Karboksyterapia w Gdańsku

Zadbaj o siebie

Informacje o zabiegu

Każdy z nas marzy o pięknej, gładkiej skórze. Niestety nie wszyscy mogą poszczycić się odpowiednimi genami, które gwarantowałyby nieskazitelny wygląd. Również tryb życia, które prowadzi obecnie bardzo wiele osób, nie pomaga naszej skórze: stres, ciągłe zabieganie, nieprawidłowa dieta czy używki mogą znacznie pogorszyć stan naszej cery. Cellulit, rozszerzone naczynka czy cienie pod oczami – to tylko kilka z bardzo wielu defektów, które potrafią uprzykrzyć widok w lustrze i wpłynąć na naszą samoocenę.  Na szczęście współczesna medycyna estetyczna i kosmetologia stale pracują nad coraz to nowymi metodami na walkę z niechcianymi problemami skórnymi. Do jednej z nich należy karboksyterapia. Dowiedz się, na czym polega zabieg, jakich efektów możemy się po nim spodziewać i kto może mu się poddać.

Podstawowe informacje o zabiegu karboksyterapii w Gdańsku

Czas trwania 30 – 35 min.
Znieczulenie Brak
Rekonwalescencja Nie wymagana
Sugerowana ilość seri Od 1 do 4

Na czym polega zabieg?

Karboksyterapia, jak już zapewne wielu się domyśliło, to terapia wykorzystująca dwutlenek węgla. Należy do bardzo wszechstronnych zabiegów, jako że jest dedykowana dla wielu obszarów ciała, które podatne są na różnego rodzaju defekty. Chociaż wykorzystuje się go od lat w medycynie konwencjonalnej, między innymi celem leczenia niewydolności żylnej, zaburzeń krążenia czy łuszczycy,  dopiero niedawno odkryto, że może znaleźć zastosowanie również w zabiegach estetycznych i pielęgnacyjnych. Zarówno eksperci, jak i pacjenci, którzy poddali się zabiegowi wskazują na jego niezwykłą efektywność i widoczność efektów, już po niedługim czasie od zastosowania.

Wiele osób z pewnością zastanawia się w jaki sposób przebiega proces karboksyterapii. Sam zabieg polega na wprowadzeniu pod skórę, przy pomocy cienkiej igły, kontrolowanych dawek dwutlenku węgla. Aparat, do którego podłączona jest igła wskazuje nam ilość CO2 oraz jego temperaturę. Dawki dwutlenku węgla rozchodzą się w tkankach i, tym samym, powodują rozszerzanie się naczyń krwionośnych. Powoduje to przyspieszenie procesu tworzenia sieci nowych naczyń. Komórki ciała stają się dotlenione, dzięki czemu nasza skóra wygląda na gładszą i lepiej odżywioną. Dwutlenek węgla powoduje również proces zwany lipolizą, czyli rozpad komórek tłuszczu, jako że są one szczególnie wrażliwe na jego działanie.

Zabieg karboksyterapii nie należy do bolesnych, jednak u niektórych osób może powodować dyskomfort. Uczucie po wbiciu igły porównywalne jest do zastosowania zwykłego zastrzyku, jednakże dwutlenek węgla wprowadzany podskórnie daje niecodzienne uczucie “nacisku” i “pompowania”, które może nie spodobać się osobom wrażliwym. Tak jak wspomnieliśmy, nie jest to ból, a jedynie bardzo nietypowe odczucie. Zabieg trwa od kilku do kilkudziesięciu minut, w zależności od obszaru ciała poddawanemu terapii dwutlenkiem węgla. Po wszystkim będziemy mogli cieszyć się elastyczną i gładką skórą, wolną od wszelkich defektów i niedoskonałości.

Karboksyterapia polecana jest dla osób, które cierpią z powodu problemów skórnych różnego pochodzenia. Badania pokazują, że do najczęstszy i jednocześnie najskuteczniejszych zabiegów należy usuwanie cieni pod oczami, pozbywanie się rozstępów oraz cellulitu. Ich skuteczność waha się aż od 90 do 97 procent. Do innych problemów, na które rozwiązaniem może być terapia dwutlenkiem węgla, należą:

 • nadmiar tkanki tłuszczowej – szczególnie w obrębie ud, brzucha, pośladków i ramion;
 • rozszerzone naczynka;
 • opadające powieki;
 • wypadanie włosów;
 • brak elastyczności, zwiotczała skóra – szczególnie w obrębie twarzy, szyi i dekoltu;
 • blizny potrądzikowe;
 • łuszczyca.

Cena pojedynczej serii zabiegu karboksyterapii zależy od miejsca jego wykonania i zaczyna się od około 100 zł w górę. Ilość serii uzależniona jest od wielkości obszaru i stanu skóry, która zostaje poddania zabiegowi. Przyjmuje się, że powinno wykonać się od pięciu do dziesięciu zabiegów, celem osiągnięcia wymarzonych efektów, jednak pierwsze oznaki widać już po pierwszej serii.

Przeciwwskazania do zabiegu

Niestety w przypadku karboksyterapii, jak i wielu innych procedur medycyny estetycznej, istnieje szereg przeciwwskazań, wskazujących na niemożność wykonania zabiegu. Karboksyterapii nie powinny się poddawać osoby cierpiące na poniżej wymienione choroby i dolegliwości:

 • cukrzyca;
 • ciąża i karmienie piersią;
 • hemofilia;
 • nowotwór, zwłaszcza w okresie trwającej chemioterapii;
 • choroby/niewydolność płuc;
 • przebyty zawał serca oraz jego niewydolność;
 • przebyty udar mózgu;
 • choroby nerek;
 • stany zapalne skóry;
 • choroby grzybicze;
 • opryszczka;
 • zakrzepica;
 • ciężka niewydolność narządowa;
 • trądzik

Z zabiegu powinny zrezygnować również osoby, które stale przyjmują leki przeciwzapalne oraz są w trakcie antybiotykoterapii. Skutki przeprowadzenia procedury na osobie chorej mogą mieć dla niej przykre konsekwencje, dlatego przed wykonaniem zabiegu lekarz prowadzący powinien przeprowadzić z pacjentem wywiad oraz zlecić szczegółowe badania, celem wykluczenia wszystkich przeciwwskazań do wykonania karboksyterapii. Tylko wówczas mamy pewność, że procedura się zakończy się powodzeniem, a my będziemy mogli cieszyć się z jej niezwykłych efektów już po niedługim czasie.

Jak postępować po karboksyterapi

Terapia dwutlenkiem węgla należy do zabiegów o małej inwazyjności i jest całkowicie bezpieczna dla naszego organizmu. Dlatego nie są wymagane szczególne przygotowania do jej wykonania. Jedynym zaleceniem jest zapoznanie się z listą przeciwwskazań oraz omówienie procedury z lekarzem prowadzącym. Jak wspominaliśmy wcześniej, specjalista zleci szczegółowy wywiad oraz szereg badań, które powinny wykluczyć ewentualne przeciwwskazania, ocenić ogólny stan zdrowia pacjenta oraz określić, ile jak duży obszar ciała zostanie poddany zabiegowi oraz ile on potrwa.

Również rekonwalescencja następująca po zabiegu nie należy do najcięższych i najbardziej absorbujących. Chociaż, jak każdy zabieg, również karboksyterapia może wiązać się ze skutkami ubocznymi, nie należą one do szczególnie dokuczliwych. Często występują takie skutki uboczne jak:

 • ból i rumień w miejscu nakłucia;
 • siniaki;
 • wybroczyny;
 • obrzęk.

Do rzadkiej występujących zalicza się krwiaki, czasami zdarzają się również niewielkie infekcje bądź stany zapalne. Chcąc uniknąć wymienionych objawów należy stosować się do wszelkich zaleceń lekarza, unikać basenu i intensywnej aktywności fizycznej przez okres do około tygodnia po zabiegu. Wówczas istnieje szansa, że skutki uboczne w ogóle nie wystąpią.

Efekty zabiegu

Efekty zabiegu karboksyterapii widać już po pierwszej serii. Zastosowanie terapii dwutlenkiem węgla należy do jednych z najbardziej spektakularnych, eksperci porównują jej skutki do tych osiąganych przy pomocy zabiegów operacyjnych. Jednak w odróżnieniu od procedur chirurgicznych, terapia dwutlenkiem węgla jest średnio inwazyjna, całkowicie bezpieczna, a rekonwalescencja po jej wykonaniu znikoma. Dzięki karboksyterapii niemal od razu osiągniemy efekt gładkiej i pięknej skóry w wybranym przez nas rejonie ciała. Opinie zarówno ekspertów, jak i zadowolonych klientów mówią same za siebie, a popularność terapii dwutlenkiem węgla stale rośnie i zdobywa nowych zwolenników. Karboksyterapię okrzyknięto jedną ze skuteczniejszych metod pielęgnacyjnych od czasu zastosowania w kosmetologii botoksu.

Opinie klientek

Łysienie było moją zmorą już od pewnego czasu. Po raz pierwszy zacząłem zauważać coraz większe zakola i coraz intensywniejsze wypadanie włosów krótko po skończeniu czterdziestki. Wyglądało na to, że przed 45 rokiem życia miałem zostać całkowicie łysy i nie powiem, żeby ucieszyła mnie ta wizja. Próbowałem wielu środków, specyfików i zabiegów, jednak nic nie pomagało, włosy nadal wypadały. Kiedy już miałem się poddać, przeczytałem o zabiegu terapii dwutlenkiem węgla. Nigdy wcześniej nie słyszałem o takiej metodzie leczenia łysienia, ale pomyślałem, że w tym momencie nie mam za wiele do stracenia. Karboksyterapia okazała się strzałem w dziesiątkę. Po mniej więcej sześciu seriach zacząłem zauważać, że włosy przestały wypadać. Ba, nawet pojawiły się nowe! Nie mogę uwierzyć, jak skuteczny okazał się zabieg. Teraz już nie martwię się, że na starość całkowicie wyłysieję. Polecam! Paweł, Ursus, 43 lata. 

Jestem matką dwójki wspaniałych dzieci, Maćka i Wiktorii. Kocham je nad życie i jestem wdzięczna, że pojawili się w moim życiu. Jednak nie da się ukryć, że ciąża zrobiła swoje i moje ciało nie wygląda już tak dobrze, jak dawniej. Przy ciąży z Maciusiem na moim brzuchu pojawiły się ogromne rozstępy (był bardzo dużym niemowlakiem), a po urodzeniu Wiki trudno było mi wrócić do dawnej wagi, dlatego do rozstępów dołączył spory tłuszczyk w obrębie brzucha i ud. Chociaż mój wspaniały mąż twierdził, że wciąż wyglądam pięknie, ja  nie byłam w stanie zaakceptować mojego wyglądu. W końcu koleżanka namówiła mnie na karboksyterapię. W sumie poddałam się 10 zabiegom. Były zupełnie bezbolesne, a lekarz był bardzo miły i profesjonalny. Efekty są bombowe! Moich rozstępów praktycznie nie widać, tłuszczyk z brzucha i ud zniknął, poza tym moja skóra wygląda znacznie lepiej, jest bardziej elastyczna i miękka. Polecam wszystkim z ręką na sercu, zabieg jest wart każdej złotówki. Iza, lat 40. 

Przez całe życie dziękowałam Bogu, że mam nienaganną sylwetkę, bo twarz pozostawiała sporo do życzenia. Po okresie dojrzewania zostały mi paskudne blizny potrądzikowe, po mamie odziedziczyłam wielkie cienie i worki pod oczami, poza tym przez ciągły stres w pracy nie miałam czasu na dbanie o siebie i moja skóra zaczęła tracić na elastyczności. Wyglądałam okropnie, na dodatek wszyscy stale mówili mi, że wyglądam na zmęczoną (najgorsze, co kobieta może usłyszeć!). Dobrze, że w moim życiu pojawiła się karboksyterapia: kilka zabiegów wystarczyło, żeby znacznie poprawić mój wygląd. Sam zabieg może nie należał do przyjemnych, ale na pewno nie był też bolesny i nie trwał długo. Poza tym myślę sobie, że każdy ból i każda cena byłaby warta TAKICH efektów. W życiu nie dostałam tylu komplementów w pracy, co ostatnio. Karboksyterapia zmieniła moje życie! Andżelika, 32 lata, Warszawa. 

Zadbaj o siebie

Nie czekaj, zarezerwuj wizytę!

Zarezerwuj
Bądź na bieżąco

Możesz też nas śledzić
na instagramie!

Instagram