Skuteczna depilacja laserowa Gdańsk Orunia Górna / Dolna

Zadbaj o siebie

Informacje o depilacji laserowej Gdańsk Orunia Górna / Dolna

Co prawda nasz gabinet nie znajduje się w  dzielnicy Gdańsk Orunia Górna / Dolna natomiast odległość do naszego gabinetu to tylko 3,1 km czyli 8 min jazdy samochodem.

Jeśli chcesz wykonać zabieg  depilacji Gdańsku zapraszamy do wizyty w naszym salonie.

Zabieg depilacji laserowej Gdańsk Orunia Górna / Dolna

Depilacja laserowa – co warto wiedzieć?

Depilacja laserowa, zyskuje coraz większe rzesze fanów. Jest to świetne rozwiązanie, które pozwala na skuteczne pozbycie się niechcianego owłosienie. Zabiegi są bardzo szybkie i przynoszą wspaniałe efekty. Skóra jest gładka i zadbana przez bardzo długi czas.

Jak działa laser?

Urządzenie laserowe, które jest wykorzystywane do depilacji, wykorzystuje specjalne wiązki światła, które mają długość ok. 800 nm. Podczas zabiegu, zostają one pochłaniane przez barwniki włosków, dzięki czemu cebulka włoska, zostaje trwało zniszczona.

Technologia rozwija się w bardzo szybkim tempie. Najnowsze urządzenia, mają możliwość zidentyfikowania poziomu melaniny i dopasowania indywidualnych parametrów, które są bezpieczne dla skóry i pozwalają na uzyskanie jak najbardziej pożądanego efektu.

Czy zabieg depilacji laserowej trzeba powtarzać?

Depilacja laserowa, to zabieg, który trzeba będzie powtórzyć kilka razy. Jest to bardzo ważne, ponieważ włoski rosną w różnym tempie. Można wyróżnić trzy podstawowe fazy wzrostu włosa:

  • faza aktywnego wzrostu,
  • faza przejściowa,
  • faza uśpienia.

Depilacja laserowa, może być skuteczne, jeśli zostanie przeprowadzona na włosach, które są w fazie aktywnego wzrostu. Dlatego też, trzeba powtarzać zabieg, aby usunąć wszystkie włoski, własnie w momencie wzrostu aktywnego.

W czasie jednego zabiegu, można usunąć ok 30 % widocznych włosków. Trzeba jednak pamiętać, że jest to metoda przeznaczona szczególnie do włosków ciemnych. Aby pozbyć się całego owłosienia, warto powtórzyć zabieg pięć razy. Najlepiej zachować odstęp około 6 tygodni, między kolejnymi seriami.

Przygotowanie do zabiegu depilacji laserowej:

Zabieg depilacji laserowej będzie skuteczny, komfortowy oraz bezpieczny dla zdrowia, jeśli odpowiednio się do niego przygotujemy. Przede wszystkim trzeba pamiętać, że nie można przystąpić do zabiegu ze świeżą opalenizną. Powinno się zrezygnować z przebywania na słońcu i w solarium, przez około 4 tygodnie, przed depilacją.

Ważne jest także, zrezygnowanie z używania kremów do depilacji, samoopalaczy oraz różnych środków, które złuszczają skórę. Skóra, która będzie poddana zabiegowi, nie może być także natłuszczona ani nabalsamowana, żadnym kremem i innymi kosmetykami. Warto też pamiętać, aby przed samym zabiegiem zgolić włoski, w tym miejscu, które ma być poddane depilacji.

Specjaliści zalecają także, odstawienie różnych leków i środków m.in. antybiotyków, leków przeciwbólowych oraz antydepresyjnych, przed przystąpieniem do zabiegu. Depilacja laserowa jest także niewskazana w przypadku ciąży, posiadania tatuażu, w miejscu które ma być poddane działaniu lasera oraz w przypadku niektórych chorób. W razie jakichkolwiek wątpliwości, warto porozmawiać z osobą, która będzie przeprowadzała zabieg i poradzić się jej.

Po wykonaniu depilacji, trzeba także odpowiednio dbać o stan skóry. Trzeba zrezygnować z wizyt na basenie, opalania i peelingów. Nie powinno się także stosować niektórych kosmetyków. W niektórych przypadkach, konieczne może się okazać użycie środków, które łagodzą podrażnienia.

Zadbaj o siebie

Nie czekaj, zarezerwuj wizytę!

Zarezerwuj
Bądź na bieżąco

Możesz też nas śledzić
na instagramie!

Instagram