Skuteczna depilacja laserowa Gdańsk Ujeścisko

Zadbaj o siebie

Informacje o depilacji laserowej Gdańsk Ujeścisko

Co prawda nasz gabinet nie znajduje się w  dzielnicy Gdańsk Ujeścisko natomiast odległość do naszego gabinetu to tylko 3,1 km czyli 8 min jazdy samochodem.

Jeśli chcesz wykonać zabieg powiększania depilacji Gdańsku zapraszamy do wizyty w naszym salonie.

Zabieg depilacji laserowej Gdańsk Ujeścisko

Gładka i pozbawiona podrażnień skóra nie tylko latem? Na całe szczęście dzisiaj jest to możliwe! Depilacja laserowa to skuteczny i nieinwazyjny sposób na pozbycie się uciążliwego owłosienia, cieszący się ogromną sympatią oraz popularnością, zwłaszcza wśród kobiet, które na co dzień borykają się z nadmiernym wyrastaniem włosków. Już za kilka chwil depilacja laserowa nie będzie miała przed Tobą żadnych tajemnic!

Depilacja laserowa to sprawdzony i rekomendowany sposób na pozbycie się owłosienia, szczególnie u osób z tendencją do powstawania podrażnień, krostek oraz stanów zapalnych oraz w przypadkach, gdy owłosienie te jest bardziej nasilone. Jest to metoda bezpieczna, którą dziś stosuje się na całym ciele. Najczęściej jednak depilacji poddawane są nogi, okolice bikini oraz pachy. Wybierając ten zabieg możemy na dobre pożegnać się z maszynkami do golenia, plastrami woskowymi czy też depilatorami.

Jak przygotować się do zabiegu depilacji laserowej?

Depilacja laserowa nie jest zabiegiem, który wykonuje się z marszu. Warto zatem pamiętać o tym, udając się na pierwszą wizytę do specjalistycznego salonu. Przed podjęciem jakichkolwiek czynności konieczne jest przeprowadzenie obszernego wywiadu z pacjentem, aby w ten sposób ocenić stan skóry, jej właściwości, grubość oraz kolor włosów.

Ponadto:

  • Na miesiąc przed planowanym zabiegiem konieczne jest zaprzestanie domowej depilacji,
  • Na rok przed zabiegiem powinnyśmy zrezygnować z doustnego przyjmowania retinoidów, a na trzy miesiące przed nie jest wskazane stosowanie maści na bazie tego związku,
  • Kilka tygodni przed zabiegiem zabronione jest opalanie się, z kolei w przypadku stosowania samoopalaczy, depilacja będzie możliwa dopiero po pozbyciu się opalenizny.

Przeciwwskazania do depilacji laserowej

Wśród czynników, mogących wpłynąć na niemożność wykonania zabiegu należy wyróżnić:

  • ciążę,
  • nowotwory,
  • zapalenia skóry w miejscach, w których ma odbyć się depilacja,
  • opaleniznę oraz stosowanie samoopalaczy,
  • przyjmowanie leków światłouczulających,
  • włosy w kolorze blond, rudym lub siwym w miejscach wykonywania zabiegu, ponieważ odcienie te mogą przyczynić się do niskiej skuteczności depilacji

Jak przebiega zabieg depilacji laserowej?

Zabieg depilacji wykonywany jest przy użyciu specjalistycznego lasera. Konieczna jest jednak wcześniejsza konsultacja z osobą prowadzącą,  aby ustalić optymalne parametry wiązki laserowej w taki sposób, aby uchronić skórę przed powstawaniem podrażnień.

W związku z tym, że dla wielu zabieg ten bywa dość bolesny, jest on wykonywany ze znieczuleniem miejscowym, poprzez zastosowanie znieczulających kremów lub maści. Co więcej, schładzane zostaje również miejsce, które będzie depilowane.

Sam zabieg polega na naświetlaniu wybranego fragmentu ciała wiązką światła laserowego, co w zależności od obszaru, trwa od kilkunastu minut do nawet kilku godzin. Jednorazowa wizyta nie przyniesie jednak w pełni oczekiwanych rezultatów, ponieważ włosy na naszym ciele rosną nierównomiernie, a w chwili wykonywania depilacji mogą znajdować się na różnym poziomie wzrostu. Jeśli chcemy zatem skutecznie pozbyć się niechcianych włosków, konieczne jest wykonanie kilku lub kilkunastu zabiegów, w okresie comiesięcznym przez około pół roku. Po tym czasie częstotliwość zmniejsza się do jednego zabiegu na rok.

Efekty po zabiegu depilacji laserowej

Bezpośrednio po zabiegu depilacji laserowej skóra jest podrażniona oraz zaczerwieniona, jednakże stan ten ustępuje z reguły po ok. 4 dniach. Rekonwalescencja po zabiegu wiąże się z koniecznością zrezygnowania z opalania, stosowania kremów, toników i mydeł z dodatkiem alkoholu, a także peelingów.

Efekty wydepilowanej skóry są zależne przede wszystkim od grubości skóry oraz rodzaju włosa. Najszybciej zauważą je osoby o jasnej karnacji oraz ciemnym owłosieniu.

Zadbaj o siebie

Nie czekaj, zarezerwuj wizytę!

Zarezerwuj
Bądź na bieżąco

Możesz też nas śledzić
na instagramie!

Instagram