Black Doll – peeling węglowy

Zadbaj o siebie

Informacje o zabiegu

Dbanie o skórę nie jest niczym nowym, różnego rodzaju zabiegi w tym celu stosuje się od tysięcy lat. Dla przywrócenia jej gładkości, młodszego wyglądu, oczyszczenia z martwego naskórka oraz zanieczyszczeń czy nadmiaru sebum, które zatykają pory, stosuje się peelingi. Występują one w różnych postaciach, zarówno naturalnych, jak i chemicznych. Niedawno do grona tego typu zabiegów dołączył Black Doll, czyli laserowy peeling węglowy, znany także jako Hollywood Peel lub Hollywood Laser Peel, ponieważ amerykańskie gwiazdy wręcz go pokochały. Stosowany jest między innymi przez Kim Kardashian i Angelinę Jolie.

Podstawowe informacje o Peeling węglowy w naszych gabinecie

Czas trwania 30 – 35 min.
Cena Od 200 zł
Znieczulenie Brak
Rekonwalescencja Nie wymagana
Sugerowana ilość seri Od 1 do 4

Na czym polega zabieg?

Określenie Hifu jest skrótem od angielskiego pojęcia high intensity focused ultrasound. Oznacza ono skoncentrowaną wiązkę fal ultradźwiękowych o dużym natężeniu. Lifting wykonywany przy pomocy tej technologii można stosować do każdej części ciała. Bardzo dobre rezultaty osiągane są zwłaszcza na delikatnej skórze twarzy i szyi. Efektem jest jej wygładzenie oraz ujędrnienie. Dzięki temu widocznie jest podniesienie opadających policzków, zredukowanie drobnych zmarszczek, blizn i przebarwień, co doskonale wpływa na odmłodzenie twarzy.

Lifting Hifu opiera się na działaniu wiązki fal ultradźwięków, które wnikają w głębokie warstwy skóry. Dzięki temu nie podrażniamy naskórka. Nie powodujemy jego poparzeń czy złuszczeń, które mają miejsce w przypadku zabiegów z wykorzystaniem lasera. Ultradźwięki wnikając na odpowiednią, ściśle ustaloną głębokość, powodują mikroskopijne poparzenia skóry. Są one spowodowane wprawieniem w ruch komórek tkanki, które zaczynają się o siebie ocierać. Efektem tego zjawiska jest wzrost temperatury, a co za tym idzie, wspomniane poparzenie skóry. Jednocześnie wewnątrz komórek wytwarza się gaz powodujący wzrost ciśnienia, które doprowadza do zniszczenia jej struktury. To delikatne uszkodzenie pobudza organizm do odbudowy i regeneracji zniszczonych tkanek.

Urządzenie do wykonywania liftingu Hifu posiada głowicę, która emituje fale ultradźwiękowe. Działa ona punktowo i ma możliwość ustawienia różnych głębokości (od 1,5 do 4,5 milimetrów) ich  wnikania do tkanek. Pozwala to na zindywidualizowanie procesu, co skutkuje osiągnięciem najlepszych efektów. Należy dokładnie dostosować parametry głowicy, aby nie doprowadzić do poparzenia kości. Dlatego bardzo ważne jest wykonywanie tego typu zabiegów kosmetycznych tylko u profesjonalistów.

Dodatkowym atutem liftingu Hifu, oprócz widocznego od razu efektu odmłodzenia skóry, jest jego długotrwałe działanie. Pełnym efektem zabiegu możemy cieszyć się po około 90 dniach od jego wykonania. Przez ten czas na tkanki skóry działają wytworzony kolagen oraz elastyna. Są to związki pomagające zachować młody wygląd. Dzięki nim zapobiegamy wiotczeniu skóry, pojawianiu się na niej zmarszczek czy przebarwień oraz opóźniamy proces jej starzenia.

W przypadku wykonywania zabiegu na twarz, przez miejscowe działanie ultradźwięków, uszkodzeniu ulegają tkanki tłuszczowe oraz mięśniowe i ich okolice. Dzięki temu zostają one obkurczone, napięte i naciągnięte. Wpływa to na ogólne wrażenie odmłodzenia. Wraz z upływem czasu efekt ten pogłębia się. Komórki poddają się regeneracji. Proces przebudowy i wytwarzaniu kolagenu w skórze właściwej przebiega przez około trzy do sześciu miesięcy. Efekty tego zjawiska są widoczne już po upływie około 4 tygodni. Natomiast pełen rezultat obserwowany jest po dwóch do trzech miesiącach. Wówczas skóra staje się jędrniejsza,bardziej napięta, a zmarszczki zostają spłycone. Takim wyglądem możemy cieszyć się nawet do dwóch lat po wykonaniu liftingu Hifu

Przeciwwskazania do zabiegu

Generalnie rzecz biorąc zabieg jest bezpieczny. Światło laserowe działa krótko na skórę. Jego długość też nie jest zbyt duża. Są jednak pewne przeciwwskazania do jego stosowania. Należą do nich:

Lifting Hifu jest zabiegiem nieinwazyjnym, nie wymagającym specjalnego przygotowania czy długotrwałej rekonwalescencji po jego wykonaniu. Jednak, jak każda metoda ingerująca w naturalne działanie organizmu, posiada kilka przeciwwskazań. Przed wykonaniem jakiegokolwiek zabiegu kosmetycznego należy zapoznać się z listą obostrzeń, które go dotyczą oraz przeprowadzić konsultację ze specjalistą odpowiedzialnym za jego przebieg.

Głównym przeciwwskazaniem do wykonania liftingu Hifu jest ciąża i karmienie piersią, a także miesiączka.

Nie powinny go wykonywać osoby cierpiące na nowotwory.

Zabroniony jest także dla osób mających opryszczkę lub infekcje wirusowe lub bakteryjne w obszarze poddawanym zabiegowi.

Oprócz podanych wyżej przypadków, nie wolno udać się na zabieg, gdy:

– cierpimy na choroby serca, skóry, przewlekłe choroby neurologiczne,

– mamy padaczkę, niewyrównaną cukrzycę, stwardnienie rozsiane, nieuregulowane nadciśnienie, zaburzenia krzepliwości krwi,

– na skórze występują rany lub jest ona podatna na powstawanie bliznowców,

– w obrębie miejsca zabiegowego widoczne są: zmiany trądzikowe, blizny pooperacyjne, przepukliny.

Pozostałe przeciwwskazania to:

posiadanie rozrusznika serca,

metalowe implanty znajdujące się w ciele,

zażywanie leków przeciwzapalnych lub środków przeciwzakrzepowych

Jeśli wykonany został zabieg z użyciem kwasu hialuronowego lub botoksu, musimy zastosować się do utrzymania odstępu trwającego minimum dwa tygodnie, aby wykonać lifting Hifu na twarz.

Stosując się do wszystkich wskazówek możemy zminimalizować ryzyko wystąpienia działań niepożądanych. Do nielicznych skutków ubocznych należy zaliczyć zaczerwienienie w miejscu przeprowadzenia zabiegu, które znika po kilku godzinach. Przez parę dni w danym obszarze może doskwierać bolesność i nadwrażliwość na bodźce. W skrajnych przypadka może dojść do parestazji. Jest to zjawisko przemijające, polegające na odczuwanie niewłaściwych bodźców, na przykład pieczenia, mrowienia czy kłucia skóry w miejscach zakończeń nerwowo – czuciowych.

Pora roku nie ma wpływu na zabieg, w związku z czym bez przeszkód może być wykonywany przez cały rok.

Jak postępować po zabiegu Black Doll

Lifting Hifu określany jest mianem zbiegu lunch-owego, co oznacza, że zaraz po jego wykonaniu można wrócić do wykonywanych wcześniej czynności. Nie powoduje on zmian naskórka, jego łuszczenia czy przesuszenia, dzięki czemu po zabiegu nie odczuwamy przykrych dolegliwości. W związku z tym nie musimy stosować żadnych szczególnych środków pielęgnacyjnych w celu przywrócenia równowagi skórze. Dla zwiększenia swojego komfortu możemy użyć stosowany zazwyczaj krem nawilżający.

W dniu zabiegu przez kilka godzin może pozostać lekkie zaczerwienienie skóry w miejscu jego wykonania. Zaniknie ono samoistnie, jednak, aby je zamaskować możemy zastosować delikatny makijaż.

Inną dolegliwością po zabiegu może być nadwrażliwość na odczuwane bodźce lub w skrajnych przypadkach parestazja, czyli błędne reagowanie zakończeń nerwowo – czuciowych skóry. Te przypadłości mijają samoistnie po kilku godzinach.

Dla wzmocnienia efektu liftingu Hifu możemy do codziennej diety wprowadzić suplementację krzemu, witaminy C oraz E. Są to składniki sprzyjające regeneracji kolagenu oraz ogólnie poprawiające kondycję skóry.

Jak przygotować się do zabiegu

Pierwszym krokiem do podjęcia decyzji o zabiegu liftingu Hifu jest zapoznanie się z listą przeciwwskazań. Jeśli żaden punkt ze wskazanej listy nas nie dotyczy, możemy umówić się na konsultację ze specjalistą. Aby wizyta była całkowicie bezpieczna i dała oczekiwany efekt, musimy pamiętać, aby w trakcie rozmowy z lekarzem czy kosmetyczką nie pomijać żadnych faktów dotyczących naszego stanu zdrowia i wykonywanych zabiegach. Pamiętajmy, że najważniejsze jest zdrowie.

Gdy już upewnimy się, że możemy poddać się zabiegowi, przychodzimy do salonu na umówioną wizytę dobrze nawodnieni, w dobrej kondycji psychicznej i fizycznej. Poza tym nie musimy wykonywać żadnych konkretnych czynności.

Podczas wykonywania liftingu Hifu nie stosuje się znieczulenia. Miejsce, w którym będzie wykonywany zabieg jest oczyszczane, a następnie poddawane działaniu głowicy. Chwilowo możemy czuć ciepło lub delikatne mrowienie. Krótsze sesje – obejmujące twarz – trwają około 30 minut, natomiast te, które wymagają pokrycia większego obszaru ciała mogę trwać do półtorej godziny.

Efekty zabiegu Hifu

Lifting Hifu stosuje się w celu poprawy kondycji skóry, szczególnie jej jędrności. W zależności od obszaru poddanego działaniu ultradźwięków możemy spodziewać się zredukowania wiotkiej skóry na brzuchu, udach czy ramionach. Takie zabiegi polecane są dla kobiet po porodzie lub dla osób, które szybko utraciły dużą ilość kilogramów.

Inną grupą zabiegów jest lifting Hifu wykonywany na twarzy i szyi. Mają one za zadanie redukcję zmarszczek w okolicy oczu, czoła czy ust. Pomagają także podnieść policzki, powieki, brwi. Zabieg pozwala wykonturować twarz: usunąć tak zwany podwójny podbródek, zaznaczyć linię żuchwy. Dzięki niemu możemy odmłodzić dekolt, zredukować ilość tkanki tłuszczowej, czyli wymodelować sylwetkę.

Efekty wykonanego liftingu Hifu widoczne są od razu po jego wykonaniu. Przez kolejne 90 dni miejsce poddane działaniu ultradźwięków cały czas jest stymulowane poprzez wytwarzany przez organizm kolagen i elastynę. Dopiero po upływie tego czasu możemy cieszyć się całkowitym efektem zabiegu. Taki stan utrzymywany jest nawet do dwóch lat po wykonanym liftingu Hifu.

W związku z długotrwałym działaniem zabiegu nie ma potrzeby wykonywania go w kilku powtórzeniach. Jednak w przypadku chęci pogłębienia jego działania lub poddawaniu zabiegowi liftingu Hifu wymagającej części ciała, na przykład wiotkiej skóry brzucha po porodzie, można go wykonać maksymalnie 3 razy w roku. Najwcześniej możemy pozwolić sobie na jego powtórzenie po wpływie trzech miesięcy.

Zadbaj o siebie

Nie czekaj, zarezerwuj wizytę!

Zarezerwuj
Bądź na bieżąco

Możesz też nas śledzić
na instagramie!

Instagram