Skuteczna depilacja laserowa Gdańsk Suchanino

Zadbaj o siebie

Informacje o depilacji laserowej Gdańsk Suchanino

Co prawda nasz gabinet nie znajduje się w  dzielnicy Gdańsk Suchanino natomiast odległość do naszego gabinetu to tylko 4,3 km czyli 10 min jazdy samochodem.

Jeśli chcesz wykonać zabieg powiększania depilacj Gdańsku zapraszamy do wizyty w naszym salonie.

Zabieg depilacji laserowej Gdańsk Suchanino

Depilacja laserowa – co to jest?

Depilacja laserowa to najskuteczniejsza metoda pozbywania się zbędnego owłosienia. Zabieg polega na generowaniu cienkiej wiązki światła UV, która wnika bezpośrednio do mieszków włosowych i stymuluje wzrost włosów. Rozwój każdego włosa sprowadza się do trzech etapów:

  • anagen – włos aktywnie rośnie, w jego okolicy wytwarzana jest melaniana – barwnik pochłaniający światło, odpawiadający za opaleniznę i jednoczesnie decydujący o wzroście włosa. Ponieważ, cebulka pozostaje otwarta, wiązka lasera z łatwością może przedostać się do jej wnętrza.
  • katagen –  faza przejściowa. Włos stopniowo przechodzi w fazę obumierania. Melanina jest wytwarzana, ale w niewielkich ilościach. Wzrost włosa i wszelakie procesy podziałowe zachodzące w jego wnęytrzu zostają zatrzymane.
  • telogen – faza umierania. Włos przechodzi ku górze. jest wypychany przez nowy włos, który lokuje się tuż pod nim. Melanina nie jest w ogóle wytwarzana.

Z uwagi na obecność melaniny, będącej stumulantem wzrostu włosów, najbardziej podatne na depilację lasrową są włosy znajdujące się w fazie anagenu. Nieco mniejsza wrażliwość cechuje włosy kategenowe, natomiast te z telogenu, oporne są na depilację. Z uwagi na ten fakt, zabieg trzeb apowtarzać, aby podtrzymać jego skuteczność. Najlepiej wykonywać zabieg co 4-6 tygodnii.

Czy zabieg jest bezpieczny?

Laserowa depilacja jest w pełni bezpieczna, pod warunkiem, że nie jesteś w ciąży i nie leczysz dermatoz. Laser skonstruowany jest w ten sposób, że jedna z końcówek nagrzewa mieszki włosowe, przy pomocy cieniutkiej, nieszkodliwej wiązki światła UV, natomiast druga głowica – chłodzi, tak, by nie doszło do oparzeń. Wiązka światła jest całkowicie pochłaniana przez melaninę, dlatego też, cebulki bardzo szybko umierają. O ile, włos jest w stadium anagenu, nie ma prawa pozostać.

Zabieg cechuje się dużą dokładnością i precyzyjnością, dzięki czemu, nie dojdzie do uszkodzenia tkanek skóry. Poleca się wykonanie całej serii zabiegów -4-6, co gwarantuj trwałość. Tylko decydując się na serię, mamy pewność, że pozbyliśmy się włosów znajdujących się w różnych fazach cyklu rozwojowego.

Kiedy nie mogę wykonać zabiegu?

Bezwzględnym przeciwwskazaniem do depilacji laserowej jest ciąża i choroba skóry, a także zdobyta na solarium opalenizna, trwająca mniej niż 5 miesięcy. Odradza się przyjmowanie jakichkolwiek ziół przed zabiegiem, a zwłaszcza dziurawca czy nagietka. Do zabiegu nie mogą zostać zakwalifikowane osoby przyjmujące leki światłouczulające.

Nie decyduj się na zabieg jeśli wykonałaś/eś depilację woskową bądź wyrywanie włosków pęsetą. Zabieg, może się wówczas okazać nieskuteczny, gdyż włoski rosną wówczas bardzo nierówno, poza tym, znajdują się w fazie obumierania, co automatycznie je dyskwalifikuje. Włosy w trakcie fazy umierania, są niewrażliwe na działanie zabiegu.

Zalecenia po zabiegu

Przeciwwskazane jest opalanie się, przyjmowaniie leków światłouczulających i retinoidów, stosowanie kosmetyków zluszczających z retinolem, gorące kąpiele, stososwanie emulsji z alkoholem, korzystanie z sauny i basenu. Po zabiegu warto zastosować środek z alantoiną i pantenolem, który zapobiegnie podrażnieniom skóry.

Zadbaj o siebie

Nie czekaj, zarezerwuj wizytę!

Zarezerwuj
Bądź na bieżąco

Możesz też nas śledzić
na instagramie!

Instagram