fbpx

Lifting rzęs

Lifting jest już nie tylko zabiegiem chirurgicznym. Dzisiaj wykonywany jest również w salonach kosmetycznych, a ulepszeniu mogą ulec choćby nasze rzęsy. Która z pań nie marzy bowiem o zmysłowym spojrzeniu bez codziennego stosowania zalotki i tuszu? Czym jest lifting rzęs? Kiedy go najlepiej zastosować? Czy jest bezpieczny? Poniżej postaramy się przybliżyć nieco ten zabieg. 

Czym jest lifting rzęs?

Lifting rzęs jest idealnym zabiegiem dla wszystkich bardzo zapracowanych kobiet, które chcą wyglądać świeżo i pięknie, a przede wszystkim doceniają naturalny wygląd, jak i dla stylistek, które chcą wprowadzać do swoich gabinetów element stylizacji rzęs z niewielkim nakładem pracy i wysoką marżą z przeprowadzanych zabiegów.

Sporą zaletą liftingu będzie możliwość przeprowadzenia podstawowego zabiegu tylko w 20 minut, pakiet zawierający laminację, BOOST i koloryzację to max. 60 minut. Klienta nie będzie także zobowiązana do powtarzania zabiegu we właściwym czasie. Może to zrobić po upływie 5 tygodni, niemniej jednak nic się nie stanie, jeśli powrócimy do gabinetu już po 3 miesiącach. Rzęsy pomiędzy zabiegami nie będą sprawiać problemów, jak to ma to miejsce w wypadku nieregularnie uzupełnianych przedłużonych rzęs.

Historia liftingu rzęs

Trwała do rzęs, czyli niejako ,,babcia” liftingu, była pierwszym zabiegiem, który został wprowadzony ponad kilkanaście lat temu na rynek europejski. Nie cieszyła się ona jednakże zbyt dużym zainteresowaniem. Zasada działania została zapożyczona z fryzjerstwa, niewątpliwie z zabiegu trwałej ondulacji na włosach. Niemniej jednak pierwsze zestawy służące do podkręcania rzęs, jak i edukacja, która towarzyszyła wprowadzaniu zabiegu na rynek sprawiły, że nie był on faworytem wśród dostępnych metod stylizowania rzęs.

Dosyć długo działający produkt i niezbyt precyzyjne akcesoria, zdecydowały o fatalnej przyszłości trwałej na rzęsy, który nie rozwijany powoli zamierał na rynku.

Z pomocą przyszedł jednakże lifting rzęs, który nie tylko zaczerpnął z tego, co najlepsze z trwałej, ale wniósł też wiele ciekawych i nowych rozwiązań. Koncepcja zabiegu pozostała taka sama. Z pomocą dwóch podstawowych produktów oddziałujemy chemicznie na strukturę włosów, aby jak w budowli, najpierw je zdekonstruować, a później odbudować w przemyślany wcześniej sposób.

Nowa era w liftingu rzęs

Jak wynika z tłumaczenia lifting z założenia różni się od trwałej, w której najbardziej charakterystyczne było zakręcanie rzęs na wałeczki, tym, że rzęsy po zabiegu będą uniesione od nasady aż po same końce. Stąd też można liczyć na efekt trwałej zalotki, o którym zawsze marzyły kobiety. Ta subtelna, ale niezwykle istotna różnica miała wpływ na powodzenie popularności tego zabiegu.

Dawne wałeczki papierowe zostały zastąpione silikonowymi, higienicznymi formami wielokrotnego użytku, które nie tylko potrafią się idealnie dopasować do powierzchni oka, ale także pozwalają na bardziej precyzyjną i sprawniejszą pracę. Brak konieczności formowania wałeczków w palcach, jak i nowy klej, który służy do mocowania formy, ale też rzęs na formach, stworzyło pole do manewru dla wszystkich wymagających kosmetyczek i stylistek poprawiających naturę. Praca na formach silikonowych, pozwala nam na dowolność rozplanowania kierunków dla rzęs, jak również odpowiedniego ich odseparowania, tak aby po skończonym zabiegu klientka mogła wyjść ze wspaniałe uniesionymi i doskonale wystylizowanymi rzęsami.

Jednakże również i lifting rzęs pomimo nowatorskich rozwiązań, nie od razu stał się zabiegiem idealnym i dobrze rozpoznawalnym.

Na samym początku kleje do liftingu schły za długo, zaś produkty wykazywały zbyt długi czas ekspozycji, gdyż aż do 25 minut na każdy etap. Razem zabieg trwał ponad 60 minut i niestety nie za każdym razem był zakończony powodzeniem. Kobiety mające silne i rosnące w dół rzęsy niejednokrotnie opuszczały gabinety kosmetyczek z rozczarowaniem. Niepowodzenia w czasie wykonywanych zabiegów są jednym spośród najważniejszych czynników, które decydują o tym, że chcemy zrezygnować z zabiegu albo unikamy w ogóle jego wykonania.

Wszystko odmieniło się, kiedy jesienią 2016 roku marka australijska przedstawiła a naszym kraju całkowicie nową metodę liftingu rzęs, w której czasy zostały skrócone do 5 minut na każdy z etapów zabiegu, zaś efektywność po przeprowadzonym zabiegu wynosiła 100%. Lifting nabrał wówczas całkowicie nowego wiatru w żagle i stał się nieodłączną częścią stylizacji oczu w gabinetach kosmetycznych na całym świecie. Świadczy o tym fakt, iż w roku 2017 przeprowadzono ok. 1,5 miliona zabiegów liftingu rzęs. Poza tym z roku na rok liczba ta ciągle rośnie.

Na czym właściwie polega lifting rzęs?

Zabieg w nieinwazyjny i bezbolesny sposób liftinguje spojrzenie. Co to znaczy? Kosmetyczna przy pomocy przeznaczonych do tego celu specyfików podkręca, jak i unosi rzęsy przy nasadzie, dzięki czemu wydają się sporo dłuższe. Ponadto w czasie liftingu nadawany jest im delikatnie ciemniejszy kolor, zatem miłośniczki naturalnego wyglądu na jakiś czas mogą zapomnieć o używaniu maskary.

Zabieg zagwarantuje nam utrzymanie się efektu do 8 tygodni. Dzięki czemu zalotkę możemy schować do szuflady, a pomimo tego cieszyć się podkreślonym spojrzeniem. Poranne zaoszczędzenie czasu dla wielu pań będzie nieocenione. Kolejną zaletę stanowi odżywienie rzęs, które również będzie elementem liftingu.

Dla kogo jest lifting rzęs?

Najlepsze efekty można uzyskać, jeśli jesteśmy posiadaczkami naturalnie długich i gęstych, niemniej prostych rzęs. To one po liftingu będą mogły wyglądać spektakularnie. Bardzo słabym i rzadkim rzęsom pokręcanie nie pomoże, a wręcz przeciwnie – może je dodatkowo osłabiać. Ogólnie rzecz biorąc zabieg przeznaczony jest dla każdego rodzaju rzęs.

Efekt stanowi kwestię indywidualną, , zatem warto spróbować, aby móc dowiedzieć się, jak na ten zabieg kosmetyczny zareagują nasze rzęsy.

Zabieg liftingu krok po kroku

Zabieg nie jest zbyt skomplikowany, niemniej jednak jak w każdym przypadku, gdzie wykonywana jest ,, operacja” w okolicy oczu, wymaga uwagi. Kosmetyczka uprzednio smaruje rzęsy specjalistycznym preparatem, który umożliwia swobodne modelowanie włosków. Substancja nie tylko pozwala na zmianę położenia cysteinowych związków, które odpowiedzialne są za naturalny wygląd naszych rzęs, ale również odżywia i odbudowuje ich strukturę.

Później przeprowadzany jest etap podkręcenia. Kosmetyczka używa do tego celu niewielkich wałeczków albo silikonowych szablonów. Poddając się zabiegowi musimy wytrzymać ok. 15-20 minut z zamkniętymi oczami, gdyż tyle trwa tenże proces. Później na rzęsy nakłada się utrwalacz, odżywka nawilżająca, a często również przyciemniający tusz, który zapewnia efekt, niczym po użyciu maskary. Nie trzeba z niej jednakże rezygnować, gdyż podkręcone rzęsy po wytuszowaniu będą prezentować się niczym na czerwonym dywanie.

Efekty liftingu rzęs

Rzęsy po wykonanym liftingu rzęs winny być nie tylko podkręcone, ale także błyszczące i odżywione. Przez pierwszą dobę są na ogół jeszcze trochę wilgotne od zastosowanych kosmetyków, a przez to trochę posklejane. Najlepszy efekt uzyskamy, jeżeli rozczeszemy je kolejnego dnia.

Włoski powinny ładnie się układać i wyglądać naturalnie. Nie ma tutaj mowy o obciążeniu. W wielu salonach po wykonanym zabiegu można otrzymać również serum nawilżające, które trzeba nakładać na rzęsy kilka dni po wykonanym zabiegu.

Przeciwwskazania do liftingu rzęs

Można wymienić co najmniej kilka przeciwskazań co do wykonania liftingu rzęs, na które trzeba zwracać uwagę, planując tenże zabieg. Nie możemy poddać się liftingowi rzęs, jeżeli:

  • często przydarzają się nam stany zapalne i infekcje oka,
  • cierpimy na choroby alergiczne oczu,
  • cierpimy na zaćmę albo jaskrę,
  • często używany kropli do oczu (przy zespole suchego oka),
  • posiadamy delikatne i podatne na podrażnienia oczy, jak i skórę wokół nich,
  • cierpimy na zapalenie spojówek.

Używanie szkieł kontaktowych nie stanowi przeciwskazania, niemniej jednak przed poddaniem się zabiegowi trzeba je wyjąć z oczu.

Cena liftingu rzęs

Ile będzie nas kosztował lifting rzęs? Cena zabiegu będzie zależała głównie od salonu i miasta, w którym zamierzamy hi wykonać. Średni koszt to na ogół od 100 do 150 złotych. Ponadto, kobiety nierzadko decydują się na dodatkowe udogodnienie, jakim będzie laminowanie rzęs. To inaczej odżywienie rzęs.

Czasami kobiety poddają się jeszcze zabiegowi, którym jest przedłużanie albo zagęszczanie rzęs metodą 1:1.

Jak pielęgnować rzęsy po przeprowadzonym zabiegu liftingu rzęs?

Po wykonanym zabiegu liftingu rzęs przynajmniej 24 godziny nie można moczyć rzęs i pocierać oczu. Nie powinno się również aplikować maskary i nakładać kremu pod oczy.

Chwilę po zabiegu, rzęsy mogą być wilgotne i posklejane, jednakże po około 24 godzinach widoczne stanie się ich podkręcenie, które wygląda bardzo naturalnie. Po upływie doby konieczne jest rozczesanie rzęs i danie im nieco odpoczynku. Metoda ta stanowi alternatywę dla tych, którzy pragną uzyskać delikatny i naturalny efekt, unikając przy tym nazbyt zagęszczonych, a więc również wyglądających bardzo sztucznie rzęs.

 

 

 

 

 

 

 

Leave a Reply

slot server taiwan slot server singapore slot depo 10k slot luar negeri slot server thailand slot server taiwan slot server rusia slot via dana slot server thailand slot server thailand slot server luar slot server vietnam slot server mexico slot server kamboja idn live slot online slot thailand slot dana live draw hk