fbpx

Depilacja pomaga zarówno kobietom, jak i mężczyznom pozbyć się nieestetycznego problemu, jakim jest nadmierne owłosienie w takich miejscach, jak pachy, pośladki, okolice bikini czy nogi. W zależności od wybranej metody depilacji efekty mogą utrzymywać się krócej bądź dłużej. Jednak dzięki zastosowaniu pewnych kosmetyków efekty mogą być nie tylko spektakularne, ale również korzystne i kojące dla naszej skóry. Warto pamiętać o tym, że sam zabieg depilacji dla skóry oznacza pewne podrażnienia, które mogą skutkować nieprzyjemnym uczuciem podrażnienia skóry czy zaczerwieniami. Poprzez zastosowanie odpowiednich kosmetyków do depilacji efekt ten może zostać nie tylko zminimalizowany, ale możemy nawet całkowicie zapomnieć o pieczeniu, przesuszonej i złuszczającej się skórze oraz dyskomforcie podczas codziennych czynności. Dobierając kosmetyki warto pamiętać o podstawowej zasadzie – nasza skóra kocha nawilżenie i to na nie przede wszystkim należy postawić zarówno podczas depilacji, jak i podczas codziennej pielęgnacji.

Na rynku istnieje obecnie wiele metod depilacji. Najpopularniejszymi z nich jest:

  • depilacja laserowa
  • standardowe golenie przy użyciu maszynki
  • golenie za pomocą depilatora .

Każda ze wskazanych metod ma zarówno swoje wady, jak i zalety. Depilacja laserowa, to świetne rozwiązanie, ponieważ pozwala pozbyć się problemu niechcianego owłosienia na wiele lat lub na zawsze. przy okazji jest to metoda, która nie wymaga dużego nakładu czasu, jednak wiąże się z nakładem finansowym i pewnym dyskomfortem podczas zabiegu. Z kolei golenie jest zabiegiem prostym, na krótką skalę również tanim, ale jest to zabieg krótkotrwały, który trzeba powtarzać po kilku dniach. Depilator zapewni nam kilkutygodniowy efekt gładkich nóg, jednak będzie on okupiony bólem podczas usuwania włosów, a często także podrażnieniem skóry i wysypką, dlatego coraz więcej kobiet rezygnuje z niego na rzecz alternatywnych rozwiązań. Jeśli żadne z tych rozwiązań nie spełnia naszych oczekiwać i wciąż szukamy metody, która będzie dla nas skuteczna i przy okazji komfortowa, to warto również wziąć pod uwagę zaproponowane przez nas alternatywy.

Depilacja przy użyciu związków chemicznych. 

Metoda ta polega na nałożeniu na skórę kremu do depilacji i odczekaniu wskazanego przez producenta czasu – po jego upływie widoczna część włosa powinna zostać rozpuszczona, a my będziemy mogły cieszyć się zupełnie gładką skórą. Działanie kremu do depilacji opiera się na tym, że zawarte w nim związki chemiczne rozpuszczają keratynę, która jest głównym składnikiem budulcowym włosa, przez co jego widoczna część znika. Dodatkowo regularne stosowanie kremu do depilacji znacznie osłabia proces wzrostu włosa przez co ilość odrastających włosów jest mniejsza i są one jakościowo znacznie słabsze niż przed rozpoczęciem kuracji depilacji chemicznej przy użyciu kremu. Może dojść do sytuacji, kiedy po kilku miesiącach od rozpoczęcia depilacji chemicznej problem włosów w danym miejscu nie będzie nas dotyczył, bo praktycznie przestaną już odrastać. 

W przypadku depilacji chemicznej powinniśmy zwrócić uwagę na skład kosmetyków oraz dobrać konkretny kosmetyk do siebie. Coraz częściej występują alergie na poszczególne składniki, dlatego warto pamiętać o tym, aby sprawdzić skład konkretnego kremu. W przeciwnym razie może dojść do podrażnienia skóry bądź reakcji alergicznej w postaci nawet kilkutygodniowej wysypki. Należy także pamiętać o tym, że tego rodzaju kremy nie są uniwersalne. Nie każdy z nich będzie nadawał się do depilacji wszystkich części ciała. Znacznie słabszą formułę będą miały kremy do depilacji, jakich używamy do twarzy czy okolic bikini od tych, jakie będą potrzebne do usunięcia włosów z pleców z nóg. Jeśli nieodpowiednio dobierzemy formułę kremu, to może okazać się, że narazimy naszą skórę na mikrouszkodzenia, które będą się objawiały pieczeniem, zaczerwieniem oraz wysypką. Z pewnością możemy uniknąć takiego efektu, czytając skład kosmetyku oraz jego przeznaczenie i stosując go zgodnie z zaleceniami producenta.

Szczególnie wrażliwe okolice w naszym ciele warto depilować, używając do tego takich takich środków chemicznych, które zawierają substancje o łagodzącym charakterze. Należą do nich między innymi alantoinę, która jest produktem często stosowanym w kremach do rąk, balsamach do ciała czy produktach do skóry dzieci ze względu na swój nawilżający i odżywczy charakter. Dobrze sprawdzają się także te produkty, które w swoim składzie zawierają mocznik – on z kolei zapobiega wrastaniu włosków. Jest to problem, którego nie należy bagatelizować. Wrastające włoski mogą się bowiem przyczyniać do powstawania stanów zapalnych skóry, cyst na skórze i są również nieestetyczne, a ich powstanie niekiedy kończy się koniecznością skorzystania z wizyty u dermatologa.

W składzie kremów do depilacji warto szukać także kompleksu takich witamin jak A,EI B-5. Są one antyoksydantami, a witamina A jest nazywana witaminą młodości. Pomaga utrzymać młody i jędrny wygląd skóry, dzięki czemu nie jest ona podrażniona i przesuszona. Pożądane są także wszelkie wyciągi roślinne o nawilżającym charakterze. Dużą sławą w tej materii cieszy się głównie aloes, który jest znany ze swoich łagodzących i nawilżających właściwości. Podobny efekt, co aloes może zapewnić także wyciąg z jedwabiu czy z mango – obie te substancje nawilżą oraz złagodzą skórę, a jednocześnie nadadzą jej delikatnego i przyjemnego zapachu. Z kolei dla tych, którzy lubią kwieciste zapach świetnie sprawdzi się odżywczy wyciąg z orchidei. Oprócz sensualnych walorów zapewni także zmniejszenie podrażnień po depilacji chemicznej i nawilżenie skóry.

Alternatywa dla depilacji chemicznej, czyli depilacja za pomocą wosków. 

Dla tych osób, które cenią sobie krótkotrwałe poświęcenie na rzecz długotrwałego komfortu dobrą opcją będzie skorzystanie z możliwości wykonania zabiegu usuwania włosów za pomocą wosku. Możemy w tym celu użyć dwojakiego rozwiązania:

  • wosku na ciepło 
  • wosku na zimno.

Pierwsze rozwiązanie jest tym bardziej popularnym i częściej wybieranym. Z kolei rozwiązanie z zimnym woskiem, to alternatywa dla osób, które posiadają wrażliwą skórę, skłonną do powstawania różnego rodzaju mikrouszkodzeń w postaci wysypki, podrażnienia, zaczerwienienia czy długotrwałego uczucia pieczenia. Sam zabieg przebiega szybko i możemy go wykonać w pełni samodzielnie w domu. Wystarczy zakupić wybrane przez siebie i dostosowane do swoich potrzeb plastry, zdjąć z nich nakładkę ochronną bądź folię. Przykleić plaster wosku do skóry, wmasować go, wygładzając tym samym jego powierzchnię, a następnie energicznym ruchem oderwać plaster wraz z włosami.

Co ważne i czemu depilacja za pomocą plastra wosku jest tak skuteczna i długotrwała, to to, że wosk pomaga pozbyć się nie tylko widocznej części włosa, ale również jego cebulki. Dzięki temu proces wzrostu włosa jest długotrwale zahamowany, a my możemy cieszyć się gładką skórą wybranej partii ciała przez długie tygodnie. Warto jednak pamiętać o tym, aby wybrać plastry, które są w pełni bezpieczne dla naszej skóry i nie zawierają dodatkowych substancji podrażniających, a wręcz przeciwnie – zawierają substancje łagodzące.

Mimo, że sam zabieg jest raczej dość bolesny, to jeśli wybierzemy plastry, zawierające substancje łagodzące, to zabieg przebiegnie sprawniej, a ból będzie jedynie krótkotrwałą niedogodnością, wynikającą z natury samego zabiegu. Wybierając konkretne plastry warto wybrać wiec takie, które w swoim składzie będą zawierały olejki nawilżające oraz kompleksy witamin. Dzięki temu podczas depilacji nasza skóra nie tylko pozbędzie się niechcianych włosów, ale także będzie miała możliwość zyskania substancji odżywczych, które są tak potrzebne do zachowania miękkiej, jędrnej, nawilżonej i pozbawionej oznak starzenia skóry. Z kolei substancjami, których należy bezwzględnie unikać w składzie plastrów do depilacji są różnego rodzaju sztuczne barwniki i aromaty – mogą one się przyczyniać do powstawania dodatkowych podrażnień, co tylko spotęguje uczucie bólu i sprawi, że zabieg będzie wydawał się o wiele mniej komfortowy niż jest w rzeczywistości.

Jaka metoda będzie dla mnie bardziej odpowiednia: krem czy wosk? 

Szukając odpowiedzi na to pytanie warto zdawać sobie sprawę z tego, że jeśli chodzi o wosk, to jest to zabieg, charakteryzujący się dość dużym bólem w przeciwieństwie do depilacji kremem. Dodatkowo istnieją przeciwwskazania do depilacji woskiem dla osób, które nie ukończyły 16 lat oraz dla kobiet, które są w ciąży. Wówczas warto wybrać krem do depilacji o dobrym składzie. Po samej depilacji warto również stosowań kremy, które hamują wzrost włosów oraz odpowiednio nawilżać skórę. Jest to bardzo ważne, ponieważ każdy zabieg depilacji stanowi niejako inwazyjną formę ingerencji w jej strukturę, dlatego warto przywracać jej naturalne nawilżenie oraz jędrność, używając łagodzących i nawilżających balsamów po depilacji. Jeśli w ich składzie będą znajdowały się np. wyciągi z egzotycznych roślin, to możemy także uzyskać bardziej trwały efekt depilacji i dłużej cieszyć się gładką skórą. 

 

Leave a Reply

slot server taiwan slot server singapore slot depo 10k slot luar negeri slot server thailand slot server taiwan slot server rusia slot via dana slot server thailand slot server thailand slot server luar slot server vietnam slot server mexico slot server kamboja idn live slot online slot thailand slot dana live draw hk