Powiększanie ust kwasem hialuronowym Gdańsk Suchanino

Zadbaj o siebie

Informacje o powiększaniu ust kwasem hialuronowym Gdańsk Suchanino

Niestety nie posiadamy gabinetu w dzielnicy Gdańsk Suchanino natomiast odległość do naszego gabinetu to tylko 4,3 km czyli 10 min jazdy samochodem.

Jeśli chcesz wykonać zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym w Gdańsku zapraszamy do wizyty.

Zabieg powiększania ust w dzielnicy Gdańsk Suchanino

Wiele kobiet decyduje się na udoskonalenie swoich ust za pomocą kwasu hialuronowego. Są to zabiegi często wykonywane i bardzo bezpieczne. Nie należy jednak lekceważyć konieczności przygotowania do zabiegu. Przestrzeganie zaleceń po powiększeniu ust również jest bardzo ważne i pozwoli na otrzymanie pożądanego efektu.

Przygotowanie do zabiegu

Przygotowania do zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym nie są mocno restrykcyjne, jednak należy się do nich stosować. Przestrzeganie zasad chroni przed wystąpieniem powikłań i zwiększa szansę na uzyskanie wymarzonego efektu.

Najważniejszym punktem przygotowań jest wykluczenie przeciwwskazań do zabiegu. Jest wiele czynników, które uniemożliwiają powiększenie ust. Należą do nich:

 • Infekcje i stany zapalne– zarówno toczące się w okolicach twarzy i jamy ustnej, ale też w innych rejonach anatomicznych, na przykład zapalenie układu moczowego. Nie jest to przeciwwskazanie trwale wykluczające wykonanie zabiegu. Po wyleczeniu infekcji i stanów zapalnych możliwe jest powiększenie ust.
 • Aktywna opryszczka– należy poczekać, aż objawy ustąpią.
 • Nadwrażliwość na preparaty z kwasem hialuronowym
 • Ciąża
 • Karmienie piersią
 • Odbywanie w tym samym czasie leczenia stomatologicznego– należy odczekać około dwóch tygodni po zakończeniu leczenia u dentysty.
 • Nieuregulowane nadciśnienie tętnicze
 • Cukrzyca z wysokimi poziomami glukozy
 • Zaburzenia krzepnięcia– wrodzone, nabyte oraz na skutek przyjmowania leków wpływających na procesy hemostatyczne.

Gdy nie występują przeciwwskazania, należy udać się do lekarza, który będzie wykonywał zabieg. Podczas wizyty zebrany zostanie dokładny wywiad. Osoba powiększająca usta zbada twarz i mimikę pacjentki. Lekarz omówi efekty możliwe do uzyskania oraz ustali termin zabiegu.

Na kilkanaście godzin przed powiększeniem ust pacjentka nie powinna spożywać alkoholu. Należy unikać nagrzewania organizmu. Wyklucza się opalanie oraz korzystanie z sauny i solarium. Intensywny wysiłek fizyczny również nie jest wskazany przed zabiegiem.

W dniu zabiegu nie powinno się wykonywać makijażu na ustach.

Zalecenia po zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym

Przestrzeganie zaleceń po zabiegu zabezpiecza przed wystąpieniem powikłań i podnosi szansę na uzyskanie oczekiwanego efektu. Normalnym zjawiskiem jest obrzęk w okolicach ust. Na drugi dzień można powrócić do codziennych obowiązków, jednak przez 24 godziny nie należy:

 • latać samolotem,
 • uprawiać intensywnego wysiłku fizycznego,
 • spożywać alkoholu,
 • palić wyrobów tytoniowych.

Kilka godzin po wstrzyknięciu kwasu hialuronowego powinno unikać się ruchów mięśniami mimicznymi. Częste dotykanie okolicy zabiegu również jest przeciwwskazane. Gdy minął 24 godziny, zaleca się delikatny masaż ust. Zapobiega to zbijaniu się kwasu w grudki.

Pacjentka powinna się zgłosić na wizytę kontrolną w wyznaczonym terminie. Zazwyczaj jest to dwa tygodnie po zabiegu. Lekarz skontroluje efekt i oceni proces gojenia. W przypadku niezadowalających rezultatów możliwe jest rozpuszczenie kwasu hialuronowego.

Gdy wystąpią jakiekolwiek niepokojące objawy, należy szybko skontaktować się z osobą wykonującą zabieg. Symptomy, które powinny zwrócić uwagę pacjentki to intensywne zasinienie ust, zaniki czucia oraz mocny ból.

Zadbaj o siebie

Nie czekaj, zarezerwuj wizytę!

Zarezerwuj
Bądź na bieżąco

Możesz też nas śledzić
na instagramie!

Instagram