Wygląd naszego ciała ulega stopniowym zmianom z powodu naturalnego starzenia się skóry, ekspozycji na słońce lub nawyków żywieniowych. Na szczęście współczesna medycyna estetyczna przychodzi nam z pomocą, dzięki czemu możemy skutecznie korygować te zmiany. Ozonoterapia staje się coraz popularniejsza i zyskuje wielu zwolenników. Zabiegi z wykorzystaniem ozonu mają szerokie zastosowanie – wspomagają organizm, mają działanie regeneracyjne, pobudzają mikrokrążenie, pomagają w zachowaniu zdrowej i pięknej skóry.
Na czym polega wykorzystanie ozonu podczas zabiegów?
Ozon może być wykorzystywany w medycynie w różny sposób, w zależności od problemu, z którym mamy do czynienia. Cząsteczki ozonu mogą być podawane pacjentowi podskórnie lub dożylnie w formie gazu lub jako płyny infuzyjne. Możliwe jest przeprowadzenie zabiegu autohemotransfuzji, czyli dożylnego podania pacjentowi własnej ozonowanej krwi. Ponadto stosuje się okłady ozonowane, oleje z ozonem wykorzystywane do masażu, a także maści ozonowe do zastosowania miejscowego . W niektórych przypadkach możliwe jest podanie ozonu w formie gazu doodbytniczo, dopochwowo lub do pęcherza moczowego. Ozon ma wysoką zdolność przenikania do głębokich warstw skóry, co korzystnie wpływa na komórki, stymulując je do regeneracji, dotleniając, normalizując funkcje skóry i przywracając jej prawidłowy wygląd. Czasami łączy się technikę mezoterapii z ozonem, aby znacznie poprawić uzyskane wyniki.
Lifting twarzy z wykorzystaniem ozonu
Zmarszczki są spowodowane kilkoma czynnikami, ale istotnym powodem ich powstawania jest naturalny skurcz mięśni twarzy. W ten sposób tworzą się wgłębienia, nazywane liniami mimicznymi. Z czasem skurcz mięśni w danym rejonie twarzy generuje pojawianie się zmarszczek na skórze. Wiotkość skóry jest również częstym problemem – z czasem produkcja kolagenu i elastyny maleje, co prowadzi do utraty jędrności i elastyczności skóry. Lifting twarzy z udziałem ozonu ma na celu poprawę jakości skóry i tkanek, a także kolorytu skóry.
Eliminacja niedoskonałości skóry za pomocą ozonu
W miarę postępu naturalnego procesu starzenia się, zmiany skórne stają się coraz bardziej zauważalne i nieestetyczne. Może to powodować kompleksy i złe samopoczucie. Pojawiają się zmarszczki, skóra traci jędrność, staje się cieńsza i suchsza, pojawiają się plamy pigmentacyjne. Obecnie dostępnych jest kilka rozwiązań terapeutycznych, które mogą pomóc w zapobieganiu lub skorygowaniu oznak starzenia się skóry. Jednym z nich jest zabieg ozonowania. Istnieje możliwość opracowania spersonalizowanego zabiegu z wykorzystaniem ozonu, dostosowanego do potrzeb każdego pacjenta, z uwzględnieniem specyfiki dla indywidualnego przypadku, poprzez połączenie różnych technik zapewniających skuteczność, bezpieczeństwo, komfort i minimalny czas powrotu do zdrowia.
Leczenie cellulitu ozonem
Cellulit to zmartwienie wielu kobiet, a czasami również i mężczyzn. Rozwija się głównie ze względu na nadmierną tkankę tłuszczową i zaburzenia w krążeniu limfatycznym, powodując zmiany strukturalne w tkance podskórnej. W ten sposób skóra nabiera nieestetycznego, pikowanego wyglądu tzw. „skórki pomarańczowej” na dotkniętych chorobowo obszarach. Ponieważ cellulit ma wiele źródeł i jego wpływ na tkankę skórną jest wieloraki, należy on do defektów skórnych, które stosunkowo ciężko jest zwalczyć. Zadowalający wynik leczenia jest trudniejszy do uzyskania, gdy zabiegi terapeutyczne nie są wykonywane skuteczne, w głębokim i technicznym podejściu do problemu. Spersonalizowane terapie ozonem powinny być opracowywane po pełnym badaniu fizykalnym, w celu ustalenia prawidłowej diagnozy, stadium cellulitu i rodzaju leczenia odpowiedniego dla każdego pacjenta.
Eliminacja tkanki tłuszczowej z wykorzystaniem ozonu
Rozwój podskórnej tkanki łącznej tłuszczowej, popularnie zwanej zlokalizowanym tłuszczem, jest przyczyną wielu kompleksów. Zlokalizowany tłuszcz nie oznacza nadwagi. Nawet przy normalnym wskaźniku masy ciała, można mieć nadmierną ilość tłuszczu w niektórych miejscach w ciele. Najczęstsze obszary odkładania się tłuszczu to brzuch, uda, pośladki, plecy i ramiona. Aby uzyskać zadowalające wyniki w zakresie redukcji zlokalizowanego tłuszczu, szczegółowa wstępna ocena jest niezbędna, aby specjalista mógł określić najlepsze leczenie ozonem dla każdego przypadku.
Walka z chorobami skóry za pomocą ozonoterapii
Leczenie z wykorzystaniem ozonu znakomicie sprawdzi się w przypadku występowania egzem skórnych, opryszczki, trądziku, grzybicy, liszajów czy odleżyn. Ozon wykazuje silne działanie bakteriobójcze, wirusobójcze i grzybobójcze, dlatego skutecznie pomaga w walce z chorobami skóry różnego pochodzenia. Gaz ten ponadto wspomaga działanie układu immunologicznego, podnosząc naturalną funkcję ochronną organizmu. Dzięki zastosowaniu ozonu można cieszyć się zdrową, piękną skórą bez niedoskonałości. Rodzaj podjętego leczenia zależy od danego przypadku, dlatego należy skorzystać z usług specjalistów, którzy prawidłowo postawią diagnozę i zastosują odpowiednią dla każdego pacjenta terapię.