Skuteczna depilacja laserowa Gdańsk Wrzeszcz

Zadbaj o siebie

Informacje o depilacji laserowej Gdańsk Wrzeszcz

Co prawda nasz gabinet nie znajduje się w  dzielnicy Gdańsk Wrzeszcz natomiast odległość do naszego gabinetu to tylko 4,5 km czyli 12 min jazdy samochodem.

Jeśli chcesz wykonać zabieg powiększania depilacj Gdańsku zapraszamy do wizyty w naszym salonie.

Zabieg depilacji laserowej Gdańsk Wrzeszcz

Depilacja laserowa to najnowocześniejsza metoda usuwania zbędnego owłosienia niemal z każdej części ciała. Zabieg ten przeznaczony jest przede wszystkim dla osób, które mają podrażnienia po tradycyjnych metodach depilacji. Po kilku zabiegach mamy pewność, że pożegnaliśmy owłosienie na długo. Jak przebiega depilacja laserowa, jakie są przeciwwskazania, jak dbać o skórę po zabiegu – tego wszystkiego i jeszcze więcej dowiesz się czytając ten artykuł.

Depilacja laserowa – dla kogo

Depilacja laserowa przeznaczona jest szczególnie dla osób, które borykają się z problemem wrastania włosów i tworzenia się stanów zapalnych. Efekt tego zabiegu będzie zadowalający jeśli powtórzymy go kilka razy. Uda nam się wtedy pozbyć całkowicie lub niemal całkowicie owłosienia z wybranej przez nas partii ciała.

Depilacja laserowa – przeciwwskazania

Jeśli chcemy poddać się temu zabiegowi, to musimy spełniać określone kryteria. Są bowiem pewne ograniczenia i nie dla każdej osoby będzie to bezpieczny zabieg. Przeciwwskazania w depilacji laserowej to:

  • nowotwory
  • ciąża
  • opalona skóra, a także używanie samoopalaczy
  • przyjmowanie leków światłouczulających
  • infekcje w miejscu wykonania zabiegu

Warto wiedzieć, że jeśli nasze owłosienie jest w kolorze blond, siwym lub rudym, to zabieg ma mniejszą skuteczność.

Depilacja laserowa – jak przygotować się do zabiegu

Do zabiegów depilacji laserowej trzeba przygotować się wcześniej. Pewne działania przygotowujące należy podjąć nawet na miesiąc przed, dlatego warto wcześniej skonsultować się z osobą, która ten zabieg będzie wykonywała i podjąć konkretne kroki. Istnieje kilka wytycznych, które dotyczą każdej osoby planującej depilacje laserową. Te wytyczne to:

  • miesiąc przed zabiegiem trzeba zaprzestać depilacji owłosienia
  • na trzy tygodnie przed nie można używać maści zawierających retinoidami
  • na kilka tygodni przed zabiegiem należy zrezygnować z opalania

Depilacja laserowa – na czym polega zabieg

Przed zabiegiem pacjent wypełnia ankietę, w której zawarte są pytania dotyczące zdrowia. Później przeprowadzana jest próba laserowa, aby sprawdzić jak skóra reaguje na laser i jeśli wszystko jest w porządku można przystąpić do zabiegu. Melanina, która znajduje się w mieszku włosowym pochłania światło znajdujące się w laserze. Ulega ona zniszczeniu,a z nią cały mieszek włosowy. Po zabiegu nakłada się różne preparaty łagodzące skórę.

Trzeba mieć świadomość tego, iż taki zabieg nie jest jednorazowy. Należy wykonać go kilkukrotnie (4 do 6 razy), aby uzyskać zadowalający nas efekt. Dzieje się tak dlatego, iż włoski nie rosną jednocześnie.

Depilacja laserowa – co po zabiegu

Po zabiegu depilacji laserowej bardzo często pojawia się obrzęk i zaczerwienienie. Znika ono dość szybko, bo już po kilku godzinach. Po zabiegu należy unikać: gorących kąpieli, sauny, peelingów, opalania. Nie wolno też podrażniać skóry preparatami z zawartością alkoholu.

Depilacja laserowa – jaka cena

Koszt depilacji laserowej zależy od wielu czynników. Przede wszystkim chodzi tutaj o wielkość miejsca, jakie będziemy depilować. Depilacja nóg będzie z pewnością droższa niż wąsika, gdyż zajmuje większą powierzchnie ciała. Cena zabiegu zależy także od użytego lasera, miasta czy salonu. Często jednak są różne promocje na pakiety zabiegowe, więc warto z nich skorzystać.

Zadbaj o siebie

Nie czekaj, zarezerwuj wizytę!

Zarezerwuj
Bądź na bieżąco

Możesz też nas śledzić
na instagramie!

Instagram