Powiększanie ust kwasem hialuronowym Gdańsk

Zadbaj o siebie

Informacje o zabiegu

Każda kobieta marzy o pięknych i zmysłowo wyglądających ustach, dzięki którym czuje się pewna siebie i jeszcze atrakcyjniejsza. Z tego względu powiększanie ust jest obecnie jednym z najbardziej pożądanych zabiegów medycyny estetycznej, który w ostatnich latach stale zyskuje na popularności. Procedura ta dotyczy osób w różnym wieku i o odmiennych potrzebach. Wynika to z faktu, że pozwala uwydatnić usta i je wymodelować (nadać im odpowiedni kształt), ale też je nawilżyć, więc zabieg wykorzystywany jest także w takim celu.

Do wykonania takiej procedury wykorzystywany jest kwas hialuronowy. Jest to związek występujący naturalnie w organizmie człowieka. Jedną z głównych właściwości i tym samym zalet tego kwasu jest znakomita zdolność wiązania cząsteczek wody (jedna cząsteczka kwasu hialuronowego może związać nawet do 250 cząsteczek wody). Wraz z wiekiem spada ilość tego związku w organizmie, przez co pogarsza się stan nawilżenia skóry. Przeprowadzony zabieg sprawia, że usta są bardziej nawilżone, a przez to uzyskuje się efekt większej sprężystości oraz jędrności.

Duża wszechstronność związku hialuronowego sprawia, że jest on powszechnie stosowany w medycynie, nie tylko estetycznej. Z uwagi na swoje naturalne występowanie w ciele człowieka, jest nie tylko skuteczny, ale i całkowicie bezpieczny dla organizmu. Znaczącym atutem jest łatwość jego podawania i ewentualne możliwość jego szybkiego usunięcia, jeżeli nie osiągnie się pożądanych rezultatów, a efekty widoczne są od razu. Osiągnięty efekt nie jest jednak trwały, więc zabiegi wymagają powtarzania. Sam kwas hialuronowy kryje też oznaki starzenia się skóry, natomiast nie wyhamowuje tego procesu, więc nie jest to trwała metoda odmładzania.

 

Podstawowe informacje o powiększaniu ust w Gdańsku

Czas trwania 45 – 60 min.
Znieczulenie Brak
Rekonwalescencja Nie wymagana
Sugerowana ilość seri 1

Na czym polega zabieg?

Jak w kontekście wielu zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, poprzedzony jest on szczegółowym wywiadem. W tym przypadku obejmuje on nie tylko wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań, ale również określenie dokładnego celu przeprowadzanej procedury. Osoba przeprowadzająca zabieg dokonuje oceny wyglądu twarzy zarówno w trakcie spoczynku, jak i podczas mimiki, po czym dyskutuje z pacjentką na temat jej oczekiwań oraz tego jakie są realne możliwości dokonania zmian. Tym samym ustala się jaki ma być pożądany efekt wypełnienia oraz powiększenia ust.

Dla komfortu pacjentki zabieg przeprowadzany jest na miejscowym znieczuleniu – w tym celu wykorzystuje się specjalną maść na skórę i błonę śluzową. W przypadku osób bardzo wrażliwych na ból może być zastosowane także bardziej zaawansowane i silniejsze znieczulenie dentystyczne, dzięki któremu zupełnie niweluje się odczuwanie tego typu dyskomfortu.

Preparat podawany jest z wykorzystaniem kaniuli lub klasycznej igły. Zwykle optymalną dawką w kontekście jednego zabiegu jest 1 milimetr wypełniacza, stąd preparat znajduje się zwykle w sterylnych ampułkach o takiej właśnie objętości. Po samym wstrzyknięciu kwasu wykonywany jest jeszcze delikatny masaż ust, co pozwala na optymalne rozprowadzenie preparatu oraz nadanie ustom pożądanego, ustalonego wcześniej z pacjentką kształtu. Czas jaki jest potrzebny na wykonanie całego zabiegu co z reguły 15-30 minut.

Przeciwwskazania do zabiegu

Procedura ta polecana jest w przypadku ust zbyt wąskich, o asymetrycznym układzie lub mocno wysuszonych, natomiast jak przy niemal każdym zabiegu, istnieje też szereg obostrzeń wykluczających możliwość poddania się takim czynnościom. Powiększania ust kwasem hialuronowym nie wykonuje się w przypadku osób, których dotyczą:

  • jakiekolwiek infekcje, w tym przeziębienie czy nawet infekcja dróg moczowych;
  • wystąpienie opryszczki lub innych zmian skórnych o charakterze zapalnym;
  • nadwrażliwość na kwas hialuronowy;
  • pozostawanie w trakcie leczenia stomatologicznego – zalecane jest by odczekać przynajmniej dwa tygodnie od czasu ostatniej procedury tego typu, wliczając w to także zabiegi wybielania czy piaskowania;
  • ciąża lub okres w którym kobieta wciąż karmi dziecko piersią;
  • przeprowadzane w danym okresie kuracje antybiotykami;
  • występowanie nieregulowanych chorób ogólnoustrojowych, jak cukrzyca czy nadciśnienie tętnicze;
  • zaburzenia krzepnięcia.

Poszczególne przeciwwskazania wyklucza się w trakcie wywiadu przeprowadzanego z pacjentką przed ewentualnym wykonaniem zabiegu. Konieczna jest zatem pełna szczerość, gdyż może to wpłynąć nie tylko na efekt wizualny jaki da wstrzyknięcie kwasu, ale i ogólne kwestie zdrowotne. Dodatkowym przeciwwskazaniem jest zażywanie narkotyków. W trakcie wywiadu omawiane są oczekiwania pacjentki, ale i to jakie mogą być realne zmiany wywołane przeprowadzanym zabiegiem. Jeżeli zatem możliwe rezultaty nie pokrywają się z oczekiwaniami danej osoby to również może to stanowić powód zrezygnowania z zabiegu.

Sprawą stosunkowo kontrowersyjną i dyskusyjną jest przeprowadzanie zabiegów w kontekście kobiet zmagających się z chorobą Hashimoto. Procedura jest możliwa do przeprowadzenia w ustabilizowanej sytuacji i w przypadku niewielkiej ilości przeciwciał. Nawet w takiej sytuacji pacjentka musi się jednak liczyć z ryzykiem, że w razie zaostrzenia choroby może dojść do spuchnięcia preparatu wstrzykniętego do ust, co może powodować nie tylko zaburzenia pod względem estetycznym, ale również dolegliwy ból.

 

Jak postępować po zabiegu powiększania ust

W trakcie pierwszych kilku godzin po zabiegu lepiej unikać nadmiernego rozciągania ust, więc warto wstrzymać się od interakcji mimicznych. Ze względów higienicznych w okresie bezpośrednio po zabiegu lepiej w jak najmniejszym stopniu dotykać okolicy miejsc w których wstrzykiwano preparat. Po upływie doby warto natomiast wykonywać delikatne masaże czystymi dłońmi, dzięki czemu można upewnić się, iż kwas nie zbije się w niepożądane grudki.

Naturalne jest pojawienie się obrzęku, wynikającego z faktu, że wprowadzony kwas będzie ściągał wodę do ust z okolicznych miejsc. Z tego względu należy schładzać okolice warg, dzięki czemu zapobiegnie się nadmiernym reakcjom tkanki. Ewentualny obrzęk czy niewielkie krwiaki znikają dość szybko i często nie widać ich już następnego dnia lub maksymalnie w okresie paru dni. W pierwszych dniach po zabiegu lepiej unikać nadmiernej ekspozycji na ciepło oraz intensywnych ćwiczeń. W trakcie pierwszej doby nie należy podróżować samolotem, spożywać alkoholu i powinno się odstawić palenie papierosów. To ostatnie negatywnie odbija się na procesie gojenia, wydłużając go i zaburzając wchłanianie się preparatu.

Ostateczny efekt widoczny jest zwykle po kilku dniach lub mniej więcej tygodniu od czasu przeprowadzonego zabiegu. Należy również pamiętać, że po około czternastu dniach zalecana jest wizyta kontrolna, podczas której dokonuje się oceny osiągniętego rezultatu oraz ewentualnej kontroli samego procesu gojenia.

Jeżeli pojawi się dotkliwy ból, nadmierne zasinienie lub zaniki czucia w okolicy miejsca poddawanego zabiegowi to trzeba niezwłocznie skontaktować się z osobą, która przeprowadzała zabieg. Część powikłań może ustąpić sama, lecz może dojść do nadmiernego powiększenia się ust czy w najgroźniejszych, choć bardzo rzadko spotykanych przypadkach martwicy skóry i błony śluzowej. W razie ewentualnych objawów powinno się zatem czym prędzej udać do specjalisty, gdyż czas jest tutaj bardzo ważny. W przypadku szybkiej reakcji, rozpuszczeniu kwasu i podaniu odpowiednich leków można szybko zapobiec ewentualnym

Jak przygotować się do zabiegu

W kontekście tego zabiegu przygotowania nie są zbyt rygorystyczne, lecz wciąż należy zastosować się do pewnych zasad. Zwiększy to nie tylko bezpieczeństwo przeprowadzanej procedury, ale i jej skuteczność. Przede wszystkim koniecznością jest wyeliminowanie wszystkich potencjalnych przeciwwskazań, czego dokonuje się podczas wywiadu przed przeprowadzonym zabiegiem. Przed przystąpieniem do wstrzyknięcia kwasu konieczne jest też całkowite zmycie ewentualnych elementów makijażu na ustach.

W okresie kilku dni (optymalnie około trzech) przed zabiegiem powinno się zaprzestać przyjmowania leków przeciwzapalnych, a także aspiryny, która mogłaby powodować nadmierne krwawienie w miejscu w którym dokonuje się wkłucia. Dla uszczelnienia naczyń krwionośnych można natomiast przyjmować rutynę oraz popularną witaminę C.

W czasie doby przed zabiegiem nie powinno się spożywać alkoholu. W samym dniu, gdy będzie przeprowadzany powinno się natomiast unikać nadmiernego nagrzewania ciała, a więc opalania się, korzystania z solarium oraz sauny. Zalecane jest również wstrzymanie się wtedy od szczególnie intensywnego i wzmożonego wysiłku fizycznego.

Efekty zabiegu

Zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym zalecany jest w przypadku osób niezadowolonych z rozmiaru, kształtu czy ogólnego stanu swoich ust. Tego typu procedura niesie ze sobą wiele korzyści, pozwalając nie tylko na powiększenie ust, ale też ich wywinięcie, nawilżenie, uniesienie kącików czy wyrównanie asymetrii. Można również przywrócić odpowiednią proporcję pomiędzy poszczególnymi wargami lub je stworzyć, jeśli od początku były zaburzone. Należy przy tym pamiętać, że w naturalnym układzie wargi różnią się od siebie wielkością, więc w wielu sytuacjach zrównywanie ich może dać przesadzony i groteskowy efekt. Ostatecznym efektem profesjonalnie i dobrze wykonanego zabiegu powinno być uzyskanie dokładnie takiego kształtu ust jaki chciała pacjentka i jaki ustaliła z osobą przeprowadzającą zabieg podczas poprzedzającego go wywiadu.

Czas utrzymywania się efektów trwa zwykle od sześciu do dwunastu miesięcy. Jest to uzależnione od zastosowanego preparatu, ale i kwestii genetycznych. Tymczasowy charakter efektów takiego zabiegu wynika z faktu, że kwas hialuronowy jest związkiem występującym naturalnie w organizmie, więc z czasem preparat wprowadzony do ust ulega rozkładowi i wchłonięciu. Z każdym kolejnym zabiegiem efekty powinny utrzymywać się dłużej niż poprzednim razem, lecz chcąc podtrzymać dany kształt ust zabieg powinno się wykonywać regularnie – zwykle w odstępie sześciu miesięcy lub nieco dłuższym. Wpływ na długość utrzymywania się efektów ma też styl życia danej osoby, gdyż czas ten skraca się w przypadku niezdrowego trybu życia, palenia papierosów, przesadnego opalania czy nagrzewania tkanek (np. częstymi wizytami w saunie).

Opinie po powiększaniu ust kwasem hialuronowym

1. Po pierwszym zabiegu umówiłam się od razu na drugi i już wiem, że na tym się nie skończy… Super profesjonalna obsługa, indywidualna konsultacja i dokładne omówienie tego, jak będzie wyglądał zabieg i jakie będą jego efekty. Jestem bardzo zadowolona! U mnie problemem były wąskie wargi, niezależnie od tego, jak o nie dbałam, jakich kosmetyków stosowałam i jakie “triki” na powiększanie ust znalazłam w internecie – usta były ledwo widoczne, a mocno napigmentowane szminki tylko optycznie bardziej je zwężały… Na początku się bałam, że efekt może być przesadzony, karykaturalny, ale pomyślałam, że i tak kwas trzeba co jakiś czas powtarzać, więc nawet, jeśli coś nie wyjdzie, to efekt po jakimś czasie minie. Tymczasem jestem zachwycona tym, jak teraz wyglądają moje usta i chciałabym, żeby tak było już zawsze! Są pełne, zniknęły też delikatne asymetrie, przez co usta są równe i regularne jak namalowane… Polecam wszystkim chcącym skorzystać z kwasu hialuronowego w Gdańsku, do tego przemiła obsługa, odpowiedzi na wszystkie pytania i stuprocentowe poczucie bezpieczeństwa, opieki i bycia w dobrych rękach… Najlepsze miejsce na tego typu zabiegi, widzimy się!

2. Bardzo dobrze wydane pieniądze, spełnione oczekiwania i pełna satysfakcja. Długo zastanawiałam się nad zabiegami estetycznymi, nie wiedziałam, czy to jest dla mnie, kojarzyło mi się to trochę ze zmienianiem rysów twarzy, spowalnianiem mimiki i generalnie z ingerowaniem w naturę, ale już po pierwszym zabiegu z kwasem hialuronowym przekonałam się, że profesjonalista potrafi – z pomocą wiedzy, doświadczenia i dobrego sprzętu – zdziałać cuda. Bez wahania poleciłabym kwas hialuronowy w Gdańsku każdemu, kto tak jak ja chciałby, żeby jego usta były pełniejsze, miały ładniejszy kształt i żeby w niepamięć odeszły problemy z utratą jędrności. Po trzydziestce zaobserwowałam u siebie mniejsze napięcie ust, problematyczne było dla mnie nałożenie gęstej, matowej szminki, bo tylko uwidaczniała pierwsze zmarszczki, szminka gromadziła się w załamaniach, zbierała się i wyglądała zupełnie nieestetycznie. Nie chciałam rezygnować z makijażu ust – i dzięki dziewczynom, które wykonały mi super zabieg ich powiększania za pomocą kwasu hialuronowego, nie muszę. Usta sprawiają wrażenie, jakby były po liftingu, pełne, napięte. Mogę nakładać dowolne produkty, nawet takie dla “wymagających” ust i efekt jest świetny, mam usta jak nastolatka. Jeśli ktoś się waha, tak jak ja, bo obawia się nienaturalnego efektu, to mogę od razu Was uspokoić, że doświadczona osoba wyposażona w fachową wiedzę, w dobrym, profesjonalnym salonie nie dopuści do tego, by efekt był inny niż naturalny. Zdecydowanie tu wrócę, bo nie wyobrażam sobie już walki z problemami w okolicy ust, skoro rozwiązanie jest tak proste. A do tego kwas hialuronowy to substancja naturalnie występująca w organizmie człowieka, dlatego wszelkie obawy dotyczące wprowadzania do ciała niepewnej pod katem toksyczności chemii jest zupełnie nieuzasadniona. Pięknie i naturalnie – ja tu na pewno wrócę 🙂

3. Nigdy nie miałam żadnych kompleksów na punkcie moich ust, ale jednak czegoś im brakowało. Zazdrościłam dziewczynom, które mogły na swoje usta nakładać makijaż ombre, cieniować kolory. U mnie nie bardzo było na to miejsce 😀 Zaczęłam zastanawiać się nad kwasem hialuronowym i długo szukałam odpowiedniego miejsca w Gdańsku. Zależało mi na tym, żeby zabieg wykonywali profesjonaliści, bo nie chciałam wielkich zmian, ale jedynie subtelną korektę kształtu, musiała to więc robić osoba z dużym wyczuciem. Udało mi się znaleźć takie miejsce i wpisuję je na listę swoich ulubionych w Gdańsku 😉 Od razu po pierwszym zabiegu zobaczyłam dokładnie to, czego chciałam – subtelną korekcję kształtu ust, ale znacząco lepszy ogólny wyraz twarzy. Drobna zmiana może zdziałać cuda, pod warunkiem, że dokonuje jej ktoś, kto się na tym naprawdę zna. Uważam, że większość z nas tak naprawdę potrzebuje tylko odrobinę większych ust, odrobinę zmodyfikowanego kształtu… i to w zupełności wystarczy. Natury nie trzeba zmieniać, trzeba ją jedynie delikatnie poprawić 😉 Wielkim plusem jest to, że pełne, gładkie usta odejmują co najmniej kilka lat. To jeden z tych efektów zabiegu, którego się w ogóle nie spodziewałam. Nigdy nie narzekałam na poważny wygląd, ale mam poczucie, ze moja twarz dużo zyskała po zabiegu. Coś w rodzaju uroku “baby face” – dziewczęcości, świeżości. Mówili mi to też znajomi, którzy zauważyli zmianę na plus z moim wyglądzie, choć nigdy by nie zgadli, że miałam powiększane usta.

Zadbaj o siebie

Nie czekaj, zarezerwuj wizytę!

Zarezerwuj
Bądź na bieżąco

Możesz też nas śledzić
na instagramie!

Instagram