Lipolaser w Gdańsku

Zadbaj o siebie

Informacje o zabiegu

Osoby z nadwagącellulitem i tłuszczem znajdującym się w określonych obszarach ciała, są często nieco zdemotywowane kolejnymi mało efektywnymi dietami. Wśród najnowszych rozwiązań mających na celu ograniczenie tego problemu, lipolaser bez wątpienia jest coraz bardziej rozpowszechnioną techniką. Ma ona na celu zmniejszenie obecności depozytów tłuszczowych, które dzięki obróbce są uwalniane do komórek, a następnie wydalane poprzez diurezę.

Doskonała alternatywa dla liposukcji – lipolaser jest zatem idealnym zabiegiem estetycznym dla tych, którzy chcą pozbyć się nadmiaru tłuszczu, unikając uciekania się do skalpela.

Lipolaser jest całkowicie bezbolesnym zabiegiem wykonywanym przez lekarza medycyny estetycznej lub przez specjalistę, który musi ocenić rzeczywistą redukcję tłuszczu, minimalizując ryzyko jakichkolwiek powikłań. Działanie lipolasera koncentruje się na biostymulacji fizjologicznych kanałów metabolicznych, łącząc wiązkę lasera i promienie podczerwone. Lasery i podczerwień przenikają przez skórę, docierając do komórek tłuszczowych, które dzięki spontanicznej reakcji chemicznej wiążą trójglicerydy podzielone na kwasy tłuszczowe i glicerol. Następnie wydalane są przez układ limfatyczny oraz podczas zwykłych funkcji fizjologicznych związanych z układem moczowym. 

Zazwyczaj tak zwany estetyczny lipolaser emituje wiązki światła  o intensywności około 50-100 mw: medyczny lipolaser wykorzystuje większą intensywność, równą około 130 mw. Istnieją jednak urządzenia, które mogą zagwarantować jeszcze większą moc, nawet około 630mw. Efekt i rzeczywista skuteczność lipolasera wydają się widoczne od pierwszych sesji: wynik ten jest przypisywany procesowi zachodzącemu w  komórkach tłuszczowych, stymulowanych  przez energię lasera . Emitowane wiązki światła sprawiają, że następuje  rozszczepienie komórki tłuszczowej na wolne kwasy tłuszczowe i glicerol. A te, jak wspomniano powyżej, organizm łatwo usuwa.

Na jakich obszarach można zastosować lipolaser?

Lipolaserem można działać na różnych obszarach ciała, zwłaszcza tych, w których komórki tłuszczowe  mają tendencję do gromadzenia się. Są to talia, uda, brzuch, biodra, plecy, pośladki, podbródek i ramiona. Pierwsze trwałe wyniki zazwyczaj są już widoczne pod koniec pierwszej serii sesji zaplanowanych w fazie konsultacji z lekarzem estetycznym, podczas gdy efekt modelowania jest zwykle dość znaczący już od pierwszej sesji.

W zależności od ilości tłuszczu, który należy rozpuścić, aby uzyskać pożądane rezultaty, a także od rodzaju obecnego tłuszczu, na ogół zaleca się co najmniej 8 sesji, z czego co najmniej 2 tygodniowo, a następnie należy kontynuować zabiegi podtrzymujące.

Podstawowe informacje o zabiegu HIFU w Gdańsku

Czas trwania 30-60 min
Znieczulenie Brak
Rekonwalescencja Nie wymagana
Sugerowana ilość serii 6 lub więcej(w zależności od oczekiwanego efektu)

Na czym polega zabieg?

Estetyczny Lipolaser to połączenie zalet “liposukcji” i “lasera“, który znajduje się na liście najnowszych procedur leczenia w medycynie estetycznej. Zabiegi te są wykonywane w wyspecjalizowanych klinikach lub profesjonalnych centrach urody przez 20-40 minut, w zależności od obszaru ciała wybranego jako cel przez pacjenta.

Regiony, które mają być poddane działaniu lipolasera, mogą się znacznie różnić, w zależności od potrzeb klienta. Należą do nich zazwyczaj talia, plecy,brzuch, ramiona, podbródek i uda. Estetyczny laser lipo jest również bardzo skuteczny w leczeniu cellulituLekarz lub kosmetolog przykłada do wybranego obszaru głowice, które emitują światło lasera powodując rozpad trójglicerydów. Zabieg został zaprojektowany tak, aby odniósł efekt na każdym rodzaju skóry i ciała. Ale jak już wspomniano nie należy oczekiwać takich samych rezultatów u każdej osoby. Kiedy siłownia i zdrowa i zbilansowana dieta nie wystarczą, aby wyeliminować odporny tłuszcz w niektórych częściach ciała, do gry wchodzi lipolaser.

Lipolaser to rewolucyjny, nowy zabieg, który pozwala  łatwo usunąć najbardziej uporczywe obszary tłuszczu bez konieczności kosztownych i bolesnych operacji. W przeciwieństwie do innych form liposukcji, lipolaser działa bezinwazyjnie, nie wymaga żadnej formy znieczulenia i okresu rekonwalescencji po każdej sesji. Dlatego też jest często określany jako “liposukcja w porze lunchu”, ponieważ wiele osób może wybrać się na zabieg w porze lunchu, by następnie powrócić do pracy. Lipolaser pomógł wielu ludziom w dotarciu do pożądanej formy fizycznej. Oczywiście, podobnie jak w przypadku każdego leczenia medycyny i chirurgii plastycznej, konieczne jest dbanie o siebie później. Lipolaser stanowi dodatkową pomoc, nie jest alternatywą dla diety lub aktywności fizycznej.

Jak działa lipolaser?

Lipolaser działa za pomocą zimnej energii wiązki laserowej, która wykrywa obszary ze zlokalizowanymi, opornymi na redukcję adipocytami. Bezpiecznie przenika przez skórę i zwalcza podskórne komórki tłuszczowe ogrzewając je. Takie ogrzewanie powoduje uwalnianie glicerolu, wody i kwasów tłuszczowych i zmniejsza ogólny rozmiar komórki tłuszczowej. Płynny tłuszcz uwalniany przez komórki  jest następnie usuwany przez układ limfatyczny i wydalany z organizmu, w naturalnym procesie, przez zwykłe funkcje fizjologiczne organizmu. Podczas  trwania zabiegu przez ok. 30-40 minut, lipolaser może powodować uwalnianie między 40 a 60 gramów tłuszczu. W przeciwieństwie do tradycyjnych metod chirurgicznych, takich jak liposukcja, lipolaser działa bez bólu i nie ma żadnych skutków ubocznych, takich jak obecność siniaków, obrzęków i nie ma  konieczności stosowania leków. Innymi słowy, nie ma żadnych negatywnych skutków ubocznych.

Lipolaser działanie: dodatkowe korzyści

Oprócz głównej zalety – znacznej i widocznej utraty masy tłuszczowej, lipolaser ma również wiele innych wtórnych korzyści. Zabieg pomaga również  ujędrnić skórę, co w połączeniu z innymi efektami może mieć ogromny wpływ na samoocenę pacjenta. Dodatkową zaletą, jak wspomniano powyżej, jest brak inwazyjności. Lipolaser działa bez skalpela.

Nie ma potrzeby  regeneracji: W leczeniu lipolaserem można wrócić do pracy następnego dnia. 

Lipolaser: obszary leczenia

Lipolaser został specjalnie zaprojektowany do redukcji tkanki tłuszczowej i konturowania ciała. Przeprowadzony w sesjach 30-40 minut, lipolaser oferuje utratę zlokalizowanego podskórnie tłuszczu, ale bez operacji. Skierowany jest bezpośrednio do komórek tłuszczowych, oferuje bezpieczne i skuteczne rozwiązanie redukcji tłuszczu w wielu obszarach problemowych, w tym:

 • Pośladków
 • Brzucha
 • “Boczków”
 •  Ud
 • Ramion
 • Podbródka

Lipolaser działa na wszystkich typach ciała.

Czy Lipolaser działa również na cellulit?

Procedura Lipolaser poprawia kształt ciała i może zmniejszyć cellulit do pewnego stopnia.

Jaki jest długoterminowy efekt dla większości pacjentów?

Większość pacjentów może zobaczyć wyniki natychmiast po zabiegu, ale rzeczywiste wyniki są osiągane po około trzech miesiącach.

Im więcej tłuszczu powinno zostać usunięte, tym dłużej zajmie osiągnięcie maksymalnych rezultatów, ponieważ organizm musi dostosować się do bardziej znaczącej zmiany kształtu.

Lipolaser czy liposukcja?

Liposukcja służy do usuwania tłuszczu z organizmu. Jest to bardzo inwazyjna operacja i wymaga rekonwalescencji nawet przez kilka tygodni, w zależności od tego, ile tłuszczu zostało usunięte z ich ciała. Jest to ekstremalny sposób, aby otrzymać pożądany kształt ciała, ale wiele osób uważa, że nie mają innych opcji.

Lipolaser działa zupełnie inaczej. W żadnym wypadku nie jest to inwazyjna interwencja i skupia się raczej na ujędrnianiu skóry i zmniejszeniu cellulitu. Ważne jest, aby pamiętać, że to rozwiązanie niekoniecznie jest szybką poprawką. W zależności od tego, jak uparty jest tłuszcz i w jakim obszarze, specjalista  określi, ile sesji będzie potrzebne do uzyskania jędrnej, pozbawionej cellulitu skóry.

Przeciwwskazania do zabiegu

Lipolaser absolutnie nie jest zalecany dla osób dotkniętych niektórymi chorobami, dla kobiet w ciąży, osób cierpiących na cukrzycę i zaburzenia nerek.

Zabieg nie może być również przeprowadzone u pacjentów dotkniętych chorobami układu krążenia. Nie może być też stosowany, jeśli na obszarze, który ma być leczony występują blizny i rany skórne. 

Lipolaser nie jest inwazyjnym zabiegiem, tym samym nie stwarza szczególnego ryzyka i jest niewiele przeciwwskazań do jego wykonania. Tak naprawdę może być przeprowadzony na dowolnym obszarze ciała, w którym jest zlokalizowany nadmiar tkanki tłuszczowej, bez powodowania skutków ubocznych, niezależnie od rodzaju skóry. Jedynym wyjątkiem jest wspomniana powyżej  obecność ran i blizn – w tych przypadkach zabieg lipolaserem nie może i nie powinien być przeprowadzany.

Postępowanie po zabiegu

Po pierwszej sesji obwód brzucha może zmniejszyć się nawet o 2-4 cm, chociaż większe trudności występują podczas zabiegów podtrzymujących, ponieważ konieczne jest wtedy przestrzeganie zrównoważonej diety i regularne uprawianie jakiejś formy  aktywności fizycznej.

Lipolaser okazuje się być cenną pomocą w przeciwdziałaniu cellulitowi, a także retencji wody, ponieważ połączenie laserów i podczerwieni sprzyja mikrokrążeniu, a także prawidłowej utylizacji tłuszczów.

Lipolaser jest prawie całkowicie bezbolesnym zabiegiem. Może pojawić się jedynie lekkie podrażnienie miejscowe skóry poddanej zabiegowi, ale nadal łatwo tolerowane. Ten efekt uboczny zanika bardzo szybko. Pod koniec tego samego dnia skóra nie powinna już mieć żadnego zaczerwienienia. Pacjenci czują się bardzo dobrze po zabiegu. Po każdej procedurze i w ciągu trzech dni po sesji, zawsze zaleca się, aby pić dużo wody oraz spacerować przynajmniej 30 minut dziennie. To aktywuje metabolizm i przyspiesza proces usuwania lipidów.

Efekty po zabiegu

Lipolaser, medyczny lub estetyczny, jest wskazany w leczeniu określonych obszarów i problemów. Oferuje najlepsze wyniki, jeśli istnieją ku niemu wskazania, w postaci obszarów ciała szczególnie podatnych na gromadzenie się tłuszczu: 

 • Obecność adipocytów na biodrach lub brzuchu
 • Duże uda dotknięte atonią i atrofią skóry
 • Pośladki ze zlokalizowanymi łożyskami tłuszczowymi
 • Słoniowatość kolan
 • Otłuszczone kostki
 • Podwójny podbródek
 • Cellulit i retencja wody
 • Ramiona z nagromadzonym miejscowo tłuszczem
 • Zlokalizowany tłuszcz, na który brak jest pozytywnej odpowiedzi przy stosowaniu niskokalorycznej diety lub ćwiczeń fizycznych

Korzyści które oferuje zabieg lipolaserem

Lipolaser nie tylko pomaga szybko zmniejszyć nadmiar tłuszczu. Jest szczególnie skuteczny również w leczeniu cellulitu, ponieważ pomaga w prawidłowej stymulacji mikrokrążenia, krwi i limfy. Pomaga również ujędrnić skórę,  oferując jednocześnie ujędrnianie tkanki. 

Opinie klientek

Lipolaser jest skuteczną alternatywą dla liposukcji. Liposukcję także przeprowadza się w celu usunięcia nadmiaru zlokalizowanego miejscowo tłuszczu. Stanowi ona jednak poważną, niezwykle inwazyjną operację, która implikuje potrzebę hospitalizacji i późniejszego okresu rekonwalescencji i wypoczynku. Jest to zatem skrajny zabieg pomagający  odzyskać pożądaną formę fizyczną, chociaż wiele osób zdecyduje się na niego w przypadku braku  innych alternatyw. Lipolaser działa diametralnie inaczej: nie stanowi inwazyjnej interwencji i koncentruje się wyłącznie na ujędrnianiu skóry i znacznej redukcji cellulitu. 

Laser działa poprzez ogrzewanie i “skraplanie” nadmiaru tłuszczu, a następnie aktywuje organizm do metabolizowania go: proces ten pomaga ujędrnić skórę, poprawiając jej elastyczność. Należy jednak pamiętać, że nie jest to wyjątkowo szybkie rozwiązanie: skuteczność leczenia różni się w zależności od ilości tłuszczu, który ma zostać zredukowany, oraz obszarów, które mają być leczone. Lekarz estetyczny oceni zatem temat i wskaże odpowiednią  liczbę sesji niezbędnych  do osiągnięcia celu.

 • Lipolaser jest estetycznym lub medycznym urządzeniem do redukcji zlokalizowanych nadmiernie na danym obszarze adipocytów, który wykorzystuje energię wiązki lasera i diody o niskiej intensywności. Przy zmiennej częstotliwości fali zdolnej do uderzania i rozpuszczania tłuszczu powierzchniowego i komórek, w których tłuszcz się znajduje.
 • Lipolaser  to niechirurgiczne i  nieinwazyjne procedury, które gwarantują widoczne wyniki w postaci utraty centymetrów już od pierwszej sesji .
 • Podczas leczenia jedyne powikłania mogą dotyczyć lekkich poparzeń mikropowierzchniowych. Są one natychmiast dostrzegane przez pacjenta, który powinien ostrzec lekarza lub kosmetyczkę wykonujących zabieg, po to by  niezwłocznie zmniejszyli intensywność programu lipolasera.
 • Procedura tego sprzętu jest bardzo ważną alternatywą dla liposukcji, która w porównaniu do tradycyjnych metod utraty tłuszczu nie wymaga stosowania inwazyjnych narzędzi, takich jak igły lub skalpele.
 • Estetyczny Lipolaser emituje energię lasera do warstwy powierzchniowej tłuszczu, tworzy to sygnał chemiczny w komórkach tłuszczowych, które rozkładają się na wolne kwasy tłuszczowe i glicerol, a następnie są uwalniane przez kanały błon komórkowych.
 • Zabieg ten nie wymaga czasu rekonwalescencji, można natychmiast powrócić do codziennego życia.

Woda przenosi wolne kwasy tłuszczowe przez układ limfatyczny, potem nerki, a następnie jest wydalana z organizmu razem z moczem. Aby ułatwić eliminację tego produktu rozpadu adipocytów dobrze jest połączyć zabieg estetyczny lipolaserem ze specjalną dietą, która ułatwia drenaż limfatyczny i pozwala pozbyć się nadmiaru płynów.

Zadbaj o siebie

Nie czekaj, zarezerwuj wizytę!

Zarezerwuj
Bądź na bieżąco

Możesz też nas śledzić
na instagramie!

Instagram