W salonie kosmetycznym i u manicurzystki możemy wykonać wiele zabiegów na paznokcie. Jednym ze sposobów na piękną i lśniącą płytkę jest japoński manicure. To specjalna metoda polerowania oraz odżywiania paznokci bez użycia lakieru. Plusem zabiegu jest wysokie bezpieczeństwo. Może być wykonywany u kobiet w ciąży i u alergików. Do japońskiego manicure używa się składników pochodzenia naturalnego: glinek, krzemionki, wosku pszczelego. Bogactwo witamin i minerałów decyduje o wspaniałym efekcie.
Manicure japoński a tradycyjny – podstawowe różnice
Panie, które chcą mieć piękne, naturalne paznokcie z delikatnym błyskiem mogą skorzystać ze specjalnej metody ich odżywiania i nabłyszczania. W klasycznym manicure na oczyszczoną płytkę paznokcia nakłada się po prostu lakier bezbarwny lub kolorowy. Japoński manicure wykorzystuje całkiem odmienną technikę. Zamiast tradycyjnego lakieru, stosowane są składniki mineralne. Kosmetyczka lub manicurzystka nakłada na oczyszczoną płytkę specjalne preparaty. Ważne jest zachowanie kolejności aplikowania glinki, krzemionki i odżywczej pasty. Długość takiego zabiegu to około godziny.
Efekt klasycznego malowania uzależniony jest od jakości lakieru i stanu płytki. Jeśli paznokcie są zniszczone, łamliwe, suche, pozbawione blasku, wówczas i efekty malowania będą słabsze. Z kolei przy stosowaniu japońskiego manicure nawet bardzo zniszczone paznokcie wyglądają dobrze. Dlatego ten zabieg polecany jest paniom, które chcą zrobić przerwę w przedłużaniu i żelowaniu paznokci. Także po długotrwałym stosowaniu lakierów hybrydowych paznokcie wymagają przerwy i regeneracji. Japoński manicure to naturalna metoda pielęgnacyjna. Stosowana powszechnie w Stanach Zjednoczonych, przez wiele gwiazd. Także w Polsce od lat jest to popularny sposób na poprawienie wygląd u paznokci.
Naturalna pielęgnacja osłabionej płytki krok po kroku
Japoński manicure można wykonać w większości salonów kosmetycznych i u manicurzystek. To zabieg skupiony na pielęgnacji i wyeksponowaniu naturalnego piękna dłoni. Rozpoczyna się podobnie, jak tradycyjny manicure. Najpierw należy oczyścić paznokcie, odtłuścić, usunąć dawne warstwy lakieru, hybrydy lub żelu. Następnie pilniczkiem nadaje się kształt płytce. Dodatkowo delikatną polerką lub pilniczkiem, trzeba przeszlifować powierzchnię paznokcia. Usuwa się skórki albo odsuwa dłutkiem bądź patyczkiem. Tak przygotowane paznokcie gotowe są na kolejne etapy manicure japońskiego. Na suchą i czystą płytkę nakładane są na zmianę warstwy różowego pudru i zielonej pasty. Kosmetyczka wciera w paznokcie szpatułką naturalne krzemionki i glinki. Po nałożeniu warstw składników mineralnych, delikatnie poleruje się płytkę. Czynność powtarza się 2-3 razy. Na koniec nie potrzeba lakieru. Paznokcie po takim zabiegu posiadają naturalny blask. Efekt jest podobny do manicure klasycznego lub french manicure. Różnica polega na stosowanej technice i składnikach.
Korzyści ze stosowania manicure japońskiego
Panie, które cenią sobie naturalną pielęgnację, zachwycą się japońskim manicure. Lista korzyści płynących z tej techniki, jest długa. Oto najczęściej dostrzegane pozytywne efekty pielęgnacji z użyciem naturalnych glinek i krzemionki:
- japoński manicure to naturalna metoda, bardzo bezpieczna, może być stosowana u alergików i kobiet w ciąży
- brak chemicznych substancji, które zawarte są zwykle w lakierach do paznokci
- stosunkowo krótki czas zabiegu i długotrwały efekt: pielęgnacja trwa około godziny, a lśniące paznokcie wytrzymują nawet 3 tygodnie bez ponownych zabiegów
- niewysoki koszt manicure – w zależności od salonu waha się od 50 do 70 złotych
- naturalne krzemionki i glinki wcierane w płytkę paznokciową, odżywiają ją, regenerują i pozostawiają błyszczącą powierzchnię
- metoda uznana przez gwiazdy i celebrytów, może być stosowana u kobiet i mężczyzn
- japoński manicure łączy zalety regeneracji, pielęgnacji oraz lśniącego efektu
- delikatny, różowy, naturalny kolor paznokci
- manicure tego typu warto stosować na co dzień lub na szczególne okazje
Z czego składa się zestaw do japońskiego manicure i czy można go wykonać samodzielnie?
Zestawy do japońskiego manicure są dostępne w specjalistycznych sklepach internetowych oraz w hurtowniach kosmetycznych. Jeśli metoda ta przypadnie nam szczególnie do gustu, można taki manicure wykonać samodzielnie. Nie jest to szczególnie trudne, choć wymaga czasu i uwagi. Plusem tej techniki pielęgnacyjnej jest to, że oprócz specjalistycznego zestawu nie potrzebujemy już innych elementów. Oczywiście wykonanie manicure w salonie kosmetycznym jest wygodniejsze. Jednak wiele pań uczy się samodzielnego wykonania manicure japońskiego.
Standardowy zestaw składa się z różowego, sypkiego pudru oraz zielonej pasty z glinką. Do tego dołączona jest plastikowa szpatułka, która służy do nakładania obu substancji na paznokcie. W komplecie znajdziemy dwie polerki: osobną do zielonego i oddzielną do różowego mineralnego składnika. Są też patyczki drewniane do odciągania skórek wrastających przy paznokciach. Do zestawu dołączona jest instrukcja wykonania zabiegu krok po kroku. Postępując zgodnie ze wskazówkami, osiągniemy piękny efekt naturalnie lśniących paznokci.