fbpx

Wbrew pozorom okazuje się, że w wielu sytuacjach depilacja laserowa to jedna z najlepszych inwestycji w siebie, która nie tylko przynosi zamierzony efekt estetyczny, ale również pozwala poczuć się komfortowo. Przeprowadzenie zabieg depilacji laserowej jest w głównej mierze uzależnione od danej pory roku. A w szczególności od intensywności promieni słonecznych. Najlepszym momentem do rozpoczęcia depilacji laserowej są miesiące jesienne. Efekty uzyskiwane w ramach wykonywanej depilacji laserowej są przede wszystkim zależne od kolory skóry oraz włosków w miejscu, które będzie poddawan e depilacji laserowej. Najlepsze efekty są uzyskiwane w przypadku kiedy skóra jest jasna, a włoski ciemne. Zachowany kontrast stwarza niemal idealne warunki do uzyskania zadowalających efektów.

Jak działa laser do depilacji?

Laser do wykonywania depilacji jest specjalistycznym urządzeniem, którego wiązka posiada zdolność do przenikania dokładnie w głąb włosa. Jego droga przebiega przez barwnik znajdujący się w mieszku włosowym, czyli melaninę, a kończy się na macierzy włosa. W przypadku kiedy depilacji laserowej poddaje się osoba z ciemną karnacją, praca właściwa lasera nie jest do końca efektywna. Wówczas laser na swojej trasie spotyka i jest zatrzymywany przez większą ilość barwnika, który znajduje się skórze. W konsekwencji, wiązka lasera pochłaniana jest przez skórę, a nie trafia w całości docelowo do cebulki włosa. Osoby z ciemną karnacją mają bardziej skomplikowaną drogę do gładkiej skóry lub mogą poszukać gabinetu z laserem do depilacji, który doskonale radzi sobie z depilacją u osób z ciemną karnacją. W przypadku ciemnego owłosienia i jasnej karnacji o wiele łatwiej jest naprowadzić wiązkę lasera na właściwy trop. Wówczas wiązka lasera niemal bezpośrednio kieruje się na wysoką ilość barwnika, znajdującego w mieszku włosowym. W rezultacie, oczekiwane efekty są zauważalne o wiele szybciej, co również skraca ilość zabiegów w serii.

Dla osób o niskim progu bólu, dostępne są miejscowe znieczulenia, np. w postaci maści znieczulającej. W szczególności jest polecana w przypadku depilowania pach oraz bikini. Dodatkowo, po zabiegu można skorzystać ze specjalnych kompresów chłodzących, które pozwalają na obkurczenie naczyń krwionośnych i przynoszą ulgę po zabiegu.

Jak przygotować się do depilacji laserowej?

Obok kwestii dbania o skórę po zabiegu depilacji laserowej, pojawia się równoznaczny aspekt właściwego przygotowania miejsca do depilowania. Niezwykle ważne jest, aby sprawdzić wszystkie przeciwwskazania do zabiegu. Dostrzeżenie jakiegokolwiek z nich u siebie, warto skonsultować ze specjalistą wykonującym zabieg lub przeprowadzić rozmowę z lekarzem pierwszego kontaktu, kiedy dostrzeżemy u siebie objawy infekcji bakteryjnej, wirusowej czy grzybiczej. Dopiero po całkowicie zakończonym leczeniu, można podjąć się przeprowadzenia zabiegu depilacji przy wykorzystaniu lasera.

Depilacji laserowej nie można, ze względów bezpieczeństwa, wykonywać w czasie ciąży lub w przypadku posiadania rozrusznika serca. Jest to niezwykle istotne, ponieważ poddanie się w takich przypadkach depilacji, może wywrzeć niezwykle negatywne konsekwencje dla zdrowia.

Na 2-4 tygodnie przed wykonaniem depilacji laserowej, należy zrezygnować z przeprowadzania innych zabiegów w tych miejscach. Po każdym z nich może dojść do podrażnienia skóry lub wystąpienia reakcji alergicznej, co skutecznie przesunie zabieg w czasie.

W dniu zabiegu lub w nawet przeddzień nie należy stosować żadnych dodatkowych kosmetyków do pielęgnacji. Po zapisaniu się na zabieg, warto zrezygnować ze stosowania preparatów perfumowanych, które w rzeczywistości mogą podrażnić skórę.

Dlaczego depilację laserową najlepiej wykonywać jesienią?

Zgodnie z powyższą zawartością artykułu, można wyciągnąć jeden, bardzo ważny wniosek. Zabieg depilacji laserowej o wiele lepiej i szybciej przebiega w przypadku, kiedy skóra jest blada. Skóra narażona na działanie promieni słonecznych, m.in. w okresie letnim, w konsekwencji bardzo szybko może zmienić kolor na muśniętą słońcem barwę. Jednym z zaleceń, które odnoszą się do depilacji laserowej, jest fakt, że przez okres jednego miesiąca przed zabiegiem nie można eksponować skóry na kąpiele słoneczne. Bez wątpienia, okres jesienny najlepiej temu sprzyja. Wstrzemięźliwość od eksponowania skóry z pewnością w bardzo krótkim czasie zaowocuje i jest o wiele bardziej ekonomiczna, co objawia się w mniejszej ilości zabiegów.

Depilacja laserowa – najlepsze rezultaty zabiegu

Depilacja laserowa zyskała w bardzo krótkim czasie ogromną popularność. Z pewnością przemawiają za tym efekty możliwe do uzyskania. Stwarza okazję do uzyskania jedwabiście gładkiej skóry, która pozbawiona będzie niechcianego owłosienia. Warto mieć na uwadze, że w przypadku zabiegu depilacji laserowej, konieczne jest przeprowadzenie serii zabiegów. W zależności od potrzeb ilość zabiegów, może wahać się od 5 do 8 wizyt w gabinecie. Zalecany odstęp pomiędzy zabiegami powinien wynosić ok. 6 tygodni. Stąd też wynika zalecany moment rozpoczęcia serii zabiegów. W przypadku depilowania miejsc narażonych na kontakt ze słońcem, warto poczekać do sezonu jesiennego, aby cała seria zabiegów mogła zakończyć się przed wakacjami. Specjaliści zalecają, aby odsłonięte miejsca, w szczególności np. twarz, łydki poddawać laserowej depilacji od października bądź listopada. O wiele większą swobodę w terminach rozpoczęcia serii, dostrzegamy w przypadku miejsc mniej odsłoniętych, np. pachy lub bikini. Wówczas z powodzeniem można depilację laserową wykonywać przez cały rok.

Co więcej, niezwykle ważne jest, aby chronić skórę po zabiegu przed działaniem promieni słonecznych, która narażona jest na chwilowe osłabienie. W tym wypadku poprzez dłuższe ubrania lub specjalne kremy ochronne.

Ochrona skóry po depilacji laserowej

Niezwykle istotne jest, aby skórę poddaną depilacji laserowej otoczyć należytą pielęgnacją. Jednym z najważniejszych zaleceń jest ochrona skóry przed działaniem promieni słonecznych. Skóra po zabiegu charakteryzuje się występowaniem podrażnień oraz wysoką wrażliwością na kontakt z promieniami UV. Zaniechanie tego sposobu postępowania może skutkować wystąpieniem objawów, bardzo trudnych do zniwelowania w przyszłości. Zaliczyć można do nich m.in. przebarwienia lub delikatne oparzenia skóry. W rezultacie mogą wystąpić niepożądane blizny, których zamaskowanie lub usunięcie będzie pochłaniało bardzo dużo czasu i pieniędzy. W okresie po wykonaniu zabiegu, także w czasie jesienno-zimowym, zalecane jest stosowanie kosmetyków, które zapewniają ochronę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Należy wybierać kremy, które należycie chronią skórę. W szczególności są to preparaty z wysokim filtrem UVA i UVB.

Wiele gabinetów, w których przeprowadzana jest depilacja laserowa, posiada w swoim asortymencie, zalecane produkty do stosowania na skórę po zabiegu. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ specjalista, wykonujący zabieg będzie miał pewne pojęcie o cechach charakterystycznych skóry, co umożliwi wybór najlepiej dopasowanych produktów do pielęgnacji skóry. Zapewniając rewelacyjne i oczekiwane efekty. Poszukując kosmetyków do pielęgnacji, warto zwrócić uwagę na kremy z mineralnymi filtrami ochronnymi. W szczególności, na te, które posiadają filtr SPF 50, który w najlepszy możliwy sposób zabezpiecza skórę przed działaniem promieni słonecznych. Wówczas ryzyko wystąpienia przebarwień jest znacząco redukowane, także z uwagi na obecność dodatkowych składników ochronnych.

Warto pamiętać, że obok sposobu wykonania zabiegu, na stan skóry wpływają również czynności wykonywane w domowym zaciszu. Późniejszy stan skóry jest uzależniony od sposobu pielęgnacji w okresie bezpośrednio po zabiegu. Osłabiona skóra potrzebuje utrzymania stałego i pożądanego przez nią poziomu ochrony i nawilżenia. Specjalistyczne kosmetyki, które pozbawione są substancji perfumujących, nie tylko chronią, ale także pielęgnują osłabioną skórę.

Dlaczego depilacja laserowa stała się w szybkim czasie popularna?

W ostatnich latach, dostrzegalny jest ogromny wzrost zainteresowania nie tylko kobiet, ale również mężczyzn, zabiegami depilacji laserowej. W głównej mierze, przyczynia się do tego trend, który podkreśla kult gładkiej skóry, pozbawionej zbędnego owłosienia. Depilacja laserowa słynie z zapewnienia ogromnej wygody i późniejszej oszczędności czasu. Przeprowadzenie serii zabiegów umożliwia posiadanie gładkiej skóry bez żadnej , większej ingerencji. Niesie za sobą ogromne korzyści, praktycznie bez żadnych zagrożeń. Wykonanie jej u specjalisty wraz z przeprowadzaniem należytej pielęgnacji, zapewnia rewelacyjne efekty niemal na całe życie.Zalecane jest powtarzanie zabiegu po pewnym czasie, do utrzymania uzyskanych efektów. Jest to jedna z najlepszych inwestycji w swoje ciało, umożliwiająca zachowanie pożądanej estetyki, ale także skraca codzienne wykonywanie czynności pielęgnacyjnych. Niezwykle ważne jest, aby zachować regularność i przestrzegać terminów umówionych zabiegów danej serii. Wówczas każdego dnia w okresie letnim będzie można eksponować piękną i gładką skórę i raz na zawsze zapomnieć o konieczności zakupu urządzeń oraz preparatów do depilacji.

Leave a Reply

slot server taiwan slot server singapore slot depo 10k slot luar negeri slot server thailand slot server taiwan slot server rusia slot via dana slot server thailand slot server thailand slot server luar slot server vietnam slot server mexico slot server kamboja idn live slot online slot thailand slot dana live draw hk