fbpx

Peeling Black Doll

Peelingi oddziaływają dobroczynnie na kondycję skóry na twarzy. Czym jest tak dokładnie peeling? Peeling jest kontrolowanym złuszczaniem naskórka, dzięki użyciu odpowiednio dobranych substancji pochodzenia naturalnego albo syntetycznego. Dzięki zastosowaniu peelingów mamy szansę pozbyć się defektów naszej skóry. Przy pomocy peelingu można regulować głębokość złuszczania. Jednym spośród zabiegów, które zyskują ostatnimi czasy zdecydowanie na popularności, będzie laserowy peeling węglowy, nazywany inaczej Black Doll. celem przeprowadzenia takiego peelingu wykorzystywane są wysokoenergetyczne lasery.

Procedura laserowego peelingu Black Doll oparta jest na naświetlaniu za pomocą promieni laserowych skóry, która została uprzednio pokryta specjalistyczną zawiesiną węgla. W czasie zabiegu cząsteczki węgla wnikają nawet w niewielkie nierówności, pory i zagłębienia.Efekt połączenia ze sobą fotoablacji zewnętrznych warstw naskórka wraz z fotodermolizą będzie zwężenie i oczyszczenie porów skóry, stymulowanie produkcji kolagenu, ujednolicenie kolorytu, jak i zminimalizowanie stanów zapalnych i stymulowanie komórek skóry do regeneracji.

 • I faza zabiegu

W pierwszej fazie laserowego peelingu Black Doll skóra jest dokładnie oczyszczana, w tym również usuwany jest makijaż. Później na jej powierzchnię nakłada się emulsję węglową, którą w dokładny sposób wciera się w pory i nierówności. Nałożona maska powinna pozostać na skórze maksymalnie 15 minut (to czas potrzebny na wnikanie węgla w skórę).

 • II faza zabiegu

Druga faza to tak zwana procedura laserowa, czy oddziaływanie światłem lasera na całą powierzchnię poddawanego zabiegowi obszaru. Drobinki węgla są niejako materiałem absorbującym dla światła lasera. Skóra jest naświetlana podczas jednego przejścia lasera w trybie termicznym, co powoduje zwiększenie wnikania fotoabsorbera w pory, a przy okazji stymuluje procesy regeneracyjne skóry.  W następnym etapie realizowane jest naświetlanie odpowiednim impulsem 1064 nm z dużą energią, która powoduje mikroeksplozje drobinek węglowej zawiesiny na skórze, dając tym samym efekt fotomechanicznego peelingu.

 • III faza zabiegu

Trzecia faza jest ostatnią. W czasie jej trwania skóra chłodzona jest lodem albo maską o właściwościach nawilżających i kojących, co poprawia jej naturalne zdolności do utrzymania właściwego poziomu nawilżenia. Zabieg jest bezbolesny, niemniej jednak skóra może być napięta, zaczerwieniona i obrzęknięta.

Celem osiągnięcia optymalnych efektów zaleca się wykonanie do 5 zabiegów w odstępach około 2-3 tygodni. Oczywiście ilość zabiegów dobiera się indywidualnie.

Laserowy zabieg na trądzik – jaki jest mechanizm jego działania?

Podczas zabiegu mającego usunąć trądzik wykorzystuje się bardzo nowoczesny laser węglowy Nd Yag, który oferuje nam bardzo szerokie spektrum działania przeciwtrądzikowego. Identycznie jak w wypadku innego rodzaju technologii laserowych, Nd Yag dostarcza odpowiednią ilość ciepła do barwnika zlokalizowanego w bakteriach. Dzięki istnieniu zjawiska selektywnej fototermolizy bakterie podlegają zniszczeniu, a problem niedoskonałości zlokalizowanych na skórze jest znacznie zredukowany. Ograniczeniu ulega również nadmierna aktywność gruczołów łojowych, która stanowi przyczynę zbytniego błyszczenia się skóry i większej skłonności do powstawania różnych zanieczyszczeń.

W odróżnieniu od tradycyjnych zabiegów laserowych wykorzystywanych do niwelowania trądziku, Black Doll jest nam w stanie zaoferować większą ilość możliwości terapeutycznych. najważniejsze w tej sytuacji będzie połączenie ze sobą, jaką posiada światło laserowe, jak i oczyszczających właściwości węgla. Użycie w sposób jednoczesny tychże dwóch metod terapeutycznych, może wspomagać uzyskanie działania przeciwtrądzikowego.

Laserowy peeling Black Doll – dwie skuteczne technologie połączone w jedną

Zabieg Black Doll zaczyna się od nałożenia na skórę emulsji otrzymanej z węgla. Jest ona skrupulatnie wmasowywana w powierzchnię wybranego obszaru na skórze. Celem jest wspomaganie przedostawania się węgla do głębszych warstw naskórka. Kolejna część zabiegu to intensywne naświetlanie skóry z użyciem lasera NdYag, co doprowadza do zniszczenia cząsteczek węgla, które obecne są powierzchniowych warstwach naszej skóry. Oddziaływanie lasera powoduje mikroeksplozje, dzięki którym odrywa się martwy i zrogowaciały naskórek. Odblokowywane są tedy ujścia od gruczołów łojowych, niwelowane są również przebarwienia. Powierzchnia całej skóry ulega poprawie. Intensywne efekty tego rodzaju peelingu sprawiają, iż jest on nazywany powszechnie peelingiem węglowym.

Odczucia pacjentów podczas zabiegu

Zabieg Black Doll nie jest zaliczany do bolesnych, dzięki czemu nie będzie konieczne w jego przypadku zastosowanie znieczulenia. Odczuwalne mogą być jednakże niewielkie uszczypnięcia, które są porównywane przez pacjentów do uderzeń wykonywanych gumką recepturą. Oczywiście odczucia mogą być kwestią indywidualną.

Jak właściwie przygotować się do zabiegu?

 • na ok. siedem dni przez zabiegiem Black Doll zalecane jest spożywanie do 2 litrów wody dziennie, co pozwoli na lepsze nawodnienie organizmu, a co za tym idzie szybszą regenerację,
 • należy koniecznie zrezygnować ze spożywania alkoholu w dzień zabiegu, gdyż odwadnia on skórę, a tym samym ulega ona przesuszeniu,
 • nie zaleca się stosowania zabiegów złuszczających, w tym peelingów chemicznych i mechanicznych na dwa tygodnie przed wykonaniem zabiegu,
 • niewskazane jest również opalanie, zarówno to na słońcu, jak i w solarium przed zabiegiem, a także po jego wykonaniu.

Jakie są wskazania do peelingu Black Doll?

 • posiadanie niewielkich zmarszczek,
 • nadmierna ilość sebum,
 • brak elastyczności skóry, co jest wynikiem jej fotostarzenia,
 • liczne przebarwienia,
 • szorstka i ziemista skóra,
 • każdy rodzaj trądziku,
 • krostki, wągry, grudki, pryszcze,
 • skóra mająca oznaki starzenia,
 • otwarte i zanieczyszczone pory.

A przeciwskazania?

 • cukrzyca,
 • zaburzenia psycho-neurotyczne, również alkoholizm i narkomania,
 • ciąża i laktacja,
 • choroby tkanki łącznej,
 • skóra nadwrażliwa na światło emitowane przez laser,
 • chemioterapia, radioterapia, choroba nowotworowa,
 • alergię na podawane podczas zabiegu, albo po nim leki.

Efekty peelingu węglowego Black Doll

 • znaczna poprawa elastyczności,
 • oczyszczanie porów i całej powierzchni skóry,
 • stymulowanie odnowy, jak i intensywnej regeneracji naskórka,
 • redukcja zaczerwienienia spowodowanego stanem zapalnym w przypadku trądziku,
 • redukcja przebarwień,
 • jednolity koloryt i rozjaśnienie naskórka,
 • zmniejszenie rozszerzonych porów,
 • wygładzanie niewielkich zmarszczek,
 • usuwanie otwartych zaskórników, krostek, pryszczy i grudek,
 • zminimalizowanie łojotoku skórnego.

Cena zabiegu

Ceny zabiegu Black Doll mogą być różne:

 • twarz – koszt do 300 zł,
 • twarz i szyja – koszt do 400 zł,
 • twarz, szyja i dekolt jednocześnie – koszt do 600 zł.

Zalecenia pozabiegowe

Po zabiegu Black Doll powinno używać się kremów o właściwościach nawilżających (nawet 3 razy dziennie), które zostaną dobrane przez kosmetologa. Przez okres około 14 dni podczas przebywania na zewnątrz należy używać kremów z wysokimi filtrami. Nie powinno się nakładać żadnego makijażu na twarz zaraz po zabiegu (można ewentualnie nałożyć sypki podkład).

Jak często można poddawać się zabiegowi Black Doll?

Tego typu zabiegi mogą być wykonywane kilka razy do roku. Oczywiście wszystko zależeć będzie od wrażliwości naszej skóry. U jednych potrzebna będzie przerwa kilku tygodni, u innych zaś kilku miesięcy.

Najlepszy czas na wykonanie zabiegu

Zabieg Black Doll z użyciem lasera można wykonywać o dowolnej porze roku, niemniej jednak należy pamiętać o odpowiedniej ochronie przed promieniami UV. Jeśli pacjent nie opalał się na 3 tygodnie przed poddaniem się zabiegowi i nie chce opalać się przez minimum 2 tygodnie po nim, spokojnie można u niego wykonać Black Doll nawet i w środku sezonu letniego. Jak już wspomniano powyżej, najbardziej istotne będzie zastosowanie kremów z wysokim filtrem (minimum SPF 30), zwykle co 2-3 godziny podczas opalania się na słońcu, przy uwzględnieniu odpowiednio grubej warstwy nałożonego kremu (tylko wtedy zastosowana ochrona będzie miała sens). Należy dodać, że codzienne używanie kosmetyków do robienia makijażu zawierających filtr, chroni naszą skórę maksymalnie przez 3 godziny. Makijaż na ogół nakładany jest z samego rana, zaś z najsilniejszym promieniowaniem mamy do czynienia w godzinach południowych, dlatego warto zastanowić się nad użyciem dodatkowej ochrony przed promieniowaniem UV. Jeśli wybieramy się do ciepłych krajów na wakacje, tym bardziej powinniśmy się zaopatrzyć w odpowiedni kosmetyk ochronny. Poza tym w tym czasie nie powinniśmy raczej wykonywać zabiegu Black Doll. Skóra będzie najlepiej reagować na tenże zabieg w okresie jesienno-zimowym, kiedy ilość zanieczyszczeń zgromadzonych w powietrzu znacznie przekracza założone normy.

Jeśli chcemy dowiedzieć się jeszcze więcej na temat omawianego w powyższym artykule zabiegu Black Doll, warto przed jego wykonaniem skonsultować się ze specjalistą, który wyjaśni nam wszelkie aspekty jego przeprowadzenia, co rozwieje nasze wątpliwości i ułatwi podjęcie decyzji.

 

 

 

 

 

Leave a Reply

slot server taiwan slot server singapore slot depo 10k slot luar negeri slot server thailand slot server taiwan slot server rusia slot via dana slot server thailand slot server thailand slot server luar slot server vietnam slot server mexico slot server kamboja idn live slot online slot thailand slot dana live draw hk