Kwas hialuronowy modelowanie twarzy wolumetria Gdańsk

Zadbaj o siebie

Informacje o zabiegu wolumetrii twarzy w Gdańsku

Wolumetria twarzy jest zabiegiem z dziedziny medycyny estetycznej. Umożliwia ona przeprowadzenie korekcji kształtu twarzy bez użycia skalpela, który czesto budzi grozę wśród osób pragnących coś w sobie zmienić. Jeśli więc marzysz o zmianach w obrębie swojej twarzy, a boisz się nacięć – to idealny zabieg dla Ciebie!

Wolumetria twarzy pozwala przywrócić jej właściwy owal lub go skorygować, ujędrnić skórę, a także dokonać korekty kształtu nosa, ust oraz kości policzkowych. Zabieg ten daje szczególne efekty u osób w średnim wieku, ponieważ z upływem lat skóra twarzy zaczyna być wiotka i traci swoją elastyczność, a dzięki zabiegowi wolumetrii można znacząco uniewidocznić oznaki starzenia poprzez spłycenie bruzd oraz zmarszczek.

Zabieg jest przeprowadzany za pomocą wypełniacza na bazie kwasu hialuronowego. Wolumetria pozwala uzykać jednolity i przede wszystkim naturalny rezultat. Z roku na rok coraz bardziej zyskuje na popularności. Korzystają z niego osoby w różnym wieku, zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

 

Podstawowe informacje o wypełnianiu twarzy w Gdańsku

Czas trwania 35 – 60 min.
Znieczulenie Brak
Rekonwalescencja Nie wymagana
Sugerowana ilość seri  1

Na czym polega zabieg?

Wolumetria twarzy umożliwia korygowanie jej kształtu oraz modelowanie jej poszczególnych części, takich jak nos, usta, czy kości policzkowe bez konieczności ingerencji skalpela. Wolumetria twarzy jest przeznaczona dla osób w różnym wieku. Można dzięki niej skorygować swoje mankamenty urodowe, a także cofnąć czas i delikatnie się odmłodzić.

Wolumetrię twarzy najczęściej stosuje się w przypadku:

 • zapadniętych kości policzkowych,
 • przy zwiotczeniu i utracie elastyczności skóry twarzy,
 • przy opadających policzkach,
 • do pozbycia się problemu zapadniętej skóry pod oczami,
 • w celu skorygowania rysów twarzy,
 • do zmniejszenia widoczności zmarszczek i bruzd,
 • w przypadku zbyt szczupłej twarzy,
 • przy ubytkach w objętości twarzy,
 • przy lipoatrofii jarzmowej

Zabieg ten przeprowadza się głównie przy użyciu kwasu hialuronowego, który działa jak wypełniacz i zwiększa objętość tkanek miękkich, dzięki czemu możliwe jest podnienie zapadniętej w wyniku postępów procesów starzenia się skóry części policzków, skroni, żuchwy oraz podbródka. Kwas hialuronowy naturalnie występuje w ludzkim organizmie, niestety jego stężenie wraz z wiekiem maleje.

Wypełniacze stosowane do przeprowadzenia tego zabiegu są gęste i plastyczne, dzięki czemu z łatwością można odpowiednio wymodelować twarz. Kwas hialuronowy wypełnia i podnosi skórę, dzieki czemu uzyskany efekt końcowy jest bardzo naturalny i wygląda tak, jakby ingerencja w skórę nigdy nie nastąpiła.

Zabieg wolumetrii twarzy wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Na początku następuje oczyszczenie oraz odkażenie miejsc poddanych zabiegowi. Następnie wypełniacz jest wstrzykiwany przez lekarza za pomocą igły do tkanki podskórnej lub pod mięśnie. W okolicach żuchwy lub podbródka iniekcje mogą być nieco głębsze i sięgać twarzoczaszki. Po wstrzyknięciu preparatu wykonywany jest delikatny masaż, który pozwala na rozprowadzenie substancji i nadanie mu pożądanego kształtu.

Zabieg jest w pełni bezpieczny i z reguły nie występują po nim żadne komplikacje. Po wykonaniu wolumetrii skóra staje się miękka, promienna, odżywiona i wygląda na młodszą.

Wolumetria twarzy jest niemalże całkowicie bezbolesna. Odczuwalne jest jedynie delikatne rozpieranie tkanek podskórnych. Czas trwania zabiegu to około 20-30 minut. Skóra po zabiegu może być lekko zaczerwieniona oraz opuchnięta. Jednakże dolegliwości powinny ustąpić po upływie 2-3 dni. Zabieg nie wyklucza pacjenta z normalnego funkcjonowania – można do niego powrócić już następnego dnia po wykonaniu wolumetrii.

Efekty zabiegu są fenomenalne. Większość pacjentów nie może uwierzyć w swoją cudowną przemianę. Efekty utrzymują się z reguły od 12 do 18 miesięcy od daty wykonania zabiegu.

Przeciwwskazania do zabiegu

Generalnie rzecz biorąc zabieg jest bezpieczny. Światło laserowe działa krótko na skórę. Jego długość też nie jest zbyt duża. Są jednak pewne przeciwwskazania do jego stosowania. Należą do nich:

 • ciąża oraz karmienie piersią,
 • miesiączka,
 • choroby nowotworowe,
 • choroby autoimmunologiczne,
 • skłonność do pozostawania blizn przerostowych,
 • stany zapalne w obrębie miejsc, które mają zostać poddane zabiegowi,
 • cukrzyca,
 • posiadanie aparatu orodontycznego,
 • aktywna opryszczka,
 • trądzik,
 • łuszczyca,
 • alergia na jakikolwiek ze składników wstrzykiwanego preparatu,
 • bielactwo,
 • epilepsja

Jak postępować po zabiegu wypełniania twarzy

W pierwszych kilku dniach po zabiegu miejsca, które zostały poddane wkłuciom zwykle są zaczerwienione i opuchnięte. Możliwia jest czasowa asymetria, bolesność oraz zasinienie spowodowane podskórnym wylewem krwi. Jednakże większość pacjentów może wrócić do pełnej aktywności od razu po opuszczeniu gabinetu w dniu zabiegu.

W dniu zabiegu, po jego wykonaniu, pacjenci powinni unikać wysiłku fizycznego, spożywania alkoholu, wykonywania ciężkich prac domowych, korzystania z sauny oraz gorących kąpieli, dotykania miejsc wkłucia oraz przyjmowania aspiryny. Przez kilka dni po zabiegu należy unikać również ekspozycji na promienie słoneczne.

W przypadku iniekcji kwasu polimlekowego jednym z obowiązkowych zaleceń jest wykonywanie intensywnego, systematycznego masażu twarzy w okolicach miejsc poddanych iniekcji.

Natomiast w przypadku podania kwasu hialuronowego oraz hydroksyapatytu wapnia miejsc podania preparatu nie należy dotykać, a tymbardziej masować. Z tego względu istotnym jest, aby dokładnie zapamiętać jaka substancja została zaaplikowana pod skórę oraz sumiennie stosować się do zaleceń lekarza przeprowadzającego zabieg.

Ostateczny efekt końcowy zabiegu przy użyciu kwasu hialuronowego oraz hydroksyapatytu wapnia ocenia się po upływie dwóch tygodni. W przypadku kwasu polimlekowego oceny tej można dokonać po upływie sześciu tygodni. Dopiero po upływie takiego czasu można ostatecznie zadecydować o ewentualnej konieczności wykonania korekty.

Efekty zabiegu w zależności od wstrzykniętej substancji utrzymują się zwykle od 12 do 18 miesięcy, choć w niektórych przypadkach mogą utrzymywać się nawet do dwóch lat.

Jak przygotować się do zabiegu

Zabieg odbudowy tkanek nie wymaga szczególnego wcześniejszego przygotowania ze strony pacjenta. Zaleca się jednak odstawienie leków mogących rozrzedzać krew (takich jak aspiryna lub witamina e) na 2-3 dni przed przystąpieniem do wolumetrii. Reguła ta nie obowiązuje oczywiście w przypadku, w którym zażywanie tego typu preparatów odbywa się ze wskazań lekarza. W takim wypadku wszelkie zmiany w dawkowaniu należy niezwłocznie najpierw skonsultować z lekarzem prowadzącym. Jeżeli przerwanie terapii lekami na czas zabiegu nie jest możliwy należy o tym poinformować lekarza przeprowadzającego zabieg.

Dzień przed wykonaniem zabiegu, a także w dniu jego wykonywania oraz dzień po zabiegu nie należy spożywać alkoholu. Alkohol, podobnie jak leki, może spowodować rozrzedzenie krwi i doprowadzić do zbędnych komplikacji.

Kobiety, które decydują się na zabieg wolumetrii twarzy powinny pamiętać o tym, że podczas miesiączki przeprowadzony zabieg może być odczuwalny jako bardziej bolesny, ponieważ w tym czasie próg odczuwanja bólu jest zdecydowanie niższy. Warto, więc zaplanować ten zabieg w innym, bardziej korzystnym terminie.

Efekty zabiegu

Efektem wolumetrii twarzy jest skorygowanie lub przywrócenie kształtu twarzy, a także jej elementów, takich jak żuchwa, nos, usta oraz kości policzkowe. Zabieg ten pozwala również na uzyskanie efektu odmłodzenia poprzez uelastycznienie i ujędrnienie skóry twarzy, która z upływem czasu zaczyna stawać się wiotka i sprawiać wrażenie opadniętej oraz spłycenie i zmniejszenie widoczności zmarszczek i bruzd. Dzięki wstrzykiwanym preparatom możliwe jest dowolne korygowanie kształtu twarzy, które jest wykonywane za pomocą gęstej, plastycznej substancji. Wszystkie te efekty są możliwe do uzyskania bez konieczności użycia skalpela. Dobrze przeprowadzony zabieg, w przeznaczonym do tego miejscu oraz przez wykwalifikowaną w tym celu osobę jest w pełni bezpieczny i z reguły nie występują po nim żadne niepokojące komplikacje.

Efekty zabiegu są spektakularne. Pacjenci uwielbiają ten zabieg i bardzo go sobie chwalą. Często sami nawet nie oczekują tak powalającego efektu! Wolumetria twarzy zwiększa wewnętrzne uczucie komfortu oraz uczucie pewności siebie. Młodsza, nawilżona i zadbana skóra oraz promienny wygląd często są kluczami do osiągniecia sukcesu i otwarcia się na nowe przygody oraz relacje.

Uzyskiwane efekty są bardzo naturalne. W większości przypadków, inna osoba nie jest w stanie dojrzeć, że skóra pacjenta została poddana jakiemuś zabiegowi. W związku z tym warto poddać się zabiegowi, aby utrzymać swój naturalny wygląd w doskonałej kondycji i cieszyć się nim przez długi czas.

Oprócz efektów wizualnych pacjenci często chwalą się również zmianami w innych sferach życia, które są spowodowane między innymi wzrostem odwagi i pewności siebie. Pacjenci po zabiegu zaczynają żyć pełnią życia, nawiązywać nowe kontakty towarzyskie, odnosić sukcesy w pracy oraz w życiu zawodowym, a to wszystko dzięki temu, że czują się pięknie, komfortowo i pięknie ze swoją nową twarzą, a ich dawne kompleksy szybko odeszły w niepamięć!

Efekty zabiegu wolumetrii, w zależności od wstrzykniętej substancji, utrzymują się od 12 do 18 miesięcy od wykonania zabiegu.

Niezdrowy tryb życia, palenie tytoniu, nadmierne spożywanie alkoholu, nadmierne wystawianie się na ekspozycję słońca, wykonywanie innych zabiegów zmiękczających tkankę podskórną zwykle powodują skrócenie otrzymanych efektów zabiegu.

Efekty zabiegu można korygować. Korygowane regularnie oraz odpowiednio pielęgnowane mogą służyć przez długi czas.

Dla uzyskania najlepszych i najbardziej trwałych efektów niezbędnym jest dokładne stosowanie się do zaleceń lekarza przeprowadzającego zabieg. Wszelkie odstępstwa od zaleceń mogą spowodować, że efekty będą utrzymywały się krócej.

Opinie klientek po kwasie hialuronowym

1. Od dłuższego czasu męczyłam się z okolicą moich oczu. Niestety jestem (powinnam napisać byłam) posiadaczką głębokiej doliny łez. Poszukując informacji na ten temat trafiłam na zabiegi kosmetologiczne związane z wolumetrią twarzy. Mieszkam w Gdańsku więc następnym krokiem było poszukanie sprawdzonego salonu, w którym będę mogła zdecydować się na zabieg. Podczas pierwszej wizyty zostałam poproszona o dość szczegółowy wywiad, a także został oceniony stan mojej skóry. Okazało się, że zabieg wolumetrii twarzy z użyciem kwasu hialuronowego to powinien być strzał w dziesiątkę. I rzeczywiście tak było. Obawiałam się odczuwania bólu w czasie zabiegu, ale na pół godziny przez nałożono mi specjalistyczny krem, który miał działanie lekko znieczulające. I chociaż okolica oczu jest cienka i delikatna moje odczucia były do zniesienia. Jedyne co było dla mnie niezbyt przyjemne to odczuwanie rozpierania w czasie podania kwasu hialuronowego. Ale pomimo tego jestem bardzo zadowolona z efektów jakie udało mi się osiągnąć dzięki zabiegowi wolumetrii twarzy. Już nie wyglądam na wiecznie zmęczoną czy wręcz chorą osobę, a moje oczy odzyskały promienny i świeży wygląd. Jedynym minusem jest, fakt że zabieg trzeba powtarzać, ale wysiłek wart jest efektów, które zdaniem Pań w salonie powinien utrzymywać się od 18 nawet do 24 miesięcy. Zobaczymy jak to u mnie będzie. Mam nadzieję, że efekty zostaną ze mną już do końca mojego życia. Polecam wszystkim niezdecydowanym.

2. Mam już swoje lata i w ostatnim czasie przyglądając się w lustrze z przykrością stwierdziłam, że niestety, ale stałam się posiadaczką tzw. chomików. Lata świetności moja skóra ma już za sobą. Dotychczas byłam sceptycznie nastawiona do wszelkich zabiegów z pogranicza medycyny estetycznej, ponieważ kojarzyły mi się z napompowanymi, wielkimi wręcz przesadzonymi ustami. Wybierając się do salony w Gdańsku na zabieg wolumetrii twarzy byłam pełna obaw i sprzeczności samych w sobie. Sam zabieg przebiegł bardzo sprawnie i to było ogromnym zaskoczeniem. Drugi raz byłam bardzo zdziwiona, że rezultaty są widoczne praktycznie od razu po zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego. Odzyskałam swój dawny owal twarzy, przez co wyglądam i czuje się dużo młodziej i lepiej. Odbudowałam swoją pewność siebie i dziś znów moje życie towarzyskie kwitnie. Długi czas utrzymywania się efektów jak dla mnie na wielki plus. Uwielbiam teraz przyglądać się swojej twarzy. Jest niezwykle jędrna i sprężysta a dodatkowo bije od niej jakiś ukryty wewnętrzny blask. Nie wiem na ile to działanie zabiegu wolumetrii twarzy a na ile moje emocje i pewność siebie. A może to i to… W każdym razie na pewno nie poprzestanę na jednym zabiegu. Dzięki profesjonalnemu podejściu pracowników salonu i przede wszystkim dbałość o piękny, poprawiony ale wciąż naturalny wygląd zmieniłam zdanie na temat stosowania małych poprawek. Już jestem umówiona na kilka zabiegów, dzięki którym poczuje się jeszcze piękniej.

3. Zanim skończyłam 40-stkę zbytnio nie martwiłam się swoim wyglądem. Jednak w czasie urlopu patrząc na młode i piękne kobiety zdałam sobie sprawę, że warto odrobinę zadbać o siebie. Moim głównym problemem była utrata jędrności skóry twarzy i walka z pierwszymi oznakami starzenia się. Z polecenia przyjaciółki wybrałam się do pobliskiego salonu w Gdańsku, gdzie zaproponowano mi zabieg z zakresu wolumetrii twarzy z użyciem kwasu hialuronowego. Oprócz poprawy jędrności skóry i bardziej zarysowanego owalu miałam zyskać większe nawilżenie w głębszych partiach skóry. Wizja nakłuwania mojej twarzy nie napawała optymizmem, jednak krem znieczulający dał radę. Odczucia może nie były najprzyjemniejszą częścią zabiegu, jednak było to do zniesienia. Wszystkie obietnice okazały się prawdziwe. I chociaż nie był to efekt tak spektakularny jak na przykład po przejściu operacji plastycznej, to co udało się uzyskać, dzięki zabiegowi wolumetrii twarzy z użyciem kwasu hialuronowego zachwyciło mnie. Wyglądałam jak dawna, czyli młodsza wersja siebie. Jędrna i napięta skóra twarzy, zmarszczki magicznie uległy spłyceniu a w dodatku śmiech nie schodził mi z buzi. Jestem totalnie zachwycona efektem, dlatego już zapisałam się na kolejny zabieg. I pomimo tego, że rezultaty stosunkowo długo się utrzymują, w niektórych przypadkach nawet około dwóch lat, to wiem na pewno, że wrócę. Profesjonalne podejście, miłe i przyjazne wnętrze salonu, rozmowa, która ma działanie wręcz terapeutyczne. To wszystko sprawia, że mam ochotę tam wrócić. Polecam salon z całego serca. Mają naprawdę szeroki wybór, każdy znajdzie coś dla siebie.

Zadbaj o siebie

Nie czekaj, zarezerwuj wizytę!

Zarezerwuj
Bądź na bieżąco

Możesz też nas śledzić
na instagramie!

Instagram