fbpx

W pogoni za idealnym wyglądem, kobiety sięgają po innowacyjne metody i technologie, wprowadzane regularnie w klinikach medycyny estetycznej i gabinetach kosmetycznych. Wszelkiego rodzaju rewitalizacje i regeneracje skóry, włosów czy paznokci mają szerokie grono wielbicielek, poddających się zabiegom w zaleconych odstępach czasu. Aby na dłużej zachować młodość, kobiety dbają o najdrobniejsze szczegóły – również o brwi, których zdrowy i zadbany wygląd bardzo łatwo osiągnąć. Należy poddać się zabiegowi laminowania brwi.

O zabiegu

Laminowanie brwi to procedura, dzięki której dochodzi do ułożenia i zaczesania brwi w odpowiednim kierunku oraz do ich intensywnego odżywienia. Polecana jest osobom, które mają z brwiami problem – włoski rosną w różnych kierunkach, są słabe, rzadkie i tworzą nieestetycznie wyglądające łuki. Zabieg można wykonać u każdego – bez względu na gęstość i kolor brwi. Laminowanie można bez wahania łączyć z innymi zabiegami pielęgnacyjnymi, w tym z barwieniem brwi henną czy regulacją. Profesjonalne gabinety estetyczne i kliniki medycyny estetycznej proponują również łączenie laminowania brwi z ostrzykiwaniem botoksem – laminowanie jest procedurą całkowicie nieinwazyjną, wobec czego jest bezpieczna i bezbolesna dla pacjenta. Sam zabieg laminowania trwa około czterdziestu pięciu minut, natomiast w przypadku połączenia z innymi procedurami, czas jego trwania może się wydłużyć do około półtorej godziny. Nie ma przeciwwskazań do wykonania zabiegu laminowania brwi – mogą się mu poddać również kobiety ciężarne i karmiące piersią.

Pierwszy etap zabiegu – działanie kwasu tioglikolowego

Zabieg laminowania brwi rozpoczyna się od ich oczyszczenia i nałożenia na nie warstwy kwasu tioglikolowego. Ta gęsta, oleista substancja o nieprzyjemnym zapachu sprawia, że otwierają się łuski włosów, dzięki czemu są one łatwiejsze w układaniu i lepiej wchłaniają substancje odżywcze. Kwas tioglikolowy od dawna używany jest w przemyśle kosmetycznym. Sole tioglikolowe, szczególnie tioglikolan sodu lub wapnia, znajdują zastosowanie w produkcji kremów do depilacji, działających bez użycia ostrza. Z kolei tioglikolan amonu stosowany był do wykonania trwałej ondulacji – ten związek chemiczny rozrywa mostki dwusiarczkowe w strukturze kolagenu i przebudowuje je, dając efekt naturalnie skręconych włosów. Podczas zabiegu laminowania brwi, kwas tioglikolowy powinna nałożyć doświadczona kosmetyczka. Niezwykle ważne jest, aby odpowiednio dobrać ilość kwasu do gęstości i jakości brwi pacjentki – również w obrębie łuku brwiowego siła każdego włoska może być inna. Nałożenie zbyt obfitej warstwy kwasu tioglikolowego może skutkować osłabieniem kondycji brwi i ich wypadaniem.

Drugi etap zabiegu – powlekanie keratyną

Po usunięciu warstwy kwasu tioglikolowego, na brwi aplikuje się keratynę i rozpoczyna modelowanie kształtu oraz kierunku wzrostu włosków. Kwas tioglikolowy pozostawił łuski włosów otwartymi i podatnymi na nadawanie im nowego kształtu. Powlekanie keratyną ma działanie okluzyjne, czyli tworzy barierę ochronną między włosem i jego cebulką a środowiskiem zewnętrznym. Poprawia to elastyczność włosków oraz ich ogólną kondycję. Keratyna odżywia wszystkie włoski, nabłyszcza je i pogrubia, ponieważ niezwykle łatwo wiąże się z białkami występującymi naturalnie w strukturze włosa. Warto zauważyć, że słaba kondycja brwi może być wynikiem niedoboru keratyny, dzięki czemu zabieg laminowania widocznie je zregeneruje. W branży kosmetycznej keratyna jest wykorzystywana przede wszystkim w pielęgnacji włosów – niezwykle popularne jest keratynowe prostowanie włosów, które je odżywia i wygładza pasma. Ta sama zasada zastosowana jest podczas laminowania brwi – keratyna sprawi, że odpowiednio wymodelowane, zagęszczone brwi utrzymają swój kształt nawet przez półtora miesiąca po zabiegu.

Trzeci etap zabiegu – odżywianie drogocennymi olejkami

Po zakończeniu powlekania brwi keratyną, kosmetyczka sięgnie po bogate w składniki odżywcze olejki roślinne, na przykład olej jojoba lub olejek makadamia. Zastosowanie olejków roślinnych sprawia, że brwi są optymalnie natłuszczone i odznaczają się naturalnym, głębokim blaskiem. Olej jojoba utrzymuje jędrność i elastyczność skóry, nawilża włosy i brwi, chroni je przed działaniem niekorzystnych czynników zewnętrznych i reguluje poziom sebum. Olej jojoba jest bogaty w witaminy, szczególnie w witaminę A i E, oraz niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe: linolowy, linolenowy i arachidonowy. Z kolei olej z orzechów makadamia sprawia, że brwi stają się mniej łamliwe i mniej podatne na gwałtowne zmiany temperatury. Olejek z orzechów makadamia pozwala łatwiej rozczesywać włosy – zaaplikowany na brwi po powlekaniu keratyną ułatwia ich modelowanie. Olejek makadamia jest bogaty w witaminy, nienasycone kwasy tłuszczowe, lecytynę i skwalen. Zawiera również kwas oleopalmitynowy, który zapewnia skórze i włosom młody i zdrowy wygląd.

Efekt jeżozwierza

Laminowanie brwi ma wpływ przede wszystkim na ich kondycję. Włoski są wzmocnione od cebulek, dogłębnie odżywione i lśniące. Modelowanie, które wykonuje się podczas laminowania brwi sprawia, że pacjentki mogą się pochwalić tak zwanym efektem jeżozwierza, czyli dokładnie rozczesanymi, skierowanymi ku górze włoskami, które nadają spojrzeniu głębi i wyraźnie odmładzają twarz. Efekt jeżozwierza jest jednym z najgorętszych trendów popularyzowanych przez kosmetyczki na rok 2020. Modne w poprzednich sezonach brwi wyskubane pęsetą lub idealnie wyrysowane i wypełnione pomadą powoli przechodzą do historii. W pielęgnacji i upiększaniu twarzy zaczyna królować naturalność i właśnie tak wyglądają brwi poddane laminowaniu – są długie, idealnie rozczesane i ujarzmione, ale nadal gęste.

Pielęgnacja brwi po zabiegu laminowania

Efekty laminowania brwi utrzymują się maksymalnie do półtora miesiąca po wykonaniu zabiegu. Uwarunkowane jest to indywidualnym cyklem życia włosków brwi – te, które naturalnie wypadną, wymagają poddania kolejnemu zabiegowi laminacji. Na rynku dostępne są kosmetyki, które pomagają w pielęgnacji brwi poddanych zabiegowi laminacji i przedłużają czas trwania efektów tego zabiegu. W każdej dobrej drogerii można zakupić kremy i odżywki przeznaczone do pielęgnacji brwi. Dzięki regularnej aplikacji substancji pielęgnacyjnych, brwi będą zdrowsze, ich cebulki będą mocniejsze i efekt laminowania utrzyma się dłużej niż półtora miesiąca.

Opinie o zabiegu laminowania brwi

Laminowanie brwi jest dość nową techniką, wykonywaną w niewielu gabinetach kosmetycznych w Polsce. Z tego powodu w Internecie dostępnych jest niewiele opinii. Zwolennicy laminowania brwi twierdzą przede wszystkim, że ten zabieg jest zdrowy, nie obciąża delikatnych włosów i daje bardzo naturalny efekt. Procedura jest również niezwykle bezpieczna, jeśli przeprowadzana jest przez profesjonalistę. Jedyne negatywne opinie, jakich można się doszukać są związane z wykorzystaniem kwasu tioglikolowego w pierwszym etapie zabiegu – substancja ta ma bardzo nieprzyjemny zapach i jej nieumiejętne zaaplikowanie na brwi może skutkować pogorszeniem ich ogólnej kondycji. Z tego powodu bezwzględnie należy poddawać się zabiegowi w dobrych, zaufanych gabinetach kosmetycznych lub klinikach medycyny estetycznej. Nie zaleca się przeprowadzania zabiegu laminowania brwi w domu. Z kolei prasa anglojęzyczna wychwala zabieg laminowania brwi i wskazuje, jak wiele celebrytek się na niego zdecydowało. Podstawową zaletą, o której rozpisuje się między innymi brytyjski Vogue jest fakt, że laminowanie brwi jest niezwykle efektywną alternatywą dla mechanicznego zagęszczania brwi metodą mikronacięć – zamiast bolesnej procedury aktorki i piosenkarki otrzymują zabieg, który nie daje żadnych skutków ubocznych i po jego wykonaniu nie jest konieczna kilkudniowa rekonwalescencja. Takie same opinie można przeczytać na łamach innego brytyjskiego czasopisma, Glamour. Brytyjki i Amerykanki wypowiadają się o tym zabiegu w samych superlatywach, określając go jako natychmiastowy lifting brwi i polecając go pozostałym kobietom. Okazjonalnie, w zagranicznej prasie można się spotkać z uwagami, mówiącymi o konieczności wykonania testu skórnego każdej stosowanej substancji – należy się upewnić, że żaden z preparatów wykorzystywany podczas zabiegu nie uczula kontaktowo, szczególnie w przypadku traktowania nimi bliskich okolic oczu.

Inne zabiegi laminowania

Poza brwiami, dość popularne jest laminowanie rzęs. Jest mniej inwazyjne od trwałej wykonywane na rzęsach, a doskonale je uzupełnia. Podobnie, jak w przypadku laminowania brwi, zabieg na rzęsach przeprowadza się z użyciem keratyny. Nawilżenie i dogłębne odżywienie rzęs sprawia, że maskara lepiej i szybciej przylega do rzęs i nie wykrusza się. Keratyna ma również działanie ochronne na rzęsy – zabezpiecza przed działaniem promieni ultrafioletowych, wilgocią i substancjami drażniącymi. Laminowanie rzęs polega na ich odżywieniu, uniesieniu i podkręceniu w niewielkim stopniu. Dodaje to rzęsom objętości i jest całkowicie bezpieczne. Efekty zabiegu – podobnie jak w przypadku innych procedur z wykorzystaniem keratyny – utrzymują się do ośmiu tygodni i po tym czasie zabieg można bezpiecznie powtórzyć.

Leave a Reply

slot server taiwan slot server singapore slot depo 10k slot luar negeri slot server thailand slot server taiwan slot server rusia slot via dana slot server thailand slot server thailand slot server luar slot server vietnam slot server mexico slot server kamboja idn live slot online slot thailand slot dana live draw hk