Endermologia Sculptor Gdańsk

Zadbaj o siebie

Informacje o zabiegu endermologii w Gdańsku

Endermologia to zabieg, którego wynalazcą był Francuz Louis Paul Guitay. Wszystko zaczęło się od wypadku motocyklowego, po którym mężczyzna musiał przejść długą rehabilitację, polegającą na masażach wykonywanych ręcznie, w celu wygładzenia skóry pokrytej wieloma bliznami. Były to bardzo długie i częste sesje, wymagające od masażystów siły i precyzji. Właśnie wtedy Guitay postanowił stworzyć maszynę naśladującą ruchy ludzkich rąk, która przyspieszyłaby cały proces, aby efekty mogły pojawić się po upływie znacznie krótszego czasu. Dodatkowo urządzenie miało charakteryzować się jednolitą siłą nacisku, ponieważ konstruktor odkrył, że w takim przypadku masaż działa najskuteczniej. Wynalazek okazał się absolutnym sukcesem i początkowo zaczęto go stosować regularnie do leczenia blizn różnego pochodzenia – zarówno pooperacyjnych jak i powypadkowych. Szybko zorientowano się jednak, że zabieg może być wykonywany także w innych celach, ponieważ odkryto jego pozytywny wpływ między innymi na uporczywy cellulit.

Po opatentowaniu tej niezwykłej techniki w roku 1986, zaczęto ją stosować w całej Europie, a nieco później dotarła ona również do Stanów Zjednoczonych. Endermologię uznaje się za jeden z pierwszych, nieinwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej, a jej zalety wychwalane są niezmiennie od wielu lat. Obecnie cieszy się ona bardzo dużą popularnością, głównie ze względu na działanie ujędrniające i modelujące sylwetkę oraz wspomagające redukcję zbędnej tkanki tłuszczowej.

 

Podstawowe informacje o endermologii w Gdańsku

Czas trwania 30-35 min.
Cena (zobacz nasz cennik) od 150 zł
Znieczulenie Brak
Rekonwalescencja Niewymagana
Sugerowana ilość serii 10-15

Na czym polega zabieg endermologii (Gdańsk)?

Mimo, że z pozoru endermologia  może sprawiać wrażenie zabiegu dość skomplikowanego – głównie ze względu na zastosowanie zaawansowanych rozwiązań technologicznych – tak naprawdę jest on stosunkowo prosty i nie trzeba na niego rezerwować długich godzin. Całość w przybliżeniu zamyka się w około 30 minutach, jednak zaleca się wykonanie całej serii masaży, aby efekty były długotrwałe i satysfakcjonujące, a także w pełni zaspokoiły indywidualne oczekiwania osoby korzystającej z usługi.

Głowica maszyny używanej do endermologii sterowana jest w pełni komputerowo, zgodnie z wybranym programem o danym stopniu intensywności, dostosowanym do potrzeb pacjenta oraz poszczególnych partii ciała. Składa się ona z dwóch ruchomych rolek oraz części ssącej. W wyniku wytwarzanego przez urządzenie podciśnienia o określonej mocy, głowica zaczyna działać i zasysa fałdę skóry, która w tym momencie jest jednocześnie masowana przez wcześniej wspomniane rolki z dwóch stron – od wewnątrz i od zewnątrz – poprzez obracanie się ich wokół własnej osi, a także względem siebie nawzajem. Dzięki temu, że rolki działają właśnie w taki sposób, mocno ugniatając skórę we wszystkich kierunkach, zabieg wywiera wpływ także na jej głębokie warstwy. Tkanka pobudzana jest do regeneracji i staje się jędrna, krążenie i metabolizm przyspieszają, a dodatkowo organizm usuwa toksyny i tłuszcze poprzez układ limfatyczny. W trakcie zabiegu zwiększa się również produkcja dwóch białek – elastyny oraz kolagenu, które odpowiadają za sprężystość i elastyczność skóry. Aparaty umożliwiają wymianę końcówek, w zależności od oczekiwanego efektu, jaki ma przynieść masaż.

Przeciwwskazania do zabiegu

Generalnie rzecz biorąc zabieg jest bezpieczny. Światło laserowe działa krótko na skórę. Jego długość też nie jest zbyt duża. Są jednak pewne przeciwwskazania do jego stosowania. Należą do nich:

 • ciąża oraz okres bezpośrednio po jej zakończeniu (po porodzie naturalnym trzeba odczekać minimum 5 miesięcy, natomiast po cesarskim cięciu – 8 miesięcy)
 • karmienie piersią
 • regularne i długotrwałe przyjmowanie leków wpływających na krzepliwość krwi
 • aktywne choroby nowotworowe
 • choroby zakaźne
 • duża ilość tłuszczaków, czyli łagodnych guzów zbudowanych z tkanki tłuszczowej
 • przepuklina brzuszna
 • stany zapalne naczyń krwionośnych
 • skłonność do bolesnych naczyniaków oraz żylaków
 • infekcje oraz stany zapalne skóry
 • mechaniczne uszkodzenia skóry i naskórka
 • trądzik różowaty
 • egzema
 • implanty podskórne
 • wypukłe znamiona
 • opryszczka

Jak postępować po zabiegu endermologii

W celu uzyskania najlepszych efektów, jakie wywołuje zabieg endermologii, najlepszym rozwiązaniem jest wykonanie pełnej serii regularnie powtarzanych masaży. Specjaliści zalecają, aby w początkowej fazie całego cyklu zabiegi wykonywane były dwa razy w tygodniu, z co najmniej jednodniowym odstępem. Liczba zabiegów w serii natomiast powinna mieścić się w przedziale od 14 do 20. Po zakończeniu serii dobrze jest zdecydować się na tak zwane zabiegi podtrzymujące, odbywające się raz na miesiąc. Pierwsze zmiany widoczne są niemal od razu, ale na poważniejsze rezultaty trzeba poczekać zazwyczaj do mniej więcej 10 masażu.

W trakcie kuracji (podobnie jak i przed jej rozpoczęciem) bardzo ważne w kontekście wspomagania działania samych zabiegów, jest przyjmowanie dużej ilości wody. Wypijanie minimum 2,5 litra wody dziennie pomoże w usuwaniu toksyn i zapobiegnie jej nadmiernemu magazynowaniu w organizmie. Ponadto, niezwykle istotnym elementem, o który niewątpliwie należy zadbać podczas uczęszczania na zabiegi endermologii, jest odpowiedni sposób odżywiania się. Dieta powinna być ułożona zgodnie z podstawowymi zasadami zdrowego żywienia, a także zawierać produkty o dużej zawartości błonnika. Jednocześnie zalecane jest unikanie nadmiernej ilości soli, produktów o wysokim indeksie glikemicznym, cukrów prostych i tłuszczów. Bardzo pomocne będzie też zwiększenie aktywności fizycznej, na przykład poprzez systematyczne uprawianie ulubionego sportu lub regularne, lekkie ćwiczenia gimnastyczne.

Jak przygotować się do zabiegu

Kwestia właściwego przygotowania się do zabiegu zazwyczaj poruszana jest przez osoby, których przygoda z endermologią dopiero się rozpoczyna, szykujące się do swojego „pierwszego razu”. Czy istnieją w takim razie czynności, które należy wykonać, bądź zasady, których powinno się przestrzegać jeszcze przed wizytą w gabinecie? W gruncie rzeczy, po wykluczeniu wszelkich możliwych przeciwwskazań, sam zabieg nie wymaga od pacjenta podejmowania żadnych dodatkowych działań. Mimo wszystko, warto jednak pamiętać o kilku podstawowych zaleceniach, dotyczących ogólnego stanu zdrowia i kondycji organizmu.

Po pierwsze, aby zapewnić sobie jak najwyższy poziom efektywności masażu i uniknąć pojawienia się niepożądanych skutków, koniecznie trzeba do niego przystępować będąc całkowicie zdrowym. Nawet w przypadku drobnych chorób oraz infekcji, takich jak na przykład katar, ból gardła czy lekka gorączka, sesja musi zostać przełożona na inny termin. Wykonanie endermologii w takim przypadku mogłoby bowiem sprawić, iż wszystkie dotychczasowo występujące objawy uległyby gwałtownemu pogorszeniu. Po drugie, ta sama reguła dotyczy stanu skóry, która pod żadnym pozorem nie może być uszkodzona. Trzecia, a zarazem ostatnia rada dotyczy natomiast odpowiedniego nawodnienia. Biorąc pod uwagę fakt, że zabieg ten stymuluje proces oczyszczania organizmu z toksyn zgromadzonych w komórkach, picie dużej ilości wody jest w stanie jeszcze bardziej je przyspieszyć.

Efekty zabiegu endermologii

Nie bez powodu endermologia zyskała w ciągu ostatnich lat tak ogromną popularność. Choć najczęściej korzystają z niej przedstawicielki płci pięknej, zabieg jest odpowiedni również dla mężczyzn. Także wśród podziwianych i utytułowanych sportowców, czy też rozpoznawalnych na całym świecie celebrytów, masaże wykonywane przy pomocy aparatu stały się prawdziwym hitem.

Jakie korzyści płyną zatem z zabiegów endermologii?

 • następuje znaczna poprawa krążenia, ponieważ zabieg silnie oddziałuje nawet w przypadku najgłębszych warstw skóry
 • dzięki intensywnemu masażowi przyspieszone zostaje tempo pracy układu limfatycznego, co skutkuje o wiele szybszym usuwaniem toksyn i nadmiaru płynów gromadzących się w tkankach, a organizm zostaje dogłębnie oczyszczony
 • zabieg wyraźnie wpływa na stymulację spowolnionych procesów przemiany materii, czyli przyspiesza metabolizm, jednocześnie pomagając w redukcji zbędnej tkanki tłuszczowej
 • skóra zostaje pobudzona do samoregeneracji, dzięki czemu zachodzi proces jej odnowy biologicznej
 • wzmożona produkcja elastyny i kolagenu powoduje, że skóra staje się ujędrniona, sprężysta i odzyskuje elastyczność oraz młody wygląd, chociażby za sprawą widocznego wygładzenia zmarszczek
 • efekt wiotkiej skóry zostaje całkowicie wyeliminowany, przez co określone partie ciała stają się napięte i wygładzone
 • masaż stanowi niesamowicie skuteczne narzędzie do walki z uporczywym cellulitem, w efekcie znacznie przyczyniając się do jego całkowitej redukcji
 • cała sylwetka zostaje wymodelowana, zyskując zgrabność i smukłe kształty
 • zabieg wykazuje działanie wyszczuplające, więc po odbyciu całej serii masaży można cieszyć się z utraty paru centymetrów
 • endermologia charakteryzuje się działaniem terapeutycznym, dzięki czemu łagodzi dolegliwości bólowe, szczególnie odczuwalnych w przypadku mięśni
 • jak każdy inny rodzaj masażu, jest ona zabiegiem relaksacyjnym i odprężającym

Opinie o endermologii

„Przez kilkanaście lat borykałam się z zaburzeniami odżywania, które negatywnie odbiły się na mojej sylwetce – skóra straciła jędrność, stała się nieestetycznie obwisła, a na udach i pośladkach pojawił (a potem znacznie pogłębił) cellulit. W momencie, kiedy nie działały żadne diety bądź wyczerpujące ćwiczenia fizyczne, byłam w stanie poddać się i uznać, że muszę nauczyć się z tym funkcjonować. Bardzo się cieszę, że szukając ostatniej deski ratunku trafiłam na informacje o przeprowadzanej w moim rodzinnym Gdańsku endermologii . Zachęcona krótkimi terminami, rozsądnymi cenami i nieinwazyjnością zabiegu, uznałam, że „raz kozie śmierć”. Była to jedna z lepszych decyzji, jakie podjęłam w całym swoim życiu! Sam zabieg był bardzo przyjemny, a pierwsze efekty pojawiły się tuż po nim, dlatego zdecydowałam się skorzystać z całej serii. Z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że nic wcześniej nie wpłynęło w tak spektakularny sposób na wygląd mojego ciała! Skóra znacznie się wygładziła, cellulit stał ledwie widoczny, a obwód w talii jest najwęższy od lat. W końcu bez skrępowania zakładam sukienki czy krótkie spodenki. Korzystam też z pięknej pogody, opalając się na plaży, na której nigdy wcześniej nie czułam się tak komfortowo.”

„Zabieg endermologii w Gdańsku okazał się nie tylko bezbolesny (a wręcz przyjemny), ale też bardzo skuteczny. Zgłosiłam się do kliniki, ponieważ moje ciało nie wróciło do stanu sprzed ciąży. Czułam, że negatywnie odbija się to na mojej pewności siebie i samoocenie, lecz jednocześnie przerażała mnie myśl o konieczności operacji. Uznałam, że dobrym pomysłem będzie konsultacja, na której poznam nieinwazyjne zabiegi, mogące pomóc w mojej sytuacji. Polecono mi endermologię, tłumacząc, że doskonale poradzi sobie z ujędrnieniem skóry w okolicach brzucha, ud i pośladków. Zostałam potraktowana w miły, rzetelny i profesjonalny sposób – udzielono mi odpowiedzi na wszystkie pytania, dotyczące przebiegu zabiegu, czasu jego trwania, ewentualnych przeciwwskazań i spodziewanych efektów. Ubrana w specjalny „kombinezon” poddałam się procesowi tego niezwykłego masażu. Osoba wykonująca zabieg cały czas pytała czy jest mi komfortowo. Po zabiegu poinstruowano mnie na temat prawidłowego nawadniania organizmu (wypicie dwóch litrów wody okazało się być dla mnie wyzwaniem) i zasugerowano wzmożoną aktywność fizyczną, mającą na celu uzyskanie jeszcze lepszych efektów. Po zastosowaniu się do tych wskazówek i umówieniu na kolejne zabiegi mogę śmiało polecić zarówno to miejsce (czyste, estetyczne, z bardzo miłą obsługą i zespołem profesjonalistów), jak i samą endermologię. Nigdy bym nie przypuszczała, że można osiągnąć tak widoczne rezultaty w postaci ujędrnienia i wygładzenia skóry, leżąc i dając się masować. Całość opinii dopełnię ceną – nie miałam świadomości, że tak specjalistyczne zabiegi mogą okazać się zupełnie nieobciążające domowego budżetu. Czuję się pewniej w swojej skórze, znów mieszczę się w ulubione jeansy sprzed ciąży i jestem aktywną, zadbaną mamą.”

„Skorzystałam z zabiegu modelowania sylwetki, nazywanego profesjonalnie endermologią. Zabieg został przeprowadzony w klinice w Gdańsku. Wcześniej zdarzało mi się korzystać z klasycznych masaży antycellulitowych, które mimo przyjemnego przebiegu, nie przynosiły oczekiwanych rezultatów nawet w połączeniu z kosmetykami, na które potrafiłam wydawać krocie. Raz zdecydowałam się nawet na masaż chińską bańką, który okazał się dla mnie zdecydowanie zbyt bolesny, dlatego postanowiłam już go nie powtarzać. O zabiegu endermologii dowiedziałam się podczas wizyty w klinice. Sam zabieg polega na rozbiciu i usunięciu tkanki tłuszczowej z organizmu. Jedynym moim zadaniem było porządne nawodnienie się przed i po endermologii oraz zrelaksowanie w specjalnym skafandrze. W zależności od partii ciała, którą chcemy wyszczuplić i ujędrnić, kombinezon musi zakrywać te miejsca. U mnie był to obszar całego ciała. Wymasowano mi ramiona, pośladki, uda, łydki i tzw. „boczki”. Zdecydowałam się na nie, ponieważ pomimo ćwiczeń, w tych miejsach gromadził mi się tłuszcz, którego nie byłam w stanie się pozbyć. Ednermologia to był mój osobisty strzał w 10! Wszystkie partie poddane zabiegowi zostały dogłębnie wygładzone i zmniejszył się ich obwód. Teraz mogę z przyjemnością zakładać bluzki na cienkich ramiączkach – zniknęły nieestetyczne „motylki” w okolicach ramion. Zdecydowanie lepiej wyglądam też w obcisłych obraniach. Po pozbyciu się „boczków” chętniej odkrywam brzuch bądź eksponuję sylwetkę w bardzo dopasowanych, kobiecych sukienkach. Polecam ten zabieg wszystkim osobom oczekującym trwałych, solidnych efektów!”

Zadbaj o siebie

Nie czekaj, zarezerwuj wizytę!

Zarezerwuj
Bądź na bieżąco

Możesz też nas śledzić
na instagramie!

Instagram