Black Doll – peeling węglowy

Zadbaj o siebie

Informacje o zabiegu

Dbanie o skórę nie jest niczym nowym, różnego rodzaju zabiegi w tym celu stosuje się od tysięcy lat. Dla przywrócenia jej gładkości, młodszego wyglądu, oczyszczenia z martwego naskórka oraz zanieczyszczeń czy nadmiaru sebum, które zatykają pory, stosuje się peelingi. Występują one w różnych postaciach, zarówno naturalnych, jak i chemicznych. Niedawno do grona tego typu zabiegów dołączył Black Doll, czyli laserowy peeling węglowy, znany także jako Hollywood Peel lub Hollywood Laser Peel, ponieważ amerykańskie gwiazdy wręcz go pokochały. Stosowany jest między innymi przez Kim Kardashian i Angelinę Jolie.

Zapraszamy do skorzystania z zabiegu Black Doll w Gdańsku

Podstawowe informacje o zabiegu peeling węglowy (blackdoll) w Gdańsku

Czas trwania Od 30 do 35 minut
Znieczulenie Brak
Rekonwalescencja Niewymagana
Sugerowana ilość serii Od 1 do 4
Cena (zobacz nasz cennik) 250 zł

Na czym polega zabieg?

Nazwa Black Doll najprawdopodobniej pochodzi od ciemnej maseczki, której nałożenie jest jednym z etapów. Zabieg wykorzystuje działanie specjalnie przygotowanej koloidalnej zawiesiny węglowej oraz lasera wysokoenergetycznego typu Q-Switch, czyli lasera nanosekundowego neodymowo-yagowego. Na oczyszczoną skórę, przy pomocy specjalnego pędzelka, nanosi się dokładnie węglową zawiesinę. Ma ona za zadanie wniknąć w skórę, jej nierówności, pory, zagłębienia, zmarszczki, ujścia gruczołów łojowych. Aktywny węgiel absorbuje nadmiar sebum, toksyny, a także zrogowaciały naskórek. Oczyszcza zatem ze wszystkiego, co skórze zbędne oraz przeszkadza jej prawidłowo funkcjonować i wyglądać zdrowo. Działa kojąco i antybakteryjnie oraz rozjaśniająco i to właśnie ten efekt „glow” uwielbiają gwiazdy Hollywood.

Gdy maseczka zaschnie, czyli po około 10-15 minutach, nadchodzi czas na użycie lasera. Naświetla i ogrzewa on cząsteczki węgla, które dzięki temu jeszcze bardziej wnikają w pory skóry i przyczyniają się do głębszego jej oczyszczenia oraz regeneracji, stymulując włókna. Nagromadzenie energii w tych cząsteczkach powoduje mikroeksplozje, wskutek czego skóra zostaje oczyszczona z węgla i zalegających substancji, a wierzchnia warstwa naskórka zostaje złuszczona. Dochodzi także do zwężenia porów oraz wyrównania kolorytu skóry. Pobudzone do pracy komórki wytwarzają nowe włókna kolagenowe, dzięki czemu jest ona również bardziej jędrna, poprawia się też jej gęstość. Drobne bruzdy i zmarszczki ulegają spłyceniu, a nawet mogą całkowicie zniknąć, co skutkuje młodszym wyglądem.

Przeciwwskazania do zabiegu

Generalnie rzecz biorąc zabieg jest bezpieczny. Światło laserowe działa krótko na skórę. Jego długość też nie jest zbyt duża. Są jednak pewne przeciwwskazania do jego stosowania. Należą do nich:

 • Ciąża
 • Laktacja
 • Osoby starsze cierpiące na cukrzycę
 • Łuszczyca
 • Bielactwo
 • Skóra wrażliwa na działanie lasera
 • Stosowanie retinoidów
 • Choroby tkanki łącznej
 • Choroby nowotworowe
 • Epilepsja
 • Opryszczka lub inne infekcje w okolicach obszaru, który poddawany jest zabiegowiy
 • Nadwrażliwość na światło
 • Stosowanie ziół światłouczulających (np. dziurawiec, pokrzywa lub skrzyp)

Jak postępować po zabiegu Black Doll

Światło lasera nagrzewa skórę, może być ona zatem zaczerwieniona po jego wyłączeniu i jest to całkowicie normalne. Po zabiegu należy ją ochłodzić. Często stosuje się w tym celu okładanie miejsc poddanych zabiegowi kostkami lodu. Innym rozwiązaniem są wszelkiego rodzaju kremy, żele lub maski o działaniu kojąco-nawilżającym. Jeszcze lepszym wyjściem będzie zwrócenie się o pomoc do kosmetologa, który dobierze odpowiedni preparat. Najlepiej nawilżać skórę min. 2-3 razy dziennie. Warto także przez kilka kolejnych dni nadal pić około 2l wody.

Należy mieć na uwadze, że skóra po zabiegu Black Doll jest bardziej wrażliwa na działanie promieni słonecznych i ten stan może utrzymywać się nawet przez 14 kolejnych dni. W tym czasie zaleca się stosowanie kremów z filtrem, co najmniej SPF30, a w słoneczne dni koniecznie SPF50. Warto też powstrzymać się całkowicie od nakładania makijażu zaraz po zakończeniu zabiegu, a lepiej nawet przez dobę. Ostatecznie dopuszczalne jest jednak nałożenie sypkiego podkładu w niewielkiej ilości.

Laserowy peeling węglowy Black Doll jest zabiegiem, który można wykonywać wielokrotnie w ciągu roku, ponieważ wymagany okres przerwy pomiędzy kolejnymi sesjami wynosi około 3 tygodnie. Pierwsze zmiany na skórze widać już po pierwszej, natomiast zaleca się 3-5, by efekt był pełniejszy. Zaobserwować można, poza jej oczyszczeniem i zmniejszeniem porów oraz wygładzeniem zmarszczek, także to, że znikają przebarwienia. Jeśli ktoś miał obfity łojotok to dzięki temu zabiegowi zostanie on ograniczony. Sprawdzić się może również jako pomoc przy leczeniu trądziku, jednak należy w takiej sytuacji decydować się na niego jedynie po konsultacji z dermatologiem.

Jak widać laserowy peeling Black Doll ma szerokie zastosowanie i wiele korzystnych właściwości. Nie jest przy tym inwazyjny, a po jego przeprowadzeniu nie jest potrzebny okres rekonwalescencji lub innego rodzaju działań, które mogą zaburzać naturalny rytm dnia, jak chociażby kilkudniowa przerwa w pracy. Przy stosowaniu pewnych zasad (jak chronienie skóry przed słońcem i odpowiednie jej nawilżanie) można w zasadzie bez przeszkód wrócić do codziennych czynności bezpośrednio po zabiegu.

Jak przygotować się do zabiegu

Laserowy peeling węglowy Black Doll nie wymaga zbyt długotrwałego i skomplikowanego przygotowania przed samym jego wykonaniem. W gabinecie dokonuje się demakijażu i dokładnego oczyszczenia skóry, a później właściwie można już nakładać zawiesinę węglową. Z reguły nie ma też potrzeby stosowania znieczulenia, ponieważ zabieg nie należy do bolesnych, aczkolwiek każda osoba ma swój próg tolerancji na ból.

Należy jednak pamiętać o pewnych rzeczach zanim przyjdzie się do gabinetu. Związane jest to z niektórymi przeciwwskazaniami. Jeśli zatem osoba chcąca poddać się temu zabiegowi stosuje suplementy diety, które mają w składzie zioła o działaniu światłouczulającym, to należy je odstawić najpóźniej tydzień przed datą jego wykonania. Podobnie sytuacja ma się z antybiotykami i antydepresantami. Stosowania ich także należy zaprzestać tydzień przed zabiegiem. Większej przerwy wymagają natomiast wszelkiego rodzaju zabiegi złuszczające. W tym przypadku należy zrobić minimum 2 tygodnie. O minimum tydzień dłużej z kolei trzeba wstrzymać się z opalaniem i to bez różnicy czy korzysta się z solarium czy wystawia swoje ciało na działanie słońca. Jednym z najbardziej wymagających czynników jest stosowanie retinoidów. Między ich odstawieniem a zabiegiem Black Doll musi być odstęp minimum 6 miesięcy.

Należy także pamiętać o tym, by nie spożywać alkoholu tego dnia, w którym wykonywany będzie zabieg, a jeszcze lepiej również dzień wcześniej. Nie jest to wskazane, bowiem prowadzi do wysuszenia skóry. Absolutnie powinno się natomiast pić ok. 2l wody na dobę przez 7 poprzedzających zabieg dni, by odpowiednio nawodnić organizm, co przyczyni się także do szybszej regeneracji skóry po działaniu lasera.

Zadbaj o siebie

Nie czekaj, zarezerwuj wizytę!

Zarezerwuj
Bądź na bieżąco

Możesz też nas śledzić
na instagramie!

Instagram