fbpx

Każda kobieta marzy o gładkiej skórze bez widocznych włosków. Metod na uzyskanie takiego efektu jest coraz więcej. Zwykłe jednorazowe maszynki zostają w tyle na rzecz nowej technologii. Gabinety kosmetyczne są przepełnione nie tylko klientkami ale także klientami. Zacznijmy jednak od początku. Niechciane włoski możemy usuwać na dwa sposoby:

  • depilacją czasową (mechaniczna, chemiczna)
  • depilacją permanentną (foto-depilacja, depilacja laserowa)

Depilacja  czasowa mechaniczna

Maszynka do golenia:

Jest łatwo dostępnym produktem i przede wszystkim najtańszym. Kupimy ją wszędzie od aptek po osiedlowe sklepiki. Łatwa w użyciu, przystępna dla każdego. Niestety jej minusem są szybko odrastające włoski (nawet na następny dzień). Dodatkowo po każdym zgoleniu włosy stają się grubsze i twardsze. Nie do końca na takim efekcie nam powinno zależeć. Czasem pojawiają się też podrażnienia i wrastające włoski, które nie tylko nieestetycznie wyglądają ale wywołują u nas spory dyskomfort i ból.

Plastry z woskiem:

Produkt jest łatwo dostępny (w niewiele mniejszym stopniu od maszynki), dostaniemy go w każdej drogerii i niektórych supermarketach. Tak samo sytuacja wygląda w użyciu, nie powinna stwarzać dużego problemu, chociaż nie jest aż tak prosta w użyciu jak poprzednia metoda. Włoski odrastają po 3-4 tygodniach. Do następnego zabiegu musimy poczekać do momentu póki włos nie urośnie na odpowiednią długość, bu plaster mógł się do nich przykleić co jest sporym minusem. Trzeba zaznaczyć, że wosk nie jest rozwiązaniem dla każdego, ponieważ bardzo łatwo podrażnia skórę i może uwydatnić popękań naczynka jeśli nasza skóra ma do nich skłonności. Jeśli posiadamy delikatną skórę lepiej zrezygnować z takiego rozwiązania.

Plastry z woskiem możemy zamieniać na pastę cukrową, jest ona jednak mniej dostępna oraz trudniej nią operować.

Depilator:

Koszt jest dużo większy niż przy poprzednich przykładach jednak pamiętajmy, że to wydatek jednorazowy. Urządzenie może nam posłużyć przez wiele lat. Ten sposób depilacji jest skierowany do osób o wysokim progu wytrzymałości na ból. Jest to dosyć czasochłonny proces lecz włoski odrastają po paru tygodniach. Im dłużej używamy tej metody tym są bardziej osłabione i pojawiają się coraz później i są coraz słabsze (co za tym idzie mniej widoczne). Depilator to nic innego jak kilkadziesiąt pęset wyrywających nasze włosy w tym samym momencie. Metoda tylko dla wytrwałych. Z czasem ze względu na osłabienie włosków ból także maleje, włoski słabiej się trzymają i łatwiej jest nam je usunąć.

Depilacja czasowa chemiczna (kremy do depilacji)

Bezbolesna alternatywa dla wosków i depilatorów. Kremy na bazie kwasu tioglikolowego  rozpuszczają podstawowy budulec włosa – keratynę i w ten sposób usuwają zbędne owłosienie. Zalecane są zwłaszcza w delikatne miejsca takie jak okolice bikini. Minusem jest ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej co wielu osobom uniemożliwia stosowanie tej metody oraz nieprzyjemny zapach. Efekty utrzymują się do 3 tygodni.

 

Depilacja permanentna

Foto-depilacja, depilacja laserowa:

Zabieg stosowany głównie w gabinetach kosmetycznych lecz także możemy go wykonać w zaciszu domowym. Jednak koszt takiego sprzętu jest dość duży, więc lepiej postawić na profesjonalny zabieg. Foto-depilacja jest szybkim i bezbolesnym sposobem na usunięcie włosków. By pozbyć się ich ostatecznie musimy poddać się około 16 takich zabiegów z odstępem czasowym miesiąca. Koszt jest zależny od partii ciała jaką wybierzemy. Cena waha się między 100 złotych, a 500 złotych, lecz jest to inwestycja na całe życie. Ponadto pozbywamy się nie tylko ciemnych włosków ale też tych jasnych co daje efekt idealnie gładkiej skóry. Przy tej metodzie nie ma ryzyka wystąpienia jakichkolwiek skutków ubocznych co jest dużym atutem w porównaniu do poprzednich metod gdzie mogły się pojawiać chociażby delikatne krostki po depilacji.

Przeciwwskazania

  • stosowanie samoopalaczy
  • opalenizna
  • ciąża
  • wszelkiego rodzaju infekcje
  • przyjmowanie leków światłouczulających
  • nowotwory

 

Naturalne sposoby

W internecie możemy znaleźć wiele przepisów na różnego rodzaju maseczki usuwające zbędne owłosienie (głównie na bazie soku z cytryny). Tego rodzaju metody są wątpliwe w swojej skuteczności. Cytryna może jedynie mieć działanie rozjaśniające, lecz nie jest w stanie usunąć jakichkolwiek włosków. Jeśli zależy nam na samym rozjaśnianiu ich np. na twarzy to takie metody mogą nas usatysfakcjonować. Pamiętajmy jednak, że jak każdy naturalny sposób działa stopniowo i powoli, więc należy je często powtarzać, by uzyskać oczekiwany efekt, który utrzyma się do momentu odrośnięcia włosów. Przykładem takiej maseczki jest mieszanka: mąki,mleka i soku z cytryny stosunku 1:1 (jeśli pasta wyszła za gęsta możemy dodać więcej soku z cytryny). Łączymy składniki, nakładamy na skórę i pozostawiamy na pół godziny po czym zmywamy ciepłą wodą. Zabieg należy powtarzać średnio 3 razy  tygodniu. Nie powinniśmy stosować tej metody za długo, ponieważ może wywołać u nas podrażnienia. Po 3 miesiącach powinniśmy dać odpocząć naszej skórze na minimum 3 tygodnie.

 

Leave a Reply

slot server taiwan slot server singapore slot depo 10k slot luar negeri slot server thailand slot server taiwan slot server rusia slot via dana slot server thailand slot server thailand slot server luar slot server vietnam slot server mexico slot server kamboja idn live slot online slot thailand slot dana live draw hk