HIFU w Gdańsku

Zadbaj o siebie

Informacje o zabiegu

Zabieg HIFU – niechirurgiczny i nieinwazyjny lifting twarzy
Technologia HIFU wykorzystywana jest w medycynie estetycznej już od kilku lat i jej popularność nie maleje. Dzięki spektakularnym efektom, nieinwazyjnym przebiegu i szybkim działaniu zabieg ten stał się jednym z najchętniej wybieranych zabiegów przez kobiety. Innowacyjna technologia, najnowsze rozwiązania i wykorzystanie wiedzy wielu specjalistów pozwoliło na opracowanie idealnego programu wspomagającego naturalne procesy organizmu. HIFU jest zabiegiem bezpiecznym oraz niezwykle skutecznym, dlatego jest rekomendowany przez szerokie grono kosmetologów oraz lekarzy chirurgów. Technologia HIFU polega na wykorzystaniu ultradźwięków poprawiających napięcie oraz elastyczność skóry oraz redukcję nadmiaru tkanki tłuszczowej. Niewątpliwą zaletą HIFU jest fakt, iż do jego wykonania lekarz nie potrzebuje skalpela a sam zabieg nie jest inwazyjny i mocno ingerujący.

Podstawowe informacje o zabiegu HIFU w Gdańsku

Czas trwania  Od 45 min.
Znieczulenie Brak
Rekonwalescencja Nie wymagana
Sugerowana ilość serii 1 lub więcej(w zależności od oczekiwanego efektu)

Na czym polega zabieg?

HIFU wzięło swoją nazwę od angielskiego skrótu High Intensity Focused Ultrasound, co w przełożeniu na język polski oznacza skupiona wiązka fal ultradźwiękowym o dużym natężeniu. Sama technologia HIFU i jej działania towarzyszy człowiekowi w różnych dziedzinach (szczególnie medycynie) już od ponad 20 lat. Wykorzystywana ją do leczenia niektórych rodzajów raka, miedzy innymi raka prostaty. Natomiast medycyna estetyczna technologię HIFU na swoje potrzeby wykorzystuje od około 4 lat.
Technologia HIFU swoje działanie opiera na wykorzystywaniu ultradźwięków, podobnie jak radar. Jej działanie zbliżone jest do działania aparatów USG, z tym, że w metodzie HIFU ultradźwięki mają za zadanie poruszyć komórki tkanek i zmobilizować je do pracy. Po ustawieniu fal o odpowiedniej częstotliwości dochodzi do tarcia między komórkami, czego efektem jest przegrzanie (miejscowe oparzenie). Pomimo, że brzmi to poważnie, – to zabieg wykorzystujący metodę HIFU jest całkowicie bezpieczny.
Metoda ta została przebadana oraz opracowana przez specjalistów z różnych stron świata, którzy licznymi próbami udowodnili jej skuteczność oraz bezpieczeństwo. Zastosowanie najnowszych technologii i współczesnych rozwiązań w połączeniu z szeroką wiedzą medyczną dają nieograniczone możliwości walki ze starzejącą się i nieestetycznie wyglądającą skórą.

Zabieg HIFU jest zabiegiem z zakresu medycyny estetycznej, w którym wykorzystuje się działanie fal ultradźwiękowych. Jego działanie polega na tym, że skoncentrowana wiązka fali ultradźwiękowej posiadająca wysoką energię zostaje skupiona na jednym obszarze ciała (skóry), doprowadzając do tarcia oraz ruchu komórek, które dzięki temu mogą generować ciepło. Proces ten powoduje, iż wewnątrz tkanek dochodzi do mikro oparzeń (około 0,5 – 1 mm), przez co dochodzi do odbudowy oraz regeneracji tkanek pod skórą. Dużym plusem tej metody jest fakt, że fale ultradźwiękowe docierają do głębokim warstw skóry, co powoduje, że zewnętrzny naskórek nie zostaje w żaden sposób uszkodzony.
HIFU powoduje wystąpienie dwóch zjawisk naukowych – mechanicznego oraz termicznego.
Zjawisko termiczne – polega na tym, że tkanka absorbuje wydalane ultradźwięki, przez co dochodzi do podwyższenia temperatury do 60 – 70 stopni Celsjusza i koagulacji tkanki.
Zjawisko mechaniczne – polega na wytwarzaniu się charakterystycznych pęcherzyków gazu znajdujących się wewnątrz komórki, powodując tym samym wzrost ciśnienia, co przekłada się na zniszczenie struktury komórkowej.
Zabiegi wykorzystujące metodę HIFU wykonywane są w największej liczbie przypadków na skórze twarzy oraz szyi i dekoltu. Powoduje on zwiększenie elastyny i włókien kolagenowych, co podnosi elastyczność i napięcie skóry. Twarz wydaje się wygładzona, zgęszczona oraz młodsza. Zabieg ten przyczynia się bezpośrednio do redukcji zmarszczek (zmarszczki palacza, kurze łapki) i innych niedoskonałości, takich jak opadające policzki czy rozstępy i blizny.
HIFU jest metodą niezwykle skuteczną oraz bezpieczną. Jej pierwsze efekty można zaobserwować już bezpośrednio po wykonaniu zabiegu.

Zabieg wykorzystujący metodę HIFU jak każdy inny zabieg z zakresu medycyny estetycznej powinien zostać przeprowadzone w specjalistycznej klinice przez doświadczonego i posiadającego dużą widzę lekarza – dzięki temu można mieć pewność, iż jego przebieg będzie prawidłowy a efekty zadowalające i zgodne z oczekiwaniami. Prawidłowo przeprowadzony zabieg to także gwarancja bezpieczeństwa, gdyż źle dobrane parametry i głębokość zabiegu może spowodować nawet poparzenie kości.

Każdy zabieg poprzedzony jest specjalistycznym wywiadem lekarskim, na którym zostają wykluczone ewentualne przeciwwskazania mogące uniemożliwić wykonanie zabiegu HIFU. Następnie lekarz wykonuje oględziny i dokładne badanie skóry w celu sprawdzenia jej stanu oraz kondycji.

Pierwszym etapem zabiegu HIFU jest posmarowanie skóry specjalistycznym żelem w miejscach zabiegowych, po czym przykładane jest urządzenie emitujące ultradźwięki. Czas trwania całej procedury nie przekracza 20 – 30 minut jednorazowo. Osoby o niskim progu bólowym mogą odczuwać lekki dyskomfort związany z uderzeniem fal ultradźwiękowym objawiający się delikatnymi ukłuciami, których siła i natężenie uzależnione są od mocy fal. Znieczulenie nie jest wymagane jednakże w przypadku niektórych osób stosuje się specjalistyczne kremy znieczulające.

Zabieg HIFU jest procedura bezpieczną, nieinwazyjna i bezbolesną. Wykonywany jest w komfortowych dla każdego pacjenta warunkach oraz z zachowaniem wszelkich norm i zasad bezpieczeństwa. Do jego wykonania warto wybrać odpowiednie miejsce, które spełniać będzie wszelkie normy oraz standardy i zapewni najlepszą obsługę oraz wymarzone efekty.

Najczęściej zabieg ten wykorzystywany jest liftingu skóry twarzy, ale można go wykorzystać także do innych części ciała, których skóra potrzebuje regeneracji, np. brzuch, uda, pośladki czy nawet plecy.

Przeciwwskazania do zabiegu

Pomimo, że technologia HIFU jest całkowicie bezpieczna i nieinwazyjną procedurą to istnieją pewne przeciwwskazania, które uniemożliwiają udział danej osoby w zabiegu. W przypadku zabiegu HIFU przeciwwskazaniem będą:

 • choroby nowotworowe,
 • ciąża i okres karmienia piersią,
 • choroby serca,
 • choroby skóry – zakażenia, stany zapalne, infekcje, podrażnienia,
 • dermatoza,
 • łuszczyca,
 • cukrzyca,
 • epilepsja,
 • otwarte rany oraz skłonności do powstawania keloidów,
 • ostre i przewlekłe choroby neurologiczne,
 • rozrusznik serca,
 • długotrwałe zażywanie leków przeciwzapalnych.

Ważną informacją jest również fakt, iż zabiegu wykorzystującego metodę HIFU nie powinno przynajmniej przez okres 2 tygodni wykonywać się u osób, u których wykonano zabiegi z zastosowaniem kwasu hialuronowego oraz botoksu.
Zabieg HIFU niesie także ze sobą bardzo małe ryzyko występowania różnych skutków ubocznych, takich jak:
– delikatne zaczerwienie w miejscach zabiegowych utrzymujące się przez kilka godzin?
– lekka nadwrażliwość oraz bolesność w miejscach zabiegowych, która może utrzymywać się do kilku dni od wykonania zabiegu,
– przemijająca parestezja zakończeń nerwowo – czuciowych.

Jak postępować po HIFU

Zabieg wykorzystujący metodę HIFU posiada wiele niekwestionowanych zalet, do których należy miedzy innymi szybki powrót do formy i czynności codziennych. Zabieg ten nie wymaga długotrwałe i inwazyjnego procesu rekonwalescencji, co oznacza, że można liczyć na szybki powrót do wykonywania codziennych obowiązków.
Po zabiegu przynajmniej przez tydzień należy zachować szczególna ostrożność podczas pielęgnacji skóry – unikać drażniących kosmetyków, peelingów czy mocno skoncentrowanych preparatów. Przez ten okres niezalecane są także kąpiele słoneczne oraz ekspozycja na promieniowanie UV (wizyty w solarium) i złuszczanie naskórka.
W pierwszej dobie po zabiegu nie zaleca się także wykonywanie wzmożonego wysiłku fizycznego oraz żucia i śmiania się. Przynajmniej przez miesiąc od zabiegu nie należy przyjmować żadnych leków przeciwzapalnych oraz środków przeciwbólowych – wyjątek stanowi paracetamol.

Efekty zabiegu

Zabieg HIFU cieszy się wysoką popularnością głównie ze względu na swoją skuteczność. Efekty są spektakularne i spełniające wszelkie oczekiwania, nawet najbardziej wymagających pacjentek. Skóra jest uelastyczniona, ujędrniona oraz odmłodzona. Niewidoczne stają się zmarszczki oraz inne niedoskonałości w postaci blizn, rozstępów czy przebarwień. Sylwetka jest znacznie bardziej wymodelowana i skóra gładsza i pełna blasku. Ciało ogólnie prezentuje się zdecydowanie lepiej.
Pierwsze zmiany w wyglądzie skóry można zauważyć bezpośrednio po zabiegu – jednakże na ostateczne rezultaty należy cierpliwie poczekać około 90 dni. W celu utrzymania dobrych rezultatów zalecane jest powtarzanie zabiegu przynajmniej raz na 4 – 5 miesięcy, ale nie częściej niż 3 razy w danym roku.
Zabieg HIFU powoduje uniesienie owalu twarzy i napięcie policzków, przez co twarz nabiera koloru i prezentuje się dużo efektowniej.

Zabieg wykorzystujący technologie HIFU stał się ostatnimi czasy hitem, który opanował działania medycyny estetycznej w walce ze starzejącą się skórą. Pomimo swojej wysokiej ceny, posiada wiele zwolenniczek oraz wielbicielek, które chętnie i regularnie poddają się działaniom fal ultradźwiękowym. W tym przypadku cena zdecydowanie ma się, co, do jakości i nie warto żałować wydanych pieniędzy na ten cel.

Zabieg HIFU warto wykonać w celu poprawienia jędrności, elastyczności oraz ogólnego wyglądu skóry twarzy, szyi, brzucha, kolan, ud, pośladków, piersi oraz ramion. Głównym celem zabiegu HIFU jest redukcja nadmiernej i zbędnej tkanki tłuszczowej oraz poprawienie jej ogólnego stanu, by w miarę możliwości zatrzymać procesy starzenia się. W efekcie sylwetka staje się wymodelowana a rozstępy i inne niedoskonałości (przebarwienia, blizny) zostają skorygowane lub całkowicie wyeliminowane.

Zabieg HIFU dedykowany jest wszystkim kobietom zmagającym się z:

– zwiotczałą skórą, na skutek porodu lub dużej utraty wagi ciała,

– zmarszczkami na twarzy, dekolcie i szyi, w okolicach ust, oczu i nosa,

– wiotką skórą na innych partiach ciała (brzuch, uda, pośladki),

– licznymi niedoskonałościami, rozstępami, bliznami, przebarwieniami,

– podwójnym podbródkiem.

Lifting skóry wykorzystujący metodę HIFU przyczynia się do poprawy witalności, elastyczności oraz kolorytu skóry. Jest doskonałym sposobem na odmłodzenie jej wyglądu i stymulacje komórek kolagenowych, przez co ciało prezentuje się znacznie efektowniej.

Opinie klientek

Zabieg HIFU to innowacyjna metoda, która wykorzystuje działanie ultra dźwięków. Pomimo swego 20 letniego istnienia, w medycynie estetycznej zagościła od niedawna ( od 4 – 5 lat). Cieszy się duża popularnością oraz efektywnością. Ma na swoim koncie mnóstwo zadowolonych pacjentek i jest rekomendowana przez wielu specjalistów. Metoda HIFU uznawana jest za jedna z najlepszych i najskuteczniejszych technik walki ze starzejącą się skórą zarówno na twarzy jak i innych partiach ciała. Jest bezpieczna, nieinwazyjna i bezbolesna – zyskała zaufanie na całym świecie.

Cieszy się dobra opinia zarówno wśród specjalistów jak i samych pacjentów – jej nieinwazyjny przebieg i spektakularne efekty sprawiają, że jest coraz częściej stosowana w licznych klinikach medycyny estetycznej oraz specjalistycznych salonach kosmetycznych.

Specjaliści uważają, że metoda HIFU to doskonały sposób na poprawienie wyglądu i prezencji skóry na twarzy, szyi, dekolcie, brzuchu, pośladkach czy plecach i ramionach. W odpowiedni sposób wygładzi zmarszczki i przyczyni się do stymulacji komórek, co spowolni procesy starzenia się. Skóra po zabiegu HIFU jest odświeżona, ujędrniona oraz uelastyczniona, co bezpośrednio przyczynia się do wzrostu atrakcyjności wyglądu oraz dobrego samopoczucia każdej pacjentki.  

Zadbaj o siebie

Nie czekaj, zarezerwuj wizytę!

Zarezerwuj
Bądź na bieżąco

Możesz też nas śledzić
na instagramie!

Instagram