrowia zainteresowanego. Najkorzystniej jest rozpocząć zabiegami łagodnymi i stopniowo zwiększać oddziaływanie aparatu.

Przeciwwskazania zdrowotne do wykonania zabiegu kriolipolizy

Istnieją następujące przeciwwskazania do wykonania zabiegu kriolipolizy:

 •     ciąża,
 •     miesiączka,
 •     karmienie piersią,
 •     choroba Raynauda,
 •     krioglolulinemia,
 •     hipoproteinemia,
 •     hemofilia,
 •     cukrzyca,
 •     niskie ciśnienie,
 •     nadwrażliwość na zimno,
 •     aktywna alergia skórna, objawiającą się stanem zapalnym,
 •     wszczepione medycznie urządzenie, takie jak np. rozrusznik serca,
 •     infekcja wirusowa i grzybicza,
 •     tatuaż w miejscu, w którym ma być wykonany zabieg,
 •     uraz w miejscu, w którym ma być wykonany zabieg,
 •     otwarta rana w miejscu, w którym ma być wykonany zabieg,
 •     nowotwór,
 •     choroba nerek,
 •     choroba wątroby,
 •     niedoczynność tarczycy oraz
 •     nadczynność tarczycy.

O wszystkie wymienione wyżej stany i choroby pytamy na pierwszej konsultacji. Zależy nam, aby zabieg był dla Państwa w pełni bezpieczny i żeby podjęli Państwo decyzję w oparciu o wszystkie dostępne informacje o zabiegu. Po przeanalizowaniu listy przeciwwskazań i wykluczeniu istnienia wymienionych chorób, przechodzimy do następnego kroku ku pięknemu ciału.

Przygotowanie do zabiegu kriolipolizy

Do zabiegu kriolipolizy nie są konieczne żadne specjalne przygotowania. Jednakże, aby zapewnić zadowalający długotrwały efekt zabiegu i ograniczyć efekty uboczne, polecamy postępowanie zgodnie ze wskazówkami ekspertów. Na 1-2 tygodnie przed zabiegiem dobrze jest zrezygnować z bardzo silnych peelingów, w szczególności chemicznych, z wykorzystaniem kwasów AHA i BHA. Kilka dni przed umówionym zabiegiem warto unikać intensywnego opalania się, wizyt w solarium i na basenie (z uwagi na chlorowaną wodę, która podrażnia naskórek). Korzystne dla pobudzenia układu limfatycznego, który będzie miał za zadanie pozbyć się zniszczonych komórek tłuszczowych, będzie większe spożycie wody – zaleca się wypijanie 2-3 litrów płynu dziennie. Ponieważ zabieg znacząco obciąża wątrobę, wskazane jest zadbanie o jej stan. W tym celu należy ograniczyć, a najlepiej wyeliminować z diety ciężkostrawne, tłuste produkty, kofeinę oraz alkohol.

Z uwagi na czas trwania zabiegu, polecamy wyposażenie się w interesującą książkę, ulubione czasopismo, laptopa, tablet lub odtwarzacz muzyczny, aby umilić sobie czas spędzony w gabinecie i uniknąć znużenia. Warto przybyć na zabieg z wygodną odzieżą, pod którą ukryjemy ewentualne ślady po wykonanej kriolipolizie.

Postepowanie po poddaniu się zabiegowi kriolipolizy

Glówną zaletą kriolipolizy jest fakt, że właściwie umożliwia powrót do codziennych zajęć natychmiast po opuszczeniu salonu. Nie musisz gospodarować czasu na rekonwalescencję. Jeszcze jakiś czas po zabiegu warto nawadniać organizm i oszczędzać ciągle obciążoną wątrobę. Żeby zapobiec ponownemu nagromadzeniu się komórek tłuszczowych, konieczne jest wprowadzenie zdrowego trybu życia: stosowanie prawidłowej diety i regularne zażywanie ruchu na świeżym powietrzu. Skóra szybciej zregeneruje się, jeżeli będziemy używać specjalistycznych preparatów nawilżających i łagodzących, zrezygnujemy z długich, gorących kąpieli, a także sauny i solarium.

Sprawdzone efekty zabiegu kriolipolizy

Ludzki organizm potrzebuje czasu na pozbycie się obumarłych komórek tłuszczowych, dlatego na widoczne rezultaty kuracji czasami czeka się nawet kilka miesięcy. Proces metaboliczny zwykle kończy się po około 4 miesiącach. Specjaliści wskazują, że po tym okresie można spodziewać się redukcji niechcianej tkanki tłuszczowej nawet o 25-40 %, co równa się zmniejszenia obwodu ciała o ok. 1,5 – 3 cm, a więc zdecydowanie jest to gra warta świeczki. Kriolipoliza daje efekty nieporównywalne do tradycyjnych metod pozbywania się oponki. Efekt jest widoczny i długotrwały: utrzymuje się nawet do pół roku. Zabieg w razie potrzeby można powtórzyć już po 6-8 tygodniach.

Zapraszamy do konsultacji ze specjalistą medycyny estetycznej i skorzystania z oferty naszego salonu „Oaza Urody”. Wykonujemy zabieg kriolipolizy w korzystnej cenie. Z przyjemnością przeprowadzimy Cię przez całą drogę do wymarzonej sylwetki. W trakcie zabiegu zapewnimy, że znajdziesz się pod czujnym okiem lekarza i pielęgniarki. Zabieg kriolipolizy w „Oazie Urody” wykonujemy profesjonalnym, ultranowoczesnym sprzętem z najwyższej półki, który spełnia wszystkie wymagania. Oferujemy nie tylko wiedzę połączoną z doświadczeniem, ale też pozytywną atmosferę w gabinecie zabiegowym.

Zaskocz przyjaciół, rodzinę i partnera! Zrób sobie prezent i zadbaj o siebie. Zaufaj nam i dołącz do grona klientów zadowolonych zarówno z obsługi „Oazy Urody”, jak i wyglądu swojego ciała.

Leave a Reply

slot server taiwan slot server singapore slot depo 10k slot luar negeri slot server thailand slot server taiwan slot server rusia slot via dana slot server thailand slot server thailand slot server luar slot server vietnam slot server mexico slot server kamboja idn live slot online slot thailand slot dana live draw hk