fbpx

Zabiegi odmładzające skórę dłoni

Linie na twojej dłoni nie ujawniają żadnych tajemnic dotyczących twojego życia, jednak może to zrobić ich stan estetyczny.

Najlepszym sposobem na odgadnięcie wieku danej osoby jest spojrzenie na jej dłonie, a nie na twarz. Chociaż skuteczny schemat pielęgnacji skóry i zabiegi kosmetyczne na twarz mogą pomóc wyglądać o wiele lat młodziej niż w rzeczywistości, pomarszczona skóra, wydatne żyły i ciemne plamy na dłoniach mogą opowiadać inną historię.

Na szczęście nowe techniki odmładzania dłoni pozwalają teraz dermatologom i lekarzom kosmetycznym leczyć te oznaki starzenia. Peelingi, lasery, wypełniacze skórne, a nawet zabiegi przeszczepiania tłuszczu, które są stosowane przez lekarzy w celu usunięcia plam słonecznych i zastąpienia utraconej objętości na twarzy, są obecnie powszechnie stosowane również do odmładzania rąk.

„Odmładzanie dłoni nie jest tak popularnym trendem, jak uświadomienie sobie, że jeśli odmładzasz tylko twarz, może dojść do pewnego rodzaju rozłączenia stanu dłoni i ogólnej estetyki twarzy, mówi dermatolog dr Ava Shamban. Dotyczy to rosnącej popularności tej procedury. Moment zaskoczenia pojawi się, gdy trzymasz rękę blisko twarzy, a wtedy naprawdę widzisz różnicę ”.

Uświadomienie sobie tego powoduje, że coraz więcej mężczyzn i kobiet w pewnym wieku wydaje setki, a nawet tysiące dolarów na zabiegi mające na celu usunięcie oznak starzenia. W miarę upływu czasu tłuszcz marnuje się, a produkcja kolagenu spowalnia, dłonie stają się „zapadnięte”: skóra staje się cieńsza, ścięgna i żyły stają się bardziej widoczne, a zmarszczki się rozmnażają – innymi słowy, wyglądają na stare.

Przeciwdziałanie oznakom starzenia skóry

Sercem każdej skutecznej rutyny odmładzającej jest dobry retinoid. Wszystko, czego używasz na twarzy, możesz także stosować na dłoniach, przypominają dermatolodzy. Oprócz retinoidu szukaj produktów ze składnikami promującymi kolagen, takimi jak witamina C i peptydy miedzi. Są drogie, ale dłonie nie są tak duże i można je nakładać tylko na tylną część.

Staraj się również unikać dalszych szkód, codziennie stosując balsam do rąk z witaminami i tłuszczem. Marnujące tłuszcz promienie UVA przechodzą przez okna, wyjaśnia dr Rostan, więc upewnij się, że stosujesz krem przeciwsłoneczny, nawet jeśli nie planujesz wychodzić z domu, co pomoże twoim dłoniom zachować wyśmienitą kondycję.

Laserowe korekty

Lasery są uważane za złoty standard, jeśli chodzi o leczenie plam słonecznych. Oprócz usuwania brązowych plam i przebarwień dowody kliniczne wykazały, że regularne zabiegi intensywnym światłem pulsacyjnym (IPL) aktywują geny, które sprawiają, że skóra jest młodsza, stymulując produkcję kolagenu i elastyny.

Często stosuje się kombinację laserów, aby uzyskać najlepsze wyniki, ale liczy się nie tylko laser. Dobry wynik ma więcej wspólnego z osobą obsługującą maszynę niż z samą maszyną, mówi dermatolog z Los Angeles dr Shamban, który radzi konsumentom, aby przejrzeli szkolenie i nadzór świadczeniodawcy przed rozpoczęciem leczenia laserowego.

Zastrzyki z wypełniaczami skórnymi

Radiesse to jedyny wypełniacz skórny zatwierdzony przez FDA do stosowania na dłoniach. Wstrzykiwany jest z mikrosfer hydroksyloapatytu wapnia (CaHA) zawieszonego w wodnym nośniku żelowym, który z czasem ulega rozpadowi i powolnemu wchłanianiu przez organizm. Efekty pompowania są natychmiastowe i zwykle trwają rok. Procedura ma dodatkową zaletę generowania kolagenu, co może pomóc zmniejszyć ilość wypełniacza potrzebnego do kolejnych zabiegów.

Restylane i inne wypełniacze kwasu hialuronowego są używane przez niektórych praktyków do odmładzania rąk „o odmiennym charakterze”, o różnym stopniu skuteczności. Nie można wstrzykiwać Radiesse bezpośrednio w palce pacjenta, ale można wstrzykiwać kwas hialuronowy – mówi dr Shamban. Potrzebna ilość zależy od wielkości i wyglądu dłoni, ale większość jej pacjentów wymaga dwóch strzykawek na rękę i kilku kropli na opuszki palca. Zachowujeszw ten sposób istotną integralność struktury dłoni za pomocą Radiesse, zauważa dr Shamban. Jedynym problemem jest to, że musisz z niego korzystać regularnie i zazwyczaj w dużej ilości.

Inne sposoby

Peelingi chemiczne to kolejny sposób na rozjaśnienie ciemnych plam. Lekarze i estetycy mogą nakładać warstwy kwasu w różnych stężeniach, aby usunąć zewnętrzną warstwę skóry. Zaleca się serię pięciu lub sześciu peelingów chemicznych, w zależności od ich siły. Zazwyczaj osiągamy dobre wyniki po dwóch do czterech zabiegach.
Jednak pacjenci muszą być cierpliwi, jeśli chodzi o stosowanie dodatkowych sposobów po zabiegu, ponieważ nowa skóra ujawniona przez złuszczanie jest wrażliwa na ekspozycję na słońce, co może powodować oparzenia, a nawet powodować nowe plamy starcze.

Peptydy miedzi, które mogą pobudzać fibroblasty i produkcję kolagenu po wchłonięciu przez skórę, są powszechnym składnikiem wielu płynów i serum. Można je również znaleźć w niektórych rękawiczkach: skóra dotykająca tkaniny z domieszką miedzi pochłania jony miedzi, które działają odmładzająca na jej wygląd.

Leave a Reply

slot server taiwan slot server singapore slot depo 10k slot luar negeri slot server thailand slot server taiwan slot server rusia slot via dana slot server thailand slot server thailand slot server luar slot server vietnam slot server mexico slot server kamboja idn live slot online slot thailand slot dana live draw hk