fbpx

Nowym trendem w świecie medycyny estetycznej są nici liftingujące. Zabieg ten cieszy się coraz większą popularnością nie tylko wśród celebrytów, ale także wśród wszystkich osób, którym zależy na dobrym wyglądzie. Jest on zdecydowanie mniej inwazyjny i tańszy niż rozwiązania, które wymagają użycia skalpela. To, co interesuje pacjentów, to przede wszystkim, co warto wiedzieć o tym zabiegu? I jak długo utrzymuje się efekt?

Nici liftingujące -z oddziałów chirurgicznych do gabinetów medycyny estetycznej

Technologia wykorzystania nici liftingujących wywodzi się z oddziałów chirurgicznych, gdzie wykorzystywane są przy bardzo skomplikowanych operacjach. W gabinetach medycyny estetycznej sposób wykorzystania nici liftingujących jest prosty: wprowadza się je pod skórę pacjenta w taki sposób, aby zlikwidować całkowicie lub zminimalizować efekt tzw. opadającej powieki. Ponadto doświadczenie i badania pokazują, że zabieg ten pobudza również naturalne procesy odnowy organizmu.To, co ma znaczenie zarówno w chirurgii, jak i medycynie estetycznej to fakt, że nici te w naturalny sposób rozpuszczają się po upływie około ośmiu miesięcy. Jednak co ciekawe, efekt zabiegu utrzymuje się do dwóch lat.

Zabieg z użyciem nici liftingujących najczęściej wykorzystywany jest podnoszenia linii brwi, ale również sprawdzają się w takich obszarach jak żuchwa, policzki, czoło. Bywają również stosowane w przypadku liftingujących zabiegów na szyję i dekolt. Eksperci podkreślają jednak, że takie rozwiązania nie mogą być stosowane na takie partie ciała jak brzuch czy pośladki, ponieważ skóra w tym miejscu może stanowić zbyt duże obciążenie dla nici.
Istnieje możliwość wykorzystania kilku rodzajów nici. Ich wybór zależy od miejsca zastosowania, ale także od możliwości finansowych pacjenta. Te najdroższe wykonane są z polikaprolaktonu, materiału najtrwalszego i bezpiecznym. W określonych okolicznościach wykorzystywane są również nici zaopatrzone w charakterystyczne stożki i haczyki, które mają działanie stymulujące produkcje elastyny i kolagenu.

Skąd się wzięła popularność nici liftingujących?

Popularność zabiegów z użyciem nici liftingujących wynika z wielu ich zalet, które podkreślają zarówno specjaliści, jak i pacjenci. Do podstawowych plusów takiego rozwiązania można zaliczyć:

  • Mniejsza inwazyjność – nie jest to zabieg chirurgiczny, tak jak to ma miejsce w przypadku tradycyjnego liftingu. Ich zastosowanie jest bezpieczniejsze i przeznaczone dla szerszej grupy odbiorców.
  • Efekt, który utrzymuje się przez dwa lata, nie tylko pozwala cieszyć się zmianami, ale także jest alternatywną, gdy po upływie tego czasu zmienią się wskutek upływu czasu kształty twarzy. Ponieważ nici rozpuszczają się, ich niekontrolowane przemieszczanie się nie prowadzi do deformacji twarzy.
  • Atutem jest również cena, która jest zdecydowanie niższa niż w przypadku klasycznego zabiegu. Jej wysokość zależy od rodzaju zastosowanych nicy oraz obszaru ciała.

Jak wygląda zabieg z użyciem nici liftingujących?

Zabieg liftingujący z użyciem nici jest bezbolesny, co jest na pewno dobrą wiadomością dla pacjentów. Jego czas trwania wynosi około godziny. Rozpoczyna się od miejscowego znieczulenia wybranego obszaru skóry, zazwyczaj za pomocą zastrzyku lub maści przeciwbólowej. Potem pojedynczo wprowadza się pod skórę nici, które wcześniej nawija się na igłę. Igły zostają wyjęte, a nici zostają w ciele. Wewnątrz danego fragmentu ciała tworzy się coś w rodzaju rusztowania, które sprawiają, że siła grawitacji zostaje powstrzy mana.

To warto wiedzieć przed wykonaniem zabiegu

Za nim podejmie się decyzję dotyczące skorzystania z zabiegu z wykorzystaniem nici liftingujących, należy skonsultować tę decyzję ze specjalistą. Wyjaśni on, jak przebiega cały proces oraz na co warto zwrócić szczególną uwagę, zwłaszcza w czasie rekonwalescencji. Na takim spotkaniu omówione zostaną również wszystkie przeciwwskazania oraz rozwiane pojawiające się wątpliwości.

Należy zaznaczyć, że szczególne znaczenie ma czas około 14 dni po przeprowadzeniu zabiegi. W tym czasie należy szczególną uwagę zwrócić na to, aby nici nie uległy przemieszczeniu. Niestety zaniedbanie pewnych kwestii może doprowadzić do zniekształceń, a nawet deformacji twarzy. Konieczne jest zwrócenie uwagi na takie czynniki jak:

  • Ograniczenie mimiki twarzy, a więc również sytuacji, które wywołują mimowolne ruchy mięśni twarzy. Dochodzi do nich np. w czasie uprawiania sportu, ale również w czasie emocjonalnej wypowiedzi.
  • Konieczna jest rezygnacja w tym okresie z masażu twarzy, a w czasie peelingu czy golenia trzeba zachować szczególną ostrożność.
  • Nici rozpuszczają się szybciej w wysokiej temperaturze, niewskazane są więc wizyty w solarium, czy nadmierne opalanie. Nie wskazane są również zabiegi z użyciem lasera.

Wprawdzie efekt wszycia nici liftingujących utrzymuje się przez okres dwóch lat, nie zatrzymuje ona naturalnego procesu starzenia. Specjalne haczyki pobudzają wprawdzie skórę do pracy, jednak niezbędne są również inne zabiegi regenerujące dopasowane do indywidualnych potrzeb skóry.

Leave a Reply

slot server taiwan slot server singapore slot depo 10k slot luar negeri slot server thailand slot server taiwan slot server rusia slot via dana slot server thailand slot server thailand slot server luar slot server vietnam slot server mexico slot server kamboja idn live slot online slot thailand slot dana live draw hk