fbpx

Mikrodermabrazja diamentowa jest pomocna

Polki coraz częściej poddają się zabiegowi mikrodermabrazji. Jest to zabieg oczyszczający, dzięki któremu ściera się martwy naskórek. Jest kilka rodzajów tego zabiegu – diamentowa, korundowa i tlenowa. Do tego zabiegu używa się diamentów. Oczyszczanie usuwa martwy naskórek. Taki peeling sprawia, że skóra jest stymulowana do produkowania nowych komórek. Zabieg przeprowadza się na cerze twarzy, plecach i dekolcie. Zabieg ten nadaje się do wielu typów skóry, ale osoby mające trądzik różowaty czy cera naczynkowa lub wrażliwa nie powinny być poddawane takiemu zabiegowi. Taki rodzaj oczyszczania jest zalecany, gdy ktoś ma skórę tłustą i łojotokową. Mikrodermabrazja diamentowa polecana jest osobom mającym zaskórniki, cerę z przebarwianiami oraz zrogowaciałą. Rozszerzone pory także są niekorzystne dla cery.

Jak wygląda zabieg mikrodermabrazji?

Zabieg trwa około trzydziestu minut. Osoba realizująca taki zabieg przesuwa po skórze głowicę ścierającą i zasysa ścierany naskórek. Głębokość złuszczania musi być zawsze określona indywidualnie, pod kątem danej osoby. Mikrodermabrazja jest zabiegiem przyjemnym oraz bezbolesnym. Zabieg realizowany jest co dwa tygodnie. Jeśli ktoś ma dość gruby naskórek to może taki zabieg mieć co tydzień. Oczyszczać cerę trzeba, ale jeden zabieg nie jest efektywny, koniecznie trzeba wykonać co najmniej pięć, a najlepiej dziesięć zabiegów. Po mikrodermabrazji nakłada się na skórę maseczkę odżywczą lub preparat niwelujący wypryski. Po takim zabiegu skóra może być lekko podrażniona. Po zabiegu lepiej nie nakładać makijażu przez jeden czy dwa dni. Nie zaleca się planowania mikrodermabrazji przed ślubem. Lepiej wykonać ją na miesiąc przed zabiegiem. Po zabiegu nie wolno korzystać z basenu, sauny czy solarium. Kremów z filtrem UV też nie wolno po tym zabiegu używać. Kolejnym zaleceniem jest nawodnienie organizmu oraz picie dużych ilości wody. Należy takich zaleceń starannie przestrzegać.

Co daje ten zabieg?

Dobrymi efektami tego zabiegu są: wygładzenie skóry, oczyszczenie porów, poprawa stanu napięcia skóry, rozjaśnienie wszelkich przebarwień, usunięcie zaskórników, spłycenie wszelkich drobnych zmarszczek. Warto zatem poddać się takiemu zabiegowi i dobrze się po nim poczuć.

Kto nie może poddać się takiemu zabiegowi?

Przeciwwskazaniami do zabiegu tego rodzaju są stany ropne, trądzik różowaty, skaleczenia, choroby skóry, rozszerzone naczynia krwionośne, nowotwory skóry, naczyniaki jamiste oraz ciąża. Matki karmiące również nie powinny poddawać się takiemu zabiegowi.

Botoks jest przydatny i sprawdza się

Botoks to skuteczne usuwanie zmarszczek. Wiele osób wybiera ten zabieg i stosuje go regularnie. Zabieg polega na podaniu małej dawki toksyny botulinowej. Ostrzykiwane są wybrane miejsca na twarzy, przed zabiegiem skóra jest chłodzona lodem, nie trzeba podawać znieczulenia, wystarczy lekko schłodzić miejsce. Celem zabiegu jest wygładzenie cery. Nie jest skomplikowany, trwa on kilkanaście minut. Po takim zabiegu cera może być podrażniona oraz z lekka spuchnięta. Może pojawić się nawet siniak. Efekt kosmetyczny pojawia się po kilku dobach i utrzymuje się nawet do pół roku. Po tym czasie zabieg należy powtórzyć, by efekt się utrzymał. Po zabiegu skóra jest schładzana, a następnie jest schładzana witaminą K. Pozwala to zapobiec chwilowym siniakom czy też przebarwieniom. Przez trzy godziny po botoksie należy odpoczywać, nie wolno masować twarzy, wykonywać sportów, biegać, schylać się. Dzięki temu botoks dobrze ułoży się na twarzy. Taki zabieg bardzo chętnie wykonują panie po 30. roku życia, po 40. roku życia czy starsze. Po botoksie mogą pojawić się bóle głowy i nudności wymioty, objawy podobne do grypy, zaczerwienie cery, osłabienie mięśni twarzowych. Takie objawy nie są często, ale mogą wystąpić.

W sklepach oferowane są kremy mające efekt podobny do botoksu, ale efekt nie jest aż tak spektakularny. Zabieg botoksu pozwala spłycić kurze łapki, wygładzić zmarszczki na czole, między brwiami, zmarszczki palacza, możliwy jest także zabieg na szyję. Toksyna botulinowa pozwala także skorygować brwi.

Kwas hialuronowy bardzo dobrze pomaga

Bardzo dobrym zabiegiem jest stosowanie kwasu hialuronowego, który nawilża cerę, wypełnia zmarszczki, nadaje objętość, modeluje usta. Dzięki temu zabiegu poprawiany jest kontur twarzy, wypełniane są zmarszczki. Można nimi modelować usta, poprawiany jest kontur twarzy, pobudzane są procesy regeneracyjne skóry. Po zastosowaniu tego preparatu skóra wygląda o wiele lepiej. Każdy zabieg jest przeprowadzany po konsultacji lekarskiej. Po takiej konsultacji lekarskiej wprowadzany jest do twarzy wypełniacz. Jest to rodzaj żelu, który wprowadzany jest za pomocą strzykawki. Skóra jest znieczulana za pomocą maści. Po około 40 minutach lekarz zajmuje się zabiegiem właściwym. Kwas wiąże wodę i zwiększa swoją objętość. Efektem jest wygładzanie zmarszczek oraz nadan ie cerze gładkości. Jest to bardzo efektywny oraz bezbolesny zabieg, który może poprawić wygląd cery szybko i niedrogo.

Leave a Reply

slot server taiwan slot server singapore slot depo 10k slot luar negeri slot server thailand slot server taiwan slot server rusia slot via dana slot server thailand slot server thailand slot server luar slot server vietnam slot server mexico slot server kamboja idn live slot online slot thailand slot dana live draw hk