fbpx

Praktycznie każda kobieta ma swój sposób na walkę z niechcianym owłosieniem. Zdecydowana większość przedstawicielek płci pięknej nie zdaje sobie jednak sprawy, która z tych metod jest najskuteczniejsza i najbardziej się opłaca pod kontem finansowym.

Golenie maszynką

Zdecydowanie największą zaletą usuwania włosków stosując właśnie tą metodę jest bardzo łatwa dostępność. Zabieg ten może zostać wykonany przez kobietę w domu przy naprawdę niewielkich nakładach finansowych. Kobiety jednak nie są świadome ile wydają przez całe swoje życie nie tylko na maszynki, ale również pianki do golenia. Do wad golenia koniecznie trzeba zaliczyć niską skuteczność oraz konieczność regularnego powtarzania tej czynności. Zabieg ten ponadto zabiera kobietom mnóstwo czasu.

Czynność tą należy powtarzać od 2 do 3 dni, a w niektórych przypadkach nawet codziennie. Podczas golenia maszynką oczywiście występują niepożądane działania takie jak wrastanie włosków, zapalenie mieszków czy bardzo częste podrażnienia. Ponadto skóra nie będzie gładka nawet bezpośrednio po zabiegu. Pod względem odczuć w trakcie zabiegu, zdecydowana większość kobiet jest zdania, że golenie maszynką jest w miarę komfortowe. Wadami są ewentualne ryzyko zacięcia, a także konieczność gimnastyki pod prysznicem.

Jeżeli chodzi o koszt golenia włosków maszynką, jak wiadomo jednorazowe maszynki są tanie, jednak ze względów higienicznych trzeba często je wymieniać, ponadto bardzo często się tępią. Panie nie podsumowują wydatków związanych z goleniem maszynkom. Przyjmując nawet, że tygodniowy koszt maszynek wyniesie 5 złotych, z a pianka do golenia o wartości 15 złotych starczy na miesiąc, w skali 5 lat da to wydatek rzędu 2200 złotych. Czas golenia łydek przeważnie zajmuje od 5 do 10 minut, w skali 5 lat będzie to 5475 minut, czyli 91 godzin i 15 min.

Kremy do depilacji

Kremy do depilacji są stosunkowo „starą”, ale mimo wszystko bardzo popularną metodą na pozbycie się zbędnego owłosienia. Depilacja kremem w zdecydowanej większości przypadków nie dają zadowalających efektów, metoda ta jest ponadto uciążliwa. Największą zaletą kremów do depilacji są koszty. W sytuacji, gdy włoski będą reagowały na krem skuteczność będzie porównywalna do wosku, niestety znaczna większość osób ma za bardzo grube włosy, by korzystać z tej metody depilacji. Do działań niepożądanych należy koniecznie zaliczyć możliwość podrażnienia skóry, a także zapalenie mieszków i wrastanie włosków. Jeżeli chodzi o odczucia w trakcie zabiegu, prócz nieprzyjemnego zapachu, zabieg w zdecydowanej większości przypadków przebiega bardzo komfortowo. Jedna tubka kosztuje 15 złotych, czas na jaki wystarczy uzależniony jest od pojemności. Czas trwania depilacji w tej metodzie będzie wynosiło około 15 minut, zatem w ciągu 5 lat kobieta przeznaczy na pozbywanie się zbędnego owłosienia 1950 minut, czyli 32 godziny i 30 minut.

Depilacja woskiem

Depilacja woskiem należy do najbardziej popularnych metod walki ze zbędnym owłosieniem. Zabieg co prawda wymaga systematycznych wizyt u kosmetyczki, pozwala na zapomnienie o włoskach na okres od 2 do 3 tygodni. Zdecydowanie największą wadą woskowania są bardzo duże koszty, a także ból, który będzie towarzyszył kobiecie w trakcie usuwania włosków. Kolejnym problemem tego zabiegu jest fakt, że jest on bardzo niewskazany u osób ze skórą wrażliwą, a także naczynkową.

Należy jednak mieć świadomość, że skuteczność tej metody jest bardzo duża. Ponadto, gdy włosku są zbyt długie, zabieg ten powtarzany jest do 2 – 3 tygodnie. Do działań niepożądanych, które nie występują w poprzednich metodach jest fakt, że w wyniku podgrzania skóry, a także ciągnięcia jej w trakcie odrywania wosku mogą zostać uszkodzone naczynka, przez co skóra przez kilkanaście godzin będzie bolała i piekła. Podczas zabiegu na pewno odczuwalny będzie ból. Na zabieg należy przygotować kwotę 60 złotych, biorąc pod uwagę, że depilację woskiem należy powtarzać co 2 – 3 tygodnie, po 5 latach kobieta przeznaczy na ten cel 5200 złotych. Czas trwania zabiegu wynosi 30 minut, zatem w ciągu 5 lat kobieta spędzi w gabinecie 3120 minut – 52 godziny.

Depilacja laserem

Depilacja laserowa jest jedną z dwóch naprawdę efektywnych metod na trwałe usuwanie włosków. Rezultaty depilacji laserem są wręcz doskonałe, metoda ta niesie niedogodności, do których należy zaliczyć długi czas wykonywania zabiegu, ryzyko podrażnień i bardzo duże koszty. Ostatni punkt sprawia, że metoda ta jest niedostępna dla części kobiet.

Skuteczność tej metody jak zostało wspomniane wcześniej jest bardzo wysoka, wystarczy od 4 do 7 zabiegów oraz 2 zabiegi podtrzymujące, oczywiście w zależności od lasera. Do niepożądanych działań należy zaliczyć ewentualne oparzenia, podrażnienia, przebarwienia. Z metody tej nie powinny korzystać osoby, które mają skłonność do pękania naczynek. Koszt depilacji laserowej w zależności od zastosowanego lasera będzie wynosił około 500 złotych, czyli na wszystkie zabiegi wraz z zabiegami wspomagającymi kobieta musi przeznaczyć kwotę około 4250 złotych. Czas zabiegu jest dłuższy, ponieważ laser strzela do każdego z włosów osobno. Należy przeznaczyć sobie na jeden zabieg około godziny.

Depilacja IPL

Depilacja IPL jest alternatywą dla depilacji laserowej. Przede wszystkim jest zdecydowanie tańsza oraz bezpieczniejsza. Największą niedogodnością tej metody jest konieczność wykonywania zdecydowanie większej liczby zabiegów w porównaniu do lasera. W celu uzyskania trwałych rezultatów redukcji owłosienia przeważnie potrzeba od 7 do 10 zabiegów. Kobiety, które będą skrupulatnie stosowały się do zaleceń osoby wykonującej zabieg nie powinny mieć żadnych problemów, ani tym bardziej skutków ubocznych. Warto również zaznaczyć, że depilacja IPL jest bezbolesnym zabiegiem. Uśredniając 8,5 zabiegu rocznie, na każdy należy przeznaczyć 65 złotych, roczny koszt tej metody będzie kobietę wynosił 1625 złotych. Zabieg trwa około 30 minut, zatem przedstawicielka płci pięknej w ciągu roku spędzi w gabinecie 375 minut, czyli 6 godzin i 15 minut.

slot server taiwan slot server singapore slot depo 10k slot luar negeri slot server thailand slot server taiwan slot server rusia slot via dana slot server thailand slot server thailand slot server luar slot server vietnam slot server mexico slot server kamboja idn live slot online slot thailand slot dana live draw hk