Skuteczna depilacja laserowa Gdańsk Centrum

Zadbaj o siebie

Informacje o depilacji laserowej Gdańsk Centrum

Co prawda nasz gabinet nie znajduje się w  dzielnicy Gdańsk Centrum natomiast odległość do naszego gabinetu to tylko 2,9 km czyli 7 min jazdy samochodem.

Jeśli chcesz wykonać zabieg powiększania depilacj Gdańsku zapraszamy do wizyty w naszym salonie.

Zabieg depilacji laserowej Gdańsk Centrum

Depilacja laserowa – dlaczego warto?

Współczesna moda wyznacza nowoczesne kanony piękna, gdzie, nie da się ukryć, delikatna, gładka skóra uznawna jest za piękną. Najpopularniejsze sposoby usuwania owłosienia są bolesne i podrażniają skórę. Depilacja laserowa jest nabardziej innowacyjną metodą, która usuwa włosy na stałe, bezboleśnie i bez zbędnego podrażniania skóry. Zabieg jest bezpieczny, nie wpływa w żaden sposób na funkcjonalność organizmu.

Jak działa laser?

Światło lasera skierowane jest bezpośrednio na maleńki mieszek włosowy. Wiązka lasera wnika głęboko w skórę i doszczętnie nieszczy cebulkę. Energia produkowana przez laser wchłaniana jest przez barwnik znajdujący się w mieszku włosowym – melaninę. Ponieważ, na cebulkę skierowany jest nadmiar energii, szybko przekształca się ona w ciepło. Bardzo ważne jest dobranie odpowiedniej mocy, adekwatnie do zarostu i koloru włosków. Faktem jest, że najbardziej oporne na usuwanie są włoski jasne. Zabieg trzeba powtarzać co 4-6 tygodnii. Laser działa tylko włosy będące na etapie aktywnego wzrostu.

Fazy rozwoju włosa to: anagen – faza wzrostu, katagen – przejście, telogen – etap spoczynkowy. W fazie wzrostu cebulka ściśle przylega do mieszka, natomiast komórki zwane melanocytami, wytwarzają barwnik – melaninę. W tej fazie depilacja jest najskuteczniejsza.

Na etapie przejściowym, włos uwalnia się z cebulki i przechodzi ku górze, melanocyty przestają produkować melaninę. Depilacja na tym etapie jest średnio skuteczna, zależy od zawartości melaniny.

Na etapie spoczynku, włos poczyna umierać i przygotowuje się do tego, by wypaść. Stopniowo przedostaje się ku górze, a tuż pod nim wyrasta nowy keratynowy twór. Ponieważ melanocyty są na tym etapie rozwoju w ogóle nie czynne, depilacja jest w ogóle nie skuteczna.

Co trzeba wiedzieć o depilacji laserowej?

  • Włosy na ciele, znajdują się w różnych fazach rozwoju. Aby możliwe było pozbycie się owłosienia raz a skutecznie, zanbieg należy powtarzać.
  • Jeśli stosowana była depilacja woskowa, albo wyrywanie włosów pęsetą, konieczne jest częstsze powstarzanie zabiegów. Wynika to stąd, iż nowe włosy po depilacji woskowej, rosną bardzo nierównomiernie, poza tym, niewielka wówczas część włosów znajduje się w fazie anagenu.
  • Zabieg jest całkowicie bezbolesny, a wszystko dzięki temu, że laser posiada dwie końcówki – jedna stworzona do wysyłania energii, emitowanej przez laser, natomiast druga, stworzona jest specjalnie do chłodzenia skóry, tak by zapobiec ewentualnym oparzeniom.

Przeciwwskazania do zabiegu

Bezdyskuskusyjnym przeciwwskazaniem jest ciąża i opalenizna, zwłaszcza ta zdobyta na solarium, stosowanie retinolu na skórę, np. w postaci kremu, przyjmowanie leków światłouczulajych, choroby skóry, a zwłaszcza atopowe zapalenie skóry, bielcactwo i łuszczyca, stosowanie kosmetyków, leków złuszczających.

Pamiętaj, by przed zabiegiem nie przyjmować żadnych ziół ani herbatek z ich dodatkiem! Odradza się również spożywanie nadmiernej ilości owoców, soków owocowych, przecierów i witaminy C, co najmniej 1 miesiąc przed zabiegiem.

Zadbaj o siebie

Nie czekaj, zarezerwuj wizytę!

Zarezerwuj
Bądź na bieżąco

Możesz też nas śledzić
na instagramie!

Instagram