fbpx

Usuwanie zbędnego owłosienia to sprawa dość problematyczna. Włoski w rozmaitych miejscach potrafią naprawdę podważyć pewność siebie oraz samoocenę. Obecnie najpopularniejsze jest bycie gładkim wszędzie, co można zaobserwować chociażby na zdjęciach na Instagramie, gdzie modelki prezentują się perfekcyjnie wydepilowane. Każda kobieta chciałaby przecież wyglądać jak osoba pracująca w modelingu, nie da się temu zaprzeczyć. Jednakże pozbywanie się owłosienia to sprawa, która dotyczy również mężczyzn, gdyż coraz więcej z nich decyduje się na coś więcej niż tylko przystrzyżenie brody lub włosów na głowie. Do myślenia skłania pytanie, która metoda depilacji będzie najlepsza. Warto przyjrzeć się wszystkim po kolei i wybrać idealną dla siebie, gdyż każdy ma inne wymagania oraz oczekiwania.

Jednorazowa maszynka do golenia

Niegdyś najpopularniejszy sposób, praktykowany przez prawie wszystkich. Depilacja przy jej użyciu jest szybka, bezbolesna oraz tania, bo koszty takiego sprzętu są wyjątkowo małe, choć w przełożeniu na wydajność inwestycji już nie wypada wcale najkorzystniej. Po użyciu takowej włosy odrastają bardzo szybko, istnieje więc konieczność używania jej codziennie lub co dwa dni, by zachować idealną gładkość skóry, co może być problematyczne. Nie każdy jest w stanie wygospodarować codziennie dodatkowy czas na depilację, szczególnie jeśli mowa tutaj o pozbawieniu owłosienia całego ciała. Maszynka podrażnia skórę, czego nie jest w stanie całkowicie zniwelować nawet najlepsza pianka do golenia, jak i również można się pozacinać, wystarczy chwila nieuwagi. Strupki wyglądają nieestetycznie, mogą też być bolesne. Większość osób używa jej kilkukrotnie, aż do stępienia, ale zapominają przy tym o odkażaniu ostrzy, co może skutkować przykrymi konsekwencjami, takimi jak zapalenie mieszków włosowych.

Kremy i pianki do depilacji

Są mniej popularnym rozwiązaniem, ale na pewno nie gorszym. Jako chemiczna alternatywa dla tradycyjnego golenia, działają jedynie na widoczną część włosa. Rozpuszczają jego keratynę, co powoduje złamanie się u nasady. Te środki pozwalają na zachowanie gładkości skóry na okres około tygodnia, co już wypada znacznie korzystniej z przywołaną wyżej metodą depilacji. Kremy i pianki posiadają również składniki nawilżające, pozwalające zachować skórę w odpowiedniej kondycji. Wymagają zainwestowania w nie na początku, aczkolwiek są bardzo wydajne. Warto spróbować kilku różnych środków tego typu, by dobrać odpowiedni dla siebie. Minusem może być to, że ten rodzaj depilacji jest dość czasochłonny, trzeba więc zaplanować sobie dłuższą chwilę na jego przeprowadzenie. Kremy i pianki potrafią też uczulać, a także podrażniać wrażliwą skórę. Nie będą odpowiednie dla każdego.

Depilator

To urządzenie pozwala cieszyć się gładką skórą nawet na okres powyżej miesiąca. Stanowi wobec tego idealne rozwiązanie dla osób, które nie mają dużo czasu. Koszt takowego jest różny, zależy od wielu czynników, aczkolwiek będzie służył latami, więc można uznać użytkowanie depilatora za tanią metodę. Sam proces depilacji jest jednak najboleśniejszy ze wszystkich metod i czasochłonny, choć warto zaznaczyć, że każdy ma inny próg bólu. Część osób może nie wytrzymać usuwania włosków, a reszta jedynie wzruszy ramionami. Każdy kolejny raz jest mniej bolesny, początki są zdecydowanie najgorsze, warto się jednak przemęczyć dla obiektywnego docenienia wszystkich zalet depilatora. Może on jednak powodować wrastanie się włosków, co redukuje się do minimum za pomocą regularnego złuszczania martwego naskórka. Można w tym celu zastosować chociażby peeling.

Pasta cukrowa i wosk

Metoda ta cieszy się szaloną popularnością, bo pozwala utrzymać gładką skórę do kilku, a nawet kilkunastu tygodni. Wynika to z tego, że usuwa się włoski razem z cebulkami. Dodatkowy plus stanowi fakt, że odrastają one za każdym kolejnym razem słabsze, tak samo jak przy użyciu depilatora. Jest to proces bolesny, aczkolwiek trwa krótko, gdyż ból pojawia się jedynie przy zrywaniu wosku lub pasty ze skóry. Taki zabieg nie jest tani, a przeprowadzenie go w domu może być zbyt problematyczne dla początkującej osoby i wymaga inwestycji chociażby w podgrzewacz do wosku. Nieumiejętnie przeprowadzona depilacja może skutkować poparzeniem, czy też uszkodzeniem skóry. Warto również wspomnieć, iż wosk potrafi uczulać.

Depilacja laserowa

W perspektywie długofalowej właśnie ten sposób wychodzi najtaniej. Kilka sesji jest w stanie zapewnić gładkość skóry nawet na parę lat. Metoda ta pozwala zaoszczędzić dużo czasu, wymaga jedynie początkowej inwestycji. Jest idealna dla skóry wrażliwej oraz skłonnej do podrażnień, chociażby takiej z tendencją do tworzenia się stanów zapalnych. Ciężko określić w jakim stopniu bolesny będzie zabieg, bo każdy reaguje inaczej. Część osób odczuje lekki dyskomfort, a reszta niewielki ból. Trzeba przekonać się osobiście. Ta nowoczesna metoda ma zdecydowanie najmniej wad, jak i również największą skuteczność. Najlepiej sprawdzi się u kobiet z ciemnymi włoskami, bo laser niszczy melaninę, czyli pigment odpowiadający za ich barwę.

Który sposób jest najlepszy?

Tutaj już trzeba wybrać samemu. Należy wziąć pod uwagę głównie kondycję skóry oraz jej predyspozycje, na przykład do powstawania podrażnień, aczkolwiek dla dużego grona osób bardzo ważna będzie też czasochłonność oraz cena depilacji. Biorąc pod uwagę wszystkie wady i zalety poszczególnych metod, trzeba zdecydować osobiście o własnych upodobaniach. Najważniejsze jest oczywiście zadowolenie z uzyskanego efektu, a co za tym idzie, lepsza samoocena i większa pewność siebie.

Leave a Reply

slot server taiwan slot server singapore slot depo 10k slot luar negeri slot server thailand slot server taiwan slot server rusia slot via dana slot server thailand slot server thailand slot server luar slot server vietnam slot server mexico slot server kamboja idn live slot online slot thailand slot dana live draw hk