fbpx

Najnowsze kosmetyczne trendy

Od wygładzania zmarszczek po wyszczuplanie bioder, w dzisiejszych czasach łatwiej niż kiedykolwiek wcześniej dostrajać swój wygląd bez konieczności radzenia sobie z poważnymi przestojami związanymi z przejściem pod nóż. Amerykańskie Towarzystwo Chirurgów Plastycznych podaje, że liczba małoinwazyjnych zabiegów kosmetycznych wzrosła o 200 procent od 2000 r., Przy czym Botox i wypełniacze są najbardziej popularne ze wszystkich. „Myślę, że żyjemy w czasach, w których ludzie akceptują koncepcję, że możesz być osobą merytoryczną, a także dbać o swój wygląd”, mówi Lara Devgan, chirurg plastyczny z certyfikatem zarządu w Nowym Jorku.

Ponieważ technologia szybko się rozwija i coraz więcej osób szuka leczenia i renowacji swojego ciała, piętno związane z „wykonywaniem pracy medycznej” zaczyna się rozpływać. Nie wspominając o zwiększonej świadomości. Podczas gdy media społecznościowe są często krytykowane za normalizację mniej dokładnych standardów piękna, są również odpowiedzialne za wycofanie zasłony w świecie estetyki medycznej, umożliwiając osobom zainteresowanym procedurami zapoznanie się z dostępnymi dla nich zabiegami. „Myślę, że media społecznościowe naprawdę zdemistalizowały cały świat estetyki medycznej i chirurgii plastycznej, które były ukryte w ciemnych zakątkach gabinetu lekarskiego” – mówi dr DevganTeraz cały świat może obejrzeć zabieg lub kosmetyczną renowację skóry na Twoim kanale Instagramowym w filmie poklatkowym lub na zdjęciu przed i po.

Bez względu na przyczynę, nie można zaprzeczyć, że popularność zabiegów kosmetycznych wzrosła.

Moda na zastrzyki zapobiegawcze

Dzięki bezbłędnie przefiltrowanym zdjęciom aktorek, modelek i celebrytów różnej maści, którzy wydają się starzeć do tyłu, tłocząc się na naszych kanałach na Instagramie, nic dziwnego, że zastrzyki wygładzające zmarszczki, takie jak botox, są najczęstszym ze wszystkich nieinwazyjnych zabiegów kosmetycznych na świecie . „Zastrzyki są obecnie największym trendem w estetyce medycznej”, mówi dr Devgan. „Ludzie nie chcą gruntownej ingerencji w ich ciało – szukają krótkiej, minimalnie inwazyjnej procedury o niskim przestoju, która sprawi, że będą wyglądać trochę bardziej świeżo”.

Dr Devgan dodaje, że wiek pacjentów poszukujących zastrzyków w jej praktyce staje się coraz młodszy, szczególnie teraz, gdy ludzie są zainteresowani korzyściami, którym można zapobiec. „Odnotowano ogromną świadomość, że lepiej zapobiegać niż leczyć” – mówi. „Jeśli ktoś ma 70 lat z głęboko wytrawionymi liniami między brwiami, bardzo trudno będzie go zmiękczyć, nawet w najlepszych rękach. Jednak jeśli masz 30 lub 35 lat i zauważasz najmniejsze zmarszczki, możesz je wygładzić i zatrzymać ten proces bez ponownego rozwijania ”.

Co do najpopularniejszych środków redukujących zmarszczki, dr Devgan wskazuje na Botox i Xeomin, dodając, że oba działają w podobny sposób, aby tymczasowo zamrozić mięśnie twarzy i traktować linie utworzone z powtarzających się ruchów twarzy, takich jak mrużenie oczu i uśmiechanie się, jednak Xeomin jest bardzo oczyszczoną formą toksyny botulinowej, co oznacza, że organizm ma mniejsze szanse na rozwój tolerancji na nią z biegiem czasu.

I chociaż każdy z cienkimi liniami lub zmarszczkami jest dobrym kandydatem, przyznaje, że wyniki różnią się w zależności od pacjenta i nasilenia ich zmarszczek. „Skóra jest jak kartka papieru: jeśli złożysz ją tysiąc razy, w pewnym momencie bardzo trudno będzie ją wygładzić”, mówi. „Powstrzymanie formowania się głęboko usytuowanych linii, zanim się one pojawią, pozwoli dłużej wyglądać młodo”. Kiedy zaczniesz dostrzegać zmarszczki, gdy twarz jest w spoczynku, rozważ zarezerwowanie konsultacji.

Odmładzanie ust na różne sposoby

Spośród wszystkich małoinwazyjnych zabiegów kosmetycznych przeprowadz onych w 2017 r. Wypełniacze tkanek miękkich zajęły drugie miejsce i odnotowały trzy procentowy wzrost w stosunku do 2016 r. „Wypełniacze warg są modne od kilku lat, ale emocje, które stworzyły, zostaną na najwyższym poziomie jeszcze przez wiele lat. – mówi dr Irene Gladstein, założycielka i dyrektor medyczny w ENHANCE Asthetic Arts w Nowym Jorku. Jednak, jak wielu innych lekarzy, dr Gladstein zauważa zmianę w swojej praktyce. Wyjaśnia, że pacjenci są bardziej zainteresowani naturalnie wyprofilowanymi ustami niż sztucznie wyglądającą formą.

Jeśli chodzi o uzyskiwanie naturalnie wyglądających rezultatów, nic nie działa tak jak iniekcja na bazie kwasu hialuronowego, która subtelnie wypycha usta, jednocześnie łagodząc wygląd linii. „Zwykle używamy Volbella dla klientów, którzy chcą konturować, a nie zwiększać objętości”, mówi dr Gladstein. „Daje bardziej miękkie rezultaty bez charakterystycznych oznak wypełniaczy wargowych.”

I zamiast wstrzykiwać dużą dawkę naraz, lekarze wolą teraz stopniowo budować do pożądanego efektu z odpowiednio rozłożonymi sesjami. „Próba szybkiego osiągnięcia wyników bez przestrzegania procesu prowadzi do wszystkich do grubych, kaczych ust” – mówi dr Gladstein. Zabiegi, jeśli są wykonane prawidłowo, mogą trwać do 12 miesięcy, chociaż ważne jest, aby pamiętać, że wyniki będą się różnić w zależności od pacjenta.

Leave a Reply

slot server taiwan slot server singapore slot depo 10k slot luar negeri slot server thailand slot server taiwan slot server rusia slot via dana slot server thailand slot server thailand slot server luar slot server vietnam slot server mexico slot server kamboja idn live slot online slot thailand slot dana live draw hk