fbpx

Zbyt małe i wąskie usta w stosunku do wielkości twarzy to problem wielu kobiet. Dużą popularnością cieszą się różnego rodzaju balsamy, pomadki czy błyszczyki, które mają za zadanie optycznie powiększyć usta, jednak efekt ich działania często jest znikomy, wręcz niewidoczny bądź trwa bardzo krótko, dopóki kosmetyk utrzymuje się na ustach. Dodatkowo może on wywoływać reakcje alergiczne. Ceny tych produktów są dosyć wysokie, dlatego przed ich zakupem warto zadać sobie pytanie o opłacalność tego typu inwestycji. Być może dużo bardziej efektywne i ekonomiczne okaże się wykonanie zabiegu powiększenia ust z zastosowaniem kwasu hialuronowego.

Czym jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w organizmie człowieka i pełni wiele istotnych funkcji, między innymi utrzymania w dobrej kondycji skóry i stawów. Jest to podstawowy składnik kremów czy innych kosmetyków nawilżających i ujędrniających. Znajdziemy go także w składzie tabletek, które pomagają leczyć choroby stawów. Kwas hialuronowy znajduje także zastosowanie w leczeniu chorób nowotworowych oraz schorzeń wątroby. Z wiekiem produkcja kwasu hialuronowego w organizmie zmniejsza się, przez co skóra traci jędrność i elastyczność. Niestety, nie u wsz ystkich osób kwas hialuronowy występuje w takich samych ilościach. Efektem tego jest wcześniejsze pojawianie się zmarszczek na ciele u osób z mniejszym stężeniem kwasy hialuronowego w organizmie, utrata jędrności skóry czy podatność na choroby stawów. Dlatego też warto zadbać o odpowiednią podaż tej substancji już w młodym wieku. Kwas hialuronowy, ze względu na swoje właściwości, znajduje szerokie zastosowanie w kosmetyce. Także powiększanie ust kwasem hialuronowym coraz bardziej zyskuje na popularności.

Co należy wiedzieć o powiększaniu ust kwasem hialuronowym?

Powiększanie ust jest zabiegiem kosmetycznym, który musi być wykonywany przez profesjonalistę. Tylko wtedy mamy pewność, że cała procedura odbywa się z zastosowaniem zasad higieny i jest bezpieczna. Sam zabieg polega na wstrzyknięciu preparatu bezpośrednio w skórę warg przy użyciu jednorazowej ampułko-strzykawki. Jest bezbolesny, choć podczas wstrzykiwania możemy odczuwać lekkie mrowienie w okolicy ust, dlatego przed zabiegiem usta smarowane są specjalną maścią, która pełni rolę znieczulenia. Istnieje kilka sposobów wykonywania zabiegu, z których najpopularniejszy to wstrzyknięcie preparatu w kilka miejsc, po wykonaniu pojedynczych nakłuć.

Powiększanie ust – efekty

Po zabiegu usta stają się większe, ale przede wszystkim bardziej nawilżone i lepiej zarysowane. Cechują się także delikatnością i miękkością. Po wykonaniu zabiegu efektów możemy spodziewać się niemal natychmiastowo, a utrzymują się one nawet do roku czasu. Zależy to oczywiście od indywidualnych predyspozycji organizmu, a także tego, czy przestrzegamy zaleceń eksperta. Efekty znikają, gdy kwas zaczyna wchłaniać się do organizmu – nie wymaga on zatem kolejnego zabiegu, który polegałby na jego wyciągnięciu ze skóry ust. Kolejny zabieg powiększenia ust może być wykonany niemal od razu, jeśli tylko zechcemy ponownie mieć piękniejsze usta.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu i jego skutki uboczne

Zabieg nie powinien być wykonywany u kobiet w ciąży, ze względu na rozwijający się płód ani w okresie laktacji. Kolejne przeciwwskazania to rozwijający się w organizmie stan zapalny (każdy rodzaj zapalenia jest przeciwwskazaniem, również zwykłe przeziębienie), trwające leczenie stomatologiczne czy ortodontyczne (dotyczy to także zbliżającej się wizyty u dentysty), leczenie onkologiczne, choroby układu krzepnięcia. W przypadku występowania chorób przewlekłych sytuacja jest bardziej skomplikowana, ponieważ w tej sytuacji to lekarz powinien dokonać oceny, czy zabieg będzie dla nas bezpieczny. Bezwzględnym przeciwwskazaniem jest alergia na kwas hialuronowy, ze względu na możliwe reakcje alergiczne, w tym wstrząs anafilaktyczny. Uczulenie tego typu występuje jednak niezwykle rzadko.

Efekty uboczne po zbiegu nie występują często. Zazwyczaj mamy do czynienia z lekkim obrzękiem i zasinieniem ust, jest to jednak normalny stan i jeżeli nie trwa długo, nie należy się tym martwić. Niepokojące symptomy to ból i ogólne zaburzenia czucia, które należy natychmiastowo skonsultować z lekarzem. Czujność powinno wzbudzić także swędzenie, które może być oznaką alergii.

Dlaczego kwas hialuronowy jest lepszy niż botoks?

Inną metodą powiększenia ust jest wstrzykiwanie toksyny botulinowej, zwanej popularnie botoksem. W języku medycznym substancja ta występuje także pod nazwą jad kiełbasiany, jako że powstaje w zepsutym mięsie i wędlinach. Już na pierwszy rzut oka nie brzmi to zachęcająco, jeśli porównamy naturalny kwas hialuronowy do substancji trującej. Ponadto efekty zabiegu utrzymują się zwykle około pół roku, podczas gdy kwas hialuronowy może zachowywać swoje właściwości znacznie dłużej. Inny jest także mechanizm działania – toksyna botulinowa ma za zadanie przerwać aktywność mięśnia odpowiedzialnego za zapadanie się skóry. Jest to spora ingerencja w działanie organizmu, dlatego właśnie lepiej wybrać zabieg powiększenia ust kwasem hialuronowym.

Leave a Reply

slot server taiwan slot server singapore slot depo 10k slot luar negeri slot server thailand slot server taiwan slot server rusia slot via dana slot server thailand slot server thailand slot server luar slot server vietnam slot server mexico slot server kamboja idn live slot online slot thailand slot dana live draw hk