Maseczki – na pomoc cerze z niedoskonałościami
Każda z nas wiele razy mierzyła się a być może nadal mierzy się z niedoskonałościami, trądzikiem, zaskórnikami czy innymi problemami skórnymi. Niewątpliwie twarz jest naszą wizytówką. Z tego względu każdy z nas chciałby aby jego cera wyglądała zdrowo i lśniąco. Jak więc przywrócić kondycję naszej skóry? Pomysłów jest wiele. Wizyty u kosmetologa, peelingi oczyszczające, nawilżające czy maseczki. Dawniej, kiedy nie było tak wielu możliwości kobiety dbały o swój wygląd korzystając z produktów, które miały w domu, bądź ktore mogły zdobyć np. na łąkach. Korzystały więc z glinek, ziół, oliwy, mleka czy owoców. Składniki maseczek o wieków się nie zmieniły. Sposoby naszych babć dalej są aktualne. Wiele wymienionych składników znajdziemy w gotowych maseczkach, które oferują nam drogerie.
Maseczki na zaskórniki
Małe czarne kropki na nosie, brodzie, policzkach to zmora nie tylko kobiet. Jednym ze sposób pozbycia się intruzów są maseczki oczyszczająco złuszczające, zawierające właśnie glinki i kwasy. Działają zmniejszając pory, odblokowując je, przy okazji poprawiając koloryt skóry. Jednak firm i maseczek na rynku jest multum. Którą więc wybrać? Wśród kobiet używających maseczek oczyszczających dobre opinie zdobyły:
– Miya, 5-minutowa maseczka z kwasem azelainowym i glicyną – Odblokowuje pory i złuszcza martwy naskórek. Po użyciu zostawia efekt miękkiej, gładkiej skóry. Nadaje się nawet do najbardziej wrażliwej skóry.
– Glamglow, SuperMud Clearing Treatment– stworzona na potrzeby poprawienia skóry w 10 minut. Dzięki kwasom AHA, BHA zawartym w recepturze maseczki, w ekspresowym tempie poprawia koloryt skóry, zwęża pory i redukuje błyszczenie.
– L’Oreal Skin Expert, Czysta glinka– rozświetla oraz redukuje wydzielanie sebum. Odpowiadają za to składniki zawarte w maseczce tj. węgiel oraz 3 inne mineralne składniki.
Oczyszczającą maseczkę do twarzy można wykonać również samodzielnie, w domu, korzystając ze składników które znajdziemy np. w kuchni. Te pozostawiają skórę oczyszczoną i odświeżoną. Tu jednak należy posiadać chociaż minimalistyczną wiedzę na temat swojej skóry. Należy pamiętać, że cery naczynkowej i wrażliwej nie należy oczyszczać mechanicznie. To znaczy, że wszelkie peelingi, maseczki stworzone z orzechów czy drobinek cukru tylko pogorszą stan skóry. W tym wypadku warto się skupić na delikatnym oczyszczaniu.
Domową maseczkę oczyszczającą możemy zrobić przy użyciu kilku prostych składników. Potrzebujemy jedynie śmietany oraz kilku kropel cytryny bądź glinkę, którą możemy dostać w każdej drogerii połączyć z oliwą. Zaaplikować maseczkę na twarz i po 15 minutach zmyć ciepłą wodą. Jeśli natomiast potrzebujemy dla naszej cery czegoś mocniejszego i mamy pewność, że nasza skóra nie jest wrażliwa bądź naczynkową możemy skorzystać z ziaren kawy, różnych nasion, drobinek cukru bądź fusów.
Maseczki nawilżające
Tego typu maseczki będą odpowiednie do każdego rodzaju skóry. Nawilżenie jest najważniejszym krokiem w pielęgnacji skóry od razu po tonizacji i oczyszczeniu. Do kosmetyków które wspomagają nawilżenie naszej cery należą olejki, kremy, sera, które posiadają wiele pożądanych składników. Czym więc kierować się przy wyborze? Najbardziej wartościowe maseczki posiadają w swoim składzie oleje, masła roślinne, glinki, algi morskie czy witaminy, które odpowiadają za zmiękczenie i natłuszczenie naskórka. Dodatkowo znajdziemy składniki, które będą odpowiadać za nawilżenie, czyli aloes, ekstrakty roślinne, mocznik. Unikamy natomiast parabenów oraz dużych ilości substancji zapachowych. Maseczki jakie polecają kobiety:
– Maseczka nawilżające Be Organic – zapobiega wysuszaniu, przywraca miękkość, gładkość. Niweluje uczucie ciągniecia. Jej receptura opiera się na naturalnych, roślinnych składnikach. Znajdziemy w niej aloes, masło shea, olej arganowy.
– Nacomi- maska z alg, typu peel of– maskę należy zmieszać z wodą. Zawiera dużą ilość składników nawilżających, dzięki czemu regeneruje oraz odmładza skórę twarzy. Idealnie się sprawdzi nawet do codziennej pielęgnacji. Przy regularnym użytkowaniu złagodzi stany zapalne oraz podrażnienia.
Maseczkę nawilżającą również można przygotować samodzielnie w domu. Wpływają one na łatwiejsze przyswajanie przez skórę wody dzieki czemu nie traci ona również wilgotności. Maseczki nawilżające będą niezastąpione w momencie kiedy nasza skóra będzie przesuszona, np. przy nadmiarze słońca i opalaniu. Taką maseczkę możesz wykonać z płatków owsianych, które doskonale leczą podrażnień, działając jak opatrunek. Potrzebujesz jedynie płatków, kilka kropel oleju, np. arganowego oraz ciepłą, przegotowaną wodę. Zmielone płatki zmieszaj z pozostałymi składnikami i nałóż na twarz. Po 15 minutach zmyj ciepłą wodą i ciesz się efektem.
Inna opcja, a zarazem najprostszą metodą na domową maseczkę nawilżającą jest rozgniecenie owoców. Dla zwiększenia efektu możesz je połączyć ze śmietaną lub miodem. Dla zwiększenia efektów stosowania maseczek warto po zabiegu nałożyć na twarz np. serum, a w drugiej kolejności krem.