fbpx

Współcześni mężczyźni coraz bardziej się różnią od swoich rówieśników w ubiegłym stuleciu. Gołym okiem dostrzegalne są zmiany, które wskazują, że kwestia dbania o wygląd jest dla nich bardzo istotna. Nie dotyczy to wyłącznie stylizacji włosów czy modnego ubioru. Chcą dobrze czuć się w swoim ciele, co w obecnych czasach oznacza również konieczność depilacji. Okazuje się, że mężczyźni równie chętnie dążą do posiadania gładkich sfer na skórze, które są pozbawione zbędnego owłosienia. Odnosi się to nie tylko do okolic intymnych, pach, czy też klatki piersiowej. Panowie coraz częściej depilują również ręce i nogi. Depilacja to powszechnie panujący standard, który na części mężczyzn wymusił zmianę podejścia do swojego wyglądu. Co więcej, nie przeważa w tej kwestii wyłącznie argument związany z estetyką, ale przede wszystkim odnoszący się do codziennej higieny ciała. Zatem, jakie miejsca mężczyźni najczęściej poddają depilacji? I czy to pokrywa się z wymaganiami współczesnego świata?

Wydepilowane ciała mężczyzn – higiena i wygląd

W społeczeństwie przestał funkcjonować mit związany z depilowaniem ciała. Kilka lat wstecz ten zabieg był wyłącznie przypisywany kobietom, choć nie wszystkie go wdrażały. Obecnie już nikogo nie dziwi gładkie ciało u mężczyzny. Mężczyźni zaczęli inaczej spostrzegać depilacje, nie traktują jej jako sfeminizowanego zabiegu. Kierują nimi głównie zalety wynikające z depilowania ciała. Co więcej, z powodzeniem mogą wykonywać ten zabieg w domu, jak i salonach kosmetycznych. Niemal każdy gabinet posiada ofertę skierowaną także dla panów. Każdy mężczyzna, zgodnie ze swoim upodobaniem i potrzebami, może wskazać wybrane miejsce do depilacji. Jest to wybór podyktowany indywidualnymi wymaganiami. Uznanie przez społeczeństwo faktu, że mężczyźni także mogą, a nawet powinni się depilować jest swoistym wybawieniem dla osób, które obciążane są schorzeniem hipertrychozy, czyli ponadprzeciętnego porostu owłosienia na całym niemal ciele lub w przypadku panów borykających się z nadpotliwością. Wówczas wydepilowana skóra jest o wiele łatwiejsza do zachowania w czystości i higienie.

Zazwyczaj panowie podejmują decyzję o wydepilowaniu pewnej strefy w momencie, kiedy owłosienie zaczyna im doskwierać w codziennym życiu. Mężczyźni są świadomi, że nadmierne owłosienie nie jest oznaką ich męskości, dlatego nie jest dla nich trudne pożegnanie go. Najczęściej ta decyzja jest podyktowana nie tylko dyskomfortem, ale także indywidualnym odczuciem estetyki, w które nie wpisują się owłosione części ciała. Co prawda, depilowanie męskiego ciała nie posiada 100% poparcia wśród mężczyzn. Równolegle są panowie, którzy doceniają obdarzenie przez naturę owłosionym ciałem i eksponowanie wydepilowanego ciała byłoby dla nich niemal haniebne.

Przyglądając się sylwetkom mężczyzn, którzy zawodowo zajmują się prezentowaniem ciała lub kulturystyką, można dostrzec, że oni także byli poddani zabiegowi depilacji, m.in. klatki piersiowej. Nie do końca musi być to zgodne z ich przekonaniami, jednak bez wątpienia gładkie ciało umożliwia podkreślenie posiadanych przez nich atutów w wyglądzie ciała. Wydepilowanie pewnej strefy ciała odmienia wygląd. Przykładowo, zgolenie owłosienia z klatki piersiowej umożliwia dodatkowe wyeksponowanie mięśni. Mężczyźni, którzy są bardzo szczupli i dodatkowo depilują klatkę piersiową, nawet nieświadomie podkreślają mankamenty swojej sylwetki. Analogiczna sytuacja ma miejsce w przypadku posiadaczy większego brzucha. Skóra pozbawiona owłosienia przykuwa wzrok do nadmiernych kilogramów. Podsumowując, jeżeli mężczyźnie zależy na dobrym wyglądzie oraz zatuszowaniu pewnych cech wyglądu, powinien dokładnie rozważyć możliwe do uzyskania efekty wizualne.

Depilowanie pach jako element podstawowej higieny ciała

Dominującą strefą, która najczęściej poddawana jest depilacji u mężczyzn są pachy. Przemawia za tym przede wszystkim aspekt związany z utrzymaniem należytej higieny. Włosy pod pachami są miejscem szczególnie przyjaznym dla bakterii. Wilgoć, ograniczony dostęp powietrza oraz wyższa temperatura stwarzają najlepsze warunki do ich dalszego rozwoju, co w konsekwencji przyczynia się do powstawania nieprzyjemnego i charakterystycznego zapachu. Wydepilowanie tych miejsc sprawia, że pojawia się o wiele lepszy przepływ powietrza, a jednocześnie bakterie tracą miejsce do idealnego rozwoju. Z pewnością na wydepilowanie pach powinni się zdecydować mężczyźni, którzy borykają się z nadpotliwością. Nie tylko badania naukowe, ale także doświadczenie przeciętnych osób, wskazuje, że pozbycie się owłosienia w tym okolicach, przekłada się na zredukowanie problemu nadmiernej potliwości. Niezwykle ważne jest zachowanie systematyczności. Gładka skóra jest o wiele łatwiejsza do utrzymania w czystości oraz idealnie przygotowana do dalszej pielęgnacji.

Depilowanie sfer intymnych przez mężczyzn

Owłosione okolice miejsc intymnych u panów przestały być uznawane jako atrybut męskości. Za depilowaniem tych miejsc przemawiają te same argumenty, które przemawiają za pozbyciem się owłosienia pod pachami. Wydepilowanie miejsc intymnych sprzyja zachowaniu standardów higieny, ale również umożliwia dopasowanie się do współczesnych wymogów estetyki. Warto pamiętać, że okolice miejsc intymnych są miejscem, które w szczególności jest narażone na rozwój infekcji. Pozbycie się zbędnego owłosienia z tej strefy, radykalnie obniża ryzyko rozwoju nieprzyjemnych dolegliwości lub zakażeń, ponieważ o wiel e łatwiejsze staje się utrzymanie przyrodzenia w czystości.

W wielu przypadkach, depilowanie męskich miejsc intymnych wpływa pozytywnie na poczucie własnej wartości, co przekłada się na łatwość w nawiązywaniu nowych relacji. Wydepilowanie okolic intymnych doskonale wpisuje się we współczesne poczucie estetyki, co pozwala poczuć się mężczyznom atrakcyjniej. Co więcej wydepilowanie tego miejsca, przekłada się również na wizualne powiększenie przyrodzenia.

Depilowanie klatki piersiowej, pleców i barków u mężczyzn

W przypadku mężczyzn, którzy posiadają delikatne owłosienie w okolicy klatki piersiowej, barków i pleców, sama depilacja jest zabiegiem niekiedy zbędnym. Delikatny porost włosów nie jest generalnie uciążliwy w utrzymaniu w czystości, a jednocześnie nie godzi we współczesne odczucie estetyki. Zupełnie inaczej sytuacja zaczyna się kształtować, kiedy w tych miejscach panowie obserwują nadmierny przyrost włosów, a włosy cechują się rzadko spotykaną grubością, długością, a przede wszystkich ciemną barwą. Wówczas negatywnie wpływają na całokształt wizerunku mężczyzny, a wręcz odejmują estetyce i elegancji. Nadmierne owłosienie może doprowadzić do ogromnego zakłopotania, w szczególności w trakcie oficjalnych wyjść, kiedy włosy dostrzegalne są pod koszulą lub nawet wychodzą poza nią. Co więcej, zdarza się, że włosy mogą zaczepiać się o suwaki w ubraniach.

Wydepilowaną klatkę piersiową, barki oraz plecy najszybciej można zauważyć u mężczyzn regularnie uprawiających sport oraz u zawodowych sportowców. Pozbawienie owłosienia w tych miejscach sprawia, że mięśnie są o wiele bardziej uwidocznione, co poprawia ich ogólny wygląd sylwetki. Dodatkowo, wydepilowane ciało poprawia komfort w trakcie treningów, a także poprawia osiągane wyniki. Przykładowo, pływacy wraz z wydepilowanym ciałem zyskują mniejszy opór w wodzie, a kolarze mają wówczas ciała bardziej aerodynamiczne.

Jak powinna przebiegać depilacja męskiego ciała?

W przypadku mężczyzn, owłosienie zazwyczaj jest o wiele bardziej gęste niż u kobiet, dlatego ważne jest aby dobrać odpowiednią nasadkę, która pozwoli szybciej i łatwiej usunąć owłosienie. Następnie należy przyciąć włosy, dzięki czemu ostrza maszynka, nie będą się zatykały. W trakcie depilacji, warto wziąć pod uwagę, że woda posiada zdolność zmiękczania włosów, co przekłada się na większy poślizg maszynki w trakcie golenia. Do golenia ciała, warto wykorzystywać żel do golenia, który nie tylko ułatwia cały zabieg, ale jednocześnie zapewnia skórze dodatkową ochronę przed podrażnieniami. Cały zabieg należy wykonywać w oparciu o lekkie i subtelne pociągnięcia. Konieczne jest częste opłukiwanie maszynki z owłosienia. Dla bezpieczeństwa i ułatwienia, skórę należy delikatnie naciągać.

Opinie kobiet o depilacji wśród mężczyzn

Kult estetyki oraz czystości, posiada swoje odzwierciedlenie w opinii kobiet o męskiej depilacji. Panie nie tylko ją akceptują, ale przede wszystkim jej oczekują od mężczyzn. W szczególności odnosi się to do pach oraz okolic intymnych. Jest to dla kobiet swoista gwarancja, że mężczyzna dba o siebie. Przychylne spojrzenie do męskiej depilacji okolic intymnych i pach charakteryzuje niemal całą zachodnią część globu. Co piąta kobieta akceptuje także ogolone nogi, jednak nie jest to bardzo powszechnie spotykane.

Niezwykle ciekawą kwestią, o której dużo się nie mówi jest fakt, że mężczyźni coraz częściej poddają się wyregulowaniu brwi. Z pewnością potrzeba czasu, aby mówić o tym wprost, jednak z praktycznego punktu widzenia nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Brwi wpływają na wygląd całej twarzy, a mężczyźni także chcą wyglądać i czuć się pięknie, zupełnie jak kobiety.

Leave a Reply

slot server taiwan slot server singapore slot depo 10k slot luar negeri slot server thailand slot server taiwan slot server rusia slot via dana slot server thailand slot server thailand slot server luar slot server vietnam slot server mexico slot server kamboja idn live slot online slot thailand slot dana live draw hk