fbpx

Podrażnienia skóry, godziny spędzone na depilacji w łazience, czy wzrastające włoski denerwują praktycznie każdą kobietę. Panie, które mają już dość tracenia cennego czasu na wyrywanie opornych włosków powinny zastanowić się nad zabiegiem depilacji laserowej.

Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że depilacja laserowa jest obecnie jednym z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Pozwala na usunięcie włosów z dowolnej części ciała wybranej przez klienta. Zabieg jest nie tylko bezpieczny, ale również zdecydowanie mniej bolesny w porównaniu do tradycyjnych metod depilacji. Kobiety, które zdecydują się na depilację laserową, już nigdy więcej nie będą musiały się depilować.

Na czym polega zabieg?

Kosmetolog na skórę, która zostanie wcześniej przygotowana, przyłoży głowicę lasera. Z kolei laser za pomocą zjawiska selektywnej fotoremolizy dokona zniszczenia cebulek włosowych, przez co włosy nie będą odrastały.

Czy depilacja laserowa boli?

W trakcie zabiegu może być odczuwalne uczucie szczypania, lekkie pieczenie albo swędzenie, jest to jednak bardzo indywidualna kwestia, która zależy od pacjenta. Oczywiście można w gabinecie poprosić o maść znieczulającą, która złagodzi ewentualne dolegliwości.

Ile trwa zabieg?

Czas trwania zabiegu jest oczywiście uzależniony od tego, jak duża powierzchnia ciała będzie depilowana, szczegółowe informacje zostaną udzielone osobie zainteresowanej przez kosmetologa, po przeprowadzonej konsultacji przed zabiegiem. Należy jednak przeznaczyć sobie na zabieg depilacji laserowej od półgodziny do dwóch godzin. Warto wiedzieć, że nowoczesne diodowe lasery mogą skrócić czas trwania zabiegu, zapewniając większy komfort danemu pacjentowi. Należy wcześniej dowiedzieć się jakim sprzętem dysponuje gabinet przed zdecydowaniem się na wykupienie w nim usługi.

Czy włosy będą usunięte już po pierwszym zabiegu?

Warto zdawać sobie sprawę, że zabieg usunięcia włosów będzie w pełni efektywny, gdy zostanie wykonanych kilka serii w odstępach kilku tygodni (częstotliwość oczywiście zostanie określona przez kosmetologa). Ilość zabiegów zależy od indywidualnych cech każdego klienta (należy do nich zaliczyć między innymi gospodarkę hormonalną organizmu), a także rodzaju włosów (zdecydowanie najlepiej usuwane są włosy grube oraz ciemne) oraz miejsca, w którym rosną włosy (najtrudniej jest usunąć włosy z twarzy). Osoby posiadające ciemne włosy na nogach powinny spodziewać się od 4 do 6 zabiegów.

Ile kosztuje depilacja laserowa?

Koszt depilacji laserowej oczywiście zależny jest nie tylko od powierzchni ciała, ale również miejsca depilacji czy gabinetu. Kobieta, która zdecyduje się na depilację laserową musi przeznaczyć na ten cel od 100 do 500 złotych. Jest to oczywiście cena tylko jednego zabiegu. Dlaczego zatem warto zdecydować się na depilację laserową? Jakie są korzyści z tej inwestycji?

Oszczędzenie pieniędzy

Zdecydowana większość kobiet nie ma świadomości ile obecnie kosztuje depilacja laserowa. Co prawda jednorazowy koszt może wydać się wysoki, jednak w długoterminowej perspektywie może to być jedna z najlepszych inwestycji kobiety w swoją urodę, także pod kontem finansowym. Zabieg depilacji laserowej zwróci się z nawiązką już po kilku latach. Panie, które nie są do tego przekonane powinny wziąć kartkę i spisać swoje wszystkie ostatnie wydatki na depilację czyli wosk, kremy, pianki, żyletki oraz wizyty w gabinetach kosmetycznych. W wyliczeniach należy również uwzględnić różnego rodzaju balsamy łagodzące podrażnienia. Wynik należy pomnożyć przez liczbę dni oraz miesięcy, w ten sposób zostanie oszacowany roczny koszt depilacji. W przypadku niektórych kobiet wydatki na depilację mieszczą się w przedziale od 1500 do 3000 złotych.

Oszczędzenie bardzo cennego czasu

Kobiety, które nadal zastanawiają się nad depilacją laserową powinny pomyśleć o tych wszystkich godzinach, które spędziły w łazience, a także walających się żyletkach, wacikach czy kremach depilacyjnych. Jeszcze niezdecydowane na depilacje laserową panie powinny również przypomnieć sobie jak bardzo irytujące oraz żmudne było usuwanie włosków z niektórych, trudniej dostępnych części ciała. Przedstawicielki płci pięknej doskonale zdają sobie sprawę, że w celu bardzo dokładnego pozbycia się wszystkich włosów czasami trzeba było spędzić w łazience ponad dwie godziny, solidnie się przy tym gimnastykując. Panie nie są jednak świadome ile czasu tak naprawdę poświęcają na depilację. Depilując się raz w tygodniu, kobieta poświęca na tą czynność aż 8 godzin w każdym miesiącu, co daje aż 96 godzin rocznie. Jak łatwo policzyć kobiety spędzają w roku całe cztery dni na samej depilacji swojego ciała, co w ciągu całego ich życia daje 160 dni. Warto zatem się zastanowić, jak zdecydowanie przyjemniejszy sposób można będzie spożytkować te wszystkie godziny udając się na depilację laserową.

Ciało będzie znacznie piękniejsze

Wykonując depilację laserową kobieta raz na zawsze pozbędzie się podrażnionej skóry, wrastających włosków, a także krwawiących zacięć. Zniknie również najbardziej irytujący kobiety problem nóg. Żadna z pań na pewno nie była w komfortowej sytuacji, gdy włoski zaczęły odrastać, jednak były zbyt krótkie, aby można było usunąć je depilatorem albo woskiem. Taka sama sytuacja ma miejsce w strefie bikini, gdy dany krem nie chciał po prostu „chwycić” za zbyt krótkie włoski. Kobiety, które zdecydują się na depilację laserową, będą mogły już zapomnieć o denerwujących „okresach przejściowych”. Paniom po depilacji laserowej pozostanie jedynie wcieranie balsamu oraz delektowanie się bardzo gładką skórą pod palcami.
Depilacja laserowa to zdecydowanie mniejszy ból od tradycyjnych metod

Jest to zdecydowanie jeden z ważniejszych argumentów przemawiających za wykonaniem depilacji laserowej. Każda kobieta z pewnością przynajmniej raz zacięła się podczas depilacji maszynką, przedstawicielki płci pięknej są również świadome jak bolesnym uczuciem jest wyrywanie włosów depilatorem. Przyjemny nie jest również paraliżujący dreszcz w momencie, gdy plaster z woskiem odrywa się od skóry. Depilując się przy stosowaniu przedstawionych metod systematycznie będą występowały podrażnienia skóry, a także zacięcia. Kobiety decydując się na depilację laserową po jednorazowym usunięciu włosów, będą miały z nimi spokój już do końca życia.

slot server taiwan slot server singapore slot depo 10k slot luar negeri slot server thailand slot server taiwan slot server rusia slot via dana slot server thailand slot server thailand slot server luar slot server vietnam slot server mexico slot server kamboja idn live slot online slot thailand slot dana live draw hk