fbpx

Według dzisiejszych wyznaczników mody przyjmujemy, że to kobiety powinny walczyć ze swoim owłosieniem. Dla każdej kobiety szczególnie uciążliwe są włosy na rękach, twarzy, nogach czy w okolicy bikini.

Każda kobieta na bieżąco dba o brak zarostu pod pachami w okolicach bikini czy na nogach. Co jednak z mężczyznami? Dla prawdziwego mężczyzny nadmierne owłosienie to wbrew pozorom, też spory problem!

Niekontrolowane owłosienie – czy to dzisiejszy męski problem?

Duża ilość mężczyzn za problem uznaje zbyt duże owłosienie na klatce piersiowej, dłoniach czy plecach. Wielu mężczyzn chciałoby cieszyć się gładkimi ramionami, plecami a nawet nogami. Współczesne trendy modowe jak i gusta współczesnych kobiet sprzyjają takiemu podejściu.

Wielu kobietom przeszkadza dzisiaj zbytnie owłosienie panów. Według dzisiejszych gustów panowie o nadmiernym owłosieniu nie wyglądają ani estetycznie ani atrakcyjnie, a nadmierne owłosienie kojarzy się kobietom z brakiem odpowiedniej higieny osobistej.

Czasy kiedy mężczyzna z owłosioną klatką piersiową, szyją czy ramionami był wyznacznikiem „prawdziwego mężczyzny” to już przeszłość. Męskość wciąż utożsamiana jest z ilością testosteronu, ale męskie owłosienie doceniane jest głównie w postaci gęstej czupryny na głowie, imponującej długiej brody czy brwi. Owłosiona klatka piersiowa, nogi, plecy czy pachy odchodzą niestety do lamusa.

Kiedyś prawdziwy mężczyzna pozwalał swoim włosom na ciele rosnąć do woli, ale dzisiaj większość mężczyzn decyduje się na usunięcie owłosienia, szczególne pod pachami, na plecach i klatce piersiowej.
Gładkość skóry pozwala na uniknięcie takich problemów jak przebijanie się włosków pomiędzy guzikami eleganckiej koszuli, niewidoczność tatuażu na ramieniu czy braku możliwości pokazania tak ciężko wypracowanej krzywizny mięśni.

Nadmierne owłosienie u mężczyzn – z czego może wynikać?

Jedną z przyczyn nadmiernego owłosienia u mężczyzn może być hipertrychoza. Ta choroba dotyka głównie mężczyzn i objawia się nadmiernym owłosieniem w niektórych partiach ciała lub na całym ciele. Ta choroba może być skutkiem nadmiernej wrażliwości na androgeny nadnerczowe, ale i niewłaściwego stosowania leków przeciwdrgawkowych, psychotropowych, obniżających ciśnienie czy sterydów anabolicznych. Ta specyficzna choroba może mieć także podłoże genetyczne i być dziedziczona w linii ojciec – syn lub dziadek – wnuk.

Nadmierne wyrastanie włosków może również wynikać z ogólnego niedożywienia lub być konsekwencją chorób ośrodkowego układu nerwowego. Nadmierne, zbyt szybko pojawiające się owłosienie to także sygnał o możliwości rozwijania się nowotworu, dlatego nie powinno się tego bagatelizować.
Hipertrychoza może występować w postaci wrodzonej i nabytej oraz pojawić się już w okresie dzieciństwa czy w okresie młodzieńczym.

Nadmierne owłosienie może także być przyczyną przyjmowania leków takich jak fenytoina będącej lekiem przeciwpadaczkowym czy minoksydelu stosowanego przy leczeniu łysienia.

Nadmierne owłosienie pojawia się także u osób cierpiących na niedoczynność tarczycy czy choroby hematologiczne i nowotwory złośliwe.
U mężczyzn nadmierne owłosienie może mieć też podłoże androgeniczne wynikające z większej ilości testosteronu, przez który włosy są grube i ciemne. Nadmierne owłosienie może też być skutkiem złej diety i stosowania wyżej wspomnianych leków.

Włosy na plecach – depilacja jako rozwiązanie problemu

Włosy na plecach stanowią szczególnie uciążliwy męski problem. Warto pomyśleć o w miarę trwałej metodzie usunięcia tych włosów, która szybko zapewni oczekiwany efekt. Taką metodą jest depilacja woskiem dostępna w większości salonów kosmetycznych.
Ta dosyć bolesna metoda zapewnia utrzymanie się docelowego efektu nawet przez kilka miesięcy.

Depilacja woskiem polega na mechanicznym usunięciu uciążliwych włosków wraz z ich cebulką. Rozgrzany wosk rozprowadzany jest na skórze po czym jest zrywany pod włos wraz z włosami. Ta metoda jest z powodzeniem stosowana zarówno do pozbycia się uciążliwego problemu włosów na plecach, twarzy, pachach, nogach jak i w okolicy narządów intymnych.

Zabieg ten nie daje stałej gwarancji na brak włosów i należy przeprowadzać go co ok. 4 tygodnie. Przeciwwskazania do tego zabiegu stanowią widoczne na skórze naczynka, stany zapalne i ropne skóry.

Depilacja laserowa – trwała metoda na lata

Trwalszymi efektami od depilacji tradycyjnym woskiem cieszy się depilacja laserowa, która może przynieść efekty już po pierwszej sesji. Depilacja laserowa to bezbolesna metoda zapewniająca długotrwałe rezultaty już po pierwszym zabiegu. Dodatkowo nie występuje tutaj ryzyko poparzenia a sam zabieg jest całkowicie bezbolesny. Taki zabieg zapewnia gładką nieowłosioną skórę na stałe.

Dostępne dzisiaj lasery mają często głowicę pokrytą szafirowym szkłem zapewniającą stałe chłodzenie skóry, a co za tym idzie, pacjent podczas zabiegu nie odczuwa bólu a odpowiedni czytnik bada poziom melaniny w skórze, dzięki czemu długość naświetlania może być odpowiednio dobrana do typu skóry i owłosienia.

Depilacja wstydliwych włosów na plecach czy innych częściach ciała nie jest szczególnym wyzwaniem dla profesjonalnego gabinetu kosmetycznego dlatego nie powinieneś wstydzić się przed umówieniem się na konsultację. Taki zabieg gwarantuje długotrwały efekt i mimo, że nie należy do najtańszych, prowadzi do całkowitego usunięcia problemu w postaci nadmiernego owłosienia.

Dostępne dzisiaj urządzenia skutecznie pozbywają się owłosienia w niechcianych miejscach nie podrażniając przy tym skóry i nie wywołując problemów dermatologicznych. Użycie dobrej jakości lasera nie tylko usunie zbędne owłosienie z nawet największych powierzchni ciała, ale też nie wywoła uszkodzeń ani podrażnień skóry. To bezpieczna opcja usunięcia nadmiernego owłosienia, którą doceniło już wielu mężczyzn.

Sam zabieg laserowego usunięcia owłosienia trwa stosunkowo, krótko a usunięcie owłosienia na małych partiach skóry takich jak np. kark to kwestia zaledwie 10 minut. Poza tym każdy impuls lasera to zaledwie milisekundy twojego czasu, porównaj to do czasu który codziennie poświęcasz na golenie twarzy, klatki piersiowej, rąk czy karku..

Czy wiesz, że każdy z mężczyzn goli się przynajmniej 20 tysięcy razy w życiu?

Minuty zmarnowane codziennie na golenie twarzy, pleców, ramion czy klatki piersiowej to kawał czasu!
Podczas laserowego zabiegu depilacji wiązka światła trafia z idealną precyzją w mieszek włosa. Usuwasz zatem dokładnie to co chcesz z uniknięciem charakterystycznych dla golenia zadraśnięć czy podrażnień.

Laserowe usuwanie owłosienia to zabieg wyjątkowo trwały i gwarantujący, że po jakimś czasie włoski nie odrastają. W przypadku tradycyjnej depilacji czy golenia kłopotliwy jest fakt, że odrastające włoski są znacznie grubsze i ciemniejsze od swoich poprzedników, to fakt niezależny od jakości użytej maszynki czy kremu do depilacji.

Depilacja laserowa to bardzo bezpieczny zabieg wykonywany sprzętem o odpowiedniej certyfikacji medycznej i przeprowadzany przez wykwalifikowany personel wybranej kliniki medycznej. Wybór laserów do depilacji także jest szeroki i pozwala na dobranie programu depilacji do wymagań każdego pacjenta.

Ekonomiczny zabieg laserowy

Laserowe zabiegi usuwania włosów mogą wydawać się drogie jednak warto wziąć pod uwagę koszty jakie niosą za sobą golenie lub regularna depilacja woskiem.

Terapia laserowa to najtrwalsza opcja zapewniająca trwałe usunięcie włosów na plecach, ramionach, karku czy klatce piersiowej.
Jej alternatywą wciąż jest depilacja woskiem, stosowanie kremów do depilacji i standardowe co kilkudniowe golenie owłosionych miejsc. W porównaniu do wszystkich innych opcji, laserowa terapia wydaje się najbardziej rozsądna cenowo i trwała, mimo, że przewyższa ona znacznie cenowo standardowe rozwiązania to możliwość utrzymania jej efektów jest warta swojej ceny.

Dzisiaj włosy na plecach, karku czy pod pachami nie są mile widziane przez kobiety, ogólne trendy męskości wciąż się zmieniają, ale dzisiaj każda kobieta docenia męskie włosy głównie na głowie a niekoniecznie w innych partiach ciała. Dążenie do bycia modnym skupia się dzisiaj na gładkich pachach, plecach a często nawet klatce piersiowej czy nogach. Jeszcze niedawno przystojny mężczyzna pozwalał swoim włosom rosnąć do woli, dzisiaj to się zmieniło.
Trendy bycia męskim wciąż się zmieniają dlatego warto wiedzieć jakie zabiegi można zastosować aby być na czasie.

Wybór metod usuwania nadmiernego owłosienia obejmuje także najzwyczajniejsze w świecie golenie. Cena dobrej maszynki do golenia nie uszczupli żadnego portfela a przyniesie wymierny w skutkach efekt. Na rynku dostępne są maszynki z ostrzami dopasowującymi się do ciała i szereg kremów po goleniu zapewniających, że włoski na nogach czy klatce piersiowej długo nie będą odrastać.
Do usuwania nadmiernego owłosienia można także wykorzystać dostępne na rynku kremy do depilacji, które zawierają substancje rozpuszczające białka włosów dające kilkutygodniowy efekt. W pakiecie dostępne są kremy opóźniające odrost niechcianych włosków.

Wybór metody usunięcia niechcianego owłosienia w dużej mierze zależy od stanu męskiego portfela. Czasem jednak warto zaoszczędzić i z oszczędzonych środków zapewnić sobie zabieg gwarantujący trwałe pozbycie się problemu,

Leave a Reply

slot server taiwan slot server singapore slot depo 10k slot luar negeri slot server thailand slot server taiwan slot server rusia slot via dana slot server thailand slot server thailand slot server luar slot server vietnam slot server mexico slot server kamboja idn live slot online slot thailand slot dana live draw hk