Laminacja rzęs w Gdańsku

Zadbaj o siebie

Informacje o zabiegu

 Oczy są zwierciadłem duszy, a ich ładna oprawa prawdziwą ozdobą twarzy. Nie od dziś wiadomo, że zadbane, długie i ciemne rzęsy są atrybutem kobiecości i potężnym orężem dodającym wdzięku oraz pewności siebie. Nie ma co się czarować, piękne rzęsy są marzeniem milionów kobiet! Niestety natura nie jest do końca sprawiedliwa i nie wszystkie panie mogą uwodzić zniewalającym spojrzeniem, zaakcentowanym idealnymi rzęsami. Aby wyjść naprzeciw kobiecym pragnieniom, wymyślono różne sposoby upiększenia rzęs. Mamy więc hennę, którą pamiętają jeszcze nasze mamy i  babcie, przyklejane sztuczne rzęsy, kępki oraz nowocześniejsze rozwiązania – trwałą, uzupełnianie i przedłużanie rzęs  metodą 1:1, a nawet rzęsy 3D! Niestety wszystkie te metody mniej lub bardziej osłabiają rzęsy, co w konsekwencji może zakończyć się ich wypadaniem i znacznym przerzedzeniem. Zabiegiem, który staje się coraz popularniejszy w gabinetach kosmetycznych, jest laminowanie rzęs. Wyraźnie upiększa on rzęsy i, co równie ważne, dba o ich kondycję!  Po laminowaniu rzęsy stają się mocniejsze, lepiej nawilżone oraz lekko zawinięte i uniesione. Koniec z podkręcającymi tuszami, czy zalotką! Zabieg laminowania zapewnia naturalnie piękny efekt! 

Na czym zatem polega laminowanie?  

     Laminowanie rzęs to zabieg dedykowany dla osób o delikatnych rzęsach –  cieńkich, jasnych, rzadkich lub zbyt prostych. Do zabiegu, podobnie jak we fryzjerstwie, używa się keratyny – białka, które jest głównym budulcem włosa. To ona właśnie nadaje objętości rzęsom, które, otulone nią, stają się grubsze, a co za tym idzie –  bardziej spektakularne. Keratyna zabezpiecza również rzęsy przed działaniem promieni UV, chemicznymi składnikami kosmetyków oraz utratą wilgoci. Dzięki temu, maskara, jeśli będziemy jej dalej używać, będzie się prezentować ładniej i estetyczniej. Wszystkie preparaty używane podczas zabiegu, a oprócz keratyny jest to: olejek migdałowy, arganowy olej jojoba, macadamia, kwas hialuronowy, kolagen roślinny, pentanol, wit. B6 są całkowicie bezpieczne i naturalne. Zabieg, wykonywany jest w gabinetach kosmetycznych dość często,, jego dostępność jest zatem łatwa. Cena laminowania też nie odstrasza, wręcz przeciwnie, w porównaniu z metodami przedłużania i zagęszczania rzęs, jest dość atrakcyjna i wynosi około 250zł.

Podstawowe informacje o zabiegu laminacji rzęs w Gdańsku

Czas trwania 30 – 35 min.
Znieczulenie Brak
Rekonwalescencja Nie wymagana
Sugerowana ilość seri Od 1 do 4

Na czym polega zabieg?

  1. Przed zabiegiem należy zdjąć szkła kontaktowe. W pierwszym etapie kosmetyczka oczyszcza rzęsy specjalnym szamponem, odtłuszcza je i spłukuje solą fizjologiczną. Skórę na dolnej powiece zabezpiecza podkładką, podobną do tej, używanej przy nakładaniu henny. Chroni ona przed kontaktem z używanymi preparatami oraz uniemożliwia sklejenie się ze sobą dolnych i górnych rzęs,
  2. Następnie kosmetyczka umiejętnie nakręca górne rzęsy na silikonowy wałeczek, po czym pokrywa je specjalnym, wzmacniającym preparatem, który wnika wgłąb włosków. Przygotowuje on również rzęsy na przyjęcie pigmentu. Wiele gabinetów dysponuje trzema rozmiarami wałeczków  – S, M, L. Dobór wałeczka zależy od długości rzęs i preferencji klientki. Najmniejszy da efekt najbardziej wywiniętych rzęs. 
  3. Po dokładnym wyschnięciu preparatu kosmetyczka przystępuje do przyciemniania włosków. W tym celu używa specjalnej, bogatej w naturalne składniki odżywcze farby, w kolorze czarnym lub brązowym.
  4. Po wyschnięciu farby, co trwa kilkanaście minut, pora na ostatni etap zabiegu, czyli na nałożeniu hydrolizowanej keratyny, która nadbudowuje włoski i pogrubia je. Ten etap utrwala także wszystkie naniesione we wcześniejszych krokach preparaty. Wraz z wniknięciem we włoski keratyny i jej wyschnięciem, zabieg uważa się za skończony. Cała procedura jest całkowicie bezbolesna.

Poszczególne etapy zabiegu laminowania rzęs trwają mniej więcej 15 minut. Bardzo istotne jest, aby wszystkie nakładane preparaty dobrze wyschły,  zabieg będzie zatem trwał około 90 minut. Efekt laminowania rzęs uzależniony jest od osobniczych cech klientki, zwykle utrzymuje się od 6 do 8 tygodni. Pojawienie się ewentualnego podrażnienia występuje jedynie w przypadku indywidualnego uczulenia na któryś ze składników preparatów używanych w procedurze zabiegu. Zabieg można powtarzać co 2 miesiące. Jego dużą zaletą jest upiększenie oprawy oka bez uczucia ciężkości. Z punktu widzenia klientki, cały zabieg jest wręcz relaksujący. Jest on wykonywany na leżąco, przy zamkniętych oczach. 

Przeciwwskazania do zabiegu

Generalnie rzecz biorąc zabieg jest bezpieczny. Światło laserowe działa krótko na skórę. Jego długość też nie jest zbyt duża. Są jednak pewne przeciwwskazania do jego stosowania. Należą do nich:

  • jęczmień i infekcje okolic oczu (np. liszaj lub opryszczka), 
  • choroby alergiczne oczu, 
  • zapalenie spojówek lub rogówki, 
  • podrażnienia lub infekcje oczu, 
  • niedawno przebyte operacje oczu i ich okolic,
  • wysoka wrażliwość oczu,
  • katar, kaszel, grypa,
  • nerwowe tiki,
  • choroby, podczas których występują drgawki,
  • porażenie nerwu twarzowego.
  • chemioterapia, 
  • ciąża i laktacja

Jak postępować po zabiegu laminacji rzęs

Zasadniczo nie ma żadnych restrykcyjnych zaleceń. Dobę po laminowaniu należy jednak:

  • unikać kontaktu z wodą i parą, wysoką temperaturą,
  • nie korzystać z basenu, sauny, jacuzzi, solarium
  • nie można malować oczu, nakładać produktów do pielęgnacji skóry wokół oczu,
  • pocierać.oczu, dotykać rzęs.

Po upływie 48 godzin nie trzeba już martwić się o specjalny sposób brania prysznica czy mycia głowy. Można stosować mydło, szampon i inne kosmetyki oczyszczające i pielęgnacyjne oraz swobodnie spać. Po upływie tego czasu można też z powodzeniem pójść na basen, do sauny, czy do SPA i korzystać z kąpieli słonecznych oraz morskich. Bez żadnej obawy można też nosić soczewki kontaktowe i nakładać makijaż oczu. 

Efekty zabiegu

Po laminowaniu rzęsy są odbudowanepięknie błyszczą, są nawilżone, pogrubione, rozdzielone i elastyczne. Wprowadzony pigment wyraźnie przyciemnia kolor włosków. Efekt podkręcenia ładnie “otwiera” oko, co ma duże znaczenie przy opadającej powiece. Rzęsy zostają podniesione od samej  ich nasady i układają się w ładny łuk, nadają spojrzeniu głębi. Ten pożądany efekt utrzymuje się zwykle przez cały czas wzrostu rzęsy, czyli około 8 tygodni. Trzeba jednak zauważyć, że nie wszystkie rzęsy rosną przez taki sam czas, wobec tego optymalny efekt widoczny jest  przez 4 do 6 tygodni. Zabieg laminowania rzęs znajdzie uznanie wśród pań, które cenią sobie naturalny efekt. Nie zastąpi on objętościowych metod, dających teatralny efekt. Jednak regularne stosowanie tego zabiegu sprawia, że rzęsy stają się coraz zdrowsze i grubsze. Laminowaniu należy poddać się jedynie w dobrym gabinecie kosmetycznym, u stylistki posiadającej wszystkie stosowne certyfikaty. Warto też sprawdzić, czy preparaty używane do zabiegu nie zawierają w swoim składzie szkodliwych parabenów, silikonów, czy parafiny. 

Opinie klientek

Joanna, l.21

“Pierwszy raz ,skusiłam się na laminowanie przed wakacjami nad morzem. Nie lubię kosmetyków wodoodpornych i w ogóle na czas wakacji chciałam mieć spokój z makijażem. A, że mam liche rzęsy, to przynajmniej tusz musiałabym stosować. Zrobiłam rekonesans wśród  kieleckich gabinetów, wybrałam taki, w którym kosmetyczka posiadała różne dyplomy i certyfikaty. Trochę obawiałam się tego, ze oczy będą szczypać, ale nie, nic takiego się nie  wydarzyło. Pełen relaks! Leżałam sobie około półtorej godziny, a kosmetyczka objaśniała kolejne etapy zabiegu. Niech nikogo nie zmyli wygląd rzęs zaraz po zakończeniu laminowania, gdyż wtedy nie widać jeszcze pełnego efektu. Rzęski są jakby mokre i posklejane. Ale potem…! Naprawdę magia! Nie mogłam od nich oderwać oczu! Rzęsy były jak wachlarz, pięknie ułożone, ciemne (a na trym mi bardzo zależało) i genialnie podkręcone. Nigdy nie miałam też tak grubych rzęs! Zachęcona pierwszym razem, postanowiłam powtórzyć zabieg. Muszę powiedzieć, że moje rzęsy zaczęły prezentować się jeszcze lepiej! Widać naprawdę jak dobrze działa na nie keratyna. Efekt widziałam przez półtora miesiąca. Polecam bardzo!”

Beata, l. 35

“Dużo słyszałam zabiegu laminowania, w końcu postanowiłam zafundować sobie ten zabieg. Moje rzęsy są nawet długie, ale proste, matowe i skierowane trochę w dół. Nie umiem używać zalotki, z reszta szkoda mi na to czasu. Wyczytałam, że w takim własnie wypadku laminowanie daje najlepsze efekty. Rzeczywiście uniesienie i podkręcenie rzęs było spektakularne! Teraz dopiero widać jakie mam długie! Sama byłam zaskoczona. Choć nie mam bardzo jasnych rzęs, to ich zafarbowanie zintensyfikowało kolor, nadało głębi spojrzeniu. Aha, i pojawił się ładny połysk! Absolutnie nie muszę się malować, z czego jestem bardzo zadowolona, Co do samego przebiegu zabiegu… w sumie jedynym mniej przyjemnym odczuciem był nieciekawy zapach jednego z nakładanych preparatów. Oprócz tego żadnych negatywnych wrażeń. U mnie efekt był widoczny 5 tygodni. Powtórzę zabieg na pewno raz jeszcze!

 Barbara, l. 41

 “Moje rzęsy są nawet ok, dość długie, ale i tak ich nie było widać spod opadającej powieki. Postarzające oko tzw. spaniela… Używanie zalotki i drogiego tuszu dającego efekt podkręconych rzęs coś tam dawało, ale te codzienne ranne zabiegi zabierały mi za dużo czasu. Koleżanka namówiła mnie na zabieg liftingu rzęs wraz z laminowaniem. Cudów się nie spodziewałam,  zostałam jednak bardzo pozytywnie zaskoczona! Oko się otworzyło, rzęsy zostały wymodelowane, opadająca powieka jest mniej widoczna, po prostu wyglądam młodziej, a twarz zyskała bardziej pogodny wyraz! Nie inwestuję już w drogie tusze, rzęsy są wystarczająco podkręcone, na większe wyjścia przeciągam je tylko jakimś drogeryjną maskarą i wyglądają świetnie! Jestem też bardzo zadowolona z poprawy kondycji moich rzęs. Widać, że te wszystkie preparaty wnikające w głąb włosków działają! Podczas zabiegu prawie zasnęłam, pani stylistka była bardzo delikatna. Warto wybrać prestiżowy salon kosmetyczny, w którym zapewniony jest wygodny fotel oraz panuje spokojna atmosfera. Mnie, widoczny, ale naturalny efekt bardzo odpowiada, ale kobiety, które oczekują spektakularnego wow będą rozczarowane. Dla nich lepsza będą różne metody typowego zagęszczenia rzęs. Zabieg zrobiłam trzy tygodnie temu, ciekawa jestem jak długo efekt będzie się utrzymywał, na razie jestem bardzo zadowolona!

 

Zadbaj o siebie

Nie czekaj, zarezerwuj wizytę!

Zarezerwuj
Bądź na bieżąco

Możesz też nas śledzić
na instagramie!

Instagram