Powiększanie ust kwasem hialuronowym Gdańsk Wrzeszcz

Zadbaj o siebie

Informacje o powiększaniu ust kwasem hialuronowym Gdańsk Wrzeszcz

Niestety nie posiadamy gabinetu w dzielnicy Gdańsk Wrzeszcz natomiast odległość do naszego gabinetu to tylko 4,5 km czyli 12 min jazdy samochodem.

Jeśli chcesz wykonać zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym w Gdańsku zapraszamy do wizyty.

Zabieg powiększania ust w dzielnicy Gdańsk Wrzeszcz

Piękne i pełne usta to jeden z atrybutów kobiecości. Nie ma kobiety, która nie marzyłaby o zmysłowych ustach. Nie każdemu jednak natura dała idealnie skrojone usta. Obecnie jednak nie jest to żaden problem, gdyż medycyna estetyczna wychodzi do takich osób z pomocą. Powiększanie ust cieszy się od pewnego czasu popularnością. Z pewnością zastanawiasz się czy jest to bezpieczne? Ten artykuł rozwieje Twoje wątpliwości, poznasz wszystkie  zalety oraz wady takiego zabiegu.

Hialuronowe powiększanie ust – dla kogo

Zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym zalecany jest przede wszystkim osobom, które nie są zadowolone z kształtu oraz wielkości swoich ust. Ale to nie wszystko – zabieg ten pozwala także ukryć oznaki starzenia oraz zmarszczki wokół ust, nadając im jędrności. Z tej metody skorzystać mogą także osoby, które walczą z problemem zanikającego kolorytu ust.

Na czym polega zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym

Zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym polega na wstrzyknięciu w wargi ampułek z tym kwasem. Odpowiednio dobrany preparat wstrzykuje się cienką igłą w konkretne miejsca warg, aby uzyskać efekt jaki sobie zaplanowaliśmy. Oczywiście przed zabiegiem stosuje się znieczulenie maścią znieczulającą, a u bardziej wrażliwych pacjentek można zastosować znieczulenie dentystyczne. Taki zabieg powinien być wykonywany jedynie przez wyszkolonych lekarzy. Zabieg trwa około 30 minut. Wcześniej przeprowadzany jest szczegółowy wywiad lekarski oraz określany jest efekt jaki chce się uzyskać.

Przeciwwskazania do zabiegu

Nie każdy może poddać się takiemu zabiegowi. Nie wykonuje się go u osób, które:

 • mają jakąkolwiek infekcje, przeziębienie itp.
 • są w trakcie leczenia dentystycznego
 • są w ciąży lub karmiących piersią
 • chorują onkologicznie
 • mają zaburzenia krzepnięcia krwi
 • chorują na cukrzyce lub nadciśnienie tętnicze
 • zażywają narkotyki

Trzeba wiedzieć również, że osoby palące papierosy bądź pijące duże ilości alkoholu mają wydłużony proces gojenia po takim zabiegu.

Zalecenia po zabiegu powiększania ust

W dobę po zabiegu nie należy latać samolotem, pić alkoholu, palić papierosów oraz uprawiać sportu. Po około dwóch tygodniach po zabiegu trzeba odbyć kontrolę u lekarza, który sprawdzi czy wszystko przebiegło zgodnie z planem.

Po zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym może pojawić się obrzęk, ale jest to całkowicie naturalna reakcja. Zimne okłady z pewnością pomogą na tego typu problemy. Na drugi dzień można wrócić do swoich codziennych obowiązków.

Powiększanie ust a skutki uboczne

Każde podanie kwasu hialuronowego w okolicy ust może nieść za sobą konsekwencje w postaci powikłań. Najbardziej niebezpieczne, ale występujące niezwykle rzadko, jest martwica skóry lub błony śluzowej. Mogą wystąpić reakcje alergiczne na podawane substancje. Objawiać się one mogą swędzeniem, pieczeniem i wymagają interwencji lekarskiej. Często występującym powikłaniem jest hiperkorekacja, czyli nadmiernie nadmuchane usta, nie pasujące do twarzy. Zdarzają się także asymetrie, które można jednak skorygować podczas kolejnego zabiegu.

Efekty powiększania ust

Co daje zabieg powiększania ust:

 • poprawę konturu ust i koloru
 • większe symetryczne usta
 • usta stają się bardziej nawilżone
 • redukcja opadających kącików ust

Ten zabieg jest idealny dla Ciebie, jeśli Twoje usta z różnych powodów nie są dla Ciebie takie jak powinny. Pamiętaj jednak, że trzeba znać umiar i nie przesadzać jeśli chodzi o wielkość ust, gdyż może to mieć niepożądane konsekwencje.

Zadbaj o siebie

Nie czekaj, zarezerwuj wizytę!

Zarezerwuj
Bądź na bieżąco

Możesz też nas śledzić
na instagramie!

Instagram