fbpx

Przewodnik po tajnikach odnowy skóry.

Jeżeli chcesz wyglądać o kilka lat młodziej, minimalizuj przebarwienia, lecz uszkodzenia słoneczne i przywracaj młodzieńczą, jasną cerę.

Kiedy Twoja skóra wygląda na gładką, jasną i równą, niewątpliwie poprawi to Twój wygląd. Odnawianie skóry obejmuje różnorodne niechirurgiczne zabiegi mające na celu odnowienie i rewitalizację skóry przy minimalnym przestoju. Kontynuuj czytanie, aby dowiedzieć się więcej o różnych metodach odnowy skóry.

Metody odmładzania skóry.

Zabiegi odnowy skóry pomagają przywrócić młodzieńczą, piękną cerę, usuwając najbardziej uszkodzone zewnętrzne warstwy skóry, aby odsłonić zdrowszą skórę pod skórą i stymulować nowy, zdrowy wzrost komórek skóry.

Z czasem zewnętrzne warstwy naszej skóry zaczynają wykazywać zużycie w wyniku starzenia się, obrażeń i czynników środowiskowych w postaci lub zmarszczek, blizn, plam starczych i przebarwień. Zabiegi odnowy skóry pomagają odwrócić oznaki starzenia i stresu, pomagając w procesie wyglądać młodziej, a nawet zdrowiej.

Kto powinien przeprowadzić zabiegi związane z odnową skóry?

Istnieją dosłownie setki różnych zabiegów odnowy skóry dostępnych w niemal każdym dużym mieście. Najczęściej spotkamy się z salonami kosmetycznymi, które są sprzedawane pod własną, indywidualną marką. Chociaż większość z nich zna doskonałe technologie, należy pamiętać, że składnikiem medycyny kosmetycznej, który ma największy wpływ na wyniki, jest Twój dostawca. Dotyczy to niechirurgicznych zabiegów odnowy skóry oraz chirurgii plastycznej.

Niektóre zabiegi odnowy skóry powinny być wykonywane wyłącznie przez certyfikowanego chirurga. Obejmują one głębokie peelingi chemiczne i niektóre ablacyjne zabiegi laserowe. Inne zabiegi, takie jak mikroigłowanie, lekkie peelingi i mikrodermabrazja, mogą być bezpiecznie i skutecznie wykonywane przez wysoko wykwalifikowaną zarejestrowaną pielęgniarkę lub licencjonowanego estetyka, a nawet kosmetyczkę z doświadczeniem.

Poświadczenia wymagane do wykonywania zabiegów odnowy skóry różnią się w zależności od lokalizacji, w której poddamy się zabiegom, ale niezależnie od tego, co jest dozwolone w popularne okolicy, zawsze powinieneś wybrać dostawcę, który ma licencję na swoje stanowisko, pracuje pod nadzorem wykwalifikowanego chirurga kosmetycznego (jeśli usługodawca jest pielęgniarką lub estetykiem) i ma duże doświadczenie w pielęgnacji skóry. Podczas konsultacji z potencjalnymi dostawcami zapytaj, ile razy wykonał on określone zabiegi, które rozważasz. Dodatkowo zapytaj o doświadczenie dostawcy w pracy z pacjentami z twoim typem skóry i obawami. Ma to zasadnicze znaczenie dla bezpieczeństwa i zapewnienia, że zabiegi, które otrzymujesz, będą skuteczne w osiąganiu celów.

Renowacja za pośrednictwem laserów.

Niechirurgiczne odmładzanie twarzy obejmuje wypełniacze do iniekcji, neurotoksyny i napinanie skóry, a także odnawianie skóry. Wielu chirurgów kosmetycznych połączy zabiegi, aby osiągnąć optymalne, długotrwałe rezultaty. Poniższy przewodnik przedstawia wszystkie opcje.

Lasery ablacyjne usuwają zewnętrzne warstwy skóry i zachęcają nową skórę do wygojenia się na swoim miejscu. Głębokość penetracji lasera zależy od długości fali światła; Twój chirurg kosmetyczny określi najlepszą dla ciebie aplikację laserową w zależności od rodzaju skóry, twoich celów i charakteru problemu, który chcesz rozwiązać. Obecnie coraz więcej chirurgów kosmetycznych korzysta z laserów frakcjonowanych, które usuwają jedynie część skóry w obszarze leczenia. Dzięki temu laser może bezpiecznie wnikać w głębsze warstwy skóry, aby osiągnąć bardziej dramatyczne rezultaty przy minimalnym przestoju.

Niektóre lasery nie niszczą powierzchni skóry; są to tak zwane nieablacyjne. Zamiast tego działają poprzez podgrzewanie skóry pod powierzchnią, aby pobudzić nowy wzrost kolagenu i pomóc przywrócić naturalną jędrność i koloryt skóry. Chociaż działają one bardziej stopniowo niż lasery ablacyjne, te zabiegi zwykle nie wymagają przestojów i mogą przynieść trwałe rezultaty odmładzania wyglądu.

Ulepszenia możliwe w przypadku laserowego odnawiania powierzchni są długotrwałe i mogą być dramatyczne, ale nie pojawią się z dnia na dzień. Pełne efekty wzrostu nowych komórek skóry i kolagenu trwają kilka miesięcy, a resztkowe efekty uboczne leczenia, takie jak skóra, która wydaje się różowa w miejscu zabiegu, mogą ustąpić po kilku tygodniach. Jednak każdy pacjent jest trochę inny. Twój chirurg kosmetyczny pomoże Ci dowiedzieć się, jakiego rodzaju rezultatów można się spodziewać po różnych opcjach leczenia laserowego.

Chemiczny peeling.

Innym sposobem na wynurzenie się skóry jest zastosowanie roztworu chemicznego, który powoduje złuszczanie się zewnętrznych warstw skóry. To właśnie chirurgowie kosmetyczni nazywają peelingiem chemicznym. Peelingi chemiczne są zwykle wykonywane w gabinecie chirurga kosmetycznego, przez chirurga kosmetycznego lub przez specjalnie przeszkolonego estetyka, lub pielęgniarkę. Podczas zabiegu roztwór jest szczotkowany lub wcierany w skórę, gdzie pozostanie na określony czas. W ciągu kilku dni po zabiegu dotknięte warstwy skóry stopniowo się odklejają, odsłaniając gładszą, młodszą cerę.

Leave a Reply

slot server taiwan slot server singapore slot depo 10k slot luar negeri slot server thailand slot server taiwan slot server rusia slot via dana slot server thailand slot server thailand slot server luar slot server vietnam slot server mexico slot server kamboja idn live slot online slot thailand slot dana live draw hk