fbpx

Zdrowa cera – zdrowy i promienny wygląd

Nie jest tajemnicą, że pięknie wyglądająca cera (nawet bez makijażu) to doskonała wizytówka każdej dbającej o swoją prezencję osoby. Wygląd skóry może wiele zdradzić o naszym trybie życia. Dzisiejsze czasy są bardzo wymagające, pośpiech, stres, szy bkie jedzenie i nawarstwiające się obowiązki. Wszystkie te czynniki mają niebagatelny wpływ na to jak nasza twarz prezentuje się każdego dnia. Warto, więc poświęcić jej trochę czasu i spróbować o nią zadbać, dzięki temu będziemy emanować dobrą energią, a nasza skóra będzie promienna i lśniąca.

Na to, jak prezentuje się cera ma wpływ wiele czynników, od których jesteśmy mniej lub bardziej zależni. Chcąc przyczynić się do poprawy wyglądu naszej skóry możemy zrobić to na multum sposobów i każdy tak naprawdę będzie dobry. Ale jedną z nadrzędnych zasad, która powinna ustawić się pierwsza w kolejce, tuż przed różnego rodzaju zabiegami, to zmiana trybu życia. Nie od dziś wiadomo, że zła dieta, brak odpoczynku, używki i stres negatywnie wpływają na praktycznie każdą sferę funkcjonowania ludzkiego organizmu. Dlatego też, na starcie należy zadbać o zdrową, zbilansowaną dietę, bogatą w pełnowartościowe składniki i witaminy. Zrezygnować z różnego rodzaju używek (alkohol, papierosy), wysypiać się (sen jest bardzo ważny do prawidłowego funkcjonowania) i w miarę możliwości ograniczyć stres oraz zwolnić tempo życia codziennego.

Delikatna cera i piękny wygląd skóry jest oznaką zdrowego i prawidłowo funkcjonującego organizmu. Dlatego warto pamiętać, że od zdrowego trybu życia nie zależy wyłącznie nasz wygląd, ale całe zdrowie.  Jest jednak kilka sposobów, które można włączyć do swoich rutynowych działań i pomóc sobie odzyskać lub utrzymać promienny blask na twarzy oraz zniwelować oznaki starzejącej się cery. Oto kilka z nich:

 Demakijaż twarzy

Chociaż pozornie mogłoby się wydawać, że demakijaż nie jest istotną częścią pielęgnacyjną skóry, to fakty mówią inaczej. Prawidłowo oczyszczona cera może swobodnie oddychać, a tym samym odpocząć. Do demakijażu powinno się używać kosmetyków specjalnie do tego przeznaczonych (doskonale do tego nadaj się płyny dwufazowe, które świetnie radzą sobie ze zmywaniem tuszu do rzęs). Oczywiście produkty do oczyszczania twarzy wybieramy indywidualnie do własnych potrzeb oraz preferencji.

Zapobieganie zmarszczkom oraz odnowa skóry

Dobrym pomysłem jest stosowanie różnych kremów, w celu nawilżenia jak i pozbycia się zmarszczek lub zapobiegnięcia ich powstawaniu. Wybierając odpowiedni kosmetyk powinniśmy szczególną uwagę zwracać na rodzaj naszej skóry (naczyniowa, mieszana, sucha, tłusta) i pod tym względem dobrać krem. Czasami młoda skóra silnie przesuszona lub odwodniona wymaga większej regeneracji, niż cera osoby starszej. Warto tez zaopatrzyć się w produkty odżywcze i regenerujące, zawierające w składzie witaminy C i E (mające działanie antyutleniające) oraz A (zawierająca właściwości przeciwzmarszczkowe). Można się także skusić na zakup różnego rodzaju maseczek, które pozwolą na odmłodzenie cery i poprawią jej witalność. Ponadto należy zawsze zwracać uwagę na skład kupowanych kosmetyków i uważać na silnie drażniące substancje, które nie pomogą w odbudowie naszej cery, a jedynie ją od nich uzależnią. Generalnie zasada jest taka, że im dłuższy skład, tym gorszy produkt.

Nawadnianie i nawilżanie

Niezależnie od rodzaju i typu skóry, nawilżanie i nawadnianie jest jedną z podstawowych zasad dbania o nią. Aby była miękka, lśniąca, sprężysta i jędrna warto nawilżać i nawadniać ją zarówno od wewnątrz jak i od zewnątrz. Dobrze nawilżający krem koniecznie powinien znajdować się w naszej łazience i być codziennie użytkowanym produktem, który (odpowiednio dobrany) nie zburzy naturalnej warstwy lipidowej i jednocześnie zatrzyma zgromadzoną wodę w naskórku, zapewniając mu odpowiednie nawilżenie i natłuszczenie.

Zadbana skóra wokół oczu

Nie jest kłamstwem, że krem pod oczy ma inne pH i inne właściwości i niż zwykły krem do codziennej pielęgnacji. Warto, więc odróżnić te dwa produkty i nie stosować ich zamiennie. Skóra wokół oczu jest cieńsza i delikatniejsza, dlatego tez wymaga specjalnej pielęgnacji. Odpowiednio dobrany preparat pod oczy i jego prawidłowa aplikacja (poprzez masaż) w znaczący sposób pozwolą zapobiec powstawaniu zmarszczek.

Filtry UV

Stosowanie filtrów jest bardzo ważne zarówno latem jak i zimą. Promieniowanie słoneczne jest tak samo szkodliwe, niezależnie od pory roku. Stosowanie odpowiednich kremów z filtrem UV przyczynia się w dużej mierze do zapobiegania powstawaniu przebarwień, uwalnianiu wolnych rodników i szybszego procesu starzenia się. Warto posmarować się kremem z filtrem, co najmniej 20 minut przed ekspozycją na słońce, gdyż są to kosmetyki potrzebujące czasu na przeniknięcie do skóry i prawidłowe wchłonięcie. Dodatkowo należy szczególną uwagę zwracać na termin ważności produktu.

Zabiegi kosmetyczne

Oprócz codziennej pielęgnacji skóry, opartej na stosowaniu kosmetyków, delikatnego masażu i zdrowego trybu życia, można skorzystać z licznych opcji zabiegów specjalistycznych. Czasami warto jest się oddać profesjonalnej obsłudze i skorzystać z ich usług w celu dokładnego oczyszczenia skóry (pozbycie się wągrów i różnych zanieczyszczeń) oraz nawilżenia. Zabiegi kosmetyczne są doskonałą alternatywą dla osób mających poważne problemy skórne oraz tych, które nie potrafią zmobilizować się do systematycznej pielęgnacji skóry.

Dbając o swoją cerę, dbamy o nasze samopoczucie i zdrowie. Systematyczność i niewielki wkład w jej pielęgnację może przynieść spektakularne efekty w krótkim czasie. Takie działania na pewno przyczynią się do zmniejszenia oznak starzenia, zlikwidują zmarszczki i poprawią ogólną jej prezencję.

Leave a Reply

slot server taiwan slot server singapore slot depo 10k slot luar negeri slot server thailand slot server taiwan slot server rusia slot via dana slot server thailand slot server thailand slot server luar slot server vietnam slot server mexico slot server kamboja idn live slot online slot thailand slot dana live draw hk