Wodorowe oczyszczanie twarzy w Gdańsku

Zadbaj o siebie

Informacje o zabiegu

Gładka i zdrowa skóra jest marzeniem każdej kobiety. Na jej pielęgnację zazwyczaj poświęca się sporo uwagi i czasu, co wynika z chęci zachowania młodego, świeżego wyglądu. Skóra pozbawiona zmarszczek i widocznych zanieczyszczeń w postaci zaskórników z pewnością wpływa na samoocenę oraz wygląda estetycznie pod makijażem i bez niego. Rynek usług kosmetycznych oferuje wiele innowacyjnych i nowoczesnych zabiegów, których zadaniem jest odpowiednia pielęgnacja skóry, niwelowanie wolnych rodników, przywrócenie młodzieńczego blasku, odpowiednie nawilżenie oraz wyrównanie kolorytu. Jednym z najnowszych zabiegów, który cieszy się sporą popularnością jest oczyszczanie wodorowe. Zabieg posiada wiele zalet oraz widoczne działanie, dzięki połączeniu właściwego oczyszczania twarzy, odżywienia jej, dotlenienia, rewitalizacji, a nawet wpłynięciu na drobne zmarszczki. Zabieg dodatkowo pozwala dobierać kurację do potrzeb danego klienta oraz dopasować wtłaczaną ampułkę z substancją aktywną do typu posiadanej cery. Oczyszczanie wodorowe wykonywane jest w profesjonalnych gabinetach urody poprzez wykorzystanie najnowocześniejszej aparatury. Co warto wiedzieć o wodorowym oczyszczaniu twarzy? Jakie są efekty zabiegu? Jak przebiega zabieg?

Podstawowe informacje o zabiegu wodorowego oczyszczania w Gdańsku

Czas trwania 30-60 min.
Cena (zobacz nasz cennik) od 250 zł
Znieczulenie Brak
Rekonwalescencja Niewymagana
Sugerowana ilość serii Od 1 lub więcej (w zależności od oczekiwanego efektu)

Na czym polega zabieg?

Wodór jest najmniejszym, poznanym pierwiastkiem. Jego właściwości fizyczne i chemiczne, mała masa i niewielka budowa cząsteczki pozwalają na efektywne wykorzystanie jego właściwości w kosmetologii. Odpowiednio wtłaczany w naskórek, z pomocą specjalistycznych urządzeń, może przenikać w głąb skóry, aż do jej komórek budulcowych i wpłynąć na procesy w nich zachodzące oraz wygląd twarzy.

Wodorowe oczyszczanie twarzy jest zabiegiem, który wykorzystuje aktywny wodór do oczyszczania twarzy, jej odmłodzenia oraz poprawy kondycji naskórka. Podczas wykonywania procesu, struga wody, jaką wytwarza urządzenie, jest kierowana na aktywny wodór znajdujący się na twarzy, co pozwala na jego głębokie wprowadzenie w głąb skóry. Urządzenie do wykonywania wodorowego oczyszczania twarzy wykorzystuje także technologię elektroporacji, której działanie emituje impulsy elektryczne. Ich użycie pozwala na wytworzeniu na powierzchni naskórka wielu mikrokanalików, które są drogą to wtłaczania substancji aktywnych, jak serum, ampułka i żele. Wprowadzenie bezpośrednio w głąb naskórka składników aktywnych pozwala na szybką poprawę stanu skóry i walkę z posiadanym problemem skórnym. Wodorowe oczyszczanie jest bezinwazyjną alternatywą dla wykonania mezoterapii, natomiast skuteczność zabiegu jest jeszcze bardziej widoczna.

Dlatego warto zdecydować się na zabieg wodorowego oczyszczania twarzy, szyi lub/i dekoltu, ponieważ pozwala na głębokie wprowadzenie mikroskopijnych cząstek aktywnego wodoru wiążących wolne rodniki RFT. To z kolei prowadzi do wytworzenia dobroczynnie działającej wody i tlenu. Dzięki technologii elektroporacji mamy tu do czynienia z bezinwazyjnym odpowiednikiem mezoterapii. Zastosowanie impulsów elektrycznych wytwarza w skórze mikrokanaliki, które otwierają drogę dla indywidualnie dobranych substancji aktywnych.

Dodatkowo, oczyszczanie za pomocą aktywnego wodoru doskonale wpływa na zmniejszenie liczby wolnych rodników w skórze. Ich nadmiar prowadzi do niszczenia i zmieniania komórek naskórka, poprzez destrukcję białek, lipidów oraz kwasów, które je tworzą Taki proces przyczynia się do szybkiej utraty jędrności skóry, pojawienia się pierwszych oznak starzenia w postaci zmarszczek. Oczyszczanie wodorowe prowadzi do wyprodukowania w skórze aktywnej wody i tlenu, które doskonale nawilżają, odżywiają i mobilizują komórki do produkcji prawidłowych włókien kolagenu, które są odpowiedzialne za utrzymanie właściwej elastyczności skóry.

Przebieg zabiegu

Zabieg wodorowego oczyszczania twarzy przeprowadza się za pomocą specjalistycznego urządzenia. Cały proces składa się z kilku etapów, które wieńczy efekt oczyszczonej, zdrowej skóry. Jak przebiega zabieg?

Etap 1 – za pomocą wody wodorowej dochodzi do niwelowania i usuwania wolnych rodników. Ich cząsteczki wiążą się z cząsteczkami wodoru, co pozwala na wytworzenie aktywnej wody i czystego tlenu, które doskonale nawadniają i dotleniają skórę.

Etap 2 – kolejnym etapem oczyszczania wodorowego jest dokładne, ale delikatne złuszczenie zrogowaciałego naskórka. Pozwala to na odsłonięcie skóry, co umożliwia lepsze działanie wtłaczanym substancjom aktywnym.

Etap 3 – dzięki głowicy podciśnieniowej następuje dotlenienie głębszych warstw skóry, które ułatwi późniejsze wprowadzanie ampułek. Dodatkowo, na tym etapie, aktywny tlen stymuluje kolagen do rozpoczęcia procesów naprawczych.

Etap 4 – po oczyszczeniu i dotlenieniu skóry następuje jej laminacja, czyli zabezpieczenie powierzchni przez powtórnym namnażaniem się wolnych rodników. Poprzez mikrokanaliki zostają wtłoczone antyoksydanty, które dodatkowo odżywiają i nawilżają skórę. To etap, który może być zakończeniem zabiegu, ale wiele osób decyduje się na jego dalsze rozwijanie.

Etap 5 – za pomocą ultradźwięków zostają wprowadzone dodatkowe substancje aktywne, które odpowiadają na potrzeby skóry. Wykorzystanie ultradżwięków pozwala jeszcze mocniej zwiększyć przepuszczalność błon komórkowych, a rozszerzone naczynia krwionośne pobudzają mikrokrążenie i stymulują metabolizm komórkowy do lepszej pracy.

Etap 6 – końcowym krokiem, podczas wykonywania wodorowego oczyszczania twarzy może być wykonanie liftingu twarzy, szyi i dekoltu poprzez wykorzystanie biopolarnej fali radiowej. Podczas tego procesu, włókna kolagenowe zostają podgrzane, a powrót do dawnej temperatury pozwala na poprawę ich elastyczności.

Przeciwwskazania do zabiegu

Wodorowe oczyszczanie twarzy jest bardzo skutecznym zabiegiem. Jego atutem jest brak inwazyjnego działania, jak w przypadku mezoterapii, co skutkuje bardzo niewieloma przeciwwskazaniami do jego wykonania. Wodorowe oczyszczanie może być wykonywane na skórze wrażliwej, skłonnej do podrażnień czy naczynkowej, ze względu na delikatne, ale efektywne działanie. Mimo skomplikowanego działania urządzenia do zabiegu, jego działanie jest całkowicie bezpieczne dla organizmu i nie wywołuje skutków ubocznych.

Przeciwwskazaniami do wykonania wodorowego oczyszczania są:

  • aktywne choroby skóry, na przykład opryszczka,
  • trądzikowe aktywne stany zapalne,
  • przewlekłe choroby serca,
  • posiadanie chorób ogólnoustrojowych w fazie rozwoju, na przykład nowotworów, cukrzycy, epilepsji,
  • posiadanie rozrusznika serca,
  • posiadanie metalowych implantów, na przykład aparatu ortodontycznego, metalowych zastawek w kościach,
  • wysoka nadwrażliwość na prąd elektryczny,
  • ciąża, karmienie piersią.

Przygotowanie do zabiegu

Wodorowe oczyszczanie twarzy jest nieinwazyjnym zabiegiem, dlatego tez nie wymaga szczególnego przygotowania. Pierwszym krokiem jest przeprowadzenie dokładnego wywiadu z klientem, dzięki czemu można wykluczyć ewentualne przeciwskazania, ale też poznać dokładnie typ skóry. Pozwala to poznać potrzeby osoby, która zdecydowała się na przeprowadzenie zabiegu i pomóc dobrać ampułki z substancjami aktywnymi, które będą w stanie wpłynąć na posiadane defekty skórne. Dla kogo zabieg wodorowego oczyszczania skóry będzie najlepszy?

 

• dla kobiet i mężczyzn, który posiadają szarą, zmęczoną skórę z widocznymi oznakami starzenia,
• dla skóry, która jest narażona na negatywne działanie czynników fizycznych i chemicznych, jak zanieczyszczenia miejskie, smog, warunki atmosferyczne,
• dla cery trądzikowej, z dużą ilością zaskórników,
• dla skóry, która posiada tendencję do produkcji nadmiaru sebum i postawania stanów zapalnych,
• dla zniwelowania widoczności porów,
• dla wyrównania koloru skóry i niwelowania przebarwień,
• dla skóry naczynkowej, która potrzebuje ukojenia i zmniejszenia nadwrażliwości.

Przed przejściem do wykonania zabiegu jedynym krokiem jest wykonanie dokładnego demakijażu skóry twarzy, szyi i dekoltu. Pozwala to na oczyszczenie skóry z zanieczyszczeń, produktów do makijażu oraz zebranego kurzu, co pozwoli na efektywniejszą pracę kosmetologa.

Postępowanie po zabiegu

Dla otrzymania najlepszych rezultatów, warto skorzystać z serii zabiegów oczyszczania wodorowego. Pozwoli to na lepsze działanie przeciwstarzeniowe oraz pozwoli na skutecznie zniwelowanie aktywności wolnych rodników. Częstotliwość i liczba spotkań w gabinecie jest ustalana zgodnie z potrzebami skóry i oczekiwaniami klienta. Zaleca się przeprowadzenie serii od 3 do 5 wizyt w odpowiednich odstępach czasu. Pomoże to uzyskać najlepsze efekty wizualne, które gwarantują jędrną, odżywioną skórę oraz widoczne spłycenie zmarszczek.

Po wykonaniu zabiegu ważne jest stosowanie się do zaleceń osoby wykonującej oczyszczanie. W ciągu 48 godzin nie wolno wykonywać makijażu kosmetykami kolorowymi oraz korzystać z sauny i basenu. Dodatkowo, przed wyjściem z domu na zewnątrz, na twarz należy aplikować wysokiej jakości, skuteczny krem z filtrem UV. Promienie słoneczne negatywnie wpływają na skórę, a po zabiegu jest szczególnie wrażliwa na ich działanie. Brak ochrony przeciwsłonecznej mógłby skutkować podrażnieniem naskórka oraz powstawaniem przebarwień.

Opinie klientek

Zabieg wodorowego oczyszczania skóry stale zyskuje na popularności. Posiada wiele pozytywnych opinii zadowolonych klientek, co sprawia, że jest jednym z chętniej przeprowadzanych procesów, którego efektem jest wypielęgnowana, zadbana skóra twarzy. Dodatkowym atutem jest brak większych przeciwwskazań do jego przeprowadzenia oraz nieinwazyjność, co sprawia, że coraz więcej kobiet decyduje się właśnie na jego wykonanie. Spora zaleta jest też krótki czas trwania wizyty – w zależności od obszaru skóry oscyluje w okolicach od 40 do 80 minut.

Przeprowadzenie zabiegu wodorowego oczyszczania skóry daje natychmiastowy efekt. Skóra staje się widocznie oczyszczona z zaskórników, a dodatkowo zyskuje zdrowy, wyrównany kolor. Dla najlepszego efektu warto zdecydować się na serię spotkań z kosmetologiem w celu wykonania oczyszczania. Jakie efekty daje wodorowe oczyszczanie skóry?

 

• skóra staje się natychmiastowo dotleniona,
• powierzchnia naskórka jest widocznie nawilżona i zrewitalizowana,
• następuje efektywne przebudowanie włókien kolagenowych, co powoduje wzmożenie ich sprężystości,
• poprawia się jędrność skóry oraz gęstość,
• następuje widoczne uszczelnienie naczyń krwionośnych,
• poprawia się koloryt, znikają przebarwienia powstałe na skutek działania promieni słonecznych,
• znikają stany zapalne i blizny potrądzikowe,
• poprawia się poziom dotlenienia komórek skóry,
• pojawia się zwiększone napięcie skóry twarzy,
• seria zabiegów pozwala zniwelować widoczne zmarszczki i zmniejszyć prędkość pojawiania się oznak starzenia skóry,
• zmniejsza się widoczność porów,
• skóra jest widocznie oczyszczona z zaskórników zamkniętych i otwartych
• zostaje zniwelowanie działanie i aktywność wolnych rodników.
• Zabieg wodorowego oczyszczania twarzy jest przeznaczony dla kobiet i mężczyzn w każdym wieku.
Efekty przeprowadzenia zabiegu są widoczne już po jego wykonaniu, co sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na jego przeprowadzenie. To nieinwazyjna metoda, która pozwala widocznie poprawić wygląd skóry. Warto przeprowadzać wodorowe oczyszczanie profilaktycznie, w celu zachowania młodego wyglądu skóry i opóźnienia procesu starzenia się twarzy.

Warto korzystać z usług wykwalifikowanych kosmetologów, którzy posiadają odpowiednią wiedzę i doświadczenie. Przed umówieniem się na wizytę, konieczne jest sprawdzenie opinii o gabinecie, aby zapewnić sobie najwyższej jakości usługi. Dodatkowo, warto zwracać uwagę na wyposażenie gabinetu. Do zabiegu konieczne jest wykorzystanie najwyższej klasy sprzętu, który pozwoli na przeprowadzenie efektywnego zabiegu w bezpieczny sposób. Podczas wizyty należy także poinformować kosmetologa o wszelkich przeciwwskazaniach, które wykluczają możliwość przeprowadzania oczyszczania wodorowego. Warto korzystać z nowoczesnych technologii, jakie posiada kosmetologia, ze względu na ich dobroczynny wpływ na skórę.

Zadbaj o siebie

Nie czekaj, zarezerwuj wizytę!

Zarezerwuj
Bądź na bieżąco

Możesz też nas śledzić
na instagramie!

Instagram