Laserowe usuwanie tatuaży Gdańsk

Odmień swoje ciało

Z nami usuniesz
niechciany tatuaż metodą laserowa w Gdańsku

Przyjęło się mówić, że tatuaż jest decyzją na całe życie i pochopne jego wykonanie może się okazać bardzo poważnym błędem. Rzeczywiście jego zrobienie warto dobrze przemyśleć, lecz obecnie istnieją już także skuteczne sposoby jego usunięcia. Zdarza się bowiem, że tatuaż został źle wykonany, z czasem wydaje nam się nieestetyczny lub dotyczy jakiegoś zdarzenia, o którym po pewnym czasie będziemy chcieli zapomnieć. W niektórych przypadkach po prostu znudzimy się wykonanym kiedyś dziełem lub na dalszym etapie życia wzór wyda nam się nieodpowiedni. Poza metodami chirurgicznymi, coraz większą popularność zyskuje o wiele prostszy oraz bardziej komfortowy sposób usunięcia tatuażu poprzez zabieg laserowy. Jest on uważany także za najskuteczniejszy, choć jego efektywność będzie też zależała od koloru malunku – laser najlepiej działa bowiem na kolory ciemniejsze, a gorzej na jasne, więc największą skuteczność osiągniemy w przypadku tatuaży czarnych.

Jak działa zabieg usuwania laserowego tatuażu ( Gdańsk )

By zrozumieć jak przebiega zabieg warto wyjaśnić najpierw jak powstaje sam tatuaż. Otóż w skórę wstrzykiwany jest pigment, wokół którego wytwarzają się tkanki i sprawiają, że organizm nie może usunąć tych cząsteczek. Laser dociera do skóry i rozbija cząsteczki pigmentu na mniejsze fragmenty, co pozwala już organizmowi na pozbycie się ich dzięki działaniom układu immunologicznego. Odpowiednia długość wiązki jest dobierana zależnie od wykorzystanego pigmentu, by dotrzeć do niego i umożliwić jego rozbicie. Jest to uzależnione między innymi od koloru rysunku i dlatego laser skuteczniej działa na odcienie ciemniejsze.

Jeśli chodzi o sam zabieg to nie jest on bolesny, choć może się wiązać z pewnym dyskomfortem. . Nakierowanie lasera na kolejne miejsca odbywa się w formie krótkich serii, a długość całego zabiegu może wynieść od kilku do kilkudziesięciu minut, zależnie od wielkości malunku. Po jego zakończeniu nałożony zostanie opatrunek, po czym szybko możemy wrócić do normalnej aktywności, zatem zabieg jest o wiele mniej dotkliwy niż sam proces tworzenia tatuażu. Efekty wybielania dostrzeżemy już po pierwszej sesji, lecz do pełnego usunięcia tatuażu będzie potrzebna seria zabiegów. Ich liczba będzie uzależniona od wielu czynników, począwszy od charakterystyki samego rysunku (jego wielkości, koloru czy też jakości wykonania), po indywidualne cechy naszego organizmu i to jak będzie przebiegała w naszym przypadku regeneracja skóry. W kontekście każdej osoby może to być zatem różna liczba powtórzeń i jest to ustalane całkowicie indywidualnie. Z reguły serie takie sięgają jednak 3-7 zabiegów, które są powtarzane w odstępie miesiąca lub dwóch miesięcy czasu.

Przeciwskazania do zabiegu laserowego usuwania tatuażu

Jak przy większości zabiegów, tak i laserowe usuwanie tatuażu wiąże się z pewnymi przeciwwskazaniami. Zabiegowi nie powinny się poddawać osoby o bardzo ciemnej karnacji oraz podatne na powstawanie blizn. Pewnym problemem mogą się okazać tatuaże o bardzo dużej powierzchni. Trzeba pamiętać, że skuteczność laserowego usunięcia malunku jest też uzależniona od jego koloru, co może stanowić kłopoty w przypadku tatuaży o jasnych barwach lub coraz bardziej popularnych białych wzorów. Uwagę należy też poświęcić samemu miejscu, gdzie znajduje się tatuaż, bowiem przeszkodę mogą stanowić zmiany czy infekcje skórne. Zbiorcza lista przeciwwskazań jest następująca:

 • Infekcje czy też stany zapalne skóry
 • Bardzo ciemna karnacja
 • Duża podatność na powstawanie blizn i bliznowców
 • Cukrzyca
 • Zmiany i infekcje skórne
 • Blizny w obszarze zabiegu
 • Nowotwór złośliwy
 • Niewydolność nerek
 • Choroby naczyniowe i naczyń obwodowych
 • Anemia
 • Bielactwo
 • Cukrzyca
 • Zażywanie leków uwrażliwiających na światło
 • Ciąża
 • Świeże rany

Z zabiegiem wiąże się pewne ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych, odbarwień, zmian tekstur skóry czy powstawania blizn.

Postępowania przed zabiegiem laserowego usuwania tatuażu

W kontekście tego zabiegu nie są potrzebne specjalne przygotowania. Powinniśmy jednak przystępować do niego wyspani oraz po porządnym posiłku, by organizm prawidłowo funkcjonował i odpowiednio się regenerował. W wyznaczonym miejscu można wcześniej zrobić peeling, natomiast przede wszystkim liczy się to by skóra była czysta, bez żadnych zmian czy wykwitów skórnych. Przed zabiegiem należy się upewnić czy nie występują żadne z wymienionych przeciwwskazań i odbyć rutynową konsultację.

Postępowanie po zabiegu laserowego usuwania tatuażu

Naturalną konsekwencją zabiegu będą powierzchowne uszkodzenia naskórka, zatem nie należy się przejmować pojawiającymi się strupkami i pęcherzami czy też zaczerwienieniem. Należy traktować to jako część regeneracji, przy czym nie można przebijać pęcherzy i rozdrapywać strupków, bowiem może to spowodować powstawanie blizn. Z wymienionymi objawami może się też wiązać odczuwalne swędzenie leczonego obszaru. Po zabiegu założony zostanie nam opatrunek i sami także możemy stosować jeszcze opatrunek przez kilka dni, by lepiej chronić wyznaczone miejsce. Zastosowanie odpowiedniej pielęgnacji pozwoli też przyspieszyć proces regeneracji i wpłynąć na jego efektywność.

W przypadku tego zabiegu możliwy jest tak naprawdę natychmiastowy powrót do normalnych aktywności i należy pamiętać jedynie o pielęgnacji tego obszaru skóry. Nie ma także przeciwwskazań w uprawianiu sportu, choć na początku warto odpuścić sobie jednak bardziej wymagające ćwiczenia fizyczne. Przez kilka dni należy unikać eksponowania miejsca na działanie promieni słonecznych (można chronić skórę odpowiednimi filtrami). W początkowej fazie regeneracji nie powinno się także korzystać z solarium, basenu oraz sauny. Dobrze jest unikać także gorących kąpieli, natomiast już parę godzin po zabiegu można wziąć prysznic. Leczony obszar należy myć kilka razy dziennie i osuszać delikatnie, najlepiej papierowym ręcznikiem, natomiast nie należy stosować peelingu, gdyż proces złuszczania skóry powinien przebiegać w pełni naturalnie. Zalecane jest stosowanie preparatów przyspieszających regenerację, takich jak Bepanthen czy Alantan. Do momentu całkowitego zagojenia się leczonego miejsca należy unikać jego golenia, natomiast po zagojeniu warto stosować codzienny masaż, który poprawi absorpcję tuszu.

Osoby decydujące się na laserowe usunięcie tatuażu powinny być świadome, że zadowalający efekt uzyskamy dopiero po serii zabiegów. Ich liczba będzie zależała od wielkości tatuażu, użytych barwników czy indywidualnych cech każdej osoby, natomiast może być to nawet 1-7 powtórzeń, między którymi wymagana jest przerwa sięgająca od miesiąca do dwóch miesięcy. Efekty zanikania tatuażu będziemy widzieć po każdym zabiegu i choć w przypadku niektórych tatuaży mogą pozostać po nich minimalne pozostałości, to w wielu przypadkach tatuaż jest całkowicie usuwany i nie będzie po nim żadnego śladu. Sama efektywność zabiegu jest uzależniona od wielu czynników, takich jak rodzaj pigmentu, wiek czy kolor tatuażu, lecz z reguły gwarantuje on satysfakcjonujące rezultaty.

Opinie o laserowym usuwaniu tatuażu

Wiele lat temu zrobiłam sobie tatuaż. Znajomi, rodzina powtarzali żebym się dwa razy zastanowiła, ale ja wiedziałam co chcę. No i najwidoczniej w ogóle nie wiedziałam! Po latach zaczęłam żałować tego rysunku na skórze. Nie mogłam się pogodzić z tym, że do końca życia będę mieć na swoim ciele coś, czego tak bardzo nie chcę tam mieć. Próbowałam zakrywać go ubraniami, makijażem, jednak to nie był wygodny sposób. Zaczęłam się zastanawiać nawet nad coverem – zakryciem starego tatuażu nowym, jednak nie miałam ochoty na żadne nowe wzory – tym bardziej, że musiałyby być pokaźnych rozmiarów.
Zdesperowana zaczęłam szperać w sieci i stwierdziłam, że może warto zaryzykować próbę usunięcia tuszu z mojej skóry. Jeśli chodzi o laserowe usuwanie tatuażu Gdańsk miał mi co zaoferować. Poszperałam, poszukałam i ostatecznie trafiłam na ofertę Oazy urody. Stwierdziłam, że pomimo wszelkich obaw zaryzykuję i udałam się do salonuWszystko wydawało mi się w porządku. Panie wydawały się znać na rzeczy, obejrzały mój tatuaż i wysłały na konsultację do lekarza. Zdziwiło mnie to, ale posłuchałam. Po tym jak dermatolog potwierdził, że nie widzi przeciwwskazań do laserowego usuwania tatuażu wróciłam do salonu. Na miejscu Panie jeszcze raz wyjaśniły mi jak wszystko będzie przebiegać. Jakiś czas później przyszłam na pierwszy zabieg. Oczekiwałam bólu i nie wiadomo czego jeszcze. Zaskoczyłam się jednak. Samo laserowe usuwanie tatuażu nie było straszne, a atmosfera jaką wprowadzała pani Kinga była naprawdę sympatyczna. Potem czekały mnie kolejne sesje, każda tak samo pogodna jak pierwsza. Po usunięciu drogie panie z salonu Oazy Urody poinformowały mnie jak powinnam dbać o skórę po usunięciu tatuażu i na co uważać. Dzięki nim nie muszę się już zasłaniać i znów cieszę się swoim ciałem. Dziękuję!

Każdy z nas musi mierzyć się z błędami przeszłości. Czasem są to pierdoły, a czasem sprawy naprawdę komplikujące życie W moim przypadku było to raczej to drugie. Jaki może być najgorszy tatuaż jaki tylko przyjdzie ci do głowy? TAK! Imię chłopaka. Byłam młoda głupia i zakochana na zabój, więc się zdecydowałam na ten krok. Teraz tylko żałuję, że nie namówiłam go na to samo – przynajmniej miałabym świadomość, że oboje mamy teraz problem. No bo oczywiście się rozstaliśmy. Skutek oczywisty. Poznając nowych chłopaków starałam się ukrywać mój cudowny tatuaż z imieniem. W końcu nie wiadomo co by pomyśleli Nie raz gdy jednak nie wypaliło to zastanawiałam się czy może przypadkiem nie zauważył mojego pięknego napisu.
Po serii miłosnych wpadek stwierdziłam, że imię byłego zbyt mi przeszkadza i raz kozie śmierć – idziemy usuwać! Oczywiście po 3 minutach w necie dowiedziałam się że najlepszym wyjściem będzie laserowe usuwanie tatuażu Gdańsk będący stosunkowo blisko mnie miał kilka różnych ofert. Szukałam i szukałam, aż w końcu zdecydowałam, że pójdę do Oazy Urody. I wiecie co? Udało się. Po odpowiednim przeszkoleniu z tematu usuwania tatuaży i przygotowaniu wszystkiego co trzeba wzięłyśmy się do roboty. Bólu praktycznie nie było co mnie niesamowicie zdziwiło No bo w końcu to usuwanie czegoś z MOJEJ SKÓRY laserem Łącznie potrzebowałyśmy 5 sesji żeby usunąć arcydzieło. Okazało się, że najlepszym sposobem na usunięcie byłego z życia jest laserowe usuwanie tatuażu w Gdańsku 🙂

Mogę z całym sercem polecić salon Oaza Urody. Moim zdaniem jest to najlepsza propozycja dla osób chcących wykonać laserowe usuwanie tatuażu w Gdańsku. Panie z salonu podchodzą do klientki w pełni profesjonalnie, rozumiejąc czego ta może nie wiedzieć, co trzeba jej przekazać. Na początku pani Kinga poleciła mi konsultację z lekarzem dermatologiem, abym upewniła się czy usuwanie tatuażu laserem będzie dla mnie w pełni bezpieczne. Gdy okazało się, że tak wyjaśniła mi jak działa usuwanie tatuażu laserem, że wiąże się to z przynajmniej kilkoma wizytami i że skóra prawdopodobnie nie będzie wyglądać idealnie. Oczywiście przekazałam jej, że wszystko rozumiem i zgadzam się na te warunki. Podczas próby oszacowano, że usuwanie tatuażu laserem powinno w moim przypadku rozłożyć się na około dziewięć sesji. I właśnie tak to wyglądało – dziewięć razy przyszłam do salonu, zostałam odpowiednio przygotowana (co w przypadku pierwszych dwóch sesji zawierało w sobie także kilka minut uspokajania i tłumaczenia, że to nic strasznego) i poddana zabiegowi. Ostateczny efekt bardzo mnie zadowala, a pełne profesjonalizmu, ludzkości i szczerej życzliwości podejście pań z Oazy Urody zasługuje na wszelkie pochwały. Jeśli zastanawiasz się jakie miasto wybrać na laserowe usuwanie tatuażu Gdańsk i salon Oaza Urody to najlepsza możliwa propozycja.

Bądź na bieżąco

Możesz też nas śledzić
na instagramie!

Instagram